Používame cookies. Viac informácií tu. OK
benne
19. dec 2011

je to v poriadku, môže kludne kakať ekvivalentne počtu kŕmení, ale neboj, po pár týždnoch sa to ustáli

amanra
19. dec 2011

@silkos ahoj, co je to casto? niektory novorodenci kakaju takmer po kazdom kojeni.

melisa281
19. dec 2011

to že kaká často je úplne v poriadku, ja som malých nakojila a za chvíľu boli pokakaný, tak za deň aj 7x...

silkos
autor
19. dec 2011

tak je to aj u nas, len co zacnem kojit, tak sa pokaka a po kojeni zvykne niekedy tiez.

marecek1
19. dec 2011

@silkos bábätká kakajú bežne počas dojčenia/po dojčení.
môj synček, keď bol maličký, kakal po každom dojčení, a to pil cca každé 3 hodinky, takže tiež cca okolo 7krát.

ckicimac
20. dec 2011

je to ok. moj prvy mal hadam v kazdej plienke, teda zvacsa po kojeni furt, bol a je to proste "kakac", dobre mu spaluje. druhy syn, no tak to som si pisala uplne zdesenie, ze kolko uz nekakal, ale kedze bol plne dojceny do 6mesiacov, vzdy to bolo v ramci normy. no a tretie babo, dcera, tak ta do piatich mesiacov vratane kakala len raz za tyzden. ako uplne male babatko, par tyzdnove, mala skoro v kazdej plienke a potom sa to ustalilo, resp. sa mi zdalo, ze raz za tyzden je malo, ale mala sa narodila a veru vsetko dobehla a rychlo priberala a teraz, za tyzden ma 6mesiacov a cca uz 2tyzdne kaka ako "lion" a vsetko je to v norme. nestrachovat sa. pokial dieta je spokojne,pribera, tak je vsetko ok.

katka3012
21. dec 2011

Ahoj,bud len rada,ze casto kaka,horsie by bolo keby nekakala 😉

adetka
21. dec 2011

@silkos do jedneho mesiaca Karinka kakala pri kazdom krmeni... to sa babatka este cistia, a ich crievka si zvykaju na travenie... potom sa to upravi...

silkos
autor
22. dec 2011

@adetka ďakujem za odpoveď, už sa to trochu zlepšuje....

ducci
26. dec 2011

my sme kakali aj 8 krat za den 🙂 nastastie sa to potom asi po mesiacu upravilo 🙂

lumimi
26. dec 2011

@silkos my kakáme do každej plienky a to máme mesiac, ale nie vždy vela, niekedy má len trošku prdnuté. je to taký prietokový ohrievač

silkos
autor
26. dec 2011

@lumimi tak nejako to mame aj vy.

pepiminarik
27. dec 2011

🙂 ked bola moja malinka miminko, mala som asi 10 kusov overalikov na spanie. ked sa budila na jedenie, automaticky sa pri kojeni pokakala. a kedze som ju drzala a teda menila som drzanie ruky vselijako mozne, aby som to co najviac zadrzala, vzdy to bola rana "ako z dela" a bolo pyzamko okakane 🙂 postupne to ale bolo menej a menej. ked sme zacali s prikrmami, bolo to dva-tri krat, neskor este menej denne. 🙂

katulka253
21. feb 2012

ahojte. my mame mesiac a tyez kaka pocas dojcenia zakazdym do kazdej plienky. dufam ze sa to pocase este upravy.

katka121
21. feb 2012

@silkos
@katulka253 moj maly tiež kakával do každej - niekoľko mesiacov.... je to normálne ked je kojené - budte radi ze má dobré vylučovanie, horšie je keď to nejde, moje druhé tiež kojené kakávalo 1 x za 3 dni - ale to bola taká kopa že celé brucho, celý chrbát..... no podľa mňa bolo lepšie do každej plienky.....

adriana1980
27. feb 2012

@katulka253 Ahoj.U výlučne dojčeného novorodeniatka je počet pokakaných plienok jedným z ukazovateľov prospievania.Takže pokiaľ má veľa pokakaných plienok,znamená to,že množstvo vypitého mliečka je v poriadku a dieťatko nie je hladné.Medzi 4-8 týždňom sa množstvo stolice výlučne dojčeného bábätka ,upraví, a to tak,že ju nemusí mať aj týždeň a je to v poriadku.Materské mliečko je skoro na 100% strávitelné.Potom už len sledujeme množstvo ťažkých,pocikaných plienok,ktorých by malo byť 5-6 denne.

tikivikiniki
2. mar 2012

moje týždňové bábätko kakalo len prvé 2 dni do každej plienky,a odvtedy len raz za 2-3 dni. Už som zúfalá či z toho nemôže meť problémy:bolesti bruška,zápcha a také...

xenicka13
2. mar 2012

kazde babo je ine moj syn kakal raz za tyzden nemal ziadne problemy bol cisto kojeny vsetko spotreboval a dievcata mi kakali aj 4krat denne tak isto cisto kojene

vitokam
29. dec 2015

Chcem sa opytat ze mame jeden tyzden nekojime ale krmime z flasky a uz celi den nekakal asi aj viac ako den dostava 90 ml.a niekedy to nedopapa vsetko no spinka pokojne.Je to v poriadku?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli