Koľko má toho zjesť 20-mesačné dieťa?

marijana
30. okt 2006

Moja mala ma 20mesiacov.Chcem sa opytat co si myslite kolko by toho malo spapat babo na obed?Ona papa len riadne huste polievky a to skoro celu misku,taku malu/ asi naberacka a pol./Niekedy aj viac podla toho co jej chuti.Druhe moc nechce,len niekedy a trosku.A tiez uz neviem co mam varit,zda sa mi ze varim furt to same.Zeleninu a nieco k tomu navyse.Hroza.Inak mala je riadna baculka,nevyzera ze by hladovala

janula_nz
14. mar 2007

ja by som zas chcela vediet, ako mam malu navyknut na nie pomixovanu stravu ☹ ona mi pekne papavala do 6mes ale potom sme boli v nemocnici,kde jej lenn mixovali a odvtedy mi ine nezje. skusam vselico ale je to bieda. ani chlieb nechce a taketo peciva ☹

bibinka
20. mar 2007

janula- môj malý má 18 mes. a tiež papá len riadne popučenú zeleninu . Ak mu dám kúsky, tak to nechce. Nenútimm ho, ak mu to takto chutí... Niekedy si zobne čo mu dáme my s manželom a zrazu mu nevadia ani kúsky chleba atď. Detičky sú veľmi "zaujímavé" osôbky. 😎 . Skús malej mixovať ale tak nahrubšie, možno ťa prekvapí a spapá to. Veľa šťastia.

franti
21. mar 2007

janulanz...ja som malemu tiez dost dlho mixovala, ale ked mu vysli prve zubky, co bolo az v roku tak som si povedala dost, a zacala som mixovat tak, ze som tam stale nechavala vacsie a vacsie kusky, a teraz mu jedlo uz len trochu pomackam. a na chlebik si zvykol tak, ze videl papat nas a zacal si od nas pytat, tak som mu vzdy kusocek chlebicka alebo rohlika dala...a teraz ich miluje, hlavne rohliky... 🙂
no a co sa tyka papania tepleho jedla, tak po precitani tychto prispevko som sa trochu ukludnila, pretoze momentalne mi maly nechce papat varene, iba ovocie, vyzivy, mliecko a rohliky...tak tiez neviem, ci tak zle varim, alebo je to len prechodne obdobie. tiez som s malym bojovala, aby mi zjedol aspon 5 6 cajovych lyziciek, ale potom som si povedala, ze stacilo, deti sa nutit neda, a teraz ked spapa len 5 lyziciek a viac nechce tak mu nedam a ide sa hrat a dostane jest az neskor. ma 14 mesiacov a vazi viac ako 12 kg, tak si myslim, ze hladovat nehladuje... 🙂

bibinka
21. mar 2007

franti- to ozaj môžeš byť kľudná, tvoj maličký si vypýta presne toľko koľko spotrebuje. Nevyzerá, že by hladoval. Keď ti začne riadne behať, ako môj Fifi, tak sa tak pustí do jedla, že sa budete s manželom len diviť.

franti
21. mar 2007

bibinka...asi mas pravdu, lebo my sa este len ucime chodit, takze ked sa naozaj rozbehne, tak asi zacne aj viac papat... 🙂

emjee
1. apr 2007

antares • 31. mar 2007 o 14:48
Maminky,prosila by som Vas este o radu,kolko presne by malo spapkat (napr.kašičky) 9-mesačné dievčatko.Aké množstvo mlieka,resp. polievocky.Uz som z toho na nervy,jedni vravia tak druhi onak.Lekarka vravi,aby som jej nedavala velke mnozstva,ale ked je hladna,je velmi mrzuta.

maca793 • 3d • 31. mar 2007 o 15:27
to je rôzne. moja zje viac ako dvojičky, ktoré majú 6 rokov. mliečka by mala vypiť podľa lekárov okolo 150-180ml na jednu dávku, polievočky za 1 naberačku, v prípade potreby pridať. moja malá keď mala 5 mesiacov, tak zjedla 1 celý banán s 1 jablkom a do toho som jej dala 6 piškót. niekedy jej to bolo aj málo a hnevala sa.
teraz má skoro 11 mesiacov a hneď od rána žuje všetko, čo jej dám. neustále musí mať v rukách niečo na jedenie. neje hlavne v noci, keď spinká.
aj krupice zje za celý dospelácky tanier. keď jej robím krupicu zo škatuľky, tak tam je písané na 150-200ml prevarenej vody alebo mlieka 5-6 PL krupice.
mojej je to málo a tak zvyčajne dokrmujeme ešte mliečkom. 😉

vilki • 1d • 31. mar 2007 o 20:26
moj maly ma 9 mesiacov a polievocky spapa plnu misku, taku detsku a mliecka pije 200 az 250 ml.a vecer papa krupicu a tiez stiahne tych 250ml.a on je tiez hlados.ked vidi ze niekto je, hned zacne mlaskat a chce aj on. 😀

maca793 • 3d • 31. mar 2007 o 22:44
vilki ruku na to. moja malá tiež si pýta niečo do ruky, keď vidí niekoho jesť. tak jej to musím dať aj ja a je nesmierne rada a schuťou to zje aj napriek tomu, že papala prechvíľou.

lavaza
24. apr 2009

baby ak vasim detom nechuti papat, tak ako mojmu 15 mesacnemu tak skuste probio sirup pikovit mne to poradila doktorka a som spokojna je to od 1+

0904926904
18. júl 2012

Ahojte baby,prosímo radu aj ja ,už som zúfalá ☹ ☹ z mojej malej,nechce jesť nič vareného a trvá to už asi mesiac.Ráno ked sa zobudí jej dám bud termix,alebo croasant,chlebík a rohlík odmieta,potom doobeda nič,pár tyčiniek a čajík,na obed ju skúšam presvedčiť na polievku,alebo niečo iné,no skončí to plačom ☹ 😠 a potom rezignujem a urobím jej nutrilon. Potom ide spať a ked sa vyspí nejaké ovocie,banán,mandarinky,melón,potom sa hráme vonku a na večeru nechce chelbík,sem tam jej dám párky,alebo šunku,syr,niekedy zje celú paradajku,no nie je to bohviečo,pred spaním flašu nutrilonu,Má 21 mesiacov a viem že sa nestravuje dobre,ako ju mám donútiť jesť správne a dobré potraviny???Dakujem za rady Maťa 🙂) 🙂

bianca2
25. máj 2013

Ahojte baby.nasa dcerka ma
16 mes. 11,5 kg a svokra do mna huci nech ju nenapchavam.mam na nu hrozne nervy.ach,aspon tu sa pri vas trochu vyrozpravam. Dcerka malo spala od narodenia,uspavali sme ju nonstop a stale nic.ked mala 6 tz.dala som ju do satky a zacala krasne spavat.v noci spi pri mne pri cicke,na to som prisla ked mala 8 tz.dovtedy bol kazdy mudry,aj svokra,a aj tak nikto nic nevymyslel.tak som to takto vzala do vlastnych ruk.papanie- uz som unavena z tlaku svokry,sem tam sa prida aj manzel,ze malu napchavam...podla mna ma vahu v norme.samozrejme nechcem aby bola tucna.napisem vam co spapame, ci je to vela.dcerka v noci papa mlieko.rano zje ovocie cca. 200 gr.spolu melon,banan,hrozno,alebo jablko.teraz som jej dala k tomu trosku pomletych semienok.desiata chlebik 1 platok cca 25-30 gr.kvaskovy razny, k tomu pomaxanka z avokada alebo vajickova. Potom spi cez obed cca. 3 hod. a pije mat.mlieko. na obed ma - snazim sa o 2 chody ale zje len jeden vacsinou, vyvar polievka so zeleninou alebo steukovinova.ked neche tak druhy chod je napr.pohanka s fazulkou alebo zemiaky zapecene so zel. a ine.obed dost malo zje,okolo 20 lyziciek.tak neviem asi to mliecko zasyti kym spi.olovrant nic alebo napr. 20 bobuliek malych hrozna,alebo skor nic.vecera kvaskovy chlebik 30 gr. a lososova natierka alebo sojova a kvasena zel.pickles.svokra mi este aj tu hovoru ze ju prilis hrubo natieram...do vsetkeho sa stara.sladkosti nedavame. 16 mes. 11,5 kg....je toho jedla vela?mala ma peknu svalnatu postavu,mozno je trosku buclata ale male deticky predsa nie su kost a koza ako modelky.svokra hovori ze ju nutim.pravda je ze papame pri hrani ale nasa mala je zivel a neobsedi nikde ani 10 sekund.neviem ako ine deti ale nasa je extremne aktivna a nesedi len beha a hra sa,stale nieco robi.neobsedi ani v aute,len ked spi.napiste mi vas nazor.dik.

winni
6. nov 2014

@certica moja mala zboznuje orechy, nemeliem jej ich, lebo sa krásne naucila pozut a pohryzt všetko tvrdé. Orech je v tvare mozgu a mal by ho jest kazdy, su zdrave, takže nebranim jej. Začala ich papat od 18 mesiacov.