Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

majaaita
27. máj 2008

Lamia, ten dokument byl opravdu síla :( Škoda, že si ale spousta rodičů řekne "Hele, takhle se to má dělat" - lezení těch dětí bylo opravdu mimo :(
O zákazu chodítek jsem taky slyšela, kvůli úrazům. No, dělají tam špatně spoustu jiných věcí :(

Sedmikrásky vedou i u nás 🙂 Pampelišky tolik ne. 🙂)))))

majaaita
27. máj 2008

Petko, nošení zdar 🙂)))
Já nedám dopustit na šátek 🙂

lamia
27. máj 2008

Majaaita - taky jsme šátkovali,teď už kvůli těhu nenosím,ale malá už by asi ani nechtěla (no nevím,možná jo,ona je takový mazlík mámin 😀 ),ale dokud malá nedržela sama spolehlivě hlavu tak jsem měla pořád dost vítr jestli jí tam mám správně a dost utaženou....tak od toho čtvrtého měsíce kdy už byla mnohem pevnější jsem si to pak užívala mnohem víc.

ria80
27. máj 2008

Holky dík za uklidnění.Budu se snažit nedělat si starosti.A zkusíme trochu cvičit.
Jinak jak psala Lamia,tak Michalka je taky chytrá.Používá vědomě několik slov,asi od osmého měsíce říká,jak dělá kravička a že má v gatích E.Ukazuje,jak je veliká,ukatzuje prstem na věci,ví kde má ruce,oči,jazyk.Většinou si už i řekne,když potřebuje přebalit.
Takže si taky říkám,že mozek prostě to nezvládá všechno naráz utáhnout.Na lezení už mu nezbývá energie.Si z ní děláme srandu,že začne číst a psát a bude u toho pořád ležet. 😀

pemar
27. máj 2008

my sme zacali sediet pred tyzdnom z polohy na 4, sa tak hupala ako tulen a nedalo sa jej ist vpred tak sa zvalila do boku a zistila ze sedi, tak kricala za mamama 😀
a asi 2 dni uz stvornozkujeme, vdaka psovi mojich rodicov 😀 , tak strasne chcela ist za nim az sa pohla vpred a teraz je koniec srandy lebo uz leze rychlo vsade a je to dost nebezbepcne.

inak citam tuto diskusiu a je to naozaj velmi tazke, nechat ditko plakat na zemi nech sa uci, ak treba aj nieco uvarit resp. trochu upratat, neda sa byt stale s nim, ja davam kazdych 10 minut nejaku novu hracku - vymyslam take koniny ze cukriky zagumickujem do ponozky, cestoviny dam do priestvitnej krabice aby to hrkalo a to jej strcim a zabavi sa a skusa sa pohybovat.
ale tie choditka su fakt hovadina, myslim ze decka sa musia naucit aj co je gravitacia a ze proste ked zle dava nozky tak padne. je to obdobna blbost ako ked sa kedysi davali deti sediet oprete vankusmi - to dufam ze uz nikto nerobi- decka musia zvyknut ze ked zle sedi tak sa prevali na bok alebo dozadu a spadne a cvicit si ten reflex ze ked padam, musim sa podopriet rucickou a nie sa spoliehat na makky vankus 😖

jahodka11
27. máj 2008

pemar, dakujem, aspon 1 mamina pochopila, ake je tazke nechat dieta na zemi plakat...ono sa vsetkym lahko radi, ale realita je ina....a ja som na domacnost s manzelom sama, maminu uz nemam, nema mi kto prist pomoct a ocino je 100km daleko....takze tak a ak chcem aj upratat a navarit, ved musim aj ja nieco jest a tiez, ked som doma, chcem mat trosku upratane, tak to niekedy riesim choditkom, takych 15min vydrzi a potom sam dviha rucicky a ide za mnou, tak si myslim, mu neublizim 🙂

majaaita
27. máj 2008

Jahodko, mrzí mě, že jsi to pochopila tak, že ti tu radíme nechat dítě řvát. Při vaření či nutném úklidu se dá dítě umístit do lehátka, nebo do šátku či jiného vhodného typu nosítka, pokud odmítá být na zádech nebo na bříšku. Pustit hudbu, dělat na něj opičky, tančit, cokoliv.

Mimochodem - ani já nemám hlídání 🙂

sisulik
27. máj 2008

jahodka...neviem ci so mnou vsetky budu suhlasit ale u mna je to tak, ze ked som mala len jedno dieta, tak som nic nestihala...tiez som bola sama na malu s manzelom...ale nejako som nic nestihala..stresy, atd...ale ked ich mam dve, zrazu stiham vsetko a aj viac..a cim to je? to naozaj neviem...mozno aj tym, ze prve dieta a veci okolo neho bolo pre mna nieco nove, nieco nezname...

abodi prvy krat sedel bez pomoci ked mal sest mesiacov a 12 dni..aishinka tiez tak nejako...

jahodka11
27. máj 2008

majaaita-ked u nas uz ani lehatko nie je to, co byvalo, akosi mi v 6-tich mesiacoch zacal odmietat vsetko okrem statia...preto sme nakoniec choditko kupili...aspon stihnem co to urobit...ale neprehanam to, len ked som teraz doma, jednoducho bordel neznesiem...bolo to ine, ked som chodila domov len spavat 🙂
ale dnes sme skusali a trapili aj polohu na brusku, vydrzal asi 25min....zabavali sme ho aj s manzelom 🙂 a zajtra ideme kupit koberec a bude tam a hotovo....a hadam si zvykne.... 🙂
sisulik - dakujem, ja som raz pocula jednu maminu, co ma 4 deti, ze jej obliekanie 4 deti trva kratsie ako kedysi jedneho prveho, tak nieco na tom asi bude 🙂

majaaita
27. máj 2008

Jahodko, je super, že chcete bojovat o lezení 🙂 Podaří se 🙂

jahodka11
27. máj 2008

dakujem 🙂 chcem bojovat a potom dam vediet....pomalicky ide vikend a budeme na danielka traja, pride aj moj ocino, tak ho nejako zabavime, nech si zvykne 🙂 a zacne lozit, silny je na to urcite dost.... 🙂

gucz
27. máj 2008

jahodka11 koberec je super, my sme malej kúpili a zodňa na deň začala chodiť po štyroch, dovtedy sa len plazila, alebo sa skôr tak šmýkala po parketách. Chodítko mám aj ja, ale malá tam býva ozaj len chvíľočku, asi 20 min doobeda a 20 min poobede, keĎ ozaj potrebujem obe svoje ruky aj oči 🙂 😉 , a ak ju omrzí kára aj stolička na papanie

jahodka11
27. máj 2008

gucz-tak som zvedava ako dlho to bude trvat nam 🙂 on sa snazi, len na parkety ho nechcem dat, sa bojim, ze ked sa prekotuli, udrie si hlavicku...a dnes manzel vymyslel karimatku...tak okrem toho, ze je uzka a za chvilku bol maly aj tak napoly na podlahe....sa mu to smykalo a cele hybalo, tak to mu ozaj to lezenie neulahci 🙂 rada by som kupila taky farebny koberec, kde su akoze cesty na auta a tak...nech ho aj neskor vyuzijeme 🙂

sisulik
27. máj 2008

jahodka..abodi mal sedem mesiacov a par dni ked zacal liezt po styroch...takze neboj, tvoj zacne..tieto veci vzdy sa objavia z nicoho nic 😉

gucz
27. máj 2008

aj my máme ten koberec s cestičkami 🙂 😉 🙂 , a na tú hlavinku treba dávať pozor, ale zasa nie prehnane, lebo ak sa nikdy neuderí, nenaučí sa dávať si na to pozor. Moja teraz semtam capla, keď sa stavala pri stolíku, samozrejme, že som ju istila od zadu. A naučila sa, že sa musí držať a sadnúť si pomalinky. Držím palčeky, nech sa darí

jahodka11
27. máj 2008

neboj, neprehanam to so starostlivostou 🙂 uz sa parkrat udrel, ale ta podlaha sa mi zda moc tvrda a neutulna 🙂 a aby sa mu to lezenie hned neznechutilo 🙂

gucz
27. máj 2008

plne súhlasím, veď my sme tiež preto kúpili ten koberec 2x3m, podlaha sa mi zdala moc tvrdá, šmykľavá a ešte aj hrozne studená. papa

susik77
27. máj 2008

ahojte, majaaita- v net. obchodoch uvadzaju, ze ta novorod. vlozka sa ma pouz. cca do 4.mesiaca. Ja som zacalamalu nosit v Ergu asi okolo 5-6.mesiaca a neviem si predstavit, ze by mi chcela v tom byt...ono to vypada na obrazku, ze mimco je tam akoby v zavinovacke.myslim, ze mala by mi tam vo veku 5-6 mesiacov v takej polohe nevydrzala.My sme uz v 5.mes. nosili klasicky. Ergo je vyborny nosic, na rovnakej urovni ako satka. Jedna pediatricka mi tiez hovorila ze to doporuc. az ked vedia deti sediet ale myslim si, ze sa da kludne skor, pretoze tam ma mimco fixovanu chrbticu a na spanie je tam taka kapucna-to sa prehodi cez hlavicku, zapne na ramenach, tym sa hlavicka pekne fixuje.

