Kniha s riekankami pre 2,5 ročné dieťa. Je to vhodné?

magduska
30. okt 2008

Maminky, chcela by som sa opytat, ci je pre 2,5 rocneho chlapceka vhodna ako darcek knizka s riekankami a pesnickami? DAKUJEM ZA RADU!

martija
30. okt 2008

magduska urcite ano,tym sa neda nic pokazit a keby o to aj nemal zaujem hned,tak casom urcite.Moj syn knizky zboznuje,hlavne aby boli obrazky.

roasha
30. okt 2008

magdi,urcite ano. 🙂

helka101
30. okt 2008

magdi náš rád kuká knižky, hlavne z autíčkami, ale myslím že ani s touto nič nepokazíš 😉

basado
30. okt 2008

určite ano. deti maju radi riekanky 😵

liliandax
30. okt 2008

aj ja si myslim, ze ano 🙂 a ked bude pekne ilustrovana, isto zaujme 😵

magduska
autor
30. okt 2008

Ahojte mamicky, veeeeeeeeeeeeelmi pekne dakujem za radu!

titkovamiriam
4. nov 2008

moj syn miluje knizky,od miminka s nimi vyrasta a dnes je tak obrovsky vyber ze je to super darcek ja nakupujem knihy cez www.martinus.sk a uz mam aj vybavene vianoce s knihami pre kazdeho

prasiatko30
4. nov 2008

urcite ano moja knihy zboznuje citame kazdy vecer a vela krat cez den sa splha na policku za knizkami

krokodiil
4. nov 2008

Ak mu ich ma kto citat, tak urcite, ak nie, tak nie.

digysa
2. dec 2008

Kniha- najlepsi darcek v kazdom veku. Moj syn chvala Bohu ma rad knizky a dokonca z nich ma rovnocennu radost, ako z akejkolvek inej hracky.... 🙂

mirrinka
4. dec 2008

magduska - my nič iné ako knihy s riekankami a básničkami malej asi ani nekúpime,lebo iných vecí dostane dosť od ostatných....takýchto knižiek už má doma kopu,a skoro všetky básničky vie povedať naspamäť,strašne rýchlo sa učí...takže niet čo váhať 😉

tatolu
24. dec 2008

Prikláňam sa k názoru, že keď ich má kto čítať, tak áno.
Ja mám knihy veľmi rada. Aj s manželom ich máme toško, že sme museli špeciálne kúpiť obývačkovú stenu (kde je veľa poličiek na knihy), môj 2 r. syn si chvíľu knihu obzerá, ale keď je iba voľne položená, vie ma dobre nahnevať, keď ju nájdem natrhnutú a tak.

belanka
26. dec 2008

moje dieťa je tzv.knihomol tuším "odnarodenia".ju by asi bavil aj telefónny zoznam.kniha nikdy nič nepokazí.riekanky a básničky sú super.o chvíľu ich bude vedieť spamäti 😉

maca793
26. dec 2008

tým sa nič nepokazí, malá dostala pod stromček knižku s puzzlami, hrá sa s ňou celý deň. a určite u detí zabodujete so starou klasikou Môj macík, ja som ju kúpila na pošte za 99,-sk a malá ju vie celú naspamäť. stačí sa jej pozrieť na stranu a vie, čo je tam.

sysa5
27. dec 2008

magduska,myslim si ze urcite ano. moja dcera dostava take knizky aj s obrazkami od jedneho roka a ked sme to vzdy listovali tak som jej zaroven s toho citala a teraz ma 3 roky a vie naozaj vela z nich. do konca ked chce chce nejaku basnicku,riekanku alebo rozpravku aby som jej precitala tak mi otvori este aj na tej strane kde to naozaj je. male deti maju obrovsku pamät.

prasiatko30
27. dec 2008

sysa - moja "cita" aj telefonne zoznamy - minule ich objavila - ja som ani nevedela kde su a ona teraz suverenne nabehne vyberie zlate stranky zo suplika a cita o dusu 😀

zo slovenskych kniziek sa u mojej dcery (2r) osvedcili - moj macik, velka kniha riekaniek, ako jezkovci varili jablkovy sirup - tuto uplne miluje, a potom take rozpravkove slabikare s klasickymi rozpravkami a este taku jednu malicku knizocku kde su pesnicky(aj s notami), riekanky a hadanky - to kazdy vecer spievame - chudaci susedia 😅 a typ pre knihomolou - knizky s nalepkami - akekolvek zositky s nalepkami -s tym sa prebavime tiez hodne

detom treba dat knizky a este skorej ako si myslime - my sme zacali s knizkami este hadam pred dovrsenim prveho roka, pravidelne chodime do kniznice a mala uz od toho roka chodievala na prechadzky nie s babikou ale s knizkou

tatolu
27. dec 2008

Ako to tak čítam, vytiahnem znovu tie knižky a skúsime ich znova čítať.
Odložila som ich, keď ich začal trhať...

