Kedy začalo vaše dieťa biligválne rozprávať?

adkasmolka
9. jún 2013

Ahojte,mam doma 2.rocneho biligvalneho syna.Manzel sa s nim rozprava len po anglicky+navstevuje anglicke jasle.Zvysok rodiny a okolia s nim komunikuje len po slovensky.Maly nerozprava,len par slov. Rozumie vsetko aj v AJ aj v SJ. Maminky,kedy zacali vase biligvalne deti rozpravat?

anw
9. jún 2013

nasa zacina teraz...za 3 tyzdne bude mat dva....ale mota to jedno cez druhe....ja som Slovenka, muz je Madar a komunikujeme nemecky 😀 Mala rozumie vsetko

diusik
9. jún 2013

u nas madarcina,slovencina,obidvja od 2 rokov rovnako obidva jazyky

saska.t
9. jún 2013

okolo 2 roka zacala 😉

alabama0011
9. jún 2013

nasa mala dva roky v aprili a zatial dava len slovicka. Vacsina je v AJ, kedze doma sa s muzom bavime len anglicky. Slovensky vie nejake slovne spojenia. Rozumie tiez vsetko v AJ aj SJ, ale este nevie hovorit vety. Zatial to miesa s tou svojou vlastnou recou, ked chce povedat suvislu vetu 🙂

7511
9. jún 2013

Nas maly zatial nerozprava,resp. ma svojich par "slov"(tzn.jeho vymyslance co vieme co znamenaju) a potom v slovencine "do kosa",v nemcine Milch...chvilami sa snazi opakovat ale este to nie je ono,ma 26 mesiacov.sama som zvedava,ako to pojde dalej.
Mame kamospv,ktori na svoju dceru rozpravali slovensky(mama) a anglicky(otec).ked mala tusim 4 tak s anglictinou prestali,mala sice rozumela ale totalne odmietala rozpravat anglicky...to je len tak na olraj,nie je to odppved na polozenu otazku.

koralinka
9. jún 2013

naša tiež rozumie dva jazyky a hovorí slovíčka ktoré su jej ľahšie v ktorom jazyku 😉 nekedy sa s nou neviem dorozumiet ani ja :D vidim že rozumie oba, lepšie hovorí po slovensky ale pekne hovori - vety nesklada vôbec ale, povie tak napr. tata čítat nie, Viki áno, proste používa vo vete len slovíčka aj to halabala :D

cholitko
9. jún 2013

Pripajam sa k teme, mozno by sme mohli raz zalozit aj skupinu 😀 Mam jeden a pol rocnu dcerku, zatial vie povedat iba par slovicok, najoblubenejsie je "havo", to hovori hadam na vsetko 😀 Som Slovenska, zijem v Madarsku s rakuskym priatelom a komunikujeme spolu po anglicky, ja s dcerkou slovensko-anglicky 🙂

dana_l
9. jún 2013

zalezi od dietata. moje prve dcery rozpravali prve slovicka okolo roka, ked mali dva tak rozpravali po slovensky aj nemecky. vedeli povedat cele vety. v dalsom roku k tomu prisla anglictina. nemali s tym problemy.
ale teraz nase dvojicky budu mat coskoro dva roky a este nerozpravaju. povedia len : mala - kde, maly - starka. ale rozumiet rozumeju ked im rozpravam.
niektore deti maju problemy zvladnut viacej jazykov, ine s tym nemaju problem. takze tazko povedat ze kedy dieta je "pozadu" lebo ma viacero jazykov lebo to zalezi od viacerych faktorov