Koľko sa venujete 8,5 mesačným deťom?

barca1983
10. aug 2015

Ahojte maminy, chcela by som sa Vas opytat kolko sa venujete 8,5 mesacnym drobcom. Nas maly je zlaty, od 6 mesiacov stoji aj stvornozkuje, teraz uz nas chyta za ruky a chce chodit. Moc ho nebavi byt v stolicke, ale v postielke sa zabavi. Problem je, ze si tam casto ublizi, takze pri nom musim byt. Ma tri denne spanky tak vtedy co to postiham. Otec mojho dietata mi ale vravi, ze nie som normalna, ze by som mala ist ku psychologovi, lebo cely den sa venovat dietatu je chore. Zevraj dieta v jeho veku by malo byt denne tri hodiny same. Nechavate deti tolko? Lenze co ho mam nechat si ublizit v postielke? Ja fakt neviem. Strasne ma mrzi, ze ak si ublizi jeho otec ho nikdy nepolutuje, povie iba tak Ti treba, aspon sa poucis. Nie je na poucenie este malicky? Maly k nemu preto ani nechce ist, malokedy mu povie tak ako ja, nono, zvycajne po nom velmi krici a nadava mu do zasranov. Robia to aj Vasi chlapi? Ja som z toho nestastna, velmi ho lubim, a o to viac ma boli ked malemu nadava a mne hovori, ze som pripad pre psychologa.

zarica
10. aug 2015

Nedá mi nereagovat... 8,5 mesačný fakt maličký, nech hovorí kto chce, co chce... ak dieťa plače (hlavne do toho roku) tak to ma príčinu, plač pouziva ako formu komunikácie nie manipulácie 😠 ... To príde neskôr 😝 u nás žiadna positielka, zábrany, nič.. upravili sme byt tak aby mladý mohol všade ísť a hrce? Je to fáza učenia, je to normálne, náš bol opeciatkovany stále 😀 ... venujem sa mu od narodenia tak ako potrebuje. Určite to neprehanas, náš ma 21mesiacov a ešte sa nikdy sám 3hodiny nepohral sám... a tvoj muž, no neviem čo mám povedať, ak by niekto na nášho syna kričal a nazval ho zasran, tak po ňom muž skočí jak hladný vlk 😠 tam by som si dávala pozor

jana_eyre
10. aug 2015

@barca1983 kebyze moj muz nadava nasim detom a mna by vazne nazval pripadom pre psychologa, neviem ci by som ho dokazala lubit 😕

lyzzy
10. aug 2015

9 mesačne dieťa a 3 hodiny samé? Tvoj muž je jednou nohou vo väzení.......a asi preto je taký dement lebo aj on bol často sám a nadávali mu do zasranov.Takémuto kretenovi by som dieťa neporodila.

culia1
10. aug 2015

necitala som prispevky pred tym, ale myslim, ze prave tvoj manzel by mal ist na to psycho vysetrenie...

zabina27
10. aug 2015

@barca1983 inak to oslovenie - "otec mojho dietata, jeho otec", ved to je strasne neosobne, pises sice, ze ho lubis, ale nazyvas ho ako nejakeho znameho z videnia...
a k tomu spravaniu, skoda reci, ty si normalna mamina, nechapem, ake myslienkove pochody ma ten chlap. 3 hodiny same? nadavat? on chcel mat vobec dieta? lebo tak mi pripada, ze nie. chapem, ze nie kazdy sa vie tutulimutuli s babatkom, ale zase nadavat, ocakavat, ze bude snad v roku uplne samostatne, to je tiez nejaka fantazmagoria...

spuntikmathiasko
10. aug 2015

@barca1983 Dopredu sa ospravedlnujem ak sa ta dotkne, ale to co za hovado mas doma, je zaostali, alebo kvoli comu sa takto sprava? Ako sa moze otec, ktory miluje svoje dieta takto chovat k 8,5 mesacnemu babatku. Inak prave tolko ma nasa mala, moj muz nerobi nic ine len ju na rukach nosi ked pride z roboty,, samozrejme ak na nom nie je zaveseny 3 rocny syn. Ako moze 8,5 mesacnemu povedat tak ti treba, ved to babo este netusi kedy si ublizi a kedy nie. Osobne mi je luto tvojho dietata, ze ma takeo otca. A moju malu mavam casto na zemi na deke, kotulka sa a presuva kde chce, ale vzdy je vlastne pri mne bud v kuchyni, alebo v obyvacke, cize som stale pri nej, samu v inej izbe ju nenechavam.

tjaden
10. aug 2015

@barca1983 ahoj no moja mala si vela krát porevala v postielke, niekedy som už mala dosť tak som ju v nej nechala samu myslela som si že reve z trucu prišla som k nej a ona mala zaseknutú nožičku, kolko krát spadla a tresla si hlavu o mriežky...3hodiny denne by malo byť take male dieťa samo? a to kde ten pán psychiater prečítal? v časopise pre debilov? take malé dieťa nemôže byť bez dozoru ak tak v priestore kde nie je nič nebezpečne, prípade pozatvárané deckými poistkami a tak podobne ale zatvoriť ho niekde a hraj sa hodinu až tri samo ...8,5mesačne???nič v zlom ale tvoj muž je debil, dieťa ho nebude mať rado, ak je k decku sprostý teraz bude aj ked bude väčšie. Môj muž je tiež občas sprostý k malej nechá ju revať vraj je rozmaznaná ale jej práve idú zuby čo on vie ako to boli? tiež chce aby sa hrala sama uplne ju ignoruje, ona ho vôbec nechce akonáhle mu ju dám do rúk spustí rev a to ju už prešlo obdobie keď sa všetkých bála, teraz ide ku každému len k nemu nie. Aj ja občas zvýšim hlas, napr ked papá a chytí lyžičku s jedlom a tresne ju o zem poviem jej no no a pacnem jej po ruke, potom s tým prestane ale to čo robí tvoj muž to je choré a nadávať takemu decku do zasranov? Moja mama reaguje na slová vie čo znamenajú, tvoje isto dobre vie čo mu otec hovorí

liziknds
10. aug 2015

MATKA MÁ VZDY ROBIT CO JEJ SRDCE POVIE! Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa😡a potom preco niektory ludia sú psichopati a nenormálni debili.lebo majú takych rodicov.preco pre takych dieta.velmy ma nasrajú také otázky.MOJU 4Rocnú dcérku nenechám samú na 3hodiny.ani v druhej izbe.😶 ahhhh,boze

zuzka_puska
10. aug 2015

prepáč, ale skor tvoj priatel je pripad pre psychloga 🙂 🙂 8,5 mesačne dieťa samé 3 hodiny denne? To kde našiel, na akom fóre?? 🙂 My sme boli s dcérou nonstop, ani minútku nebola sama. Nechali sme ju na zemi, na deke alebo podložke. Keď chcela, sama sa odplazila alebo zašla kam chcela. Najčastejšie chcela byť pri mne, keď som varila za pár minút prišla z izby do kuchyne,a chcela byť pri mne.Máme to prepojené, stále som ju mala na očiach, každú sekundu. Či už na rukách, alebo len tak proste v kuchyni sa motať. Asi žiadne dieťatko nechce byť samé. Teraz má malá rok a pol, a stále nechce byť sama, chce sa hrať tam kde som ja 🙂 Proste tak malé dieťa by som nenechala samé ani na pár minút, nie to ešte 3 hodiny denne 🙂 Teraz sa už zahrá aj sama, kreslí alebo s plastelínou sa zabaví, s kockami. Ale do roka nie, však to ako sa dieťaťu venujete do prvého roka, sa odrazí na jeho ďalšom vývoji, všetko záleží na vás..... Ja myslím, že malému dieťatku sa treba venovať vždy keď nespinká.

bianca
10. aug 2015

@katussska24 plne suhlasim

zuzka_puska
10. aug 2015

@spuntikmathiasko jezis to sa az zle cita ☹ takemu malemu dietatku povedat zasran, chudatko drobne. Moj muz nie je dokonaly, ale co sa tyka spravania k malej, je top.... Venuje sa jej vzdy ked moze. Ked bola mala, casto v noci plakavala, aj cez den, nespala skoro vobec, ja som bola na konci so silami, ale moj muz by nikdy nepovedal,ze nechaj ju samu. Ani on by ju samu nenechal. Stale sa s nou rozpraval, blaznil. A je velmi smutne, ze existuju aj takyto otcovia, ze dokazu o svojom dietatku povedat ze je zasran, a ze ma byt same.... ☹ Preco radsej nemaju deti ludia, ktori by im dali vsetko na svete, ktori by sa dietatu venovali aj nonstop. Ale takyto lajdaci deti maju....ach.

charlie1980
11. aug 2015

@barca1983 Mozem povedat, ze ja som mala velkeho vymyselnika, hned ako sa naucil chodit, tak vsade len vyliezal, odvsadial skakal, skakal mi sipky zo sedacky rovno na hlavu. Vies kolkokrat...? Dvakrat. Raz nahodou lebo inak nevedel a druhy raz som ho nechala sameho. A vies, Co sa stalo...? Hned na to sa naucil zliezat zo sedacky. Suchal sa po bruchu az ku kraju. Pricviknute prsty, pady, potkynanie sa, vymyslanie, vyliezanie....to vsetko patri k tomu a ubezpecujem ta, ze to Este potrva.Ty ho musis mat len na ociach, aby si neublizil. Tak isto ked som nechcela, aby sa motal okolo horucej rury na pecenie, stala som pri nom a prilozila som mu jemne rucku, aby skusil, ze je horuca. Odvtedy je klud, pretoze s oblubou sa na nu vesal.
Kedykolvek, ked si najde zabavku alebo je zamestnany, vyjdem von z miestnosti a robim si svoju robotu. Ked ma zas potrebuje, zas som pri nom. Vyuzijem kazdy Moment na to, aby sa ucil byt samostatny. Samozrejme, bolo obdobie, ked si na mna v posteli lahol, aby som neodisla alebo sa mi pri vareni zavesil o nohu, Ale aj to preslo. Teraz ma lepsie zaujmy 🙂 Skus najst zdravy stred. Nemusis sa mu venovat cely den, ved ho k tomu, aby sa zabavil aj sam. Davat pozor na neho Ale musis, aby si neublizil. Takto ho budes viest k samostatnosti a raz ked budes mat druhe dieta, urcite to ocenis.
Az si dobre spominam, v tomto veku bolo pre nas Jedinym bezpecnym miestom choditko. Ked som varila alebo vystrajal a nemala som ho na ociach, dala som ho do choditka a napr.otvorila skrinku s hrncami.
No a tvoj priatel ci manzel, na toho nemam slov. Skus sa ho opytat, ci by sa mu to pacilo, keby mu raz dieta na starobu nadavalo do zasranov.

rheia27
11. aug 2015

@barca1983 uprimne, ked som si precitala tvoj prispevok tak myslim ze ten tvoj priatel potrebuje psychiatra nie ty.....a co ked maly bude mat trebars 3-4 roky a nebude posluchat, tak potom ho zbije....

s takym clovekom by som nebola

barca1983
autor
11. aug 2015

@zabina27 pre vysvetlenie, pisala som to nastvana, volam ho otec mojho dietsta iba v stave nasratosti. Inak som mu nikdy nepovedala inak nez zlatino, ci laska 🙂

milota164
11. aug 2015

Ahoj no ja neviem mam 3 a pol rocnu dceru a venujem sa jej stle ked mozem, teraz je uz skolkarka takze toho spolocneho casu je strasne malo, aj ked potrebujem nieco porobit tak mi pomaha.Samozrejme ze sa krasne zahra aj sama, ale ze by to bolo 3 hodiny tak to nie.

cannella
11. aug 2015

Tvoje spravanie je normalne, otcove abnormalne. Asi si neuvedomuje, ze to nie je dospely clovek, ale dieta, ktore sa jednoducho nepouci, lebo si nevie este niedo take dlhodobo zapamatat. Dieta potrebuje spolocnost, nie blbe kecy vlastneho otca. Daj mu precitat vsetky tieto komenty a to myslim vazne, nech ma aspon nejaku spatnu vazbu

angelinja
11. aug 2015

asi ma tu zase odsudia ale dobre mi tak nemam citat modrehokonika...ano jeho spravanie neni normalne ALE neverim ze ani jednej z vas nikdy nerupli nervy-mne ano a som matka a dieta milujem ale neni som perfetkna..a vase reci typu keby mojim detom tak povedal tak by "letel" a pod..no neletel a to sa stavim lebo silne reci sa lahko hovoria ale skutek je neco ineho....radim ti si dobra matka , chlapa si musis poznat sama ci je to v jeho povahe alebo ma zle obdobie a rupli mu nervy..

koniarova
11. aug 2015

@ajana1 Veta, že muži nemajú to puto, čo majú ženy- matky, ma teda dostala. Prepáč, ale väčšiu sprostosť som teda už dávno nečítala. 😕

angelinja
11. aug 2015

@koniarova suhlasim - ale ked tu sa tak lahko vzdy spoja zeny proti muzom, vobec to neni o pohlavi...ani o tom ze je nekto matka,

michell333
11. aug 2015

@barca1983 ahoj moja dcerka ma 2roky a som s nou nonstop,a ked varim tak nakukam co robi.tiez si ublizi niekedy aj place veľmi a muz povie nelutuj ju, vytaca ma to..potom si vycitam kde som bola.moj muz ju hentak nenazval nikdy a raz by to len povedal.ale muzi su kapitola sama o sebe..._

danjelca
11. aug 2015

@barca1983 och prosim ta si si ista ze on TEBA a synceka lubi tak ako ty jeho?

barca1983
autor
12. aug 2015

@danjelca ano som si ista, len ma proste fakt tvrdy pristup. Som mu dala precitat toto forum a povedal, ze z toho vysiel ako debil. Ale miluje nas nadovsetko a chce aby z maleho bol potiadny chlap. To, ze mu povie zasran je u neho akoby povedal cokolvek ine, proste to u neho nie je nadavka. Zaverom asi tak, je na neho tvrdy, lebo chce aby bol poriadny chlap, to je muzska logika, ktoreja naozaj ale naozaj nerozumiem. Posledne dva dni sa sprava inak, tak uvidime. Nepolavil na tvrdej vychove, ale napr kym zvysi hlas dvakrat ho upozorni normalne, tak to robim aj ja.

silvike
12. aug 2015

@barca1983
No moj nazor - myslim ze v tomto pripade je pripadom pre psychologa jednoznacne otec dietatka. Nadavat takemu amlemu babu do zasranov...ty kokos, to je fakt moc! O empatii asi ani nechyruje ten otec dietatka (neviem ci je to Vas partner, manzel). Vyzera ze sa s otcovskou ulohou velmi nestotoznil. Samozrejme netreba nejako zvelicovat ked sa dieta len tak slabo udrie. Aj take male dieta sa uz aj v takom veku uci. Od narodenia sa uci co a ako, co sa da co neda, co funguje co nefunguje. Ale tak istu davku empatie a pochopenia treba babatku prejavit ked sa udrie. Aby vedelo, ze ho mama, otec chape ako sa citi. Samozrejme nie nejakym uzkostlivym hlasom, tonom aby sa este viac nenalakalo a nebolo tiez uzkostlive pri kazdej ranke, modrinne a tak. No ale otec dietatka by sa mal spamatat. Dieta je este malicke na taketo sposoby, reci ake ma on.

silvike
12. aug 2015

@barca1983
A este k tym trom hodinam...to asi aj jeho rodicia sa mu tak skvele venovali a nechavali ho mozno aj dlhsie sameho v takom malickom veku. A tu je vysledok...Nic moc veru. Pisete ze malemu nadava. Samozrejme ze to nie je normalne. Moj manzel to urcite nerobi. To este skor vystat odomna ale ja uz nemam take dojciatka, ja uz mam malych neposlusnikov a kaskaderov. Tak Ti ma uz veru vytocia. Ale do toho 1,5 roka to je uplne o inom. Tam naozaj ziadne nadavky, len pevne nervy, trpezlivost, mily usmev a pohodu. Ziadne nadavky do zasranov. To je fakt otras jak sa vedia rodicia spravat k takym malickym detom. Taki si nevedia rady sami so sebou.

afrika
12. aug 2015

syn má 14 mesiacov a venujem sa mu stále.. 🙂 ked varím chodí hore-dole, to isté keď upratujem.. je stále niekde nablízku 🙂 je to normálne...
vyplakať určite nenechávaj, to fakt nieje dobrá voľba.. jasné, že nemusíš okamžite letieť k dieťaťu ked zaplače, no vyplakať ho určite nenechaj..

silvike
12. aug 2015

@barca1983
No to s tymi sloveniami to je tak . Niekde je normalne ze sa o manzelskom partnerovi niekto vyjadri "stary" "stara". U nas to normalne nie je. Niekde su dokonca bezne a teda aj normalne vulgarne primitivne nadavky nadavky ako "pi...", "ch..." a pod. U nas absolutne nemyslitelne. Tak to je tak. U nas ani zasran nepripada do uvahy. To potom bude aj syn tak hovorit ostanym detom na ihrisku. Ziadna slava. Snad si otec nemysli, ze poriadny chlap sa takto vychovava. A uz len na margo dodam, ked co chce z neho poriadneho chlapa tak nech ho zasran nevola, lebo je to presny opak toho co vlastne z neho chce 🙂

matricia
12. aug 2015

@lucymk presne, čo je to za netvora?

brumka
12. aug 2015

3h si neviem ako moze niekto nechat dieta kde ho nechas? ved 3x ti spi, ved vtedy je asi same. moj muz sa detom od narodenia venuje vzdy ked je doma, kupe, krmi prebaluje, berie von. vsetci spime v jednej izbe, starsia uz nie. bud rad ze spi 3x denne, mne nai jedna tolko nespala a od pol roka poznam pri oboch len 1 spanok, a pri starsej od 2r ziadny poobedny

ajana1
12. aug 2015

@koniarova zas niekto cita len to co chce. Velmi vela muzov sa zo zaciatku ked sa deticky narodia citia zbytocni. Hlavne vsetky hrdinky hned odsudia manzela ze aky chrapun ale fakt nevedia ako to u nich chodi a ako sa zena sprava.

11lubos
13. aug 2015

@emocka Nie ze by mi zalezalo na tom, co si o mne myslite, ale neda mi nereagovat. Nemyslim, ze je normalne nosit dieta 8 az 10 hodin na rukach. Ak tak robite, kedy stihate navarit? A urobit domace prace? To vsetko bolo uz vo veku kedy sa maly ani nehybal. Proste zaplakal a bol na rukach. To rozhodne nepovazujem za normalne. To ze nan kricim spociva v tom, ze zvysim raz max dva krat denne hlas. A povedat dietatu, ze je maly zasran ked robi zle a to umyselne je hadam tiez v pohode.