Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

dankolucka
12. mar 2010

rimmel, ja nehovorim o pravidelnom posadzani dietata. Tiez cakam kym sa posadi sama az potom ju necham sediet. Aj moja je cely den na brusku, paci sa jej, prehra sa a plazi ani drak. Ja hovorim o tom, ze bez ohladu na to, ci sa posadza, by mala v istom veku vediet udrzat sa chvilenku v sede bez opory. Nehovorim, ze ju treba posadzat. Chodila som so synom k neurologovi a ten tiez rozlisoval, ci sa udrzi v sede a ci sa sam posadi.

blka
13. mar 2010

Nikoll 😉

rimmel
13. mar 2010

dankolucka no sak hej 😉

dankolucka
22. mar 2010

rimmel, ako pokracujete? lozite, sedate si? som zvedava, lebo mi furt a furt nic. Len plazime, tapkame a strasne vela kecame 🙂

rimmel
22. mar 2010

dankolucka no stale iba lozime, ale zacal totaal dvihat zadocek a ako keby zapierat sa nohami o zem a tak sa dvihat..tiez sme boli napr vcera v jednom centre a mali tam ..no to je jedno, co spravil je ze, zo mna sa oprel o jednu nizku sedacku pre deti, sam sa na nu vystveral, oprel sa, potom spadol na zem , rovno do sedu a zo sedu sa znova uplne sam zase na tu sedacku vystveral a oprel sa 🙂

cize bude zacne liezt coskoro alebo si z plazenia sadne a zacne rovno chodit 😀

cize nestresuj! 😀 😉 naozaj mete kopec casu si ja myslim.

dankolucka
22. mar 2010

dik

jasminet
23. mar 2010

nasa si sama sadla az asi pred 3 tyzdnami aj ked na kolenach napr. sedela s vystretym chrbatom od cca 5 mesiacov. ale zas, na co by sedela, ked lozila a chodila o nabytok od zaciatku 7 mesiaca. proste, sedenie je nuda ked sa sama vie dostat kam potrebuje 😀

vieraj
5. apr 2010

ahojte, moja ma skoro rok a asi pred tyzdnom si zacala sadat ale tak, ze ma oprety zadok o zem, ale ma skrcene nozky vedla tela. max. vystrie jednu do predu a druhu necha zohnutu. je to vobec normalen sedenie, alebo este nie?????lozi a stavia sa na nozky pri stole a podobne....

salma22
6. apr 2010

ahoj nasa mala 6mesiacov a tyzden ,ked sama sedkala po prvy krat a teraz sedka uz stale 🙂

lenka1smejka
6. apr 2010

salma-a to si tvoja mala uz sadne sama?????

rimmel
7. apr 2010

no nas sa zacal sverat na sedacku a ked sa o nu opre, vie si nasledne na zem sadnut..cize neviem ci sa da povedat ze vie sediet 😅 ale toto robi a potom z toho sedu zase naspat na sedacku, opre sa a stoji alebo zase na brucho 😀

latvia
7. apr 2010

ja hlasim ze sa posadil uplne sam kratko po diskusii ohladne lezenia 😀 rimmel 😉 tusim s tebou budem castejsie diskutovat a maly zacne coskoro chodit 😀 😉

rimmel
7. apr 2010

😀 😀 🙂 inak kolko ma tvoj latvia?

latvia
7. apr 2010

v sobotu 9 mesiacov 🙂

olienka12
7. apr 2010

troska som Vam tu nakukla a ostala som troska mimo,pretoze u nas deticky v rodine zacinali sediet v cca 6 mesiacoch same.Synovec zacal chodit sam ked mal 8 mesiacov a 2 tyzdne,takze je pre mna troska nepochopitelne,ked babo v 10mesiacoch nesedi. Nechcem rypat ani nic,nevysvetlujte si to zle,len maju vase babatka nejake problemy?

rimmel
7. apr 2010

to ja si zase neviem predstavit ako sa take 6m babo same posadi 😅 a k tvojej otazke, nie nic nasim babatka nieje 😉

latvia
7. apr 2010

kazde babatko je individualne, tu to akurat vidime holky 🙂 jedno sa samo posadi v 6mesiaci, dalsie v roku......raz ma dokonca sprdla jedna holka, ze dieta, ktore v 3 rokoch dokonca nechodi, je v poriadku 😝 tak coho sa baaaaaaaaaat 😀

carodejnica
7. apr 2010

Ja si myslím, že treba rozlišovať "sedenie" a "posadenie sa"... moja 9mesačná dcéra sa sama neposadí, ale keď ju posadím, udrží sa chvíľu s rovným chrbátom, avšak rada sa "hodí" do zadu, takže ju tak nenechávam.

latvia
7. apr 2010

moj sa sam uz posadi a sedi 🙂 a mam 2 kamosky ktorych deticky sa uz posadili a sedeli v 6m

salma22
7. apr 2010

lenka 1smejka....nie nesadne si sama, ale ked jej dam ruky tak sa netiahne, a tak si uz sadka

rimmel
7. apr 2010

salma preto sa smejka asi pytala lebo sa nema deti posadzovat dokym si nevedia sadnut same, bez nasej pomoci 😉

lenka1smejka
7. apr 2010

salma-nedavaj ju sediet,nerob to vydrz este az zacne sama skodis jej

vieraj
7. apr 2010

rimmel, co si myslis o tej mojej malej, je to posadeni, ci este nie??? akosi dlho uz cakam, kym sa jej uraci...dik.

rimmel
7. apr 2010

vieraj jasne ze je to posadenie 😉 teda aspon ja si myslim, vela deti som tak videla sediet 🙂

vieraj
7. apr 2010

diky, tak som sa dockala......... 😅 😅

rimmel
7. apr 2010

inak moj si tiez ked je oprety, dokaze spatne sadnut na zem..neviem ci to je sedenie..? 😀

bibione
8. apr 2010

rimmel: preco ta to prekvapuje,ze 6mes babo sedi same?? v ginesovej knihe rekordov je 6 mes babo,ktore samo chodi 😎 ...to uz je sila,nie? ale su sikovbnejsie babatka a lenivejsie....a kto tu pisal,ze v 3 rokoch este nechodi je normalne,tak to je nenormalne

rimmel
8. apr 2010

nee ja iba sudim podla mojho syna, nejak si to neviem predstavit, ale je mi jasne ze su sikovne deticky, nie take lenive ako moj 😀

latvia
8. apr 2010

bibi, to som pisala ja, bola som na to upozornena jednou konovkou, ze dieta ked v 3 rokoch nechodi tak este nemusi byt chore 🙂

bibione
8. apr 2010

latvia: to musela byt dobra "konina" 😎