Koľko by malo zjesť 7 mesačné dieťa?

anicka246
28. apr 2014

Ahojte žienky, mám 7 mesačného synčeka do 6teho m bol len kojený, odvtedy prikrumej zeleninku, už aj jablko, banán.. chcem sa len opýtať na tú zeleninku, dávam mu ju na obed (mrkva, zemiak, petržlen, karfiol, špenát... ) Neviete mi prosím povedať koľko cca ml by mal spapať? Viem že je každé dieťa iné, ale aspoň orientačne... Dakujem za rady

brady1
28. apr 2014

@anicka246
@anicka246 pokial otvara usta, ked nebude uz je najedeny.

belllinka
28. apr 2014

@anicka246 cca 200 ml

dobromila1111
28. apr 2014

My máme 7 mesiacov a papame zeleninku od 5 mesiacov. Náš spapa tak 120ml,niekedy 140ml, to je že max🙂 ale my nie sme veľkí papkači..skús postupne pridávať a sama uvidíš, koľko papat mu na ako dlho vydrží..

kikuleenka
28. apr 2014

akurat citam taky material (autorky su MUDr. Katarina Vicianova a MUDr. Jarmila Hornova, PhD), kde pisu citujem: "Prvy den zaciname jednou az dvoma kavovymi lyzickami, postupne ma mat jedna cela porcia kasoviteho prikrmu 150 - 200g" a tiez k zavedeniu masa "zo zaciatku jedna porcia prikrmu obsahuje 20g, neskor 35g masa na davku". Po roku myslim ze cca 50 - 60g masa v porcii.
Je to samozrejme orientacne, urcite donho netlac 150g, ak nebude chciet 🙂 Mal by samozrejme nadalej prospievat - priberat a tiez rast do vysky.

kikuleenka
28. apr 2014

@anicka246 zabudla som ta uviest v prispevku vyssie 🙂

lauricka
28. apr 2014

kolko chce, sam ti "povie" 🙂, potom sa dotlaci materskym mliekom a hotovooo

lauricka
28. apr 2014

pripadne si pozri obsah vyziv v obchode pre rozne vekove kategorie, to je asi prisposobene tomu, kolko taky drobec zje, podla mna tych 200, co tu niekto pisal, je teda doost vela, no ale to sa fakt neda, kazdy inak

daniela1983
28. apr 2014

no to je asi dost individualne, lebo nas od 6 mesiacov zje bezne 350-380g zeleniny na obed

daniela1983
28. apr 2014

mixer ukazuje 350-400ml ako kedy

belllinka
28. apr 2014

@daniela1983 A to je mnozstvo pred rozmixovanim, ci po?

daniela1983
28. apr 2014

@belllinka po rozmixovani, ale je to prakticky dost husta kasa. Tobi zje tak dva stredne zemiaky +celu mrkvu a taky zrhuba 10cm kusok cukety, alebo dajme tomu 4 ruzicky brokolice.

veriiii
28. apr 2014

@anicka246 150--200g zeleninoveho alebo zeleninovo masoveho prikrmu z toho 50g je maso..tak to uz je akoze komplet jedlo,a ze na ten krat sa moze(nemusi)vynechat mliecko...ale urcite by som nepanikarila ak ti tolko este nezje, tak mu proste este nevynechavaj mliecnu davku..

anicka246
autor
29. apr 2014

@veriiii No ved to že on mi toľko nezje ako tu píšete :( dúfam teda že sa to časom upraví, len neviem ako mám dosiahnúť aby sa sústredil, viem že to určite každé dieťa, ale on pri papaní to je katastrofa dakedy, všetko ho zaujíma okolo..zabáva sa proste atd... ale zase výživky mi nechcel čo som kupovala v DM Hami, a po pár dnoch som kúpila z Lidla a tú zjedol na 2x, tak už aj to je postup u neho .. ale dakujem za rady 🙂

marylis
29. apr 2014

@anicka246 Pozri moj ma 14mesiacov a je velmi slaby jedak. Napriklad vcera nemal nic,len mlieko a asi 3x odkusol z bananu. Ak ma lepsi den, tak spapa co-to, ale to ho musim zabavat tak, ze si to ani nevies predstavit. Nove jedla odmieta, musi byt vsetko na kasicku, inac odmietne uz po prvej lyzicke. Jedine, co ma naozaj rad je spenat. Takze je to s nim boj. Niektore deti su jednoducho take. Oni z toho vyrastu ;)

dobromila1111
29. apr 2014

@anicka246
Nášho zaujíma všetko možné naokolo. Nechcel od začiatku papať..tak som ho strelila do stoličky na kŕmenie a začala papať s nim, zlepšilo sa to. Potom som začala kecať. A kecám a kecám a zrazu papať nikde, všetko spapal🙂 to kecanie ho zaujíma, udržiava jeho pozornosť a zároveň odvracia - od papania🙂 nechám ho tiež nech si pokuká aj mimo mňa, väčšinou ale máme tých 120ml spapaných do 10min. A to mi na začiatku zjedol ledva lyžičku..skúšali sme dávať aj z fľaše, márne..neskôr som len zistila, že mu chuti redšie a sladšie🙂
Tak veľa šťastia, pevné nervy a chuť do papania🙂

euka210
29. apr 2014

kym papa, davat. Akoze tych 150g co sa pise moj zjedol mozno tak na 10m a to bol papkac. Tento druhy sa konecne po 2t trochu chytil. Inak ja som prikrmy nikdy nevazila, mozno tak 2x orientacne a to sme boli tusim na 70g.

veriiii
29. apr 2014

@anicka246 no, moja je tiez nanic jedak, musim ju pri tom zabavat, teraz uz ma 16 mesicov a stale dokola saskoviny pri jedle..hmm☹najnovsie chce papat sama,takze ked vidi lyzicku,hned mi ju chce brat,lenze to jej papanie sama-lyzicku si dava do ust a zrazu ju preklopi dolu a vsetko je mimo😀..tak jej dam jej vlastnu lyzicku,nech sa prple v tom a jej nenapadne strka do ust plnu🙂.inak viem,zeby sa nenajedla..ale coskoro sa uz tomu nevyhnem,lebo aj sama sa musi ucit, mnohe deti to v jej veku uz vedia same..a vyziky, skusala si Hipp?tie su velmi chutne, Hami sa mi zdali byt take plane..moja mala najradsej hipp bolonske spagety, to miluje aj teraz, tak je varim casto ..a su odstupnovane podla konzistencie, tusim uz od 4 mesiacov, take kasickovite, potom 7.mesiacov s mini spagetami a od 10 mesiacov su tam uz dlhsie spagety a mrkvicka na kusky, moja mala sa takto postupne uci prijimat kusky,lebo aj v tomto je katastrofa☹ 🙄

veriiii
29. apr 2014

@anicka246 jaj, a tie lidkove vyzivky, mne sa zdaju byt take umele, je tam modifikovany skrob-chemicky modifikovany , co by v detskej vyzive nemusel veru byt..preto su take lacne..skor mu rozmixuj banan s baby keksikom, ten keksik najpv trosku pokvapkaj vodou,aby zmakla..alebo nastruhaj jablcko,rozmixuje banan do toho.. mne sa napr osvedcila sorta Rubinola jablcka-makkucke, lahko sa struhaju na jemnu nadychanu kasicku a su sladucke..alebo skus tie hipp su sice drahsie,ale kvalitne a bio a ked mas baby days v DMke a mas ich kartu, sa to ozaj oplati..

siska53
29. apr 2014

@anicka246 vyzivy by som davala len v krajnom pripade - vylet,dovolenka,alebo obcas na spestrenie,ked uz bude papat omnoho viac potravin.
Moj syn sice spapal vzdy vsetko pekne a dost velke porcie, 150ml a viac, ale dcerka nie, ta dakedy papala pekne, dakedy zas len par lyziciek a dokrmila sa mojim mliekom. Aj ma to trapilo, lebo bola z tych stihlejsich babatiek. Nechala som to vsak na nu, nech si spapka, kolko potrebuje ona. Aj teraz to nechavam na nu, ma dni,kedy menej papa, potom pridu dni,kedy papa viac a vsetko.

anicka246
autor
30. apr 2014

@veriiii Ahoj, mám aj hipp kúpené doma, ešte som nevyskúšala.. ale čo sa týka tohto BIO, vôbec to nieje bio, nemala by som to možno písať, ale máme známeho ktorý pracuje na bio farme, a bohužial pridáva sa tam všetko to čo do iných potravín, či už výživy... len to tam nenapíšu :(, takže je to zbytočné kupovať o 1e drahšie, ked je tam všetko to čo v tej za 0,49e ale dakujem za rady

anicka246
autor
30. apr 2014

@veriiii no ja ho tiež musím zabávať a to s tou lyžičkou mi robí tiež, chce sám .. aj misku mi furt ťahá..