petikd
16. jan 2009

Ahojte.Tatolu aj môj syn trhal knižkyako divý.Tak som mu ich nedávala,ale večer pred spaním sme vždy čítali rozprávku.Tak pochopil,že knihy niesu na trhanie ale na čítani.A teraz ráno ked vstane a myešte spýme tak on si vezme knihu sadne si medzi nás a akože si číta.

avanti
28. júl 2010

Aj ja sa pridavam do tejto diskusie. Odporucenie autorke tejto temy uz asi nie je aktualne 😀 , ale nevadi, pridam nas zoznam naj knih pre 2- 2,5 rocne dieta:

K. Bendova: Cacky-hracky (mile kratke basnicky nasho detstva tipu Spadla hruska zelena...)
Rozpravky o zvieratkach - vyd. Matys
Rozpravaj mi rozpravku - Matys (skratene verzie klasickych rozpravok s obrazkami sledujucimi dej)
Bager Spacik - vyd. Priroda (asi skor pre chlapcov)
Zlata Brana

samozrejme klasiky ako : Macik, Zabiatko, versovana Rozpravka o repe...

lucinka1230
28. júl 2010

ja si myslim ze urcite ano 🙂 my sme nasej Rebinke kupovali knizky este ked bola uplne malicka 🙂 najprv tie makkucke z plysu v ktorej boli take riekanky a potom od pol roku uz aj klasicke knizky ci uz rozpravkove , riekankove ci basnickove 🙂 a ku kazdym narodeninam uz tradicne dostava knizky od znamych a vzdy sa tomu velmi potesi 🙂 takze podla mna je to urcite vhodne 🙂 moja starsia dcerka je uplny knihomol 🙂 ona by si dokazala cele hodiny listovat v prekrasnych knizkach ktore doma mame 🙂 a je to taky maly domasedko 🙂 no a mladsia Anabel ma sice tiez rada knizky ale radsej sa bude hrat s babikami a s inymi modernymi hrackami ako by mala listovat knihy 🙂 a doma mame tiez par potrhanych od Anabelky 🙂

brnka
14. dec 2010

obnovujem temu - chcem vas poprosit o tipy na prve rozpravkove knizky - kratucke rozpravky doplnene zaujimavymi obrazkami. Dakujem 😉

kvojtanikova
14. dec 2010

@brnka staci ist do knihkupectva a tam ti urcite padne nieco do oka. Maju uzasny vyber. Mojmu synovi sa v tom veku uzasne pacili knizky s magnetmi - napr. Na farme, kde boli magnetky prasiatok, farmara, konika... atd, ktore si mohol kdekolvek prilozit. Pisaneho textu tam bolo len malicko. Magnetky potom rad ukladal aj na chladnicku. Vela sa pri tom aj naucil.

brnka
14. dec 2010

@kvojtanikova , dakujem, ale ja prave hladam knizku s textom, chcela by som zacat pomaly priucat syna na vecerne citanie kniziek, takze na zaciatok len nejake velmi kratke pribehy, aby pri tom vydrzal 😉

kvojtanikova
14. dec 2010

@brnka aha, tak som ta zle pochopila. Prepac. Nasmu Matejovi sa pacili velmi aj rozpravky o "krtkovi" - napisal Zdenek Miler, je ich cela seria a v jednej knizke je vzdy jeden pribeh, asi tak na 5 minut. Take male deticky aj tak dlhsie nevydrzia pocuvat a ked kupis nejake tri rozne, mozes ich vzdy vecer striedat. Su tam mile obrazky a ziadne "cudzo znejuce" slova, ktorym by dietatko nerozumelo.

ivett1
14. dec 2010

@brnka ahoj máme skoro rovnako starých synčekov 🙂 ...a tomu môjmu čítame knižky ešte po našej dcérke...miluje "Druhé riekanky pre najmenších", vyd. Matys-je to zbierka známych riekaniek...pekne ilustrovaná, potom "Riekankový kolotoč" (hlavne obrázkové rozprávočky), veľmi ľahúčko sa to pamätá, za chvíľočku bude vedieť minimálne dopĺňať konce 🙂 ...tiež sa mu páči od Boba Bamptona "Malý psík" (už mám v zálohe mačiatko a kačičku)...všetko obrázkové...a teraz máme veľký hit... čítame, či skôr pozeráme obrázky z Toy story (od Disney, Pixar)-Príbeh hračiek...niekedy si to cez deň pozrie aj na DVD (vydrží tak prvých desať minút), potom dovlečie knižky a už mi "rozpráva" čo zas ten "boboti basír a bojboj vuda" urobili 😀 ...

babulina
14. dec 2010

@brnka - my mame take v ktorych je skryte puzzle, je tam velmi zjednoduseny pribeh na meniny dostala Pinocchia teraz na vianoce dostane skarede kaciatko, podla mna idealne na zaciatok, inak na zaspavanie ma rada nasa ked jej rozpravam - naj je tri prasiatka, cervene ciapocka a ako dedko tahal repku 🙂

evina313
14. dec 2010

no nas Misko je knihomol, takze u nas su knizky skvelym darcekom.
na Vianoce dostane asi 4 a kedze sme sa nevedeli rozhodnut pre jednu, kupili sme vsetky. 🙂
Misko oblubuje auticka a ma rad knihy, kde sa nieco da robit. po prvy kat sme mu kupili knizku s magnetkami stavebnych strojov, bagre, nakladaky...dieta to vklada do textu. tak som zvedava ci sa mu zapaci.
dalsiu sme kupili s nazvom Co dnes robia zvieratka. je to krasna kniha s versami a obrazkami a na boku knihy je 30 tlacitok zvierat. ked stlaci kukucku, kuka, ked zabu - kvaka...nasli sme ju v Tescu a zistila som, ze ju maju iba tam asi. tak ta sa mu bude pacit urcite. potom ma take knihy napr. vlakovu stanicu a on tam musi tocit kolieskom, akoze ide vlak....vela textu tam nie je, ale da sa s nou pekne pracovat a su tam pekne obrazky. ale u nas v podstate idu knizky o tom, co ho prave bavi. kniha o autach, vlakoch, bagroch, krtko...uz mame za sebou aj 3 prasiatka, medovnikovy domcek, aj Cervenu ciapocku a vydzral fakt citat cele velke strany, to som bola prekvapena.
zalezi na tom, co preferuje Tvoj syn. ci zvieratka, auticka,oblubene rozpravky v TV, ci ma rad basnicky....v knihkupectve su dnes knihy od vymyslu sveta 😉

avanti
16. dec 2010

brnka@ odporucala by som ti tieto z mojho vyberu :

Rozpravky o zvieratkach - vyd. Matys
Rozpravaj mi rozpravku - Matys (skratene verzie klasickych rozpravok s obrazkami sledujucimi dej)

blumka
16. dec 2010

@brnka, my mame doma tuto knihu http://www.e-nakupovanie.sk/produkt-2648098-roz... citavam z nej terezke pred spanim, ked ju uspvam ja, manzel si vymysla rozpravky. Na kazdej strane je jedna rozpravka, cca mozno na 3 minuty. Hlavny hrdinovia v kazdej su zajacikovia, niektori maju smiesne mena, niektori take co vystihuju ich povahu, niektore rozpravky su len take "pre zabavu", niektore aj trosku poucia. Nasa terezka ma rada jednu o tom ako sa jeden zajacik bal vecer sam spat, lebo sa bal tmy 😀
Z tejto edicie je podobna Rozpravky na dobru noc o zvieratkach.
Mne na nej vyhovuje ze su rozpravky kratke, takze malu nenudia a vydrzi ich pocuvat 😉

brnka
17. dec 2010

@kvojtanikova , @ivett1 , @babulina , @evina313 , @avanti , @blumka - dievcata, dakujem za odpovede, pozriem tie vase tipy a skusim sa aj poriadne poobzerat po knihkupectve (to bude zas tak min. na hodinu 🙂 ). Vyskusame, ale aj tak pochybujem, ze ten moj "vichor" vydrzi nieco pocuvat 😉