Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy začali vaše detičky rozprávať?

zuzuk22
25. jan 2015

Malý ma 13 mesiacov a vôbec sa mu nechce do rozprávania a uz mam trosku obavy :( jedine co obcas povie je BA ma ka ale to tak raz za den inak len hmka všeličo kričí a to je tak vsetko . Zdá sa mi to veľmi máličko . Ake máte s tym skúsenosti prosim vas ,? Dakujem

pandrava
25. jan 2015

@zuzuk22 neboj sa nema nič zameškane moj dvojroční sused tiež nechce hovoriť a nikto s toho nerobí vedu.a aj moja mala začala pozdejšie a teraz sa jej usta nezastavia dakedy ma uz hlava boli 🙂

7macka7
25. jan 2015

Sme na tom asi rovnako...mala ma rok a 4 mesiace....a len obcas baba...mama...tata...ham...a potom si keca tou svojou detskou recou 🙂
To pride....nechavam tomu zatial volny priebeh 🙂

awamys
25. jan 2015

Neplas, drviva vacsina deticiek vo veku tvojho synceka a aj starsich ma taku istu slovnu zasobu 😉

sonickav
25. jan 2015

Zuzi, neboj. Ono to príde. Naša síce v 5mes. hovorila mama, baba a od 6mes. tato. v 13mes. hovorila už pár slov. Ale tak hovorí sa ze chlapci zacinaju neskor. Ja som Soničke od prveho dna vsetko nahlas rozpravala, ked uz vnimala okolie, tak som jej ukazovala a hovorila, ja som jej hovorila, ze som jej mama a tak. A potom sama od seba zacala vsetko. Dieťatko velmi vníma a pamätá si. Asi od pol roka pocuvala Fihu a Spievankovo, ked mala rok a pol tak uz doplnala slovicka ked spievali.....a teraz ako dvojročna vsetky pesnicky vie naspamät, spieva spolu s nimi. Vela mu rozpravaj, skus mu povedat len tak, ze nech povie mama, havo.... A uvidis nauci sa. Neboj nic, zo dna na den začne 🙂

taminka2011
25. jan 2015

nič si z toho nerob, Chlapci sú v tomto trošku oneskorení. Veď predsa chlapi, nie? Kamarátkin syn vo dvoch rokoch stále hovoril iba začiatočné slabiky slov. Teraz má 3,5 roka a stále nerozpráva zrozumiteľne. Naša dcéra začala kecať ešte pred prvým rokom, teraz som tu pozerala čo som tu písala keď mala 1 rok a 5 týždňov tak už vedela: mama, tata, dede, baba, havo, pipa, hama, pupa (papučky), bác, kaka (žabka aj kačička), o-o (keď je niečo špinavé), teta, hači, ha-ha (keď chce spať alebo vidí niekoho spať), bo-bo (keď ju niečo bolí), zaza (zajac), zza (mucha), zum (šmýkalka) , ada (hojda), da-da (daj), ti-ta (hodiny), giga (vysávač, mixer, fén, pračka všetky elektrospotrebiče čo vydávajú zvuk), Jaja (Jana), Kopko (Gabko), kuk a ešte napodobňuje zvieratká: pes, mačka, krava, koza, ovca, lev, had, prasa, kačica, žaba, kohút, somár, vlk, ryba, opica.... Ale to asi rozprávala najviac zo svojich rovesníkov. Neboj sa, má čas, aj ťa potom bude mrzieť, keď bude veľa kecať. Chalani majú čas 🙂

dzejn80
25. jan 2015

Neznepokojuj sa, chlapci vraj zacinaju neskor, moj starsi okolo dvoch rokov hovoril par jednoslabicnych slov, ako ham, tam, daj a od 2,5 sa mu zacal pomaly jazyk rozvazovat. Dnes ma 3,5 a obcas ho prosim, aby bol aspon chvilu ticho🙂
Mladsi zasa zacal uz okolo roka, teraz mal 2 a slusne uz dava aj zlozite slova, aj cele vety 🙂
Takze je to rozne, vseobecne sa ma za to, ze kym zacnu deti rozpravat do 3 rokov, tak je to ok.

jarmillka
25. jan 2015

Paaaanečky...ved ešte má len rok 😀 😀 😀 😀 ja sa normálne nestačím niekedy divit čo by ste po nich všetko nechceli 😀 Niektoré začínajú skoro a niektoré medzi druhym tretím rokom..niektoré sa dokonca rozhovoria až po nastupe do školky... Neporovnavaj s ostatnymi...

