Kedy ste odučili svojich chlapcov od plienok?

baran1982
11. mar 2012

Dobrý den. Ja by som sa chcela skusených mamickach opytat kedy v ktorom roku,mesiaci odučat chlapca od plienok? A ako ho ucit pisat? Ci nech sedi alebo stat?

katy1979
11. mar 2012

tak najlepsie naucit oboje. ale zavisi to od teba. niekto uci len po sediacky usetris si tym vecne umyvanie ocuraneho zachoda. a kedy oducat take temy tu su ale je to aj tak na tebe a hlavne na nom

hoogy
11. mar 2012

moj maly vie cikat len po sediacky. nejak sme sa k tomu doma nedostali aby sa naucil aj po stojacky. ale jasne ze ked sme vonku a je najhorsie tak to ide aj po stojacky 🙂

ani3012
11. mar 2012

sranda čo človek prečíta,keď sa nepoužívajú interpunkčné znamienka 😀

Každé dieťa si stanový samo,kedy bude bez plienok, s nočníkom som moje deti oboznamovala ako začali sedieť-ale nedávala som ich tam pravidelne,skôr tak,že uvidíme,či sa podarí 😉 ...ak sa im tam nechcelo byť,tak som ich nedržala...Patrik bol bez plienky s nervami a stálom prezliekaní (teraz vidím,že to bolo aj tak zbytočné) od 26 mesiacov aj v noci a Evička sama sa pýta cez deň od 18 mesiacov ale na spanie má plienku ešte teraz ( 34 mesiacov)

a ako učiť chlapca cikať ? zo začiatku po sediačky a vlastne až v škôlke okukal cikanie po stojačky
Podľa pravidiel slušného správania by chlapci mali cikať tiež po sediačky,pokiaľ nemajú pisoár

carmella
11. mar 2012

nas maly zacal po sediacky a postupne sa naucil po stojacky . uvidis ako bude chciet ale nenut ho nasilu .Vsetko chce svoj cas .. Drzim palce 😉

karmelka77
11. mar 2012

Kedy?? vyskusaj uvidis kedy sa chyti, my sme skusali a nic az teraz ked mal 22 mesiacov sa podarilo a velmi rychlo...neries akym sposobom, budes rada ak bude chciet cikat ci uz po sediacky alebo postojacky🙂)) sama uvidis co chce a podla toho sa zariadis...my cikame po sediacky a vonku ho iez chytim ako dievcatko 🙂)) ale pocitam s tym ze ked bude teplejsie a bude sa dat skusim ho ucit po stojacky, ale dolezite na zaciatku je aby to vobec zvladali a zvykli si uz akoukolvek formou🙂))