Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

brisalek
8. mar 2010

myslim si, ze se tady plete pritahovat do sedu= tahnout ji nasi silou a pritahovat= podat rucicky a nechat a t se pritahne sama...pokud se pritahne sama a bavi ji to...tak to podle mne nicemu nemuze vadit...samozrejme ne cely den, ale 2x-3x za den a hlavne neni to pritahovani aby sedela...ma si zase hned lehnout

berus222
8. mar 2010

nas sa sam este "umyselne" neposadi. ked bol maly, kazdy mu dal prsty a on sa pritiahol. teraz sa tak snazi posadit. lezi na chrbte, dviha hlavu a opiera sa o ruky, ale nedari sa mu posadit. sada si "cez brucho". podari sa mu posadit ked lezi na boku, ale akonahle si lahne na chrbat, nenapadne ho, ze cez bok to pojde. ☹

brisalek
9. mar 2010

berus, male taky kazdy podaval prsty...nemuzu srovnat jak casto, ja tak 2x za den a babicky vidi tak 1x za mesic...a posadila se sama v 7m a 2 tydnech a uz pred 7m , kdyz sedela, umela se natahnou pro hracku az do lehu a zase se o rucicku oprit a sednout si zpet...myslim, ze s tim, kdy co male dela nema moc nic spolecneho, proste to maji "naprogramovane" a proto plati nepomahat, ale neznamena to, ze kdyz jim parkrat v necem pomuzete neco hrozneho se stane, to je muj nazor....jako ted kdyz malou pokladam chce si jen stoupnout, tak ji obcas chvilku stat necham...myslim, ze takhle byste museli zrusit postylku a nabytek....🙂 🙂 vzdyt ten ji take pomaha vstat... a cekat az si stoupne sama.

rimmel
9. mar 2010

baby bola som u lekara na rocnej prehliadke..maly este nesedi, zacal sa plazit v 11m.

kopirujem z ineho prispevku kde som to pisala:

teraz k sedeniu, povedala som jej moj nazor, ze maleho neposadzavam. hovoirla ze to pocuju prvykrat, ze zaujimave, a ze si ona nemysli ze to sposobuje skoliozu ci podobne problemy, ze tu v uk neradia nikomu aby posadzovali v 6m ale ze okolo 6m sa vyvija ten reflex ze dieta ked posadite, ze ked ide na bok, automaticky sa rucickou podoprie.

inak ked maleho posadila, tak maly krasne sedel s rovnym chrbatikom aj rucickou sa podobrel ked ho na bok tahala.

a teraz tak rozmyslam-ked uz ma rovny chrbatik preco ho nemozem posadit? lebo to nerobi sam? hlupost nie?

a ze okolo 6m je chrbatik dietata dost silny nato aby ked ho posadite, sedelo rovno, no nie u kazdeho babatka niektore tak sedia az neskor..zavisi od babatka-ona hovorila.

co sio tom myslite?

rimmel
9. mar 2010

ved aj my babatko ked jemale davame "pasivne" na brusko, same sa neda, a preco aj s tym necakame??? chapete.......preco umelo davat na brusko je ok?

brusinka.pusinka
9. mar 2010

Rimel no já nevím ale podle mého pediatra říkal že když dáváš mimi na bříško tak posiluje zrovna ty svaly aby si pak samo mohlo sednout 🙂 tak my bylo řečeno my se sezením problém nemáme už samy sedíme a už i stojme u nábytku a snažíme se chodit. Pro změnu se neplazíme a nechodíme po4 🙂 Každé dítko opravdu má svůj styl a rytmus 😉

rimmel
9. mar 2010

brusinka a ako sa tvoje babo samo posadilo???