majaaita
28. máj 2008

Susik, myslím, že Petka psala, že mají holčičku čtyři měsíce a kousek, v tomhle věku je to takové rozhraní, někdo hlavičku už drží parádně, někdo ve spánku ještě svalíky hodně uvolňuje .... nejlépe jít se poradit při koupit, o tom žádná 🙂
Susik, tu kapucku jsem v reálu ještě neviděla, ale pravděpodobně by tedy už stačila, pokud fixuje dobře hlavičku.
Dobrý tip 🙂

jahodka11
28. máj 2008

ahojte, tak koberec je uz na mieste 🙂)) a danielko tam, zatial na chrbatiku a uz place, ved nech sa pretoci... 🙂 idem mu pomoct 🙂

zuzka99
28. máj 2008

idem teda kupiť aj ja ten koberec, asi s cestami pre autíčka. zatial trenujeme na posteli, ale je dosť mekká a nemá sa kde zaprieť. nožičkami robí ako keby liezol ale len tak prešmykuje. ale o kusok vpred sa dostane. dnes som mu narafičila hrkalky kus pred neho a išla utrieť riad a ked som sa vratila tak už jednu držal víťazoslávne v ruke 🙂

jahodka11
28. máj 2008

zuzka - ano, ten s cestami na auta a hasici su tam a kostol, posta.....take somarinky 🙂
zatial chyta aj parkoviska a stromy, haha 😀 nam kedysi tiez stacila postel, ale uz nie, vie sa tak vselijako popretacat, ze padne dole...takto na zemi nema kam padat a ja nemusim byt stale pri nom 🙂

majaaita
28. máj 2008

To jsou super koberce - využijí se dlouho, pak tam na nich bude drandit autíčkama 🙂
Ten koberec dělá opravdu hodně. Jirka nejdříve pilně lezl po koberci a až tak 14 dní nato se naučil i po plovoučce, potřeboval ten pohyb dostat pořádně do těla 🙂

jahodka11
28. máj 2008

manzel sa smial, ked ho teraz videl, co tam robi, ze bude za 2 hodiny chodit, nie lozit 🙂)) ved bodaj by 😀

susik77
28. máj 2008

inak my sme to ergo vyuzili akurat v obdobi, ako tu pisu baby, ked mala stale plakala, ze sa chce pohybovat a este jej to neslo. tak asi do konca 5.mes. potom sa uz plazila a v 6.stvornozkovala, odvtedy uz doma nosit nepotrebuje a von chodime s golfkami. akurat sme ergo vyuzili na horach na ture 😎

susik77
28. máj 2008

sorry-od zac.5.mesiaca asi do konca 6.mesiaca 😎 a asi ho budeme uz vyuz. len na tury, mala ma uz cez 10 kg 😎

slevik
28. máj 2008

Jestli vám do toho můžu kecat 😀 . My koberec nemáme a Verunka se taky naučila lézt 😉 . Měla takovej svůj koutek, kde bylo puzzle (přesně pro ty případy, kdy se přetočila z bříška na záda, aby to tolik nebolelo) a jinak máme lino (i na něm se párkrát přetočila a pěkně praštila, ale pak už padala opatrně 😅 ). A pro děti je to snad i lepší, když se učí lézt na "horším" povrchu, každej dr. nás chválil, jak má Verunka pevný svaly 😀
A jak už jsem tu psala, lézt začala v 6,5 měsících 😉

gulicka
28. máj 2008

ahojte, tak moja mala zacala sediet ako polrocna, plazit sa mesiac na to, kolenackovat od 8. mesiacov a este stale sama nechodi (aspon za jeden prst)a to mame za dva tyzdne 14mes! Rovesnicky, co sedeli ako 8. mesacne, pripadne nikdy nekolenackovali sa postavili a zacali rovno chodit, niektore uz od 10mes. ci skor. Ja to nechavam na nu, vsak ma cas este, ortoped nam povedal, ze nic netreba urychlovat, dieta sa ma samo posadit, samo pustit chodit, takze je to velmi individualne, a netreba sa porovnavat s priemerom, alebo skor netreba z toho vyvodzovat ziadne zavery, vsak podla nasich zaciatkov sme mohli predpokladat, ze bude chodit ovela skor.A dieta sa rozhodlo inac 😉

slevik
28. máj 2008

Guli - i u nás byly začátky rychlé (pasení koníků zvládala velmi brzy, přetáčení a lezení taky, dokonce i to stoupání - od 8 měsíců a chození kolem nábytku - od 9 měsíců), ale chodit za ruce (lépe řečeno za jednu ruku) začala až 14 dní před rokem. Takže 3 měsíce prostě jen obcházela nábytek 😅 . V nás necítila jistou oporu, teď už jo, ale jakmile ji pustím, jde do kolen 😀 .

susik77
28. máj 2008

baby, aj ja to na malej pozorujem - vo vsetkom bola rychla ale teraz asi od 7. mesiaca len sa stavia a max. si urobi 2 kroky pri nabytku. myslite, ze to moze byt tym, ze do 5. mesiaca malo vazila a od 5. zacala priberat? Ze by to spomalilo vyvoj?