matula55
25. jan 2015

To vobec nie je znepokojujuce, ved je este malicky, maloktore dieta v tomto veku hovori hoc len slovicka. Ja mam priklad u mojich dvoch deti, starsi, chlapec, ked mal rok a pol vedel akrat povedat krtko 🙂 a este dake hatlaniny, mama mi povedal ked mal takmer az dva roky, do 2,5 roka pouzival tak 20 slovicok, nikdy slovicka po nas ani neopakoval ani sa nesnazil....na 2,5roka sa rozkecal, ale ze uplne a pekne zacal rozpravat....na 3 roky sa to vycibrilo do dokonalosti, takze bud kludna 🙂)
Za to dcera, druhorodena, coskoro dvojrocna, zacala na rok, teraz si uz spieva, komentuje, opakuje vsetko...proste totalny opak.
Kazde dieta je ine, jedno zvladne nieco skor, ine neskor..ked bude mat 3 roky a nebude rozpravat, potom to zacni riesit, ale ver ze nebudes musiet.
Inak aj moj je Oliver hihi

jeennyv
26. jan 2015

vela rozpravaj a vsetko vysvetluj, popisuj co robis ty, co robite spolu...moja mamka to tak aplikovala a vzdy mi to s radostou pripomina ako som potom na 1 rok rozpravala, ale zas chodit som zacala neskor, cize kazde dieta je individualne, preto sa len venuj a ked to ma prist pride 🙂

evka_evka
26. jan 2015

@zuzuk22 vobec sa nestresuj..moja dcerka bude mat 17 mesiacov a na vsetko co chce a na co ukazuje hovori eeeeee....alebo aaaaa....ked mala asi 12-13 mesiacov povedala mama.baba.cica.teraz sa sekla a len si džavocea blaboce ale vobec sa nebojim zeby nerozpravala...a podla toho dzavotu uz teraz viem, ze sa jej drzka nezavrie 🙂 rocne babo je este velmi male..vacsina deti zacina rozpravat okolo druheho roku.

michaela1711
26. jan 2015

aj ja mám dvojročného synčeka a ešte nerozpráva len zvuky vydáva keď chce niečo povedať my už rozmýšľame že pôjdeme sním k doktorke.

danieli
26. jan 2015

Nas prvé slovo povedal ako 2 a pol ročný mama, teraz ma 3 a pol a začíname prve jedno a dvojslabicne slova typu most, kosť, da, spi kazdy ma ine tempo rozrozpravania

janickacrazy
26. jan 2015

@zuzuk22 Zatial nemusíš mat obavy, len mu vela rozprávaj, všetko, čo robíte komentuj, čítajte knižky. Moj mladší syn začal rozprávat velmi skoro, všetci sa čudovali, lebo chlapci väčšinou začínajú neskor. No sestrnicina dcérka teraz mala 2 roky a vôbec nerozpráva, len mama a ee a pritom je to dievča. Moja sesternica to nerieši vôbec, ale ako som si všimla, velmi sa malej nevenuje, žeby je čítala alebo niečo také. Ja som sa mojim detom venovala, čítala som im, spievala, rozprávali obaja dost skor a čisto, pekne vyslovovali. Ale ako vravím, tvoj drobec má ešte času dost.

zuzuk22
autor
26. jan 2015

@sonickav dakujem soni 🙂 ved to ze ja tiez mu vsetko stale nahlas hovorím ak ked sme vonku stale sa mu prihováram a hovorím mu co je co a tak vselico 🙂 spievam mu a tiež Adi od pol roka pozerá fiha tralala len nejak sa mu nechce do toho rozprávania . Tak dúfam ze sa do toho nejako dostane

