Koľko merajú a vážia vaše 2-ročné deti?

sofik
23. jan 2009

Ahojte 🙂 Neviem či tu podobná téma je ale mna veľmi zaujíma koľko vážia a merajú vaše deti. Moja je nejaká drobučká.

li_la
29. apr 2013

Syn 26 mesiacov - 15kg, 92cm

lenka1275
15. júl 2013

No moja bude mat o 2mes 2 roky a ked som ju dnes vazila skoro som odpadla. Pri vyske 90cm ma 17kg.. Je to moc??

nadenkaaa
15. júl 2013

syn 28mesiacov 98cm a 16,5kg

filipa
15. júl 2013

@lenka1275 fuuuha, tak to nebudeme mat ani v 1. triede... 😅 to cim ju krmis?? 🙂

lolonka
15. júl 2013

moja prva dcera mala v troch rokoch 14 kg..........a druha dcera v troch rokoch 24 kg....to su rozdiely..ze?... 😀

lenka1275
16. júl 2013

Filipa- ale ona nie je baculata..je taka v pohode. ked sa pozriem na ine deti Ok je o cosi vacsia od nich ale ona je skor ubyta.. Ved ked vyrastie uvidime aka bude..no co Lubi si pojest 😉 ako od narodenia tak do teraz 😉

tamarik
16. júl 2013

moja dcerka má 28mesiacov- 17kg, 1m

eva76
16. júl 2013

môj synček má 28 mesiacov a 16 kg. No keď sa narodil mal 2570 gramov a 47 cm

uankab
16. júl 2013

@lenka1275 ,uprimne si myslim je to dost... moja dcerka ma 4roky v septembri, meria 107cm a vazi 17.5 kila... nemyslim si ze by bola nejaka vychudnuta, myslim ze je tak akurat.. a tiez rada papa, ale nie sladkosti, ale medzi jedlami (desiata, olovrant) ma vzdy za misku ovocia (a toho je naozaj vela)...

monyccka
16. júl 2013

@lenka1275 ak nie je vyslovene makka, je pohybliva a nema to zo sladkosti a sladkych vodiciek, tak by som to teda neriesila. ina vec je, ak papa denne sladkosti, pije sirupove vodicky a vecera ina ako palacinky sa nepocita.. Pripadne chipsy, hranolceky, rezniky, vyprazany syr, karfiol a pod ;) To su tie nase narodne specialitky.. Nasa je tiez tazsia, ale je aj velmi silna, perfektne beha a skace, dokaze urobit dva-tri zhyby, kluk a podobne, co teda jej rovesnicky si ledva na stolicku vylezu a je teda jasne, ze musi vazit viac, aj ked na to nevyzera - sval je tazsi ako tuk..

filipa
16. júl 2013

@lenka1275 ... ale ved to bolo myslene zo zartu 🙂 ... aspon nemas starosti ako ine maminy, ktore nahanaju dieta, aby zjedlo normalne aspon jedno jedlo za den... nasa mala ma zajtra 2 roky 7mes a vazi 10,7 kg... 😖 a to fakt zje vsetko, co jej dam... ona ma proste taky metabolizmus.. ma to v genoch... 😀 a neposedi sekundu 🙂

zuzulina11
16. júl 2013

syn bude mat v sobotu 2 roky, meria 95cm a vazi 13,5 kg...je strasne dlhy a chudy, kazdy si mysli ze uz ma 3 roky.....ale aj my sme cela rodina dlha a chuda takze ma to mat po kom 🙂 nosi velkost 104 a nohu ma v. 26 !!!

