Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

vavka33
13. sep 2007

Tiki,polrocne dietatko uz mozes dat sadkat a v pohode tak nakrmit.Je blbost ho krmit poleziacky. 😉

vilki
13. sep 2007

ja som maleho davala sediet od 4 mesiaca do sedacky aj na sedacku vypodlozeneho a ako 5 a pol mesacny uz sedkal sam s rovnym chrbatikom a ako 6 mesacany sa uz aj sam posadil, bol velmi sikovny a vzdy aj je, no ved ked mal 3 tyzdne tak sa mi v postielke v pohode otacal sam na brusko a naspat... 🙂

apricots
13. sep 2007

coože?úáni, to je nějaký super dítě ne?🙂tak to je fakt šikula

radoslava
13. sep 2007

Ahojte my sedime sami od 6 mesiacov.

vilki
13. sep 2007

no nas samko je naozej super dieta...niekedy sa mi ani nezda ze ma len 15 mesiacov... 😀 😅

vavka33
13. sep 2007

Vilki,lea sa zacal pretacat v 4.tyzdnoch-ste sikovnejsi 😀 😀

apricots
13. sep 2007

no jo, asi to bude prezident ne?🙂každopádně tyhle věci bejvaj dědičný, tak kdo z vás dvou je superman?🙂

vilki
13. sep 2007

xixi, supermani niesme...ale asi po tatkovi lebo maminka hovorila ze ja som bola dost leniva ked som bola mala...inak on je vo vsetkom sikovny a strasne vela si vie zapamatat...hlavne kde zvykne byt odlozena cokolada 😀

dashak
13. sep 2007

vilki, no z tebe by měli teda doktoři radost, ve 4 měsících posazovat 😕 A proč si to dělala? Tobě nikdo neřekl, že se to dělat nesmí? Jen doufej, že až začne Samko chodit do školy, že ho nebudete rehabilitovat vojtovkou kvůli skoliozy páteře.¨

Co se týče toho přetáčení - malá se přetáčela od narození 😀 a nebylo to jejím umem, ale tím že měla prohnutá záda, okamžitě jak jsme ji položili na záda, tak přizvedla nohy a překulila se na bok. Což bylo špatně, takže jsme vojtili. Děti se přetáčejí vědomě a cíleně zhruba od 5. měsíce, dříve je to spíš náhodné přepadnutí.

vilki
13. sep 2007

kazde dieta je ine, niektore sedi skor a niektore neskor...moj mladsi brat takisto sedel ako 5 mesacny uz sam a teraz ma 16 a nema ziadnu vadu...

dashak
13. sep 2007

jo já neříkám, že musí mít vadu. Já jsem taky seděla v 5 měsících - teda seděla - tak jak ty píšeš, prostě mě nadrzo posazovali, ale já teda problémy mám dost velké. I když ne skoliozu, ale hrozné bolesti a už mám z toho i bolení hlavy. Ono nejde o to, kdy sedí, jestli v 5. měsících nebo v 9. měsících, ale důležité je, ho do té polohy nedávat pasivně, musí si sednout samo.
Věřím, že kdybys musela s miminkem cvičit skoro rok vojtovu metodu (fakt opruz, nikomu nepřeju) několikrát denně, tak jako já, že bys určitě o posazování nechtěla ani slyšet.

hanka274
13. sep 2007

kedy?
chi, my sme skor stali ako sedeli...tusim okolo 7-8 mesiaca....samozrejme sami!!!

Tu uz asi maminkam neporadim, pretoze uz maju vsetky za tym...ale predsa:....je jedno kedy sa posadi, postavi. Samozrejme su nejake tie kvazy hranice, kazde dietatko je ine, a samozrejme aj rodic. Dolezite je aby vsetko spravili deti same....takze nie vselijake podopieranie (ked dietatko este SAME nesedi-neposadilo sa), nie chodenie za rucky (ked sa este ani dietatko same nepostavilo na nozky niekolkokrat). Je to umele silene ucenie a aj napriek tomu, ze deticky sa mozno usmievaju a paci sa im to, robite zle- a nie sebe ale im. 😉

dashak
13. sep 2007

Hanka my jsme taky dřív stáli a lezli než seděli. Sice si už sedala dříve, ale stále se podpírala rukama, tak to neberu jako sezení. U mě je regulérní sezení, když si dítě z jakékoliv polohy samo sedne a nemusí se nijak podpírat nebo přidržovat.

hanka274
13. sep 2007

dashak, hej hej, aj ja som si to tak zapisala, az ked sama presla kroky, a ked sama bez pomahania (jej) rukami a pod. A ked sa prvykrat postavila, to som ju chytro cvakla 😵 😵 a potom bumbaaac 😵 😵

lucqa
13. sep 2007

mne tiez rehabilitacna vravela, ze dieta by malo ist najprv na 4, potom sa pohupovat a okolo 8. mesiaca same posadit. Ze ho nemam do nicoho nutit. Maly ma 4 a pol mesiaca a ked mu podam ruky, ked lezi, tak sa mi sam vytiahne do sedu. Je strasne zvedavy a nudi sa ked cely cas len lezi. V kociari mi cely cas preplace a musim ho nosit na rukach a pravdu povediac ho drzim uz aj pod ritkou, aj ked si myslim, ze je to nespravne. Ale ako ho mam niest, ked uz mi je tazky v hocijakej polohe a neznasa byt skruteny v klbku? Uz som aj rozmyslala, ze dam do kociara vankus a podopriem ho do polosedu (ako vo vajicku) aby videl, ale tiez neviem ci to je najlepsie.

dashak
13. sep 2007

lucqa já viděla hodně maminek, že vozili miminka v kočáře na bříšku po směru jízdy, tak aby vidělo ven. Tak spojíš příjemné s užitečným.

Na předchozí stranu jsem hodila link o tom co všechno může způsobit předčasné posazování 😉

hanka274
13. sep 2007

lucqa, ved ok, ked mu podas ruky ked lezi tak sa vytiahne sam. To je v pohode, ved je sikulko!!-ale to je v ramci cvicenia 😉 . Teda, aj ja som tak cvicila pred kupanim. Ale podkladat babo na sedacke na gauci atd...je nieco ine. V tomto pokracuj, to si len trenuje svalstvo brusne, chrbtove a aj na ruckach...to je uplne v pohode 🙂

a tak ako pise dashak...skus na brusko...

ak ak si myslis, ze sa cez den nudi, aj ked priznam sa nemam rada toto slovo, ktore pouzivaju maminky pri tak malych detoch...vysvetlite mi ako sa moze nudit?? to vam povie, mami ja sa hrozne nudim kokso...??
lucqa-to sa ta nepytam, neuraz sa, to bola len taka basnicka otazka...
ale ak sa ti predsa len "nudi", tak skus ho dat von z ohradky alebo kde je, dajte si deku a hrajte sa tam, uvdis ake pokroky bude robit za tyzden...a hlavne sam 😉 .
Neboj sa vymyslat nove veci. Deti nemusia len poslusne lezat na chrbate kukat rovno hore a tak chapes. skus fantazirovat, dajte si deku, vela hraciek a travte tam den, teda okrem vonku a tak. A ked ho das na nejaky cas do postielky, ohradky-musis varit, tak sa urcite nebude zlostit az tak, pretoze tam nebude cely den. alebo si ho vezmi na deku do kuchyne ak nie je mensia....

skaredka
14. sep 2007

ahoj, nase mala se sama dokazala posadit kdyz mela 5 a pul mesice. Ted ma 6 mesicu a dva tydny, leze a kdyz ji postavis tak "chodi" .. hlavicku umela drzet uz ve dvou tydnech, proste je dost silna. Do niceho ji nenutim, v nicem ji nebranim.

skaredka
14. sep 2007

dashak mne treba nikdo nerekl, ze posazovat se nesmi. Naopak mi nas lekar rekl, ze na odrihavani si ji mam posadit na koleno .... ale vis jak, jiny kraj jiny mrav.

bluff
14. sep 2007

skaredka to co dashak hodila link je myslim skor na snazenie sa dieta posadit na dlhsi cas, ked este na to nema dost silne svalstvo.. nie len si ju nachvilku akoby posadit na odgrgnutie.

apricots
14. sep 2007

já právě myslela že vili neposazovala, že si ten chlapeček sedl sám?