zuzuk22
autor
26. jan 2015

@sonickav aj knižky mu čítam tak preto sa pýtam na skúsenosti iných

zuzuk22
autor
26. jan 2015

Dakujem Vám všetkým 🙂

timea7
26. jan 2015

@zuzuk22 vôbec sa nemusíš znepokojovať, tvoj synček je ešte maličký a podľa toho, čo píšeš, sa mu venuješ, pomenovávaš predmety a činnosti okolo vás, spievaš mu, to je super. Skús aj detské knižky - leporelá, tiež pomenúvaj, čítaj mu jednoduché riekanky. Dôležité je, že rozumie, že keď niečo pomenuješ, tak ti to prinesie, alebo otočí hlavičku k tomu, ale v jeho veku ešte ani to nemusí byť a je to OK. Moje dieťa nerozprávalo do takých 16 mesiacov, iba mama, daj, ham a to je asi tak všetko. V necelých dvoch rokoch rozprával vo vetách, úplne čisto, iba R sa naučil tesne pred štvrtým rokom. Pracujem v MŠ, kde bežne dvojročné deti nerozprávajú, mala som chlapca, ktorý nerozprával ešte tesne pred tretím rokom, fakt len pár slov, to už znepokojovalo jeho maminu aj mňa a potom sa rozbehol a nezastavoval sa. 😎 Dbaj, aby bolo čo najmenej telky a čo najviac tvojej reči, komentuj, čo robíš,m ako sa hráte a najmä sa neznepokojuj, nemáš prečo a neporovnávaj svojho syna s inými deťmi. U môjho dospelého je už úplne jedno, kedy začal sedieť, loziť, hovoriť, pripadá mi porovnávanie u niektorých mamičiek aj tu na MK choré, každé dieťatko si ide svojím vlastným tempom, znepokojovať sa treba, až keď sú odchýlky markantné, ale tvoj drobec určite nie je ten prípad.

katka2402
26. jan 2015

Nasa zacala rozpravat az po 2.roku, najprv skoro nic, velmi slabo, potom zacala chodit do jasli a strasne sa potom pomaly zo dna na den rozbehla. Sa jej pusinka nezastavi 😀. Ale prislo to povedala by som zo dna na den.

cekankacamomille
26. jan 2015

Susedin syn mal 3roky v októbri a stále nerozorava. Ty nemas dôvod na paniku pri tak malom dietati

levicat
26. jan 2015

Moj ma dva roky a 4 mesiace a povie akurat mama nechcem daj a ahoj ,, ale rozumie vsetko co mu vravim to je zaklad,,, ziaden strach ono to pride ,, chlopy su leniví 😀

lubina
26. jan 2015

starsia zacala rozpravat az ked mala dva roky, ale islo to potom rychlo a hovorila cele vety, dovtedy len par slov. Mladsia zacala hovorit vo vetach ked mala 11 mesiacov 😀 , tam sme ani nemali cas si poriadne uvedomit, ze sa zacina ucit hovorit a uz to slo, preto netreba panikarit, kazde dieta je ine a 13 mesacne je male na hovorenie (aj ked su aj vynimky, ako nasa mladsia, ale to je ozaj individualne). Ona vlastne skor hovorila ako chodila!

katinka71
26. jan 2015

nas ma 3.5 roka a teraz zacina rozpravat

tana2278
26. jan 2015

@zuzuk22 Je to individualne. Moj syn rozpraval na dorozumitelnej urovni ked mal cez 18 mesiacov ( tolko k lenivym chlapom 😜), dcera sa rozhovorila 'svojou' recou ked mala 2 roky. Ani mi to nevadilo, lebo syn rozprava tak za 3och a dcera uz za 2och. Ono to pride, 13 mesiacov je malo.

zuzuk22
autor
26. jan 2015

Dakujem ,Vám všetkým 🙂

huginko
26. jan 2015

môj malý začal poriadne rozprávať ako 17 a pol mesačný...v dvoch rokoch vedel pekne rozprávať...samozrejme okrem R, to sa naučil pomaly v 6 rokoch 🙂 ale myslím, že je to individuálne, netreba sa strachovať, ono to príde... držím palce

luvika
26. jan 2015

@zuzuk22 moj ma 17mes.a hovori len par slov, aj to len ked sa mu chce...mama, tata, teta, nie, nejde, bum, ňaňa (duda), ham, tačta (kačka)...ale fakt sa nad tym vobec nezamyslam. Dcerka ma 7, melie vkuse a vela, dokonca aj v spanku, a aj s malym vela kecame. Ale ma cas, je zas sikovny v inom, pohybovo nadany a zvlada take veci sam, ako ani 3r.deti nie. Nic sa neboj 🙂 este budes spominat,kde su tie casy,ked bolo "ticho" 🙂

babulka82
26. jan 2015

@zuzuk22 naš ma 21 mesiacov a rozprava mama,tata,baba,ham,papa,havo to je všetko 😀 Ani za svet nič nove ,ale vlastne toto mu stači vždy sa nejak dohovrime tak je pohodlny. Vobec to nerieš.Mam aj staršieho synčeka a ten začal ovela skor a pekne rozpraval,tento druhy je uplne iny a pritom sa nsim bavim uplne rovnako. 😉

cherry1981
26. jan 2015

Moja bude mat v aprili 3 roky a vobec nerozprava uz ma to znepokojuje, ale teba by este nemalo 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli