Kedy začalo sedkať vaše bábätko?

mvl8
25. aug 2007

Ahojte maminy kedy v ktorom veku začalo sedieť vaše bábo?

slevik
8. feb 2008

Mel - 😀 jo, ono něco jiného je o tom diskutovat z očí do očí a něco jiného psát a přitom se snažit stručně 😀

karotky
9. feb 2008

Tak Áda sedí bez opory od 8.měsíce.Sám se posadil(ze postoje na čtyřech)nedávno.Ale jsou děti v jeho věku,které se samy v sedě neudrží a kácí se. 😉

niega
9. feb 2008

U nás sezení zatím nehrozí. Dokonce mám pocit, že i kdybych ho já posadila (nedělám to), nejenomže by se okamžitě svalil, ale stejně by z toho měl prd, páč zatím neudrží dlouho hlavu zpříma - padá mu po chvíli na hrudníček. Však ono to časem přijde...

tanja61
9. feb 2008

no osobne si myslim ze by sa to az tak nemalo prehanat,zobrat dietatko za rucicky a posadit ho si myslim ze je ok pretoze aj ono si potrebuje natiahnut chrabatik a takztiez je to dobre aby hlavicka nepadala a podopriet niekedy mimco aby skusilo sedkat samo tiez nieje od veci ved nikto ho tak nenecha sediat hodinu alebo pol dna 😉 a 7mesacne dieta zeby stale len lezalo?to uz mi zni logiku nedava 🙂

vanila
9. feb 2008

ahoj niega ... a ked chodis kocikom davas ho aspon tam sediet?

lendy1
9. feb 2008

mě teda tady už některé "rady" fakt štvou 😠 😠
Nechtěla jsem sem psát, ale už fakt mám dost...

tanja61 a co si jako představuješ, že by měl v 7.měsících dělat? Samozřejmě že ležet, točit se, zvedat se na rukách...atd...ale sedět? No to má Edík od niegry ještě fůru času.
a jinak tanja, děti se sednou sami ze šikmého sedu ne tím, že je taháš za ruce! a to tahání za ruce naopak přirozený sed oddaluje...

niegra, prosím, mrkni na pár příspěvků zpět od ronie a sleviku (ty tady mají alespoň rozumné názory), Edíka neposazuj, nech to na něm, má na sezení ještě fůru času, hlavně se nenech ovlivnit těmi "super" dětičkami, co sedí sami v 6.měsících...a v žádném případě ho nenechávej sedět v kočárku, když to ještě sám neumí.

jo a teď mě milé maminy ukamentujte za to, co jsem napsala, ale obhajovat své názory tu nebudu, protože to stejně nemá cenu... 😖

vanila
9. feb 2008

ahoj lendy ja som sa len pytala nemusis sa rozculovat ohladom sedenia vkociku lebo moj maly tiez len lezal a mal prelezanu hlavu tak som ho musela niekedy posadit aby nebol stale na tom jednom. keby som ho nedavala sediet tak by mi do roka len lezal lebo to co robia 10 mesacne deti on zacal az po roku. 😒

vanila
9. feb 2008

a mimochdom ja nikoho nenuti aby to robil 😒

maca793
9. feb 2008

asi v 7 mesiacoch, ale už si ani nepamätám, lebo sme ani poriadne nesedeli a už sme boli na nožičkách 😵

llenda
9. feb 2008

Nechápu proč by to měli být super dětičky,když se posadí sami v 6 měsících?
To znamená že mám doma supermany? Fakt trapný! 😝
Ríša má 8 měsíců a stoupne si u čehokoli a když to jde tak s tím cestuje.Stoupne si u židle a tlačí ji před sebou a jde.
Oba starší syni chodily sami v 10 měsících,ale tak jak Ríša zuby měli až v 8 měs.
A vůbec mě nepříjde že by se nějak lišili od jiných dětí.
Peťa krásně mluvil v 1,5 a Ráďa se rozmluvil až ve 3 letech.
Je to úplně normální vývoj.S nikým nezávodím,každý dítě je jiný. Někdo je línější a někdo se nevzdává dokud se to nenaučí. Na tom přeci není nic super?
Ríša zase sám neusne v postýlce a proto je nějak opožděnej nebo co?