mam kamosku ktorej 2 rocna dcera je asi o dve hlavy nizsia od nasho a nosi v. 74 a vazi 9 kg 😀 a to si teda lubi spapat.. ...takze deti su rozne...vela zalezi aki su rodicia vysoki

smario5
16. júl 2013

nás syncek ma 3,5 a ma 14 kg a dcera ma 16 mesiacov a má 9,7 a to papaju vsetko a dost.... ale neposedia sekundu 😀

zuzulina11
16. júl 2013

@kikuskkka jeeej presne nase miery 🙂

novotnajanka
16. júl 2013

2roky a 1mesiac-15kg a 96cm

micsli
16. júl 2013

Syn 2,5 roka 96 cm a 17 kg

zuzulina11
16. júl 2013

@aduskaalola ono niekedy si clovek mysli ako zdravo sa stravuje a pritom to vobec nemusi byt pravda napisem ti prikladov :

chlieb /nekupujeme biely ale doma peciem spladovy, celozrnny atd
jogurty/ ziadne pribinaky alebo termixi ci sladke jogurty...kupujeme iba ciste biele jogurty davam ich detom max. 3x tyzdenne
caj / nesladeny, pripadne trosku medu ale ziadny cukor ...ziadne Jupiky a podobne sladke dzusy....nesladeny caj a najcastejsie cistu vodu z vodovodu
sladkosti / minimalne, ziadne zuvacky,cokolada, brumiky (Brumik je jedno velke sladke svinstvo je to len samy tuk a cukor) ...ak sem tam sladkost tak skor Bebe dobre rano - to je taka "zdravsia" sladkost

obed/ zelen.polievka , cestoviny,ryza zemiaky, strukoviny, maso max. 2x do tyzdna

a po cely den ovocie a zeleninu len tak chrumat..

nas Kubko rano vstane a este v pyzame vyberie zo spajze jabko a kym sa vymoceme ku ranajakym tak ma zjedene cele jablko....ovocie nestiham kupovat denne zje dve jablka, hrozno,melon nektarinku,banan / na obmenu ale vzdy ma 3-4 porcie ovocia....cerstvu zeleninu ma vacsinou ku chlebiku alebo ku obedu podla toho co je druhe

tu naopak neplati ze genetika je genetika....toto sa da velmi ovplyvnit stravou......len bohuzial treba vydrzat tlak okolia ktory kruti ocami a oslovuje nas Bio matkami uplne z nepochopitelneho dovodu...pritom v zivote som nekupila ani jeden Bio vyrobok, snazime sa jest normalne len vyberame trosku zdravsie alternativy- take ako som ti napisala 😉

lenka1275
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
uankab
16. júl 2013

@lenka1275, nemyslim ze take nieco ako tazsie kosti existuje 🙂
kazdopadne ak sa tebe nezda ze je neprimerane tazka, vyslovene "tucna", tak to nechaj tak, dieta vyrastie, vybeha.. o mne vzdy hovorili ze som bola gulicka ked som bola mala a potom som sa naraz vytiahla do vysky..
pripadne zacni trosku dohliadat na stravu, ziadne sladene vody ci cajiky, ale cistu vodu, radsej ovocie ako sladkost, atd.. ved to sama poznas 😉

lenka1275
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aduskaalola
16. júl 2013

ahojte.moja laurinka bude mat o par dni 30 mesiacou,šunky ma riadne aj pupok a ciciky a licka,je gula,neviem kolko meria ale lekari vravia ze je vysoka (vysia na svoj vek)a ma 17kg
ale v 1r mala 7kg, v 18m 12kg, a v 2r 16kg
ako vela ludi vravi ze vyrastie vybeha a aka je gulicka....my s priatelom sme obezny takze my to musime striehnut narozdiel od rodicou s normalnou vahou,ich gulatejsie dietatko vecsinou vyrastie vybeha
okrem toho nam lekari davaju najavo ze DIETKU(respektive kedze male deti nemozu mat dietku) take zmenenie stravy-vynechat pecivo a chlieb-proste len raz za cas,z jogurtou len plnotucny smotanovy,vela zeleniny a ovocia a vynechat co najviac cukor,pridat ovsene vlocky,a este maso len chude....
pit len vodu z kohutika,ked uz tak prichutit stavou z ovocia raz za cas a mlieko plnotucne davame rano a vecer ale bez granka,ked uz tak davam kakao vysokopercentne bez cukru
rodicovsky je jediny prijem a ked poplatim malo zostava,na tej zelenine ovoci je to hruza,ale uz som sa naucila ze co usetrim na nezdravom tak to vrazam do zdraveho
moja dcerka bola vela v kociku kvoli chorobe,a teraz ked je bez kocika tak chodi v ortezach na nozickach,takze ani to moc nenabeha
kym som s malou poctivo drzala dietku tak jej kilecko zislo....no ale babka ocko tetušky sesternicky stale len a len dobrotky cukričky a keksičky davaju,lebo ma nepocuju a nevidia ze nesmie a ze rovnako stastna ako ked brumika dostane je aj ked dostane uhorku
PS.ked som chodila k jednemu doktorovi,kvoli mojej obezite tak mal na nastenke ze NEVYHOVARAJTE SA NA TAZKE KOSTI-maximalny vahovy rozdiel kosti u dvoch 180cm chlapov je 2kg
-takze u babatiek rovnakej vysky a veku to bude len minimum na tej vahe kosti

kovacovast
16. júl 2013

Ahoj moja dcerka teraz oslavila 2 rocky a ma 10,5 kg a 82cm ...doktorka tvrdi ze je to velmi malo a mam s nou ist po dalsich doktoroch....ale kto urcil tabulky, podla coho hodnotia deti? Ma dva roky, pekne papa, dokonca ju stale kojim a este nebrala ziadne lieky...a antibiotika! Som matka a sama najlepsie vidim, ci je zdrava!

dai
16. júl 2013

@lenka1275 hm... myslim ze je to dost - nas maly mal vcera 2 - ma okolo 92cm a vazi 12-13kg a teda rozhodne chudy nie je...

ja vam neviem baby - ja som pozerala toho vela o zdravej vyzive a tam stale viac a viac sa rozobera obezita pri detoch a varovania typu ze na 90% z obeznych deti vyrastaju aj obezny dospely - ziadne vyrastenie, vybehanie sa nekona... ak tak, tak nachvilu sa tieto deti vytiahnu v case zrychleneho rastu ale potom to ide zase dolu vodou s hmotnostou... cize ja by som sa moc nato nespoliehala...
inak s tou dietou to asi lekary myslia tak ze deti budu jednoducho mat zdravu zivotospravu - ziadne sladkosti, pripadne tolko aby boli vyvazene ovocim, zeleninou etc.... ja som inak presvedcena ze deti jedia to co vidia jest svojich rodicov - skolka to samozrejme meni, ale v tych 2och rokov ked jednoducho coko nevidi u rodicov tak ho nenapadne si ju pytat a pod. ...

tehulka2011
16. júl 2013

moj ma 2 roky a 2 mesiace, meria 90 cm a vazi 12,5 kg

majulino
16. júl 2013

o mesiac bude mat Majko 2 roky 92 cm a 12 kg

lenka1275
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucuska22
16. júl 2013

Baby caute aj ja sa pridam 🙂 Moja sa narodila a mala 3000 a 48 cm 🙂 teraz 13 mala 2 roky a ma96 cm a 17 kil 🙂 Je pevna ale tak nie tlsta k svojej vyske je taka akurat 😀

tinna84
15. aug 2013

Ahoj maminky, tak my sa pridavame so svojimi mierami 😀 mala ma 29 mes. a vysoka je 90cm a vazi 11,5kg, ludia v nasom okoli jej vacsinou hadaju viac...ma krasne puclatucke licka 😉 😀

erzulik
16. aug 2013

Moja mala ma 23 mes. , cca 97 cm, 14,5 kg je to velka baba. Dnesny jedalnicek: 120 ml mlieka, 2 parky+krajec chleba cierny, slana sezamova pecena tycinka, kornutok od zmrzliny, 1/2prikrm morcacie masko s ryzou a kukuricou, 120 ml mlieka pred spanim, masko na prirodno so zemiakmi vela vela, 10 tyciniek, 10 lentiliek, 2 krajce chleba s maslom, ovocie 1 banan, 1 broskyna, 1 jablko, 1 hruska, 160 ml mlieka pred vecernym spanim. Toto vsetko zjedla, teraz ma sopliky takze toto je pomerne menej jedla co papa. Je to maly hlados.

erzulik
16. aug 2013

@erzulik a pije vela cistej vody cca 800 ml a viac denne