Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

opica
31. máj 2010

baby, vy ste ine provokaterky 😉 ze 7-mesacne dieta sedi, lozi...hehe, u nas to teda nehrozilo...a to g bol v postielke len ked spal a tak je to doteraz. minule sa ma tiez ktosi pytal, ze kde ho dam, ked potrebujem ist na wc. tak som povedala, ze tam kde je. a aj tak zvacsa lozi za mnou, cize to neriesim. ale u nas je teraz problem ten, ze uz vylezie po schodoch na horne poschodie. len zliezat nevie, sa ho snazim ucit, uvidime, ci z toho nieco bude. je ako drak...ale nemyslim si,ze bude nejak schoro chodit, sice uz pokusy su, stavia sa v jednom kuse, pokusa sa trochu aj okolo nabytku, ale to mu este nejak moc nejde...nuz, uvidime, moznoze prekvapi 😀

sussanah
31. máj 2010

@opica jj u nas by to lozeni a stani slo, zato zub ma teprve tento tyden prvni a rovnou dvojku vlevo nahore 😀 😀 😀 Kazde dite je jine 😉

opica
31. máj 2010

@sussanah g mal prvy zub v 9,5 mesiacoch ;) on je cely nejak opozdeny,ale zas je az moc ukecany a velky vymyslenik ;) inak je i tak v norme ;)

lenka1smejka
31. máj 2010

opica-moja mala nechcela byt v postielke a na zachod chodi so mnou 😀 ked sa jej paci cuchat ma 😀 Mala sedela v 8mesiacoch lozila v 10 mesiacoch a chodit zacala pred 2tyzdnami.Ale za to zuby 2 spodne sme mali uz v 3 mesiacoch

sussanah
4. jún 2010

@majdula Tak nedavno jsi psala, jak ti zvlastne maly sedi na patickach a ja ti rikala, neboj v pohode. No a svete div se, pred dvema dny si takhle sedl nas maly a ted je to jeho nejoblibenejsi poloha 😀 😀 😀 Sice uz si sedl dvakrat i pres sikmy, ale to nema moc rad, protze to malokdy vybere a neusedi to v te spravne poloze a spadne na zada. Takze podle me je tenhle zpusob sedu pro ty cvrcky asi bezpecnejsi a jistejsi 😉 No kazdopadne nejsi sama 😎

majdula
5. jún 2010

@sussanah 🙂 Ja vim, nekolik maminek mi napsalo do IP, ze jim deti take tak sedi/sedely, coz me uklidnilo. Podle me mamky jsem takhle sedavala taky - i ja sama si pamatuju ze jsem tak sedala jako starsi... Mozna to neni dobre, ale co s tim nadelame, ze.
Nas prcek tak sedi porad, ne tedy na patickach, ale seda si mezi ne, prdelku ma pevne na zemi, takze uz drzi dobre balanc (zezacatku padal na zada).

beruska24.9.
5. jún 2010

S tím seděním to máme také všelijak. Nejdřív se malá snažila sednou z lehu na boku vzpíráním se o jednu ruku. Pak si začala sedat z kleku na všech 4 jakoby přes jednu nohu (předpokládám, že tak nějak by to mělo vypadat). A teď to střídá, jednou si sedne bokem přes nohu, jindy např. když doleze k nějaké hračce a klečí u ní, tak si pak sedne na/mezi paty. A ze stoje si buď klekne, nebo sedne na bobeček a z něho spadne na prdelku do sedu.
Asi fakt záleží dítko od dítku a nemá smysl se trápit, že ten či onen spokojený človíček není tabulkové dítě 😉

kocule
6. jún 2010

U nás je to taky na hlavu. 😀 😀 😀 Nejdřív se to plazilo, pak si to stouplo a začalo chodit okolo nábytku, posléze si malej sedl za pomoci šprušlí, jak lezl dolů a teď začínáme regulérně lozit po čtyřech. 😀 😀 😀 Takže vlastně zároveň chodíme a lozíme, musím se smát. 😀 😀 😀 Podle naší neuroložky ideálně děti sedí kolem 9 měsíce, my se ještě neudržíme a zásadně neopíráme malé o polštáře, to jsme byli důsledně varováni, ať to neděláme. Mrňous musí sám, nechodit za ručičky, nic, mohlo by jej to prý dále brzdit ve vývoji. Na páteř je sezení velmi náročné a není kam spěchat. 😉 😀 😀 😀

