Kedy začalo loziť vaše dieťa?

sisag1
13. dec 2012

Mam 10 mesacne dievcatko a nelozi a ani sa neplazi, no je dost leniva. Stale s nou cvicim, davam ju na brusko a motivujem ju pomocou hraciek aby sa aspon trosku pohla do predu. No snazi sa, ale stale jej to nejde. Stale je iba v polohe plazenia.Nedokaze sa dat ani na kolienka.

monda17
14. dec 2012

Moji sa presuvali ako hadi 😀 a obaja v 10-11 mesiacoch uz chodili

zuzu8655
14. dec 2012

nasa mala stvornozkuje od 7. mesiaca, ale mam zname, ktorym deti nestvornozkuju ani nestvornozkovali, rovno zacali chodit. Ak sedi, nie je dovod na obavy si myslim

danusskaaa
14. dec 2012

moja malinka sa plazi od 4mesiaca, stvornozkuje od piateho a teraz ked ma 9mesiacov zacina chodit... este sice pada ale ide jej to 🙂

fomarik
14. dec 2012

Moja začala loziť až v 8.mesiaci a chodiť až ked ukončila 14. mesiac. Nič nezameškala.

kkl82
14. dec 2012

ja mam tiez 9,5 mesacneho krpca, ktoremu sa tiez nechce ani plazit ani lozit aj napriek castej motivacii 😉 trapila som sa tym, ked ostatne deticky zacali, ale potom som si uvedomila, ze je minimalne rovnaky pocet deticiek, ktore v tom veku nelozia. len ich mamicky sa tym nechvalia a tak to vyzera, ze vsetky okrem mojho lozia 😀. takze hlavu hore, niektore deti nelozia a niektore zacnu ovela neskor, ale stale je to v norme (odpoved nasej neurologicky, ku ktorej chodime kvoli zatvorenej fontanelke)...

jajuska1411
14. dec 2012

my v 10 mesiacoch a v 11 chodit pri nabytku no sami chodit az v 19

meggieerika
14. dec 2012

moj ked mal zhruba 9 mesiacov......... predtym sa dlho len plazil dozadu, potom prisiel na to ze to ide aj dopredu, potom sa zacal dvihat do loziacej polohy a ked prisiel na to ze treba striedat ruky a nohy........... fuuuuu, to uz ho nebolo....... to uz mi tu lozil ostosest....... a chodit mi zacal ako 13 a pol mesacny.......... straaaasne dlho lozil

jurka83
14. dec 2012

Neboj sa, to je strašne individuálne. Môj starší syn začal loziť 4 - mesačný najprv mu to šlo dozadu 🙂 a potom sa rozbehol aj dopredu, synovec nelozil ale sa tak divne odrážal a šúchal po zadku a teraz mám 3 mesačného a ten keď je na bruchu tak sa našponuje a nohy a riťku má ako striešku aj sa bojím aby si niečo neurobil . Nie každé dieťa musí loziť a je jedno či začne chodiť 10, 11,12- mesačné. Poznám aj deti čo chodili až 14-mesačné. A ti poviem to lozenie od takéto skoršieho dátumu sa mi na začiatku ohromne páčilo a potom keď nechcel robiť nič iné a ja som musela 3-krát denne umývať podlahu v celom byte , tak som šalela 🙂))

zabka7
14. dec 2012

moja mala začala loziť okolo 9 mes., onedlho už má 11 mes. a už začína sama chodiť

nezbednica
14. dec 2012

Moj malý ma 10 mesiacov a viac menej sa plazi a sem tam štvornožkuje ale plazeni sa všade dostane rychlejšie čiže vela krat sa hodi na bruško a začne sa plaziť ked sa chce niekde rýchlo dostať. 🙂 Ale vobec sa tým nestresujem doležite je že sa dostane kam chce a začina sa pekne stavať popri nabytku.

1katkas
24. dec 2012

moj najskor chodil ked som ho drzala za obe ruky, potom za jednu a az potom zacal stvornozkovat

1234lubka
24. dec 2012

najprv sme sa plazili asi tri tyzdne a ked mal osem mesiacov zacal stvornozkovat 🙂 najprv dva krociky a bum na brusko zase dva kriciky a bum....neskor sa zdokonalil 🙂

bubu1111
24. dec 2012

Maly sa zacal plazit, ked mal 5,5 mesiaca, stavat v postilke tyzden pred 7 mesiacom a presne v 7 meiacoch zacal lozit., Tyzden nato sa sam posadil.. Kazde dieta ma svoje tempo a cas......

dity13
28. dec 2012

hmmm, nie tak davno som aj ja toto riesila... dcerka zacala lozit asi pred 2 tyzdnami? cize v tych 9,5 mesiacoch... neboj, tvoje dietatko urcite nieje lenive, len je svojske, originalne, a zacne lozit, kedy bude samo chciet! ja som videla, ze sa mi dcerka skor zacina staviat na nozky, teda ze nozky napina, aby som ju nedavala sadnut. sem tam som s nou presla po byte za rucky, ona cela stastna, zo zaciatku aj ja natesena, lenze po dnoch nadsenie mizlo, ked ona nechcela robit nic ine len chodit, a ja som musela s nou. a tak som zacala ju nechavat coraz castejsie samu na koberci, jasne, ze zo zaciatku to bolo s revom na celu bytovku, daval som pred nu tiez hracky ja som sedela pred nou a volala ju, a ona nic, len revala a revala. az po par dnoch sme sli na navstevu, kamaratkina dcerka je o 2 tyzdne starsia, a ta lozila juuuj, nestihala som na nu pozerat, taka bola rychla. dcerka sedela, pozerala na nu, a asi o 2 dni na to, sama od seba zacala robit prve krociky aj doma! som nechapala, a neviem no, ci jej pomohlo az tak vidiet ine babo lozit, ale teraz uz tiez veselo objavuje byt po stvornozky, stavia sa na nozky pri nabytku, no a ano, sem tam, sa stale prejdeme, aby nuda nebola 😉

pitik
28. dec 2012

my sme cvicili vojtovku od mesiaca, zacal lozit v 11 mesiacoch a ako 16 mesacny zacal chodit. on vo vsetkom meskal. ale zase teraz, odkedy sa sam pustil chodit, tak sa nezastavi, jedine, ked spi, inak je stale na nozickach a v pohybe

zukana
28. dec 2012

Ahoj.
To je individuálne.
Staršia dcéra neplazila vôbec. Ako 10 mesačná chodila za jednu ruku. štvornožkovať začala ako 18 mesačná, ale to už dávno chodila.
Syn sa začal plaziť asi ako 6,5 mesačný, aj to dozadu. Ležal na brušku a zdvihol si trup a šuch dozadu. Asi tak o mesiac sa mu podarilo,zapojiť nohy a už stál na štyroch a ešte asi tak týždeň, dva kým začal chodiť na "psíka" dopredu.
Poznám viac detičiek, ktoré sa vôbec neplazili, skôr sa naučili chodiť.

katmi
28. dec 2012

moja malá nelozila vôbec.. v 9mesiacoch sa jednoducho postavila a začala chodiť 🙂

majulino
28. dec 2012

moj sa zacal plazit v 6 mesici lozit v 9 a chodit v 11. sestrin je o 4 mesiace mladsi a chodi od 11 mesiaca neplazil sa a lozil ako 5 mesacny a nasa domaca co ma tiez o 4 mesiace mladsieho tak jej nelozil neplazil sa a zacal chodit teraz v decembri (rok bude mat v januari)svagrinej syn je o 4 mesiace starsi chodil ako 14 mesacny neplazil sa a lozil az vo 8 mesiaci , moj brat mal tera 3 zacal chodit ako 10 mesacny az potom zacal lozit po 4 ked mal 13 mesiacov :D fakt to zalezi len na dietati rodic s tym neurobi nic

nana
28. dec 2012

náš malý začal loziť asi v 18 mesiacoch -🙂 on bol na to moc lenivý, on to nejak preskočil a v 10,5 mesiaci začal sám chodiť 🙂 tak sme to ani neriešili. netráp sa tým, každý drobec vie čo robí, naučí sa 🙂