Kedy vám deti prestali v noci papať?

minticka
27. aug 2018

Kedy vám detičky prestali v noci pýtať mlieko?kedze ju budeme sťahovať do vlastnej izby keď bude mať 22 mesiacov..

ivu80
27. aug 2018

@minticka naša má zajtra 22 mesiacov,je dojčená a v noci sa budí stále..

bucko555
27. aug 2018

@minticka v ôsmych som jej zrušila bočné kojenie keďže už nejedla len sa hrala a odvtedy spíme celú noc

maria584
27. aug 2018

@minticka ja som deti dlho nekojila, syn prestal pýtať, keď mal deväť mesiacov, dcéra prespala celú noc bez jedenia v dvoch mesiacoch.

pininka
27. aug 2018

Mala kojena, od 11 mesiacov aj um davane, spat zacala celu noc na 13 mesiacov

29simona29
27. aug 2018

@minticka môj syncek prespí celu noc od 3mesiacov

bibyke
27. aug 2018

@bucko555 a to sa ako da prosim?

petrahanka
27. aug 2018

Dcéra bola od narodenia na UM a správala celú noc od 9 mesiacov bez jedenia a syn je na UM ma 1 rok a ešte sa v noci raz budí na jedenie

bucko555
27. aug 2018

@bibyke no už sa len hrala s prsom a nejedlantam som to v noci ukončila a úplne v pohode

mimaan
27. aug 2018

@minticka aj my sme zrusili nocne kojenie, ale v 15.mesiacoch kvoli tomu, ze som isla brat silne ATB. Cez den uz dcerka mlieko nepytala. Je dolezite, aby vam pri tom pomohol manzel, lebo sa moze stat, ze prvu noc bude plac. Idealne je, aby ste sa odstahovali na noc do druhej izby a v noci neprisli k malej, ani keby vam srdce trhalo (viem o com hovorim🙂. U nas bol prvu noc trochu plac cca hodinu a pol. Manzel bol pri dcere a utisoval ju. Od druheho dna dcera prespala celu noc bez jedenia. Par dni som este ostala v obyvacke. Ale uz sa nikdy na mlieko nezobudila.

4ocka
27. aug 2018

@minticka ja som uz davala len flasku s cajikom a potom len cistu vodu. Zubar nam vravel ze predne 4 zuby sa jej kazili skrz to ze v noci mlieko, zaspavala pri kasi, a potom jej sklovinu pustalo😔 a postupne asi po 2 tyzdnoch spala ako zarezana. Maleho som od prsnika odstavila v roku a pol, dostaval len z pohara pit(flase neznasal) a spal dalej, od 2 rokov ako sa uplne odplienkoval spi komplet celu noc

uhnakova
27. aug 2018

Starsi syn pil v noci mlieko do styroch rokov, postupne si to presunul od tretej v noci na piatu rano. Viackrat sme skusali mu mlieko v noci nedat, ale on sa proste uplne prebral a uz nezaspal, co bolo peklo pre celu rodinu. Ked mal 4 roky, dokazala som ho presvedcit, ze vydrzi az do rana, ved uz je velky chlapec, takze sa konecne prevykol vypit mlieko o siestej rano. Zubky ma bez kazov. Mladsia dcerka pila mlieko v noci do dvoch rokov, potom som ju presvedcila, ze uz vydrzi buvat bez mliecka. Ona ale zvykla pit mlieko medzi jedenastou az polnocou, takze nebol problem so spankom nad ranom. Aj dcerka ma zubky bez kazov. Obaja ako babatka pili UM a od roka a pol rastlinne (ovsene, mandlove, kokosove).

simsalabim
27. aug 2018

@minticka obe deti od necelych 6 mesiacov. Ale ja som bola taka zla mater, ze som im nikdy nedovolila dudlovat prso alebo zaspavat na prsniku. Takze ked ich uz nebudil hlad, spali a ak sa v noci prebudili, vedeli zaspat aj bez prsa.

eriksonka1234
27. aug 2018

@simsalabim obe deti ako 2,5ročné,keď som ich prestala kojit

minticka
autor
28. aug 2018

No my sme na UM a stále pije okolo polnoci..skúšala som aj vodu ale nezaberie..proste sa mi začne hádzať v postieľke,nakoniec sa zobudí a ide za nami do postele+to mlieko..ale myslím si že je to asi o zvyku.. len dúfam,že keď ju odtahujeme,nebudem behať s mliekom do druhej izby..možno keď bude sama s tatom spat,ju to nenápadne🙊😁

4ocka
28. aug 2018

@minticka to nepojde zo dna na den 🙂 moja tiez pytala Nemo (mlieko) ale vydrzali sme. Pevne nervy zelam

hettinka
28. aug 2018

@minticka dcéra od polroka do roka spávala celé noci a nejedla (bola na UM) a v roku sa odznova začala budiť a bola hore aj 2 hodiny, potom vypýtala mlieko a zaspala. Toto trvalo do vyše 2 rokov, do vlastnej izba šla až 4,5-ročná, vyžadovala si našu spoločnosť v noci.
Mladší spával lepšie, ale do roka isto dostával aj v noci mlieko. Do vlastnej izby šiel 2,5-ročný.

Myslím, že ak ju odsťahujete a nebude na to ešte pripravená, tak budeš behať s mliekom ešte viac, alebo dieťa po byte bude behať a vyspíte sa ešte menej.

romiada
28. aug 2018

@minticka ja som maleho odstavila v 16mes.natvrdo - odisla na 2 dni z domu,nechala s muzom. Este 2 tyzdne som spavala vo vedlajsej izbe aby ma necitil. Trochu si poplakal, nic tragicke...on sa na prse ukludnoval. Ma 20m teraz a zobudi sa sem-tam raz za noc (skor kvoli zubkom). Inak spi aj on a my konecne tiez😉

rachel36a
30. aug 2018

Asi budem za zlu matku ale nocne krmenie som zrusila v cca dvoch mesiacoch...papal o desiatej a potom az rano o siestej...v pol roku uz len o siedmej vecer a o siedmej rano 😉