ewana73
7. jún 2010

no my sme boli vcera vonku na prechadzke a stretli sme znamych,ktori maju 10mesacnu slecnu.hned som dostala instruktaz ako mam maleho naucit sediet,vraj poriadne oblozit vankusmi a tak to skusat pocas dna a do tyzdna bude sediet. no ja niekedy uz fakt nemam silu vysvetlovat ludom,ze je to nebezpecne a obrovska zataz na tu malilinku chrbticu .nerozumiem kde ti ludia ziju a preco to vlastne tym detickam robia.som sa minule pytala,ze preco ,ze ci pre vlastne potesenie aby som sa mohla chvalit,ze moje dieta uz sedi,vsetci pozerajte .. 😒 sa na mna kukali ako by som ja bola sibnuta. alebo nas maly len nedavno zacal papat prve prikrmy kedze je stale kojeny a uz mu chcela svokra nasiluuuuu natlacit piskotu a slanu tycinku 😠 , som musela dost razne zakrocit aby mu ju nedala do pusy . no naozaj nechapem ...

opica
7. jún 2010

baby, ked tak citam...poradte.
kamoska ma 4-mesacnu dceru a v kuse ju dava do sedu, obklada kojo vankusom a tak. som teraz pozerala foto mojho dietata v tom veku a "chuda", furt bol v polohe lezmo. ja som sa jej uz snazila nenapadne naznacit, ze jej nici telicko, ale ona mi na to zahlasi, ze ona sa stale taha hore (ale ved to je normalne). myslite, ze jej mam na rovinu povedat, ze si nici vlastne dieta? ci sa na to vykaslat?

andrea142
7. jún 2010

ahojte

moja začala keď mala 7.mesiacov. nie je dobré dávať bábo sedieť v 4.mesiacoch. aj moja sa ťahala hore a neobkladala som ju vankúšmi.
@opica povedz jej to . buď si tvoju radu zoberie k srdcu alebo len jedným uchom dnu a druhým von.

gretocka
7. jún 2010

ahojte,
tak nas Adrianko ma desat mesiacov a tyzden, a je tomu asi dva tyzdne, co sa dokazal sam posadit z polohy na brusku. Zaroven zacal aj stvornozkovat a stavat sa popri posteli a v postielke.
Ked som ho posadila ja, tak sedel uz asi mesiac a pol pred tym, ale az teraz si sadkal sam.
Inak kedze sme 5 tyzdnov pred terminovi a uz od zaciatku sa mu nechcelo dvihat hlavicku, tak chodime na rehabilitacie a neurologiu.
Nikdy som ho neobkladala vankusmi aby sedel, posadila som ho az ked si udrzal chrbatik a este aj za to mi rehabilitacny doktor vynadal, takze opica, tej kamoske povedz, ze malej naozaj ublizuje... aj mne sa Adrianko tahal uz od snad troch mesiacov, ked som ho nosila na rukach, vzdy chcel byt tvarou odo mna, aby videl, ale prebojovali sme to a ked som ho dala sediet (asi v siestich mesiacoch), tak len na chvilku a na svojich kolenach, aby som citila ako ma chrbatik...

beruska24.9.
7. jún 2010

opica - říct jí to můžeš, ale pokud to nebude chtít přijmout, stejně jí nepřesvědčíš. Malá v tomhle věku byla nejradši na bříšku. To je snad jediná poloha, do které může maminka mimčo dávat, aby trénovalo svaly.

sussanah
7. jún 2010

@opica asi bych zvazila, ja moc dobra je to kmaradka. Ja mam 2 pripady v okoli, jedne, se kterou se zname dobre, jsem to rekla, co si o to,m myslim atd. a ona si proste rekla, ze tomu neveri a dal posazuje. Jeji vec. No a se druhou se zas tak moc nezname, tak jsem jen naznacila, ale bez odezvy, tak to nechavam byt a jen jsem si kontrolovala, at neposazuje mojeho kluka. Asi bych byla opatrna, vis jak je to s temi nevyzadanymi radami 😉

opica
7. jún 2010

ved to, ze ja som v tomto strasna...sice mam od svojho dietata asi velke ocakavania, ale nikdy som to nesilila cestou posadzania, stavania, vodena atd. on naozaj do 8. mesiacov len lezal na bruchu, prip. na chrbte a rotoval a otacal sa ako chcel. potom to prislo a uz likviduje byt. ale aj na cviceni mame kocku, co posadzala a dieta sa jej vobec nedava ani na 4 (ma 9 mesiacov). neznasa polohu na brusku. a dcera tejto kocky presne to iste, este ani neudrzi hlavicku hore, ked je na brusku...vdaka za rady, zvazim,ale asi je to fakt tak,ze kazdy si robi so svojim dietatom, co chce (urcite je to tak spravne), takze sa na to asi aj vykaslem

