Kedy začať so samostatným jedením?

majaff
13. apr 2008

Chcem poprosiť o radu kedy by sme mali začať so samostatním papaním?

sue
16. okt 2009

Macko sa naje už úplne sám. Samozrejme mäsosi nekrája 😀 ale samostatne sa naje - aj polievku ,aj omáčku,kúsky,ryžu a podobne.

dididi30
17. okt 2009

aj thomasko papa uz sam 😵 nieje to dokonale , ale v poho aj s priborom, detskym 😎 😀

vava2
20. okt 2009

to je fajn
Vanesska nie a nie piť z pohárika, vie iba kým je tam tak na hlt, lebo má tendenciu všetko si naliať naraz
sue, didi - ako sa to vaše deti naučili?? - nechali ste ich samé párkrát obliať? kým si zvykli..alebo to musí na to prísť časom??? zatiaľ pije z cucátka, fľašku nechce - ale mlieko vôbec 😒 (iba ml. kaše a iné výrobky z ml.)

vava2
20. okt 2009

no a didi - my ešte "nemáme" na príbor - lebo nemáme horné zúbky, nechce sa nám žuť, my len s lyžičkou ☹ ☹

vodnarky
25. jan 2010

ahojte..tato tema ma zujala.. 😉 ..nasa hviezda bude mat o 2 tyzdne 2 roky..z poharika este nevie a ani nechce pit..pouzivame tie pohariky z cucakom..co sa tyka jedenia..tak polievky,omacky,jogurty este nevie papat sama z lyzickou.. 😒 ..iba taku tuhsiu stravu ako su pomackane zemiacky z kuskami ryby,alebo si vie napichovat z deckou vidlickou uvareny pokrajany parok a pekne ho aj tak spapat..neviem ci tym nejako zaostavame,dufam,ze nie..verim,ze sa vsetko casom a nasou pomocou nauci.. 😉 ..

daducha
13. feb 2010

Ahoj,

tak mi mame rok a vsetko co sa da zobrat do ruky, tak jeme sami.Ranajky, ak je chlebik s maslom a k tomu zeleninka, tak len nakrajam na male kusky a maly sa obsluzi sam.Ale ak treba nieco jest s lyzicou tak nehrozi.No a po pravde povedane,ani nemam odvahu dat mu jest polievku s lyzicou 😀 .Ale ak mame na obed cestovinu a zostane este cista, tak nema problem kolienka spapkat sam.Tak zatial u nas ruky funguju a hadam aj lyzica po case zacne.Ale maly sa nevie napit sam z flase.Ked lezi tak ano,inak nam ju vzdy donesie ze chce pit.Starsi sa v pohode napil sam, no tento truhlicek 🙂 je maly paša 😀

januska2511
10. aug 2013

Ahojte chcem sa spytat moja dcerenka bude mat 12 mesiacov za dva tyzdne a ocino mi hovori stale ze by sa mala ucit po roku sama jest ze jej mam dat lyzicku aj do misky papat ze to bude v celej kuchyni ako sme mali aj my ale moja dcerka si nechce ani flasku sama chytit skusala som poharik z tej gumy ako cmuel s rukovetou a nic aj so sosacikom a nic nechce len svpju flasu aj to ju musim ja ked jej dam rucicky na flasu tak nechce som rozmyslala ze kupim ten uchyt na jej flasu s ktorej pije cely den viete mi daco poradit nevie ani flasku chytit sama nie to este sama jest lyzickou budme vdacna za kazdu radu 🙂 ☹

slavusa5
15. okt 2013

Ahojte, ja by som sa Vás chcela spýtať, ako učiť malého samého papať, keďže mi nechce ani za svet sedieť v detskej stoličke...Proste ho tam nedostanem...a sedieť na dospeláckej ho ešte nedávam...Mali ste daktorá takýto problém...Ako ste to riešili?