Že se malej od niegri neposadí? No a co? On se to časem naučí. Přece je nebude někdo za to odsuzovat,hlavně že je zdravej a veselej! 😀
A o to nám maminám přeci jde,ne? Aby děti byli zdraví a veselí!!!!!!!!!!! 😀

melory
9. feb 2008

lendy neukamenujeme ta, ale zas ani ty nas neukamenuj za to, ze si moje dieta sadlo pol rocne, preco by malo byt super? je uplne normalna holka, ako ostatne, len asi tym, ze je mala, je aj vrtka a dako sa jej lepsie napreduje. dievcata z apriloviek videli na vlastne oci ako pol rocna si sadla a lozila po styroch, aj ked ich deti to nerobili.

lendy1
9. feb 2008

no jo, to jsem přesně věděla, takže znovu: zcela na 100% se ztotožňuji s tím, co tu psala ronie
pro llendu, k těm "super" dětičkám - viz příspěvěk včera 18:36
nikdo neříká, že máš doma supermana-nepřekrucuj co píšu a dávám do uvozovek...

vanila, já jsem to myslela všeobecně, co tu některé maminy píší, ne na tebe, sorry 😔

jinak rychlý tabulkový přehled: 3.měsíce -dítě leží na bříšku s oporou a pase koníky, 6.měsíc se přetáčí, 9. měsíc sedí, 12.měsíc -chůze...takže si myslím, že to, jak tady pomalu v každé diskuze je napsáno, co jaké děti dělají pomalu hned po narození je dost na hlavu a dost to ovlivňuje jiné maminy, které si pak připadají, že s dětmi, co mají doma, asi není něco v pořádku, ale opak je pravdou...
chápu, že každá mamina se chce pochlubit, co má doma za šikulku, ale některé maminy opravdu nejsou moc soudné a často se tu divím, co vše některé maminy považují např. za normální přetočení nebo samostatný sed...

a např. můj syn-budu ráda, když se vůbec někdy posazí a když to zvládne na roce, budu happy 😵 a rozhodně ho teď nebudu sama posazovat, aby byl jako ostaní...já jsem ráda za jakýkoliv jeho maličký pokrok, protože je to pro mě známka toho, že snad někdy bude v pořádku... 😔

melory
9. feb 2008

...prosim vas tak mi poradte, ako donutit svoju dceru aby nesedela sama...mam ju stale zo sedu dat do lahu? alebo ked sama pol rocna zacala chodit...mam ju davat do hosatka, aby sa nespacirovala po byte? preco nechcete prijat fakt, ze su take deti, ktore to robia skor bez pomoci???

melory
9. feb 2008

sorry, nie chodit, ale lozit po styroch 😉

dankaa
9. feb 2008

ahoj mel,

ja si myslim,že to hopsatko už možem vyskusat,nasa lenka chodi za rucky ajednoducho to chcde a basta!samozrejme že to obmedzujeme kvoli klbom ale raz za den jej urobime radost

dankaa
9. feb 2008

nasa tiež lozi po byte ako diva 😀

melory
9. feb 2008

ahoj dankaa, hej hopsatko je super vec, mam ho skor ako hojdacku, ze nedociahne na nohy, len ju v tom hojdam. len ma vie nastvat, ked mi niekto tvri, ze je nemozne to co moja mala robi. stelu chodit nedavam, lebo sama chodi okolo stola a nabytku, niekedy sa pozabudne a stoji, vtedy sa tomu tesi....niekedy mam dojem, ze ruky pouziva len ako "psychicku pomoc", lebo ze by sa dvoma prstami udrzala?

cairka
9. feb 2008

no neviem, dosť divoká diskusia. podľa mňa, pokiaľ dieťa štornožkuje a samo si sadne hoc aj v pol roku je to OK, naopak pokiaľ dieťa v 10 mesiacoch nesedí (teda si samo nesadne) je tiež OK,pokiaľ tam nie sú iné problémy. moja začla štvornožkovať v 10. (dovtedy sa plazila "a la partizán") v 11 si sama zo štyroch sadla a v na oslave 1. narodení už urobila pár krôčkov.
proste treba nechať dieťa, nech na to dozrie. niektoré sú šikovnejšie a vedia to skôr, iné sú lenivejšie a dajú si na čas. zdravé dieťa na to určite príde

cairka
9. feb 2008

melory, moja neter v desiatich chodila. a máme to aj na videu s dátumom, keby niekto neveril 😀

dankaa
9. feb 2008

to je sikulka 😉 ,nasa Lenka zatial len chodi okolo nabytku a to je predsa normalne v jej veku/ved aj stela bude mat pomaly 11 mesiacikov/

ja som už stala bez pomoci ked som mala 10 mesiacov,takže kazde dieta je indivindi 😉

sama som videla na vlastne oci chodit 9 mesacne a to 6 kilove dievcatko aked som sa opýtala mamicky babetka kedy zacalo sediet,tak mi odpovedala,že ked mala 4 mesiace....

melory
9. feb 2008

cairka ja verim.....tiez mam fotky ako stela sedi a lozi pol rocna.....a dokonca svedkov z konika, ktorym oci vyskakovali. a priznam sa mne tiez. uz aj dzavoce cosi nezrozumitelne, a hugo zacal 4.rocny vypravat. ona vyzera, ze spusti skor. u nas jena aprilovka uz ma tiez syna co chodi a to ani riadne nelozil.

dankaa
9. feb 2008

inac nasa lenka vobec nelozila,ale staviala sa a až potom zacala lozit,ba dokonca sa zacala prevracat na brusko až ked mala asi 6 mesiacikov...

melory
9. feb 2008

...a na podopieranie vankusmi som dost alergicka, kedze to nam robili v jaslickach a mam skoliozu... 😔

dankaa
9. feb 2008

je zaujimave ako dokaže niekto "zavidiet"co dokaže babetko inej mamicky,ja naopak to povazujem za velmi zaujimave ako sa dokaže dieta samo vyvijat...

dankaa
9. feb 2008

my sme cvicili vojtovku,takže sme behom kratkeho obdobia robili pokroky v spevnovani chrbatika

dankaa
9. feb 2008

ale asi odbocujeme od témy. 😅

melory
9. feb 2008

tiez som videla deti co vobec nelozili, ale hned zacali chodit, nie je to dobre pre ich vyvoj chrbtice a aj pre ostatne casti tela,ale dohovor tak malinkemu stvoreniu aby nechodilo, ale lozilo.

slevik
9. feb 2008

Zdravím maminy,
jen jsem zas nakoukla a koukám, že to tu jede dál 😀. Akorátže jedna mluví o koze a druhá o voze 😅 .
Vždyť je prosímvás úplně jedno, kdy si dítě samo sedne, jestli v půl roce nebo roce, hlavně když si sedne SAMO!!! A to už jsem tu psala několikrát, že si samo nesedne, pokud se ještě nesnaží na čtyři nebo neleze...
Jde o to, že každá maminka považuje za sezení něco jiného. Někdo řekne, že dítě samo sedí, když ho posadí a udrží se a jinej zase považuje za sezení to, že si dítko sedne přes bok nebo z kleku a sedí - což je ta správná varianta, kterou samozřejmě nikomu nevnucuju 😎 . Každý má svoje svědomí a ví, co kdy jeho dítě OPRAVDU udělalo.
Mel - nikdo nikomu neříká, ať něco dítku zakazuješ. Kam jsme se to dostali 😔 ?? Jde o to, že pokud na to dítě má a samo si spokojeně sedí, tak ať si sedí...ať třeba v půl roce chodí, to je úplně jedno... Když se k tomu dostane SAMO svým vlastním vývojem, je to naprosto v pořádku!
Zaráží mě u tebe jedna věc, včera jsi psala, že ti dcerka sedala přes břišáky (doteď jsi mi tedy neodpověděla, jestli to zopakovala 😅 ) v půl roce a v půl roce taky lezla...což je jasný, že to tak být může...

cairka
9. feb 2008

tak, tak, deti sa vyvíjajú každé svojím tempom. preto je normálne, keď dieťa urobí akýkoľvek pokrok v akomkoľvek veku, pokiaľ ho spraví SAMO a správne.

Dankaa, my sme tiež vojtili, tiež mala slabý chrbátik.

melory
9. feb 2008

slevik, kazda si myslim, ze sme pochopili, ze to ma byt prirodzenym vyvojom. nemam dojem, ze tocime o voze a koze, ale ze si proste piseme....vsetko co sa k tejto teme da pisat 🙂
neber vsetky prispevky osobne, nepiseme len tebe.
prepac ak som na tvoju otazku neodpovedala, mrzi ma to, ano sedavala si z lahu...nie z lezenia.