Kedy začínajú deti rozprávať?

zuzana19851
10. nov 2007

Ahojte mamičky chcela by som sa spytat kedy vaše detičky začali rozpravat ja mám 19 mesačneho syna Jakubka a nerozprava vobec nič len hau,ham,baba.všetko čo mu kážem alebo poviem chape ale stale mlčí a pri tom sme rodina kdeš sa nám usta nezatvoria pokial nejdeme spat.Ďakujem

lienka79
7. dec 2008

ono je to individualne...niektore zacnu velmi skoro ,niektore zase neskor

NAs syn napr,rozprava od 12 mes..ako 9 mes vedel vsetky zvieratka napodobnit..
ale zase kamaratkin 3,5 r syn nehovori takm er nic..asi cca do 10 slov....ratam aj brm,brm a take

macu.k
8. dec 2008

Ahoj holky,
náš Kuba mluví hezky (někdy až moc 😉 ) pusa se mu celej den nezastaví, říká věty až o 5 slovech. Dokonce už umí 2 básničky (rozumí mu sice jen zasvěcenci...) Zato nočník, to je naše noční můra 🙂

macu.k
8. dec 2008

Chtěla jsem napsat - těm básničkám rozumí jen zasvěcenci 😉 Oposlouchá kde co, minule na mě z venku volal: "mámo čau bejku!" 😀

kuky8
9. dec 2008

Tak som si prečítala všetky príspevky a pridávam sa k tej skupinke, ktorá má doma drobcov, ktorý síce celý deň debatujú, ale tak akurát rečou svojho kmeňa😀 . My vieme mama, tata, baba, havo a auto (normálne, zreteľne povie auto.... som skoro odpadla). Ináč si hudie svoje a už som aj rozmýšľala, že kedy by tak mal začať hovoriť poriadne. Ešte že máme MK... Pritom aj my sme domácnosť, kde sa véééľa hovorí.

shela
9. dec 2008

no nasa mala uz tiez nieco porozprava ale ma problem v tom ze sa musi naucit 3 jazyky sucastne takze to krastne mixuje..

jarula25
9. dec 2008

fakt je to asi individualne nas maly zacal rozpravat od roka a ad 18 mesiacou uz vsetko povedal 🙂 a teraz by som bola niekedy najradsej keby nevedel lebo mu usta idu neustale a vsetko rozobera a okomentuje a najlepsie na tom je ze si zacina vymyslat rozne veci a a dokonca aj mena ludi ked sa hra z legom tak este aj kockam dava rozne mena a nazvy je to fakt smiesne ale strasne zaujimave ho pri tom sledovat 😀 🙂

pessy1
9. dec 2008

ahojky, tak my jsme na tom podobně, terezce je 18 MĚSÍCŮ a jen co řejne zřetekně je mnam, mnam,jinak jen žbletá. Taky jsem měla troch pochybnosti, ale trochu jste mě uklidnili. Chápe všechno.

tonicka
9. dec 2008

pessy1,moja dcerka povedala zretelne v pol roku kde je na psa,ktorý sa jej schoval, potom take zakladne slova, a asi az pred mesiacom zacala hovorit viac menej vsetky 2 slabicne slova..ale rozumie uplne vsetkemu a ona sa dohovori inak aj ukaze 😉 to je ako s chodením,nočníkom a inými "zásadnými" vecami...... niektore deti skor, niektore neskor 😉

zuzkafuny
9. dec 2008

Môj tiež len posunkuje... 😀 😀 😀
a dnes hovorí celý deň mama a ráno sa mu podarilo havo... ale to sa asi pomýlil 😀 😀 😀

mmajka
9. dec 2008

Ahoj. Náš drobec má tiež 19 mes. a vie iba do 10 slov, ale ja si tiež myslím, že zatiaľ je to ok.

bobulka34
10. dec 2008

no ja mam dva priklady v rodine a chlapcek zacal hovorit v 3 rokoch a dievca v doch a teraz su dospeli a nejde ich zastavit 😉

susika
10. dec 2008

chodia už vaše deti? tak sa nebojte.do troch rokov je to OK, malá síce kvákala o dušu, ked ešte nemala ani rok a kváka stále.na ulici vykrikuje okolo seba a všetko komentuje.vraj ked dieťa začne skor chodiť, neskor sa pustí brblať.náš prípad, my ešte nechodíme, aj ked sme predčasniatko, už by snád aj mohla.

renatalen
10. dec 2008

Ahoj. Když jsme teď byli s malým na očkování, tak mě doktorka docela postrašila, že by měl Domík ve dvou letech už mluvit! Já myslela, že je čas do tří!!! Když já mám pocit, že mluvit nechce. Jednou za čas se stane, že se na mě podívá a úplně nádherně něco řekne dvakrát za sebou a pak už zase mlčí. Takhle řekl máma (jinak to neříká), auto, zavolal na dědu dědo. Jinak umí bába, děda, táta, tam, ham, dej dej (dudlík), agm (bagr) a ee a toť vše. Ale rozumí všemu, když si prohlížíme, tak ví kde co je, už ví, co bude na další stránce, nočník taky zvládá. Jen to mluvení...

poupe
10. dec 2008

u nas se taky nemluvi,zakladni slova ano,mama,tata,baba....,ale kdyz chci aby neco zopakovala,tak rekne jen prvni dve pismenka,beruska be,banan-ba...,jediny novy slova hadr,kase a to je asi vse a spojovani slov asi takhe,mama,bety(pes),papa.ale normalni mluveni to nepripada v uvahu ☹ ,nevim kdy se rozpovida,stejne to ta doktorka nemuze urychlit,ctem si knizky,povidame si,tak nevim co jeste

renatalen
10. dec 2008

Opakování se u nás vůbec nekoná. Ale apoň začíná spojovat. Táta ee, táta ham, táta tam. Taky nevím, co by s tím chtěla doktorka dělat. Nejhorší je, že když mu něco říkám, ukazuju, jak to říct, tak on se mi vůbec nedívá na pusu.

cat
10. dec 2008

nas do 2,5 roka nepovedal az na par slov vobec nic. Teraz ma o 4 dni 3 roky a huba sa mu nezavre, povie uz vsetko, alebo sa aspon snazi..ale pokrok nastal vlastne az ked mal 2r. a 8 alebo 9 mesiacov, dovtedy nechcel ani len opakovat slova.

tomasek06
19. dec 2008

Tak my už jsme nějaké malé pokroky udělali!Od malého se slovní zásoba už dostala tak na 25 slov. Věty ale nadála nepoužívá,jen mami,tati papa. Jeho nejdelší slovo je kokojí /krokodýl/. Taky mi někdy připadá,že mluví perfktně čínsky,ale začíná se to zlepšovat. Nadále si ale vymýšlí své slova. Venku jsme mu ukazovali pumpu,jako benzinku,a on to řekl krásně pumpa,byli jsme v šoku. Ale po druhé už to byla kuka a už to tak zůstalo.

gimik
31. jan 2009

Ahojky holky, mé malé bude za 10 dní pět měsíců a včera začala řákat baba, jsem z toho docela překvapená, že tak brzy 🙂 . Dneska celý den už je to jenom baba baba baba 😀

basado
31. jan 2009

no my mame 2 roky a maly ešte nerozprava. povie mama, baba a ked hladame dudlík tak povie aj kde je 😀 ale to je všetko. pytala som sa aj dr. a ona mi povedala že to je normalne 😵 ale ja už mam obavy či mi bude vlastne aj rozpravat 😠

annag
31. jan 2009

basado, neboj, bude rozprávať, môj malý ešte používa " Moje je" 😀 , do 4 rokov majú času dosť, až potom sa to rieši , dovtedy je to normálne, jednoducho im to musí v hlávkach "prepnúť"

suki
1. feb 2009

malá mluví šíleně už asi měsíc 😀 😀 Věty typu...Kde je bota, Co to je, Kde to je? Máma papa atd.... 😀 😀 a mezi tím tu svou haťmatilku... 😀 😀 takže ta bude za měsíc vykládat jako o život 😀 😀

anatanka
1. feb 2009

Me vubec nenapadlo se timhle zabyvat, dokud jsme nebyly venku s kamaradkou, ktera ma na den presne stejne starou holcicku jako je Miri. Pres mesic jsme se nevidely a ta dotycna holcicka se behem toho mesice tak strasne rozkecala, ze jsem jenom zirala. Rekne skoro vsechno: kocicka, zirafa...
A Miri tam vedle ni to svoje haf a mama 😀

