Kedy začali chodiť vaši drobci?

katika03
9. feb 2016

Mám 13 mesačnú dcérku nechce sa jej chodiť. Štvornožkuje všade sa postaví ale aby spravila dáky krôčik sama ani za nič. Keď ju chytím za ručičky aby išla začne sa jedovať prípadne mi pokrčí nožičky a začne húpať a škeriť sa. Chodítko nechce ale stáť vydrží aj po hodiny ak sa má čoho pridŕžať . Nemáte dáky trik ako ju presvedčiť spraviť samostatné krôčiky? Keď vie chodiť okolo nábytku tak by mohla v podstate aj sama.

stepanka274
9. feb 2016

Este sa asi boji, mam 4 deti a chlapci zacali chodit okolo roka, dcerka uz v 10tich mes chodiila, synovci az v 14 tich mes, príď e to neboj sa, lakaj ju na nieco co ma rada

kuriatkomm
9. feb 2016

Dcérka začala chodiť v 13tich mesiacoch, teraz má 16 mesiacov a chodí dokonale,po schodoch (drží sa zábradlia), uteká,po špičkách.. Ono to všetko príde veľmi rýchlo ani si to nestihneš uvedomiť. Vôbec ju nemusíš učiť chodiť, veď má ešte kooopu času ;)

katuliena82
9. feb 2016

moji synovia v 10 mesiacoch sami, starsi sa postavil v postielke v 6., uz sa viac neposadil. Stale skackal a ruckoval. A pri starsom sme mali choditko, pri mladsom nie a ani ho uz nechcem. Zacal chodit sam a pekne, nestalo sa mi ze by sa z choditka vysypal, ako sa to stalo starsiemu 🙂 A synovec zacal chodit v 15 mesiacoch, bol celkovo taky pomaly a baculo. A teraz ziadny rozdiel nevidno, akurat to, ze je baculo mu zostalo. Ma 13 rokov. Matky zbytocne superia a zbytocne sa znepokojuju. Ale chapem, kazdy pozoruje a chce, aby boli deti zdrave 🙂

katuliena82
9. feb 2016

@katika03 ona sa rozbehne 🙂 treba jej nechat cas. Moze byt len opatrnejsia 🙂

yanni
9. feb 2016

@katika03 neznepojuj sa. Ona je len opatrnejsia. Mam o dost mladsieho brata a on bol tiez taky. Sice zacal sam chodit presne tyzden po prvych narodeninach ale ked sa mal coho drzat "lietal" uz od 9. emsiacov. On sa jednoducho bal pustit. A zrazu, vobec sme to necakali, raz som prisla zo skoly domov a on sa ku mne rozbehol.
Neboj, ona sa raz pusti. Este ma kopu casu 😉

siska53
9. feb 2016

@katika03 daj jej cas! Je este skori na nu. Ona sa odvazi,ked pride jej chvila.
Maly zacal chodit v 11.m.,ale mala az tyzden po 18.m.

Deti maju zacat chodit do 18.m. Dovtrdy je uplne v poriadku,ak este nechodia.

8291
9. feb 2016

Moja malá začala samostatne bez pomoci ako 9,5 mes,už pol ročná sa mi postavila v postieľke,kamoška ma rovnako starého syna ako naša a on jej začal chodiť v 15 mesiaci,každé dieťatko ide svojim tempom.A malá je chudučká ako vrabec takže vsetko jej išlo veľmi lahko.

maickamf
9. feb 2016

Hlavne to netreba siliť, aj tak to neurýchliš.Príde to samé, keď to ani čakať nebudeš...Naša začala v 14,5m

babulka82
9. feb 2016

@katika03 prvy synček v 13 ,druhy až v 16 mesiacoch ale nijako sme ho nedonutili predtym ,proste ked nabral istotu tak sa pustil sam a bolo. Vydržte ešte ma čas a neporovnavajte každe dieta je ine 🙂

sense
9. feb 2016

DAj jej cas, vodenim za ruky jej mozes viac ublizit ako pomoct ....nasa zacala skoro mala 10 mes ked sa sama pustila potom zo dvakrat padla a bolo po chodeni max len pridrzajuc sa nabytku, nikdy nebola vodena za ruku a potom 2 mes neskor sa pustila znova uz sa nezastavila ale kolegova ma 14 a este nechodi. Kamaratkin ma rok sem tam spravi krok inak len po 4....

dievcatko79
9. feb 2016

dieta neprinutis, ani nenaucis chodit same... dieta ked je pripravene, tak ide 🙂 moja mala presne 18 mesiacov ked zacala chodit, mohla som robit co som chcela, aj za ruky som ju vodila a nic.... takze nestresuj sa, melej nic neujde, neboj 🙂

jankastubka
9. feb 2016

Moja zacala v 17tich mesiacoch. A nic nam neuslo.