brusinka.pusinka
9. mar 2010

Rimelko ona se z bříška na kolínka dostala a pak podsadila nožku pod sebe a sedla si kukni do ip

rimmel
9. mar 2010

hej kukla som 🙂

no moj si este nevie dat nozicky pod ritku 😒

brusinka.pusinka
9. mar 2010

😉 🙂 neboj on na to přijde sám jak to má udělat 😉

brisalek
9. mar 2010

jo,jo malokdy s rimmel souhlasim🙂 🙂, ale v tomhle musim...kdyz se nema pomahat, tak proc se ma na az hod denne davat uz od mala na brisko, kdyz by se nanej samo otocilo azokolo 5. mesice..?????
Protoze nekdo rozhodl, ze jo prospesne a za par let zmeni nazor a zase bude prospesny opak🙂
Takze jak uz jsem psala vickrat..vseho s mirou, selskym rozumem a zadny extrem 🙂 i v striktním se drzeni nejakych clanku a rad

liki205
9. mar 2010

Prosím poradte mi ako s malou cvičiť, keď ešte sa nám sama neposadí, ale čo je zlé vie sa otočiť z chrbátika na bruško ale s bruška naspäť na chrbátik sa nevie sa ma otočiť a tak po chvíli začne mrnčať lebo ju to už na brušku asi prestane baviť, tak ju dám na chrbátik a za pár sekúnd je znova na brušku a takto sa to opakuje dokiaľ ju už nejak podložím aby sa teda netočila na bruško ked nevie ísť nazad...., a kedy by sme mali začať asi tak sedkať???

uankab
9. mar 2010

liki, nasa Magdalenka robila presne to iste... teda ked este len 3 mesiace, tak sa vedela otocit z bruska na chrbatik ale potom ako keby to zabudla ... okolo 5teho mesiaca sa otacala len z chrbatika na brusko, malokedy opacnym smerom ak aj hej tak len nahodou... a tiez ked bola na brusku, tak sa po chvilke jedovala, otocila som ju na chrbatik a ona spat na brusko... par dni dozadu sa zrazu zacala otacat z bruska na chrbatik a spat, sama od seba, dokonca ju to tak bavilo ze to robila cely den... 😉 .. takze neboj, daj jej len trochu casu a ono to pride.. a ked chces, tak s nou cvic, ukaz jej ako sa ma pretocit... a nesedime ani my, tak sa vobec netrap... vraj babo ma najskor vediet lozit a az potom sediet 🙂

rioko
10. mar 2010

liki na sezení má spoustu času Vojtíšek si sedl v 9 měsících a s tím otáčením taky jí dej čas ona si na všechno přijde, jinak jak píše uankab většinou dtě nejdřív leze nebo se aspoň plazí a pak si sedne takže času dost

pikusa
10. mar 2010

Ahoj..tak Matyášek si SÁM poprvé sedl až po 10.měsíci...
sice sedět uměl,ale sám se posadil až nedávno...

brisalek
10. mar 2010

liko vzdyt je jeste mala , nase mala se otocila na brisko tesne pred 6m a pak pred 7 na zada, ale sama uz si asi v 7a 2 tydny sedne a leze dozadu a snazi se na kolinka...nez se obratila prislo mi , ze je trosku pozadu a ted to jde vse nejak rychleji...uz se snazi v postylce i postavit🙂

bertica.h
10. mar 2010

Ahojte.
nechcem zakladať novú tému..

naša Anetka má 9,5mesiaca a sama si nesadna.Vobec sa neplazí,nikdy sa ani nedala na štvornožky..
Len si začala z ničoho nič stúpať.
Ked sedíme,ona hned sa začne "natahovať "a zo sedu sa stupa sama na nožky.
Trocha sa bojím,tocha ma to mrzí,lebo loziace obdobie bolo krásne a ona asi bude skor chodiť ako loziť.
Inak sa pretáča už strašne dlho,je čiperná,nemyslím,žeby bola v motorickom vývoji pozadu..len si proste ide svojou cestou..

