Kedy začali vaše dvojčatá samé chodiť?

viva88
6. aug 2013

ahojte chcem sa spýtať kedy začali vaši drobci sami chodiť ... moji majú 14,5 mesiaca... chlapček sa už púšťa sám no malá sa udrela asi pred mesiacom a od vtedy sa strašne bojí a nepustí sa ma, stále sa ma drží ako kliešť.. niekedy ked sa zabudne tak povolí rúčku a ide sama no ked odtihnem ruku akokolvek pomaly tak začne plakať a akoby stuhne a ostane stáť alebo sa hodí na zem s plačom... ako ste to riešili? chodí už fakt pekne keby sa pustila tak by jej to určite išlo krásne no kde nabrať odvahu....

indira
6. aug 2013

@viva88 ahojky moja prva dcerka chodila ked mala 1 rok a 2 mes dost neskoro co
druha dcerka je uplne iny Problem ma 1 a 8 mes zu spravi sama par krokov ale akonahle si uvedomi ze ide sama sadne si ,,ked ju chitim ide pekne sa a ma take podobne ako choditko tam tiez pekne chodi aj ma motorku tam uteka ze ju ani nestacim utekat za nou,,ja si myslim ze to pride samo moja potrebuje cas a nebat sa mozno jej moja robi zle alebo ja neviem ale pokroky roby zu sama spravila kroky a ja som Bola vedla nej ,,,poznam jednu co jej dcerka chodila mala skoro 2 roky kazde dieta je ine

kikaber
6. aug 2013

@viva88 moje dvojky tiez kazde inak...mame 13m. a dcera sama beha od 12m. a syn chodi len okolo nabytku.. 🙂 a nic som neriesila..nechavam ich tak..az sa mu bude chciet tak zacne (staci mi to behanie okolo malej ) 🙂 a inak mala sa mi tiez zlakla...inak by chodila aj skor, ale kvoli mne spadla ked sa 1x odvazila .tak jej to potom trvalo dlhsie..kazdy ma svoje tempo...

daliana
7. aug 2013

Do 18tich mesiacov je to stále ok, potom už pediatri vraj riešia. Naši začali prvé krôčiky až v 15tich mesiacoch a behať až v 17tich, 🙂 😉

masulik30
15. aug 2013

naši chlapci začali neskoro v 1 rok a 2 mesiaci.Začal eden a potom po tyžnu aj druhij.Ale kazde detja to pochopi a samo.
🙂

pemizb
24. aug 2013

Caute....sa chcem spytat ci vase dvojicky aj cvicili nejake cviky, rehabilitaciu, masaze.....lebo moje chodia cvicit. Co ma kamoska dvojicky, tak tie chodili ked mali 9mesiacov, ale ona s nimi cvicila vojtovu metodu. A rozpravaju kolko vase deti? Moje dvojicky su este malicke, mala si zatial brble take slabiky, ale maly vobec, len krici a vela place.

123maminka
4. okt 2013

jeden začal ,keď mal jeden rok a 14 dní a sám bez držania. Druhý začal keď mal rok a dva mesiace.

petko8888
8. okt 2013

v 14 mesiacoch,teraz tahame na 20 a behame ako sarkani 😀

mata1605
14. nov 2013

kedze dievcatka su sikovnejsie tak Lu mala 9 mesiacov aj tyzden a sama presla po celej kuchyni za ockom ktory prisil po 2 tyzdnovej sluzobke🙂) odvedy behala sama a chapec ju rychlo nasledoval ked ju videl mal 10 mesiacov aj 4 dni🙂)

brita
13. dec 2013

Nase dvojicky zacali same chodit od 12m, ale uz od 9 mesiaca chodili tak, ze sa chytali. A ani nemali plnych 12m, ked zacali lietat uplne sami 😉

katka_dvojickova
15. mar 2014

ahoj, mame jednovajecne dvojicky a obe zacali chodit v 15. mesiaci. dovtedy dost dlho a intenzivne stvornozkovali a chodili popri nabytku. A potom jedneho dna sa postavili a odvtedy pevne bez padov chodia, resp. zo zaciatku ked padali tak pekne na zadok. Zacali chodit s rozdielom jedneho dna, inak rovnaky scenar u oboch. Starsi syn chodil v 13. mesiaci, ale ten vobec ale naozaj vobec nestvorkoval, ani nechcel lezat na bruchu..

zuznaa
12. júl 2014

Moje prve kroky urobili v 10 mes. Ked boli rocne tak uz behali dobre. Kazde babo je ine, tak sa netreba trapit. My sme im, ale vobec nepomahali za ruky. Nechali sme nech sa trapia same. U nas chlapcek zacal chodit o 2 tyzdne skor ako dievcatko.