domcek
7. jún 2010

Ahojte,
opica pokial to nema padnut na urodnu podu tak to neries.
Ja mam v susedstve znamu ktora davala sediet aj do kocika dceru ked mala 3m a 1t.
Skoro ma vtedy porazilo ked som to videla. Upozornila som ju na to a od vtedy ma nezdravi a robi si po svojom. 😖
Moja ma skoro 5mesiacov. Vsade kde prideme ju chcu posadzovat, ale vzdy ich upozornim.
Tiez sa dviha od 3mesiacov, hlavicku drzi krasne. ALe nesadame si.
Na brusku sa jej paci len chvylku. Skor stale vymysla ako sa posadit.
Takze uvidime. Moj starsi syn, sedel sam od 6,5mesiaca bez pomahania rucickami, bez predklonu.
Kazde dieta je individualita cize nic netreba unahlit, ale zasa ani branit dietatu. Vsetko s rozumom a pre dobro dietata. 😵

moon1979
7. jún 2010

ahojte baby, aky mate nazor na klokanky? su bezpecne?

opica
7. jún 2010

moon, ja som mala klokanku aj satku. moj osobny nazor je, ze najlepsia je satka, dokazes si uplne super uviazat dieta s tym, ze sa aj ono citi prijemne. klokanka vraj nie je velmi zdrava, pretoze tam je dieta v zlej polohe. ja som jnu osobne pouzivala najma ked som sla na nakup, je to ovela rychlejsie ako viazat satku. inak som preferovala satku...ale je tu o tom ine forum:
https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/satka-babyvak-klokanka-nosit-babatka-vobec-2/
https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/baby-vak-alebo-klokanka-co-je-lepsie/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/klokanka/

moon1979
7. jún 2010

dakujem, idem si precitat. pytala som sa len preto v tejto sekcii, lebo v klokance tiez dieta vie sediet, ale nezda sa mi to moc anatomicke. Moj maly ma 2 a pol mesiaca, pekne drzi hlavicku, zvyknem si ho davat na stojaka pritisnuteho k sebe v klokanke a nozicky trcia von, ale bojim sa, aby som mu tym neublizila. Nepouzivam to casto, len ked nemam moznost pouzit kocik a potrebujem mat ruky volne, ale predsa. Je to este drobecek tak preto sa pytam na Vas nazor

sussanah
7. jún 2010

@moon1979 Klokanky nejsou ani zdaleka anatomicke nebo zdrave. Je tam uplne stejna zatez na bederni oblast patere jako u sedu. Nejlepsi je fakt satek, kor pro takove mimco. Nebo jeste ergonomicke nositko, to je taky super. Ja mela na maleho satek asi do 5m, pak uz se mi zacal provesovat (mela jsem elasticky) a tak jsme poridili Ergo a pohoda. A to mimco v tech ergo nositkach tak silene nevisi, jak v klokance, je to spis poloha jak v satku. Ale projdi ty diskuze, urcite tam na ne narazis
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/noseni-d...

zuzanakarolinka
8. jún 2010

baby čo robili naše mamy, keď takéto vymoženosti ako sú teraz neboli? šatky, ergá, max mali nejakého možno aj podomácky vyrobeného pavúka-chodítko a akosi sme vyrástli, teda v mojom prípade to tak je a nevidím na sebe žiadnu vadu, vy ste nejako poznačené, ale tiež v pohode?

beruska24.9.
8. jún 2010

zuzana - předpokládám, že to samé, co teď já - každou chvíli malou na rukách omotanou kolem krku 😖 Rostou jí zoubky, tak je protivná. Žádné moderní vymoženosti nemáme. Asi jsem sto let za opicema 😀 😀 😀

zuzanakarolinka
8. jún 2010

@beruska24.9. neber to osobne, ja som len tak konštatovala, že oni v podstate nič nemali, a my sme prežili a sme tu a zdravé a máme zase svoje deti

gabika7706
8. jún 2010

@zuzanakarolinka napr. mna mala moja babka na zahrade ked sme boli, tak na sebe v "zajde", dnesna satka 😉 ale mama ma takto, samozrejme, nenosila, lebo to by bola hanba...tak som bola v chodaku. Mam skoliozu chrbtice a dost dlho som naslapovala na spicky...ze som sa v nom prevratila a zrypala ksichtom beton, to je uz o inom rec...Takze vymozenosti ako vymozenosti, ja nosim maleho v Manduce, ked je nepokojny spolu aj varime a pecieme a to ma teda pol roka a 9 kg, hra sa na zemi, ma volny pohyb, chodak nemame a nebudeme mat a myslim, ze nie je o nic ukrateny. So starsou to bolo tak isto, akurat pri nej som este ziaden nosic nemala, takze som varila jednou rukou a druhou drzala malu na sebe 😎

