Koľko bude ešte trvať takáto chôdza mojej dcérky?

janhe
25. máj 2016

Ahojte dcera v polke decembra zacala robit take prve krocky. Od januara sa to rozbiehalo a stale sme vo faze rozbehu. Nechapem. Uz beha vsetko sama pekne mozem ju nehat samu no stale a to uz je konec maja a ona stale ruky vyssie na udrzanie rovnovahy pri chodzi (viete tak vo vzduchu asi zarovno pasu) a stale chodi tak este neprirodzene. Je tu este niekto komu tak dlho dietatko chodilo tak ako moja mala? Kolko vam trvalo kym sa dietatko ustalilo do tej peknej prirodzenej chodze? Dakujem

seahorse27
25. máj 2016

Toto je pokracovanie k prispevku "polrocna dcerka sa nevie sama obliect ani najest"?

janhe
autor
25. máj 2016

@seahorse27 naco hned ustipacna poznamka. Nie neni to ziadne pokracovanie. Ked sa nemas ako slusne vyjadrit resp. Poradit tak si chod svoj humor riesit inde. Nevies co vsetko je za mojou otazkou co nechcem zverejnovat tak som sa opytala len na zakladnu vec a ked si tu mienis riesit nudu v svojom dni tak chod inde

suve99
25. máj 2016

@janhe nepýtala si sa nato pediatričky ? Lebo to je už pol roka, čo behá a ak stále chytá takýmto spôsobom rovnováhu...najlepšie sa poradiť s odborníkom. 😉

seahorse27
25. máj 2016

@janhe Nemusis hned reagovat takto podrazdene. Toto je verejne forum a kazdy ma pravo sa vyjadrit po svojom, pokial nikoho neuraza a ja som ta nijako neurazila. Naozaj neviem, co vsetko je za tvojou otázkou, pretoze si to nenapisala a ja nemam vestecku gulu. Tvoja otazka mi pride dost divna, pretoze toto, co opisujes, je uplne normalna chodza dietata, ktore sa naucilo chodit len nedavno. Je uplne normalne, ze dieta, hlavne, ked bezi rychlejsie si ruckami drzi rovnovahu...preto ta moja podla teba "ustipacna" poznamka.

janhe
autor
25. máj 2016

@suve99 este nie praveze lebo stale som jej nechavala prirodzeny priebeh s tym ze sa to bude zlepsovat. Ako chodzov sa super zlepsila prejde co ine deti len to tie ruky a ta nepeirodzenost ma uz pomaly zacina trapit. Uz to aj mne dojde dlho.

suve99
25. máj 2016

@janhe, no každé dieťa je iné, koľko má mesiacov ? Skús sa nato naozaj opýtať pediatričky, najmä, ak je za tým ešte niečo viac..

pribinak
25. máj 2016

@janhe nazov na mobil a pusti to pediatricke, poprípade sa pýtaj k neurologicke
Ak zacala v decembri, je skoro koniec mája, to uz musi byt vychodena chôdza, ved je to pol roka

eternityz
25. máj 2016

nerozumiem, preco sa rovno nespytate doktorky, ci to je ok, alebo nie? kazde dieta ma idividualny vyvoj a su asi aj urcite hranice, kedy sa co ustali, tak sa jej proste spytajte. preco sa na taketo veci pytate na fore? Kadekto Vam tu napise nazor, niekedy aj mozno zleho chrobaka do hlavy a Vy miesto toho, aby ste to rovno riesili, sa budete zozierat obavami nebodaj.

lienkaviva
25. máj 2016

@janhe môj 2.syn to robil tiež a tiež som sa pýtala dr.lebo som si nebola istá či je to v poriadku keďže to robil pár mesiacov a žiadna zmena (1.syn takto nechodil) dr.mi povedala že mám skúsiť mu stale dať do obidvoch rúk hračky alebo piskotky a ono to prešlo...že je to normálne že nemajú ešte takú istotu v nozickach. Ak by to neprestalo, tak že nás pošle ku ortopedovi alebo neurologovi. Keď porovnám mojich synov tak starší všetko vedel skôr ako ostatné deti či rozprávať, chodiť (9mes.), prvé zubky (3,5mes) a ten mladší o pár mesiacov pozadu ako ostatní. Takže každé dieťa je iné a netreba porovnávať. Ale ak si si nie ista, spomen to dr., ja sa tiež vsetko pytam.

maminkasisa
25. máj 2016

ak je za tym nieco ine, ako si spominala, tak chod za pediatrickou, a ona Ti najlepsie poradi, pripadne Ta posle na nejake vysetrenie, tiez nepises kolko mate mesiacov.... ja tiez, v com nie som si ista, alebo sa mi nepozdava riesim s pediatrickou....