Kedy začne moja 5-mesačná dcérka bľabotať?

zuzka1008
9. jan 2011

Máme 5 mesačnú dcerku a nevydáva ani hlasku, tak sa chcem spýtať kedy sa vaše babätká začali hlasno prejavovať?

jaroe
9. jan 2011

dcera ako dvojmesacna, po druhom ockovani vsak prestala a zacala neskor, uz si nepamatam. Syn blaboce tiez od toho druheho mesiaca, doteraz.

freefamme
9. jan 2011

Ahoj Zuzka, nas syncek zacal blabotat asi 2-3 mesacny a ked mal 4 mesiace, uplne utlo a skoro 2 mesiace porozpraval toho velmi malicko (zacal aj katastrofalne spinkat, aj 10x za noc hore, to mame doteraz). Ked mal asi 6 mesiacov, zase zacal hakat a rozprava skoro stale, ked je hore 🙂 Dava mamamama, papa, baba, mamba (?!) aj t, l, g, k, velmi uz je sikovny 🙂 Ked nerozpraval, tiez som sa vylakala, a nasla som na viacerych strankach, ze to suvisi s vyvinom mozgu, ze dietatko vtedy "pracuje" na inych veciach 🙂 Ale ak mas obavy, urcite sa opytaj pediatricky, hoci si myslim, ze je to uplne normalne 🙂 Moj bratranec skoro nerozpraval do 3 rokov. Pa

lussy666
9. jan 2011

ahojky, dcerka ked mala asi 2 mesiace, zacala, aguuuuuu 🙂 a postupne k tomu pridava a teraz ma 5 mesiacov a je nezastavitelna🙂

zuzkap2
9. jan 2011

ahoj, moja mala zacala pred tyzdnom 😉

miska333
9. jan 2011

nas marek zacal tiez skoro, ale kamoska ma chlapca, ktory zacal v nejakych 8mesiacoch a teraz ma skoro rok a rovnako blabocu ako moj maly 🙂

adetka
9. jan 2011

Mirka blabotala tak od 4 mesiacov... a prve rozumne cioelene pomenovanie "pa" ako papagaj a dady ako drahy az v 10 mesiacoch a pusinka sa jej nezastaviiii 😉

Poznate tento:
Malý Záhorák nie a nie rozprávať, chodili s ním po doktoroch nemocniciach, a nič. Jedného dňa mu tata nalejú vína, malý si upije a s krivou hubou rika:
- "Kysueee".
Všetci sa zbehnú a čumia a mater sa ho pýta:
- "Na co si dovčiu nic nerikal ?"
A maly na to:
- "Nebyuo o čem..."

katka1981
9. jan 2011

Nasa pusinka zacala blabot, ked mala 6 tyzdnov, ked mala 5 mesiacov hovorila Havo, havko, niekedy sa jej podarilo povedat aj meno psa. Ked sme sa jej raz spytali ako sa ma, povedala, dobre. Ostali sme v soku. Mala mozno 6 mesiacov vtedy. Okolo roku mama a teraz ma 19 mesiacov a povie len par slovicok. Tata, alebo tato nepovie. Ked som jej dnes povedala, aby povedala tato, povedala. Ne mama 😀 Vobec nezalezi kedy zacne, lebo my sme mysleli, ze ked tak skoro zacala, ze uz v tomto veku bude rozpravat cele vety. No a pokial dvojrocna aspon povie viac slovicok navyse, budeme radi 😀

maxara
9. jan 2011

moj synovec skoro vobec neblabotal, do troch rokov skoro absolutne nic nehovoril a ak, tak veeeelmi dlho sme sa ho pytali ... blabotal mozno tak, ze sme vedeli, ze ma hlas, ale inak nic.. neviem kedy trenoval slova, lebo ako mal tretie narodky, tak behom mesiaca zacal uuuplne paradne kecat a teraz sa mu puska nie a nie zastavit 😉 teraz ma 5 aj daco..

benne
9. jan 2011

náš miško robil že agrrrr... ale prvú slabiku až ako 8-mesačný...

ivett1
10. jan 2011

obaja boli velmi "ublabotani" od malicka cca od troch mesiacov 😉...a uz im to ostalo-teda hlavne mojej dcerke...ak mas ale nejake pochybnosti, ci je tvoje babatko zdrave, spytaj sa na poradni ...ale ako napisali mamicky vyssie, tak je naozaj individualne🙂

jaruska8
10. jan 2011

Asi od troch mesiacov. A prvá slabika, presnejšie slovo ,,taj" prednedávnom. Naša malá sa napr. dlho nerehotala, aj to je individuálne.

stvura
10. jan 2011

Moja mala je taky tichsi typ, rozpava jedine ked ju prebalujem mackom, velmi zriedkavo inokedy, len sa uzmieva, nahlas sa este nesmeje - ma tri mesiace. Moj starsi syncek bol ukecany od tretieho mesiaca rozpraval vkuse, rehotal sa nahlas uz v stvrtom mesiaci...ostalo mu to dodnes, vsade ho je "vela" 😉

janka2732
10. jan 2011

moj začal tak od 2 mes.teraz ma 7 mes.a naj.kriči ked sa hraje z nožkamy.

dara76
10. jan 2011

Moj syn neblabotal skoro vobec, sme tam si hrkutal asi od 6 mesiaca ale aj to minimalne.

vodnari
10. jan 2011

Môj nemal ešte ani dva mesiace,keď začal hrkútať. Niekedy sa na ňom riadne nasmejeme.

bajpuska25
9. máj 2015

Moj blabota uz teraz ked sa snim rozpravame tak blabota osto set a to ma 1,5 mesiaca

25daniela
9. máj 2015

S dietatom treba rozpravat, inak blabotat nebude 🙂