Ale moc to neresim, spis me to prekvapilo.

suki
1. feb 2009

anatanka to fakt neřeš. Není to vůbec podstatný a tvoje málá má ještě času dost 😉

kubaka
1. feb 2009

Ahoj, taky jsem v klubu nekecálků - nás malem bude mít za měsíc dva a přestože žvatlá celý den, kloudných slov řekne asi tak 10. Ovšem rozumí úplně všemu, přinese, odnese, ví kdo je kdo, kde si co nechal...
Ale je to opravdu individuální - první syn začal mluvit v roce a v tomto věku říkal celá souvětí, skloňoval, poslouchal na slovo, vše stačilo říct jednou, vysvětlit. Tohle malé zvířátko je jako divoký koník, co mluvit a poslouchat bude až se jemu uráčí 😀
Takže jsem opravdu vklidu.

mady
1. feb 2009

Tak jste mě holky docela uklidnily 😉 Mřňous taky rozumí všemu ale moc toho nenamluví ☹ už jsem si říkala jestli to je normální kor když od jiných maminke mluví děti krásně. Zvířátka už umí dlouho ale věty a nebo básničky tak to tedy nehrozí 😀

gimik
1. feb 2009

Známá má malou a té je přes deset měsíců a ještě nic neříká, ani slabiky a právě moje malá už říká baba a bude jí pět měsíců. Známá je z toho docela hotová, že my už říkáme baba, e z toho docela špatná.

mufo24
2. feb 2009

Syn mojej švagrinej do dva a pol roka nepovedal nič okrem mama, tata, sam, tam a bam bam. Potom išli na chatu a behom týždňa začal tak mlieť, že sme sa všetci čudovali. Teraz má 5 a máme skôr opačný problém. Ústa sa mu nezavrú celý deň 😀 Niektoré detičky asi proste potrebujú viac času.

deina
4. jún 2009

My mame doma tiez jedneho "nerozpravaca" - on sice ukecany je, ale nie su to slova, casto ani slabiky nie, aj ked pusa sa mu nezavrie. Ma skoro 17 mesiacov a povedat vie akurat tak "mam mam" (mnam), "papa" (jest), "pa pa" (na rozlucku), "mmm-pa" (lampa), no no a to je asi vsetko. Este "maaaau" - to je vacsinou macka, ale aj hocijake ine zviera, ktore sa co len trosku na macku podoba (okrem psa, nanho knuci). Knizky ho nebavia, tak neviem, ako ho motivovat.

reruna
4. jún 2009

Ahoj, my jsme taky v klubu zatím moc nemluvících, malý má 20 měsíců a řekne tak 20-30 celkem rozpoznatelných slov typu mama, tata, ham, hačí atd. ale to je vše, jinak většinou různě mrčí a mluví nějakou hatmatilkou. Ale myslím, že to je zatím v pořádku, slyší rozhodně dobře, rozumí všemu, co mu říkám, krásně ukazuje na obrázky v knížkách, udělá, co mu řeknu, tak doufám, že se to jednou zlomí a rozmluví se. Neteř už v tomto věku recitovala básničky o čtyřech slokách, no holt holčičky prý jsou v mluvení lepší.

michalienka
4. jún 2009

Pridavam sa ako zufala mamicka. Syn mi este nepovedal ani mama. Aj knizky pozerame, rozpravam mu ako robia zvieratka a on vie len napodobnit konika. Takze vsetko co mu ukazem je asi kon. Co chce tak ukaze prstom a ked sa robim ze nerozumiem tak sa zacne jedovat az to nakoniec dostane. Ja uz fakt neviem co mam robit. Lekarka povedala, ze do dvoch rokoch je to normalne.