bertica.h
10. mar 2010

a či posadzovať..my malú posadzujeme,proznávam.Manžel je ortoped..nijaký zásadný problém v tom nevidí..a hlavne,skor na to pozerá ako rodič dietata..čo iné by malá robila?len ležala?
chápete...
Sedí aj hodinu sama,hraje sa,otáča..len sa sama neposadí.Ale sedí s rovným chrbátikom ,stabilne,pevne..

bertica.h
10. mar 2010

čo by som ale určite nerodbila..to su všelijaké hopsadla,chodítka a td..

dankolucka
12. mar 2010

ahojte mam problem, suvisiaci s plazenim, resp. lozenim..som aj v teme zatim neleze....nasa lucka sa plazi uz dva mesiace, na styri sa neda...lenze..ja ju neposadzujem, len ked papa v zdvihnutej polohe lehatka..lenze vcera aj dnes som ju skusila posadit do volneho priestoru a ona sa nevie udrzat ani zlomok sekundy ☹ ..klati sa doboku, dopredu alebo dozadu...a to by uz predsa mala aspon chcilu sa v jej veku udrzat, nie? Som z toho dost vyplasena, je to normalne?

nikollette
12. mar 2010

Dankolucka, kamoškina tie nevedela vôbec sama sedieť do vyše 10 mesiacov.

dankolucka
12. mar 2010

niki, fakt ani trochu?..ja som z toho hotova..aj dr bola vcera na poradni prekvapena..inak sa skoro otacala, plazi, hra sa s hrackami, dzavoce...a toto mi pride cudne.

nikollette
12. mar 2010

Fakt nevedela vobec, furt padla do boku.
Teraz má rok aj 2mesiace a už sedí v pohode.. ale nechodí... iba 3-4 kroky.
Každé dieťa je iné. A ked si si nie istá porad sa s lekárkou. Ale ešte má maličká nejaký čas 😉

rimmel
12. mar 2010

ani moj nesedi, nevie, lebo ho neposadzam 😉

berti skus si trosku dozadu polistovat tam pisu preco neposadzovat 😉

dankolucka
12. mar 2010

rimmel sak ani ja neposadzam...ale skusila som dva razy a v urcitom veku by uz mali byt schopne drzat rovnovahu v sede aj ked sa neposadia.

rimmel
12. mar 2010

dankolucka hej, moj krasne sedi s rovnym chrbatikom..ale aj tak neposadzam, sadne si ked on bude chciet, ked bude vediet ako..ale nastastie on je velmi rad na brusku, v podstate cely den..co dieta nepozna, potom netuzi(sedenie) 😀

blka
12. mar 2010

Holky, a neposlala vás dr. na cvičení? Nejspíš vojtovku? Po nás na 8 měsíční kontrole chtěla, aby byl Mareček na 4, to se jen plazil. Tak nás poslala do poradny pro rizikové děti, kam máme jít za 14 dní na kontrolu. Už pod sebe strká kolínka a leze jak drak, ale na 4 není. A já se na tu kontrolu vůbec netěším. Nehledě na to, že dr. je strašně nepříjemná, ale taky se bojím, že nás pošle cvičit, což nechci, protože podle mě Mareček je šikovnej.

nikollette
12. mar 2010

Blka, to len pozerám. Ved niektoré deti nelozia, teda neštvornožkujú vôbec a rovno začnú chodiť.
Mám v okolí kopec prípadov, kde deti neštvrnožkovali, ale hned začali chodiť, a neštvornožkujú do teraz...

blka
12. mar 2010

Nik, já ani sestra jsme prý taky na 4 nebyly. Tak jsem to té dr. hned říkala. Minule říkala, že jestli chceme cvičit, tak nás pošle, tak jsem to odmítla. Ale teď nevím, jestli by byla tak benevolentní a nechala volbu na mně.

nikollette
12. mar 2010

Veď to.. podľa mňa mohla ešte chvílku počkať...
No niekedy nie je na čo čakať keď niektoré deti nelezú vôbec, však že 😉