beruska24.9.
8. jún 2010

zuzana - já se neurazila, proto ty smailíci 😉 Vlastně ti musím dát za pravdu, dost věcí se v dnešní době přehání. Ale na druhou stranu chápu maminky, které využijí nějakých moderních prostředků, aby si péči o dítko ´´ulehčili´´. V dnešní hektické době máme spoustu jiných vymožeností a bereme je jako samozřejmost - např. automatická pračka.
Jinak já ani moje ségry nejsme poznamenané tím, že naše matka neměla nosítko, šátek apod. Takže nás nosila na ruce, nebo když jsme byli trochu větší, tak táta ´´na koni´´ (posazené na ramenou). To se nám moc líbilo 😉

zuzanakarolinka
8. jún 2010

toho koňa sme mali aj my radi, hlavne pri bratovi si to pamätám, ten je najmladší a ja som už mala nejaký ten rôčik navyše

@gabika7706 mňa toto napadlo, len ako nejaká spätná spomienka, na to čo bolo kedysi, ja sa tiež mnoho vecí si uľahčiť, nejako si pomôcť a pritom dať malej všetko len to najlepšie. svoje dieťa milujem nadovšetko nasvete nič by som za ňu nedala, ale s niektorými praktikami niektorých mamín sa akosi nemôžem stotožniť, pripadajú mi trošku pritiahnuté za vlasy, len tak som to chcela podotknúť, že naše mami to v porovnaní s nami nemali vôbec ľahšie 😉
a že máš skoliózu to je mi ľúto, a možno tomu ani to chodítko tak neprispelo ako niektoré iné okolnosti, ktoré sa ovplyvniť nedajú ☹

izabelkak
8. jún 2010

@gabika7706 skvelý príspevok 😀
@zuzanakarolinka ono je to o tom do akej doby sa chceš vrátiť či do dob našich matiek alebo babičiek, lebo v šatke sa deti nosili kým neboli kočíky, nie je to žiadna novinka, resp. v niektorých krajinách je tomu tak dodnes, a ver že skolióza je spravidla buď skorým posadzovaním dieťaťom alebo aj z chodítka, chodenie po špičkách na 100% .... a stým zlým chodením -držaním tela práve súvisí tá skolióza....

sussanah
8. jún 2010

@zuzanakarolinka no sice nebyly ruzna nositka, ale nas nase mamka taky proste nosila na rukach 🙂 A bohuzel moje jedna kamaradka, mataky docela kvalitni skoliozu a rikala, ze se bavila se svoji mamkou a dosly na to, ze ji davala sedet o polstare asi od 3mesicu, protoze porad plakala a chtela videt ☹ Ona ma ted taky mimco a je naprosto pevne presvedcena, ze teda ona posazovat nebude, kdyz vidi, jake ma ona problemy. Nic se sice nema prehanet, ale myslim, ze spousta tech ulehcujicich prostredku je dnes taky proto, ze spousta rodin zije oddelene od prarodicu, tudiz nema kdo bypohlidal a matka si musi pomoct sama. Teda alespon my to tak mame 🙂

zuzanakarolinka
8. jún 2010

@izabelkak ja nemám dôvod sa vracať o krok dozadu a už vonkoncom nie rozvýriť debatu o skolóze a pod. veciach, ja som sa len tak zamyslela nad tým aké to bolo kedysi a čo všetko je dostupné teraz a či je to aj tak 100 % akú to má cenu
toď vsio
ale kľudne do mňa, ja znesiem,

babulka123
8. jún 2010

ahojte moja ninka mala 5 mesiacov ked si sama sadla.. nikdy som ju neobkladala ani nedavala sediet sama.. proste na to dosla.. v 6 zacala lozit a ma 10 a chodi.. takze je to velmi indi vindi.. v zivote som nepouzila nosic.. teda pardon, asi 2x a hned letel do skrine lebo ma z toho bolelo cele telo .. takze ozaj je to velmi individualne a kazdemu vyhovuje nieco ine.. kocik je super vec , mala sa ho chyti a davaj na prechadzku .. v nosici by to neslo.. takze len tolko ..