deniska11
9. feb 2016

Cau. podla neurológa je hranica 18 mesiacov. takze nestresuj 🙂 moj syn mal presne 18 mesiacov vtedy zacal sam chodit. a nedavaj malu do choditka lebo ak sa dostanes k neurologovi alebo k inému odbornikovi Ta nepochvalia.... pre vyvoj dietata choditko nie je odporucane... dieta to citi kedy je tu ten spravny moment 🙂 neboj sa.. bude to o.k 🙂

katka2678
9. feb 2016

Môj syn má zajtra 19 mesiacov a ešte sám nechodí,ale už sa začína púštať,takže nestresujem.Chodíme pravidelne k neurologovi a ten tvrdí,že je zdravý,len lenivší🙂))

coryex
9. feb 2016

Nas syn zacal sam chodit ked mal skoro 16 mesiacov, lozit a staviat sa zacal az na 13 mesiacov. Teraz ma 19 mesiacov a lieta ako vichor. Beha, cuva, chodi po spickach.... Vobec sme nemali chodak, chcela som, aby to prislo vsetko prirodzene, ked bude cas. Kazde dieta sa nauci vsetko co ma, len v iny cas. Hlavne neporovnavaj s inymi detickami, je to zbytocny stres. 🙂

bonaqa2013
9. feb 2016

Však to zatiaľ stačí to čo robí. ešte nie je neskoro. Môj syn bol ťažší tak ten až v 14 mesiacoch, dcéra v 13, ďalšia v 11 a posledná mala DMO. Zatiaľ ju nenúť do ničoho....

timea7
9. feb 2016

@katika03 nechápem, na čo potrebuješ, aby chodila sama už teraz. Pochváliť sa kamarátkam? Alebo preto, že susedovie dcérka v jej veku už chodila? Má čas, z jej reakcií predsa cítiš, že ešte nechce, tak to nechaj na ňu. Aj keby začala o pol roka, nič sa nestane. O pár rokov ti to aj tak bude fuk, v koľkých mesiacoch začala chodiť. Buď rada, že máš zdravé dieťa, je jedno či začne chodiť zajtra alebo na Veľkú noc.

helenanovakova
9. feb 2016

moje dieťa začalo chodiť v 17. m. ona sa odváži, netreba to siliť. my sme čakali a dočkali sme sa

8291
9. feb 2016

@timea7 tiež si myslim že to netreba siliť,mne mala behá od 9,5 mes.a naucila sa sama v drevenej ohradke,kamoška stále fnukala ze jej krpec ešte nič a moja uz behá,no ale ja som tiež necakala ze začne tak skoro chodiť,a postavila sa na nozky v 6.mesiaci.No a napríklad kamoškin malý kaká,ciká do šerbla od 10.mesiaca a moja je v 18.mesiaci stále plienkovaná.trenujeme serbel ale nejde to,no a nefnukám,ved raz tu plienku zhodí,ako aj zdravé dieťa raz začne behať.

tinqua
9. feb 2016

Boji sa...pride to same, mne stala pri nabytku a ruckovala od 8 mesiacov, ale prve kroky dala az tyzden po prvych narodeninach...aaa aj tak este si uzivaj kym ti nebeha jak maly kamikadze bo este len to zacne stres a pady 🙂

denda83
9. feb 2016

Mo mne baby zacali skoro....prva v 10 mesiacoch a druha v 8,5m... neboj ono to pride ked bude pripravena ...hlavne ju nenut🙂

zuzka_1985
9. feb 2016

nenut ju, nechaj to na nu, ved ona sa pusti, ked sa na to bude citit. moj syncek zacal chodit v 15. mesiaci a teraz je nezastavitelny

papricka33
9. feb 2016

@katika03 ked bude pripravena pusti sa. musi ziskat istotu. nie ste este v rizikovom veku. do 18 mesiacov je to este o.k. Nesleduj ako to je na MK, nie su to preteky, kazde dieta je individualne 😉

katarinamichal
9. feb 2016

moj syn začal v 14 mesiacoch. Dá sa poveať že skoro zo dňa na deň.Tiež nič-nič a potom sa pustil Ale čo ja mám vedomosť-chodítko nepoužívaj...netreba to urýchlovať. Keď má dieťa vyvinuté klbiky a ešte to má dáko suvis s CNS (nervovou sustavou) tak už samo vie že je na to pripravené.A potom sa ti sama "pustí" behať. Ako písala aj papricka33 do 18 mesiacov je to v norme keď začne chodiť.

marcelatje
9. feb 2016

@katika03 a preco chces aby uz chodila? Tlacia ta poznamky okolia? Ked je zdrava nie je co riesit.
Trik je nechat to na nu. Ma rozum ze nechodi za rucicky. Ked bude pripravena zacne neboj sa 😉

jana_eyre
9. feb 2016

prvy syn zacal v 16mesiacoch a druha dcera v 17tich mesiacoch.. kazde dieta ma ine tempo..

agnes9
9. feb 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

my uz mesiac sa snazime chodit 🙂 chce to cas

millatina
9. feb 2016

@katika03 moj maly zacal az v 17-tich mesiacoch takze klud v 13-tich mesiacoch sa nemate kam ponahlat kazde dieta je ine nic neurychlis zacne ked bude pripravena 😉

domca32
9. feb 2016

Ahoj,ono je to individualne,kazde dieta je ine...moj syn sa pustil chodit dva dni pred prvymi narodeninkami a sestrina mala chdila uuplne sama,ked mala 10mesiacov 🙂 dockaj casu,ako hus klasu 🙂 🙂

deni73
9. feb 2016

Každé dieťa sa naučí. Môj začal ako 14 mesačný.