Kedy vymeniť spanie v postieľke za spanie v posteli?

iwka1992
10. okt 2016

Dobry den. Prosim vas pekne od kolkych rokov spavali same vase deticky vo svojej posteli ? Chcem dat maleho uz do postele mame 2r.1mes. myslim ci to zvladne.ci sa nebude bát sám vo svojej detskej izbe....zatial spava v spalni v postielke alebo niekedy aj s nami v posteli. Mam spat prvu noc snim ? Dakujem za vase nazory...

laurika1517
11. okt 2016

@evittam ludia s detmi nepracovali? :D som sa pobavila. bezne sa s detmi pracovalo

sardinka336
11. okt 2016

@laurika1517 a tam sa mu plnohodnotne venuješ vtej praci ...jasne...tomu veriš len ty.
Len nemam rada ked niekto z duhých robi pomaly retardov v starostlivosti o dieta a pritom sám ma problém venovat sa mu.

evittam
11. okt 2016

@sardinka336 Presne tak - ako som už písala - malá s nami spávala do 3.mesiacov - a to len pre moju pohodlnosť a ako som prišla na to, že zaspala bez problémov v postieľke keď sme boli na návšteve tak "hybaj" na druhý deň sme hneď skladali postieľku, že vyskúšame - a úplne super - večer o 20.00 som nadojčila, zobudila sa cca okolo 03.00 sa napapať (som vždy bola skôr hore ako ona) a potom spinkala až do rána. A takto to bolo aj keď spávala s nami - no, sociálku na mňa, že som ju nemala pri sebe a necucala ma každú pol hodinu aby som sa potom mohla sťažovať aká som nevyspatá....

sardinka336
11. okt 2016

@laurika1517 aj deti bezne pracovali, zase si si z toho vybrala to čo tebe štimuje, ako nahle deti uz chodili a ako tak rozumeli tak pracovali aj oni - urazy a smrtene boli bezne. ...tak šup male zapriahnut..

evittam
11. okt 2016

@laurika1517 Hej, ale s prírodou a prirodzene - na poli - takže "hybaj" moja na to pole - a neodsudzuj tu mamičky, ktoré nespávajú spolu s deťmi kým to otvorí ústa, že "mama nechcem s tebou spať", že sú nemilujúce a neprirodzené matky. Ach jaj , už len medailu ti poslať. 😉

laurika1517
11. okt 2016

@sardinka336 urcite sa nauci viac akokeby som ho strcila do skolky 😝
@evittam to ze dieta spi s rodicmi neznamena ze cuca kazdu pol hodinu 😝 zvlast pokial je na flaske 😀

laurika1517
11. okt 2016

@sardinka336 dieta pomaha uz dost davno, dakujem za radu :D napr od dvoch rokov kraja zeleninu nozom...ufff som strasna naturalna matka :D

sardinka336
11. okt 2016

@laurika1517 no to iste.... 😝 😝 😝 mne to neadresuj ja mam deti v škole - tu je povinna šk. dochadzka a s malou idem na cvičko lebo som len s nou doma pa pa...
kraja noznom? To robili aj moji nič nove pod slnkom...

evittam
11. okt 2016

@laurika1517 Prepáč, ale ako ti už bolo napísané - presne "vytrhneš" zo všetkého len to čo tebe pasuje. 😉 Ale nevadí. Kto nechce - nechápe a robí z druhých hlupákov, len aby zakryl to čím naozaj je. 😉

evittam
11. okt 2016

@laurika1517 A naučí sa pri tebe v práci viac. Hmmm, jasné - hlavne s tým autíčkom v ruke a matka nemá čas lebo pracuje. Také poučné - ale na druhej strane áno - nech len vidí, drobiatko, ako s jeho matka "obetuje" a nech sa učí, že nič nie je zadarmo....

sunny8
11. okt 2016

Asi spi pri tebe v spalni vo vlastnej postielke... Najprv vymen postielku za postel a po nejakom case ho odstahuj do vlastnej izby 🙂 daktore deti nnedobre znesu obidve zmeny naraz ze zrazu aj bez rodicov aj v druhej posteli ;) uz ked vyskakuje z postielky tak vtedy 🙂

laurika1517
11. okt 2016

@evittam su matky co pracuju z domu 😉 a dokazu sa dietatu popritom venovat viac ako take co su tri roky iba doma a akurat vyplakavaju ako sa nevyspia, ako nemaju cas na seba a je to materstvo strasne narocne lebo dieta vyzaduje neviem co vsetko... 😀 😎 spokojne vyrovnane dieta v klude dokaze vydrzat ked matka nieco potrebuje urobit...mozno preto ze sa neciti odstrcene ked s nou je 24h aj v noci 😝

evittam
11. okt 2016

@laurika1517 No vidíš, to si pekne napísala - ja tiež nie som matka, ktorá je s dieťaťom 24/7, tiež dokážem pracovať z domu (aj keď nemusím)a tak ako mi vyhovuje (moja profesia mi to našťastie dovoľuje a dokonca aj kariéru si takto naďalej budujem) , venujem sa deťom. A vôbec nevyplakávam - ja som vyspatá už pomaly od narodenia mojich oboch detí - až na možno 2-3 "štrajkové" noci - nám môže veľa rodičov len a len závidieť, keď tu čítam ako 2-3 ročné deti neprespia celú noc a podobne. Dokonca obe moje deti od malička vydržia aj bez toho aby ma mali na očiach stále, aj vyčurať a vys..ť sa môžem ísť dokonca sama na WC. A už vonkoncom nie sú moje deti odstrčené. Sú spokojné, vyrovnané ako aj ja. Takže vôbec netuším komu patril ten tvoj posledný príspevok - ale ja to na 100% nie som. 😉

lenka_samorin
11. okt 2016

Nášho staršieho Tomáša som dala spať do detskej izby, keď mal asi 16 mesiacov. Najskôr tam spával asi týždeň len poobede v cestovnej postieľke a večer spal s nami vo svojej postieľke v spálni. A potom som ho tam raz skúsila dať večer, neprotestoval a už tam ostal. Ak keď stále vo svojej postieľke. Ale mal už tam pripravenú väčšiu posteľ, takú z IKEA so zábranou a v jeden večer si do nej sám ľahol a ostalo to tak. A Zuzka sa do Tomovej izby presťahovala sama, keď mala dva roky. Tomo mal totižto v izbe dve postele - klasickú veľkú a menšiu so zábranou, ale v nej už nespával. A Zuzka raz po kúpaní rozhodla, že bude spať tam a my sme jej v tom nebránili 🙂 Ale obe deti už boli odstavené, u Toma som mala stratégiu najskôr ho odstaviť a prejsť na Nutrilon a až s odstupom času ho presťahovať, aby si to nedal do súvisu a Zuzka už bola tiež na Amilku, keď sama odišla zo spálne.