Kedy vám váš drobec povedal prvýkrát mama?

ladyka8
13. sep 2012

ahojte maminky, kedy vám vaši drobci prvýkrát povedali to krásne slovko Mama???

ani3012
13. sep 2012

keď mal Patrik približne 8 mesiacov,si žvatlal mam,mamamama...ja som bola schovaná a nahrávala som si ho na mobil... a keď ma zbadal,tak zakriča na mňa: MAMA
som sa vtedy aj tuším rozplakala,lebo bolo to vidieť,že chcel na mňa zavolať, že to bolo vedomé a nie náhoda .... 😵

zmrzlinkams
13. sep 2012

10 mesiacov 🙂 🙂

nef2702
13. sep 2012

môjmu malemu sa to nahodne, nevedomky podarilo vyslovit v 4.5 mesiaca a doteraz si viackrat denne zvatla mama /teraz mal sest mesiacov/ a na to vedome mama este zatial cakam🙂

magali
13. sep 2012

tak nas si tiez skoro zvatlal mama a baba, mohol mat tak nieco po pol roku a mozno o mesiac uz to bolo asi aj vedome

moon1979
13. sep 2012

v 8 mesiaci 🙂

157misicka
13. sep 2012

v 7 mesiaci a potom to uz islo jedna radost..tata, baba,.... 😀

sendy182
13. sep 2012

okolo 5 mesiaca aj s ťapi-ťapi pri staršom a mladší mal 6 mesiacov...........

aurelkan
13. sep 2012

ahoj, nejak medzi 6-7 mesiacom sa mu podarilo vyslovit mama ale urcite tomu este nerozumel 🙂 Myslim ze okolo 9 mesiaca sa mu to uz dalo dokopy a zacal na mna kricat mama 🙂

vierka0
13. sep 2012

moja ma uz 9,5mesiaca a este som mama nepocula (teda ak odmyslim nahodne hatlanie 🙂 )

elienka
13. sep 2012

hovorila mama len keď nariekala, cielene mi to povedala až v 15 tich mesiacoch a rovno mama, mami, občas aj na maminka sa to podobá. Inak je zdravá, vnímavá, všetkému rozumie. Len to mama nejako nechcela hovoriť. Tata bolo oveľa skôr

bambibam
13. sep 2012

náš niečo také mrkoce čo sa podobá na mama, ale myslím,že ešte tomu nechápe ,ale na každé zretelné mama sa opýtam áno?čo od maminy by očakával Mišiačik ? a usmieje sa ,a potom si zas čosi mrkoce ma ba da aaa

ejuska79
13. sep 2012

ninka mala asi 15 mesiacov, dovtedy povedala len par slov, teraz sa jej usta nezavru... a malemu sa podarilo asi pred mesiacom,taraz ma 6 mesiacov, aj teraz tak gagoce -ma-ma, de-de, a najradsej ked vidi auto tak "B".. ale nemyslim si ze vie co rozprava, len si tak zvatle..

miriam29
13. sep 2012

moj 19 mes.synček párkrát povedal mama asi pred jeho necelým rokom, odvtedy sa akoby zaťal a už som ho tak nepočula...ale nepovedal to mne priamo, len si to tak rozprával.neviem či to je tým, že som prišla domov s novým bábätko, lebo hrozne vystrájal a tak nenávistne na mna pozeral....nechcel malú prijať a ani mna na začiatku, už sa to zlepšuje, ale ešte to nie je ono, je mu ešte cudzia...nikdy mi ale nedžavotal ako malá...a nehovorí stále ešte ☹

poly1
14. sep 2012

Môj malý má 7 a stále opakuje len babababa,mama sa mu nejako nechce 😒

myshalka
14. sep 2012

moja Larka mala 7 mesiačikov :-*

minnie30
14. sep 2012

syn mal 7 mesiacov, dcérka mala 6 mesiacov 😉

fomarik
14. sep 2012

vedome na mna kričí mama od 8 a pol mesiaca, ked sa chce prituliť, ked ma nevidí.....

lauricka
14. sep 2012

prve slabiky ma-ma, da-da, ta-ta a pod. neznamenaju ziadne slovo, aj ked maminky si radi myslia, ze je to slovo mama 😀

matricia
29. mar 2013

kratko po dovrseni 6 mesiacov, cize vcera 28.03.2013

penelopa
1. jún 2013

asi v 9 mesiaci

nanulik
1. jún 2013

moj to začal len nedávno hovoriť. mal niečo vyše dvoch rokov. a o to viac mi to je vzácne 🙂

marissenka
1. jún 2013

asi v 7 obaja,a mala blabotala uz od piateho maam,maaam 🙂 🙂 a teraz maminaa!

sedmokravka
1. jún 2013

Ked mala dcera asi rok tak uz od 9 mesiaca si mrmlala nieco ako mama, tata, dada, baba ale bez vyznamu, tak raz vecer ju muz drzal na rukach smerom ku mne, umyvala som riad a zacala som sa stazovat muzovi, ze ta mala nic konkretne nehovori, ze si len mrmle sama pre seba a ani nevie co a tak som sa k nej otocila, naklonila a ironicky povedala: No? Kto som? Povedz mama! Ja som mama. A ona roztiahla ruky a zvreskla: MAMA. tak vtedy som premocila v noci vankus potom sa zatala akoby blok nejaky a teraz az v 15 mesiaci vie, ze ja som Mama 😀

veronika2103
1. jún 2013

Tak my mame uzasne babo-v 6 mesiacoch zacal luskat prstami...v 7mesiaci zacal na mna volat mama a v 11 mesiacoch sme zacali chodit a,ze chlapci su zaostalejsi co neni pravda.

mimisaka
1. jún 2013

Moja staršia,ked mala10 a mladšia5mesiacov.

strawberry7
1. jún 2013

Moja teraz v 8mesiacov to hovorí stále 🙂 doteraz len tak ma-ma ... mamamama ale teraz cielene ked ma vidí povie mama a má teraz 8mesiacov 🙂

talula
1. jún 2013

moja najprv hovorila havo a baban a az potom mama, takze mama nebolo jej prve slovo ☹ nevadi ale ked mala 14mesiacov ma uz volala maminka 🙂

zuzkat1
1. jún 2013

Ked mala 8 mesiacov

kia241
1. jún 2013

my mame 10mes a pomali sa to podoba na mama,skor baba🙂)mamka ziarli:(

franta87
16. júl 2013

...kričať mama, tak, že aj vedela, že som to ja začala v ôsmom mesiaci...