lucqa
14. sep 2007

No my mame problem byt na brusku, po 10 minutach na brusku zacne plakat a kym ho neotocim tak place, tym padom aj v kociku nemam sancu ho dat na brusko, ale skusala som. Mozno je to tym, ze cvicime Vojtovku a cvik na brusku nema rad. Uz som skusala aj babyvak, ale neuspesne, nema rad, ked ho nosime na rukach po leziacky, len zvisle, aby mal hlavku volnu na otacanie aby videl na vsetko.
Hanka ja tiez nemam rada slovo nudit pri babatkach, ale nenapadlo ma ine. My mame na zemi deku, okolo seba kopec hraciek, ja mu spievam a je mi aj luto ked idem varit, ze ho nechavam sameho v postielke pod kolotocom, ale neni to na dlho a stale ho chodim pozerat, rad si taha do pusinky zvieratka z kolotoca 🙂 No, ale jeho po case akokeby uz vsetky hracky omrzeli a nevie co by a kde by a mrvi sa akoby mu uz bolo dlho. A bojim sa ho aj trosku podopierat vankusom, lebo mu nechcem sposobit problemy na cely zivot.

lucqa
14. sep 2007

dashak, ten link som precitala, ved samej mi je jasne, ze babatka maju este makke kosticky, lahko tvarovatelne a mozno prave kvoli tej Vojtovke som velmi opatrna a sprdnem aj kazdeho, kto si ho len trosku posadi na kolena 😀

apricots
14. sep 2007

mě nepřipadá že jedinej případ, kdy se dítě nudí, musí vypadat tak, že řekne "mami já se hrozně nudim" - podle mě to máma prostě pozná, vidí na mimču, že už má nějaký hračky okoukaný a chtělo by se bavit něčím jiným...já to teda na svojí holčičce poznám, když už jí omrzí to co zrovna dělá nebo děláme a pak je taková mrzutá, vrní, chce prostě zábavu, něco co jí zase zaujme...a když to dostane(třeba jenom pohled do akvárka)tak je hned zase štastná. Také nevím, jak jinak by se mělo tohle nazývat, než že děcko prostě něco začne nudit....

skaredka
14. sep 2007

bluff aha, no tak to ja jsem ji nikdy neposazovala treba na pul hodiny ... vylozene posazovat jsem ji zacala ve 4tem mesici (tak na 5 minut denne) kvuli krmeni. Mame bumbo seat a v tom jsem ji ze zacatku krmila ....
Ke konci 4teho mesice uz se udrzela v sede a jak uz jsem psala v 5ti a pul mesicich si dokazala sednout sama.

lucqa
14. sep 2007

Ja som pisala na neonatologicku kliniku:
Otazka
Dobry vecer, mozete mi prosim napisat odkedy sa moze dieta drzat na rukach podsadene? Mozem ho uz drziavat posadeneho obkrocmo okolo nohy a opreteho o seba?

Odpoved
Áno. môžete. dokonca v tomto veku je veľmi výhodná autosedačka aj v byte na zemi, pokiaľ potrebujete mať voľne ruky na prácu v domácnosti - dieťa Vás bude sledovať a chvíľu sa zabaví...

vilki
14. sep 2007

nemyslite si ze ja som maleho nasilu nechala v 4 mesiacoch posadeneho pol dna... 😕 sem tam som ho posadila, vlastne to bol taky polosed, skor len tak ako v sedacke, no a v autosedacke je to normalne, ked sme papali kasu a tak.
takze ak si niektora mysli ze som ho posadzovala ja nasilu tak sa myli, proste bol sikovny, on si sadal uz sam, tahal sa hore a ked mal necelych 6 mesiacov, uz sa posadil sam...

zgurkaa
14. sep 2007

My sedime same od pol roka, zatial sme sa same posadili len 2-krat, aj to v noci. 😉

maca793
15. sep 2007

moja malá začala sedieť v 7 mesiaci s oporou a bez opory 8 mesiaci. možno aj skôr. u každého dieťatka je to iné. dieťatko začína sedávať okolo 6 mesiaca s oporou.

biccy
15. sep 2007

Nasa Zoe zacala sama pevne sediet,ked mala 7 a pol mesiaca. 🙂