Koľko majú hračiek vaše 15 mesačné deti?

miirkka1
14. feb 2018

Chcela by som vediet kolko mate hraciek pre vase deti?Aspon priblizne. Mala ma 15mesiacov a nejak sa to kopi🤔 A to som na zaciatok so vravela,ze ja nebudem z tych matiek,co kupia a rozmaznaju svoje dieta.Ved predsa dieta najviac potrebuje kontakt s rodicmi a hracky schovavat a obmienat.

No ale ako mala rastie,stale toho pribuda.
Kolko toho mate vy?Viem ze starsie deti budu mat toho viac a co tie mensie?

ludkka0407
14. feb 2018

Nasa ma rok a asi dve tretiny su odlozene😀niektore ani nerozbalene a aj tak sa mi to zda vela,takze na narodeniny som zrusila kupovanie hraciek,aj tak sa s nimi bohvie ako nehra a najlepsie na hranie su krabicky a plastove pohare😁

deti95060810
14. feb 2018

je to hrozné....už neviem kde to dávat a hlavne komu to dávať...Detská, obývačka, spálňa, pivnica - všade nájdeš hračky...😲 Keby som to spočítala tak to by bolo e....

siska53
14. feb 2018

@miirkka1 no v tom veku to bola este pohoda. Tiez som sa zaprisahavala.. No maju toho coraz viac..:(( ale da sa to vyriesit. Jednak pravidelne triedenie, jednak spravenie skatul-kupa boxov, kde roztriedis hracky a k dispozicii bude vzdy len jedna,zvysne budu odpocivat a po nejakom case to len vymenis. Par dni,tyzden,ako rychlo sa vie dieta nabazit..Tak to robila jedna opatrovatelka,co strazi deticky. A bolo to fajn. Neboli rozptylovane mnozstvom hraciek,ale mali dostatocne mnozstvo,aby sa mohli hrat.

andy03
14. feb 2018

My sme zatrhli hračky. Obidvaja starý rodicia dávajú peniažky čo im idú na sporiaci učet a ja zakaždým kúpim nejakú drobnosť- väčšinou spoločenskú hru alebo knižku. hracky žiadne.tie kupujeme až keď po nich výslovne túži tak Ježiško donesie.snazime sa im trošku skromnosti naučiť, lebo tento svet je fakt strašný.

andy03
14. feb 2018

@siska53 aj my to tak robíme. Škatule a tie striedame. A pokiaľ neuprace hračky tak ďalšiu nesmie vytiahnuť. Je to dosť náročné na čas a nervy ale stoji to za to

janickacrazy
14. feb 2018

@miirkka1 Ja mám 3 deti, takže u nás sa hračky pravidelne triedia, niektoré sú v pivnici schované, pokazené, zlomené, nekompletné hned vyhadzujem, tie, s ktorými sa nehrajú bud schovám alebo dám na charitu, predám na bazari, darujem niekomu. Zaviedli sme také pravidlo, že hračky sa kupujú len na narodeniny, meniny a Vianoce. Zase neviem si predstaviť, že dieťa má narodeniny, prídu starí rodičia a dajú mu peniaze, teda pri staršom dieťati áno, ale takému 2-3-4-5 ročnému to nevysvetlíš, to sa teší na hračku.

pininka
14. feb 2018

U nas tiez pravidelne triedime, ale starsie deti sa uz velmi ani nehraju s hrackami,akurat lego ide a tej najmensej som zatial nic nekupila, par hraciek dostala,nieco doniesol jezisko ale uz viem ze je zbytocne mat vela. Kedze ma bratov,tak ju zaujimaju hlavne auta, ma jedinu babiku a tej kuse do hlavy 😁

lujza123
14. feb 2018

Ja som to pravidelne drasticky triedila. Po pravde do tych 3 rokoch sa vobec nehrala s hrackami, vacsi uspech malo balenie stipcov ako nejake super drahe blikajuce edukacne hracky. Nema toho ani teraz vela, co vidim ze sa nehra ide prec.

montemotherone
14. feb 2018

@miirkka1 existuje jedna múdra zásada, čím menšie dieťa, tým menej hračiek. Jednoducho nechaj vybratých len zopár kusov, ostatné skrytá a obmieňaj. Podľa záujmu malej

tropkica
14. feb 2018

tomu sa nejak neubranis, pribudat budu a z kazdej strany. niekedy je fajn niektore na chvilu schovat a potom zas vytiahnut, tak sa tak rychlo nezunuju

stanislavicenka
14. feb 2018

Tried, aj spolu s nou. My triedimr spolu. A to cakam druhe dieta, a uz sme spolu vytriedili a podarovali tasku hraciek, ked bola babatko. Sama ich vybrala, ze ich uz nemusi mat a rozlucila sa. Ma 2 roky. Ak si nie si ista, vyber zopakuj za par dni a vysvetli. A tiez obmienam. A tiez zakaz kupovat hocijake hovadiny od rodiny, len preto, ze nejaky sviatok. Aj na Vianoce boli darceky regulovane.

macik166
14. feb 2018

pol hračkárstva 🙂.. ale tiež odložené a po 3 týždňoch striedame...

pieksamaki
14. feb 2018

Mame 5 deti od 7 rokov po 2,5 mesacne.
Moja skusenost je ze lego duplo,drevene vlaciky,kuchynka kde vyrabeme pecivo z modulitu(ked to zatvrdne su to napodobeniny pecivka,ktore si omaluju vodovkami,hraju sa s tym), ceruzky,papiere,vsetko na tvorive dielnickyy,male lego

Ked si spominam na zaciatky,tak zase to dieta potrebuje podla vyvoja,,niekedy su to pohariky,potom kladivka....juj nazbiera sa toho.podla toho co ho to nauci,ja som tak robola,ze mat v dome jednu garaz,jeden typ vlaku,jeden typ nejakej hracky...zlostim sa ked babka kupi 5x jednu a tu istu vec,ze aby sa nehadali.....hracky opravujem s nimi,nekupujem,co som kupila tak spod ruky.
Niekedy mam tiez na to nervy,coraz doslednejsie vyzadujem od nich upratat vecer,ale to som nerobila pri prvom,vtedy mi to este nevadilo

jana_eyre
14. feb 2018

mam tri deti a maju toho vela, ale stale menej ako niektore ine deti co poznam, ale keby som to chcela spocitat, tak to nedokazem 😅.. my im kupujeme hracky vylucne na sviatky, uz jaj rodina akceptuje tuto nasu poziadavku, ALE vela aj dedia.. a sice hracky triedime, dpbre posuvame a vyhadzujeme pokazene, mame ich vsak plny dom.. co uz dnes je vsetkeho vela a raz ked budu starsi sa snad toho zbavime..

pieksamaki
14. feb 2018

Este dodam,ze velka krabica je tiez jedna z dobrych hraciek,pokresli,dotvoria si ju,tak som im zo zaciatku obcas vyrobila aj z krabicky liekov mesto ku vlaciku,ale zase potom to potrhali...no aspon na par dni prezilo

katpetdo
14. feb 2018

Maju knihy, lego, puzzle spolocneske hry (vela sme vyrobili sami) a auta. Nikdy vela nemali, rodine sme tiez nedovolili kupovat bez konzultacie. Deti aj tak hracky s jednou funkciu velmi nebava a su schopne vymysliet si vlastne veci.Vsetky hracky (okrem knih, tych je plna kniznica) sa im zmestia na dve 80cm police.

marion09
14. feb 2018

kupim od vas tie hracky ak su este nerozbalene.napiste mi IP s foto

tinaa64
14. feb 2018

Boooze zeny ja 4 rocnu...neuverite kolko hraciel som za4roka vyhodila..jedno hrackarstvo by bolo malo otvorit....naposledy som som dla do pivnice 2 140l vrecia s hrackami...este stale v 2 boxoch ..a ani sa s nimi vsetkymi nehra....na narodeniny a viaboce sa to zas zacalo kopit tak mozem zas povyhadzovat.....a to od leta som jej nic nekupila....co predtym stale nejaku drobnost za par centov alebo esuro....detom netreba voobec vela hraciek..staci par..jednak sa so vsetkymi nehraju a ani to nieje kde skladovat a iba bordel je z toho..je pravda ze je mi luto skoro vsetko povynadzovat a chodia k k nam aj deti na navstevu nechcem ani to aby rozpravali ze ako malo ma dcera hraciek...virm mozno si to len namyslam ale v dnesnej dobe su lydia rozny a su schpní si namyslat vselico(ze nekupime,alebo nemame peniaze na to ayd atd)dcer ma ma mozno max.10 z 50-tich s kt.sa hra

marion09
14. feb 2018

@tinaa64 ak mate aj nejake nerozbalene "prihrajte" mi do IP foto

erinne
14. feb 2018

@montemotherone a co ked maju spolocnu izbu dve deti s velkym vekovym rozdielom? Nemozem starsej zobrat hracky kvoli malej sestre😑

tinaa64
14. feb 2018

@marion09 bohuzial nerozbalene nemame...a led mam pravdu povedat uz ani neviem v akom stave su tie hracky..na kar to asi vutiahnem na dvor a potriedim

janickacrazy
14. feb 2018

@erinne No teda moj malý 2ročný sa najradšej hráva s hračkami, ktoré vobec nie sú určené pre jeho vek, čiže napr. lego city od staršieho brata je top zábava u nás. Naši majú tiež izbu spolu.

meluela
14. feb 2018

@miirkka1 aj u nas tona hraciek. vacsina z nich v pivnici, nieco vyhodene, izba permanentne zapratana. starsie dieta sa vlastne ani nikdy moc s hrackami nehralo, mladsie sa hra o dost viac. obe strany rodiny si nedaju povedat, peniaze nechceme pytat namiesto hraciek, to sa v nasej rodine nezvykne, bolo by to vnimane ako velmi neslusne. svokra kupuje aj mimo sviatkov, to je uz potom sila, cast som uz zaniesla k nej, budeme to musiet nejako systematickejsie poriesit. my uz asi hracky prestaneme kupovat aj na sviatky. kebyze zijem este raz tak nastavim jasne prisne pravidla uz od narodenia .. hoci neviem ci by som to zvladla, 88 rocnej prababicke to uz nevysvetlis a asi radsej trochu bordelu nez smutny starsi clen rodiny

meluela
14. feb 2018

ozaj, nemate niekto zbytocny ten babatkovsky playmobil 123 doma? to som zistila ze dcerku vcelku zaujima ... ponuknite alebo hodte na bazar 🙂

janickacrazy
14. feb 2018

@meluela možeš zaniesť aj do nemocnice na detské oddelenie, ked máte veľa alebo do nejakej reštiky s detským kútikom

meluela
14. feb 2018

@janickacrazy uz aj to sme rozmyslali ... len ked ono to su vacsinou take kraviny na milion kuskov ako puzzle, tie blbe drahy mcqueen a hot wheels, to uz len najst vsetky diely je nadludsky vykon

janickacrazy
14. feb 2018

@meluela jaaaj, tak to sa moc nehodí, ja čo nie je kompletné tak nemilosrdne vyhadzujem

mazliceklienka
14. feb 2018

Tiež máme veľa hračiek, keď len na sviatky a Vianoce dostanú od každého z rodiny jednu tak sa to nakopí. Oblečenia tiež majú plno a peniaze pýtať namiesto hračky nechcem. Začali sme hračky nosiť do škôlky a do družiny, tam sa im potešili

montemotherone
14. feb 2018

@erinne veď jej ich neber. Ale tiež ich nemusí mať veľa 😉 neviem ako to máte zorganizované, ale každá by mala mať svoje miesto (policu) na svoje hračky. Takže každá bude mať veku primerané množstvo

sandral
14. feb 2018

U nás je tiež kopec hračiek. Ja hračky zásadne kupujem iba sporadicky a aj to iba vtedy ak sa jedná o finančne náročnejšiu hračku, inak hračky kupujú starý rodičia, kamarátky a pod.. Skôr kupujem knižky.
Hračky odkladáme pomenej, raz za čas, vymením "staré" hračky za nové a tie staré posuniem kamarátkam, ktoré majú hračiek pomenej, alebo darujem do domovov, príp. práve tomu, kto ich potrebuje. Na oddelenia nemocných hračky neprijímajú, kvôli sterilnému prostrediu.
Nerozbalené hračky sa u nás nájdu tiež, zväčša sú to hračky, ktoré sa kúpili dopredu, ale malý na ne ešte nedozrel.
Večer spoločne odkladáme hračky, každá má svoje miesto na poličke, do krabíc hračky nedávame. Z poličky si vezme, čo mu práve vyhovuje a nevysýpa celú krabicu, vie, že každá hračka má svoje miesto na poličke.