Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy ste začali deťom čítať rozprávky?

norika84
15. sep 2015

Ahojte. Kedy ste začali deťom čítať rozprávky na dobrú noc? Pretože náš syn má 20 mes. a keď mu chcem niečo prečítať na dobrú noc, tak absolútne tomu nevenuje pozornosť, odíde z postele, ide sa napr. hrať alebo chce odísť z izby. Je to ešte skoro? Cez deň sí čítame veľa, ale je to iné čítanie, ukazovanie, hádanie a pod. Kedy ste s tým začali u Vašich detí? A čítate deťom aj pred spaním, keď idú spať cez deň? Ďakujem.

timea7
15. sep 2015

@norika84 áno, je to skoro, skús mu rozprávky rozprávať, nie čítať, šepkaj mu, spievaj mu. Dieťa v 20 mesiacoch si ešte nedokáže predstaviť dej, ktorý počuje.

pribinak
15. sep 2015

V takom veku sme skôr čítali obrázky, taky krpec este asi nie je veľmi schopný zachytiť text
Teda my sme začínali čítaním a ukazovaním si obrázku a postupne som okolo každého obrázku rozprávala čoraz viac s viac, my sme začali citat text - akože rozprávku asi až okolo 2,5 - 3 rokov
Dovtedy to boli mini pribehy okolo toho co vidíme na obrázku

Samozrejme, ze vela som musela improvizovať, aby to bolo zrozumiteľne a zaujímavé

siska53
15. sep 2015

@norika84 v tom veku sme este boli v stadiu spievania pesniciek pri zaspavani u oboch deti.. Aj ked okolo 2r.sme uz aj citali kratke rozpravky,maly napr.miloval Malovanu abecedu..a mala pocuvala rozpra ky uz ako parmesacna,nie sice na dobru noc,ale pocas dna,ked sme s malym citali,on rad od malicka cital ci pozeral obrazky,mala k tomu prisla na chut az ako skoro 2,5r....

m.i.r.i
15. sep 2015

rozpravky ako take iste este nie...ale knizky ano..my sme citali tak od 3 mesiacov...ale teda samozrejme to zinknamenalo pozeranie knizociek, obrazkov, neskor obracanie stranok, co to tam je...potom kratke riekanky, basnicky, ked zacal rozpravat tak zvieratka, ako robia ...my sme mali ritual v postielke a neskor na nocniku...pred spanim sme este pri cikani vzdy citali....asi okolo 2r to boli uz pribehy, ale take kratke knizocky, o zvieratkach, rozne leporela....vela obrazkov a menej textu a tak sa to postupne menilo na pribehy a rozpravky..teraz ma 5.5 a citame o dinosauroch 🙂 ale samozrejme aj rozpravky a hlavne uz take knizocky s pribehmi - Smely Zajko, Dobrodruzstva Dinosaura, pribehy MCQueena, Macka PU, O medvedikovi bez mena...rozne Bajky s poucenim a tak..uz su to pribehy na pokracovanie...ale take ozajstne rozpravky co mas na mysli mozno tak okolo 2.5r zacal vnimat...

tjaden
16. sep 2015

@norika84 ahoj, sestra malému čítala od jedného roka, približne od 1,5roka dopĺňal vety, od 2r vymýšľal svoj vlastný dej alebo mal k novej rozprávke milion otázok, od 3r. chce aby rozprávky hrali, normálne si zahrajú divadielko a tak ide spať. Malá ma 1r. ale nič ju to zatiaľ nezaujíma. Tak jej pred spaním ukazujem v mobile jej foto a rozprávam jej čo sme cez deň robili a pekne sa na to díva apočúva, v podstate je to ako rozprávka 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli