Koľko hračiek majú vaše deti?

lumarque
23. nov 2011

Ahojte mamicky. Aj u Vas to vyzera ako v hrackarstve? Rodina sa na mna uz zle pozera, ze mu kupujem vela zbytocnych hracek a kramov. Uznávam, málo toho nema, ale vacsina mamiciek, ktore poznam, ma doma este viac hraciek.. Clovek pri dnesnej ponuke hrackarstiev a s bliziacimi Vianocami lahko strati sudnost. 😀
Doma mame dost vela lega,(kocky, postielka, zachod, umyvado auticka 4ks, lietadielko,vlacik,panaci) hudobne nastroje ( bubon, pistalka, hrkalky), natahovacieho hracieho plysaka, Fischer Price hrajuceho psa, 2 svojich plysakov a plysakov po mne so sestrou, knizky ( na temy auta, vlaky, nase a exoticke zvieratka, hracky, jedlo, moj macik, chodenie na nocnik, s nasimi rodinnymi fotkami), plastelinu , loptu, 1 puzzle a v lete plastove pieskovisko a formicky.
U babky, kde maleho chodi na cca 10 h tyzdenne strazit pani, ma hojdacku, smykalku, kocky, auticko, vlacik, tabulku na kreslenie, vkladacku, omalovanku, klavirik,bublifuk, loptu a knizky a babiky po nas
Tak to je nas zoznam :D Myslim, ze sa snazim kupovat zmysluplne hracky, ktore ho budu rozvijat a budu ho bavit dlhsie obdobie Chcela by som , aby tych hracie mal tak akurat ani vela, ale tak aby sa vedel pekne zahrat. Ako je to u Vás?

zuzikkaa
23. nov 2011

@lumarque nemyslim ze je to vela,,u nas sa to rata na krabice 😅
krabica plysakov + 5 dalsich v posteli...krabica velkeho lega...krabica s knizkami...krabica s autami...2 krabice ostatne haraburdy 😒
a u babky ma tiez taky box plny hraciek,,a to mame este aj hracky na von-do piesku atd...
kedze nasho krpca bavi kazdu chvilu nieco ine tak sa neda mat minimum hraciek a ked si neupratuje tak mu zoberem krabicu a schovam aj na tyzden a potom mu to je vzacnejsie ked to dlhsie nevidi 😀 😀 😀
a ked mu jeho hracky nestacia tak mi este povybera misy a varechy v kuchyni a silno vari 😅

traktor
23. nov 2011

hracky v detskej, v spalni, na chodbe, v kuchyni, v kupelni..na dvore, v komôrke..skratka vsade a strasne vela..milujem nakupovat hracky, aj ja sa rada hram 😉 ..hracky k detom patria..bez nich nie su vianoce, narodeniny, meniny..ci len tak, pre radost..a ze ich je vela..?hraciek nie je nikdy dost 😀 😉

irriss
23. nov 2011

My mame v kazde mistnosti hracky, do mistnosti, do ktere "zdanlive nepatri" jsou tzv. naaranzovane..t.j. napriklad velke plysove zvirata slouzi jako operka hlavy ci sedak...
na zdi v obyvaku mezi zavesnymi kvetinami mam prilepene umelohmotne atrapy ruznych chrobaku (vypadaji velmi zive a doslova se vsude plazi) po stenach i po dverich...
na sklenenych dverich jsou nalepene vytvory deti malby na sklo...
na dlazdickach v koupelne jsou prilepene ty slizske umelohmotne sestavy obrazku, ktere neustale deti meni a hraji si...
na stropech jsou na vlasci (pruhledna nit pro rybare) zavesene vasky a motyly, ktere se hybou pri pohybu vzduchu..staci otevrit dvere ci povyskocit a mame "nebe/strop" plne vasek a motylu..
Na zaclonach jsou ruzne prichytky bud zviratek nebo kyticek..

p.s. pestrost je zaklad ve vyvoji detske fantazie a stimulaci pro zivot..barvy pomahaji zit lepe.navozuji dobrou naladu a usmev..a ten leci vsechno..
deti si musi hrat a dospeli by si nemeli prestat umet hrat 🙂
Na zahrade strom ma umelohmotne jablicka - hracky...pomerance....

babul83
23. nov 2011

Hračky patria k deťom. Ak sa tebe nezdá ,že máte veľa hračiek, tak nerieš, čo si myslia ostatný. Je to tvoj život, ty vieš čo je pre tvoje dieťa najlepšie a tým sa riaď. 😉

martuska75
23. nov 2011

Ja hračky ani prakticky mimo Vianoc a narodenín nekupujem a máme toho tony 😉. A ležia nám všade. V detskej, v obývačke, v hosťovskej niečo aj v spálni, v kúpelni ... asi ich o chvíľu nájdem aj v chladničke. 😉 Nie nemáme školku len 2 baby, ale ked sa hrajú tak je klud a to občas stojí za všetky prachy, nie?

janka_pn
23. nov 2011

veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

tanika5
23. nov 2011

Hračky patria k deťom a rovnako poznám aj ja tie argumenty: Rozmanávate ho, kupujete mu všetko! 😀 Komu mám kúpiť ked nie svojmu dieťaťu??? Popravde aj tak väčšinou hračky u nás stoja na jednom mieste, Drobec dal prednosť hlavne kresleniu, malovaniu na vsetky spôsoby, ale stále je izbička plnáááá hračiek, Hot weels dráha cez pol izby, 6 plyšákov na posteli,dalších 6 na skrini, lego velká krabica, z menšieho lega v tej krabici su kolajničky, velky boxík na väčšie haraburdy, menší na menšie, XY autíčiek, opravárenský pultík, kosačka, odrážadlo jedno v izbe, dalšie 3 v pivnici. XY knižiek,puzzlí, dva kufríky sady na malovanie (tie dostal nahodou, ale nie rovnaké) 🙂 každý sa čuduje, že máme jedno dieťa, 2izbový byt a v jeho izbe stolík Mammut s tromi stoličkami a v obyvke dalsí stolik s jednou stoličkou, že načo nám to je. No 3 stoličky pre kamošov, hádam sa nebudú byt o jednu 😉 a v obyvke predsa je to jeho vlastný jedálensky stolík, kde hlavne maluje ked mamina varí 😀 v skrini v izbe má dalšie kocky, hudobné nástroje a v pivnici asi 3 mechy hrečiek všeho druhu, tie pôjdu pravdepodobne na charitu. 🙂 Neni o čom, detská izba má vyzerať ako detská a nie ako obyvka s tromi hračkami 😉 Keby bol rozmaznaný tak by pišťal v obchode za každou hračkou čo by videl, ale nepiští, v poslednej dobe vždy povie :už stačí, už mám toho dosť 😀

lumarque
autor
25. nov 2011

Dik kocky. Vidim, ze to nie je u nas az take tragicke, ale aj tak, kde sa pozriem vsade nejaka hracka, knizka a to mam 1 dieta, kt nema ani 2 roky. Tie hracky budu len pribudat a pribudat, lebo hracka je asi najlepsi darcek...potom to asi poriesi nejaka charita alebo mimibazar, lebo nemame nafukovaci byt 😉
@irriss tie vazky alebo jablcka su super napad, ale chrobaky si neviem predstavit. Pripominalo by mi to nocne mory s chrobakmi , co sa rozliezaju po dome brrr 😀 , ale detom sa to moze pacit.

irriss
25. nov 2011

@lumarque
dam Ti priklad, kde je umisteny takovy chrobak...
nastenna lampicka, u ni obrazek, a vedle nastenna vazicka, ze ktere jde popinava kyticka...na lampicce sedi vazka a pod lupinky kyticky vykukuje chrobak..to je priklad... 😉
je pravda, ze jde o originalni napodobeniny..ale je to kousek zelene a zivota z prirody primo doma.. 😉
Dokonce jsem slysela, ze "bohaci uz nevedi coby" a ve svych mestskych pribytcich si nechavaji zabudovat do zdi radio, ktere vydava zvuky cvrcku..aby se citili jako v trave, i kdyz jsou ve velkomeste..to bych se zblaznila zas ja..na chalupe se tesim, az praskne...a tady bych musela jedine rozmlatit zabudovane radio.. 😔

lili777
25. nov 2011

@lumarque Nech sa rodina pozerá akokoľvek, buď si istá, že to takto vyzerá u väčšiny rodín, kde majú deti. Aj na mňa pozerajú, že máme všetko. Ale inak to ani nejde, pretože každý chce niečo kúpiť každému dieťaťu k sviatku, k Vianociam. My riešime teraz, že nevieme čo na Vianoce, lebo strašne veľa toho majú a hlavne dcérka zdedila tie univerzálne fisher price hračky po malom, tak teraz mám s ňou problém, nájsť jej niečo primerané. Ale hračky im kupujem rada, snažíme sa samozrejme také, aby im to niečo aj dalo. Vôbec by som okolie neriešila. Hračky patria deťom, čím ich máš potešiť?

julie1412
25. nov 2011

@lumarque My mame tiez vela hraciek, ale co som videla u inych, maju ovela viac. Snazim sa priebezne vyradovat hracky, z ktorych uz dcerka vyrastla /ma 4 roky/ a odkladam ich pre syna, co sa nam onedlho narodi. Niektore podarujem kamoske pre dcerky a uvazujem, ze nieco dam aj do nasho materskeho centra. Mame hlavne vela stavebnic este z cias mojho detstva, to su najoblubenejsie hracky, dcerka je technicky typ, rada vselico majstruje. Takze ak sa ti zda, ze mate vela hraciek, mozes niektore posunut inym. Ale ak je to len problem okolia, neries to 🙂

lumarque
autor
25. nov 2011

@irriss tak to je ine, ked to mas takto spolu naaranzovane. Taku lienku mame na chladnicke aj my alebo nalepky s vtacikmi...
ono nejaky kontakt s prirodou treba ( vyrastala som v paneláku, tak to poznám), ale ci tym bohacom pomoze radio s nahranými cvrckami, neviem.

patkaza
29. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

hračký sú super .. my najčastejšie kupujeme rôzne kreatívne hračky ktoré rozvíjajú tvorivosť alebo vzdelávajú nejako .. ale zase netreba to s hračkami preháňať a treba sa venovať dieťaťu as osobne http://akoapreco.com/ako-nakupovat-hracky-pre-deti/

mius86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz