Koľko spia vaše 14 mesačné detičky?

matilda72
13. feb 2018

Ja len tak informatívne. Viem deti sa nemajú porovnávať, a viem aj to že spánok závisí od veľa faktorov ale aj tak pre info. by som rada vedieť koľko spia vaši drobci. Malá má 14mesiacou, nie je kojená, sme príležitosten nosený, spí vo svojej postieľke ale iba v noci, cez deň na veľkej posteli a to musím byť pri nej. zaspáva na flaške alebo v šatke...a spíme tak hodinu max, dve hodiny denne aj to rozdelené na dvakrát. V noci spí tých 9/5 až 10/5 hod. ale posledne spí tak hodinku denne a budí sa skoro ráno...ak spí do šietej tak jasám,inak do piatej max. polpiatej. dakujem za odpovede.

babatkoo
13. feb 2018

Ahoj moj syn dnes ma 33 mesiacov. Prvy rok to so spankom bola katastrofa. Vela budenia, malo spanku.... Od 1 roka spi iba 1 spanok cez den ale casto krat aj 4 hodiny. Od 12:30 do 16 sa u nas vacsinou spi. A vecer ide o 22:30 do 7:30 max 8:30. Uz 2 roky tento stereotyp a som za neho vdacna.

matilda72
autor
13. feb 2018

no dorka ide spať tak okolo 19.30 ale zaspí tak o20.00 a o tej piatej je hore ale do teraz spala pekne aj do 6.30 akože mne skoré vstávanie nevadí aj ja neviem dlhšie spať ale zase o 5.00 je už moc...a cez den spí tak od 10.00 do 11:00 a od 14.30 max do.15.30 ale to málokedy...a ked sme išli že jeden spánok ta spala max. 45 min. a od 12.30 bola hore do siedmej a to bola tak unavená, že už ani nevnímala alebo extrém naspídovaná ako veverka a potom často v noci hore

gabikacentrum
13. feb 2018

aho moj mala ma 2 roky cez den spi od 13/30 do 16hod vecer ide spat o desiatej ale vecerni spanok ma hrozny casto sa budi alebo place alebo sa vkuse prehadzuje nechapem preco to je uz som myslela na nocny des lebocez den spi pekne

matilda72
autor
13. feb 2018

@gabikacentrum nemôžu to byť zúbky?? alebo ak je kojená??? mna trápi skôr to skoré vstávanie a spánok cez deň.je viem,že deti nie sú roboty ale zase napr.včera spala 35min a 45min dokopy a večer nie a a nie sa uložiť...nechápem ale asi zuby ale nič nevidím, žeby sa tlačilo

siska53
13. feb 2018

@matilda72 nasi v tom veku:
Syn: Poobede hodinka (ako to slo k dvom,bola som rada). V noci cca od 21 do 6:30-7..niekedy vstal neskor.
Dcera: Poobede 2-3,5h. Vecer tiez okolo 21zaspavala a budenie cca ako syn. Jasne,obcas boli vynimky,ale standard bol cca takyto. V tom case sa uz ani jedno nebudilo,ak nepocitam nejaky sopzl ci po ockovani. Mala bola dojcena v tom case este,ale v noci nepytala.

maria584
13. feb 2018

@matilda72 moja má tiež 14 mesiacov, vecer ide spať o 20tej a spí do cca 7mej. Doobeda keď sa podarí tak okolo 10: 30, spí 30-45minut, poobede okolo 16:00, spí takisto 30-45minut. Skúšala som už, že iba jeden spánok, ale neosvedcilo sa mi to. Večer bola mrzuta, unavená a večer nevedela zaspať.

janickacrazy
13. feb 2018

@matilda72 Moj najmladší má 2 roky, vstáva o 7:00 ráno, poobede spí 2,5 až 3,5 hodiny a večer ide spať okolo 21:00. No každé dieťa je iné, ja by so skúsila dávať ju spať len raz cez den, ale musíš to nacvičovať dlhšie ako 1 den, proste aspon týžden, aby si zvykla, mala by ti potom spať dlhšie cez den. S tým ranným vstávaním asi nič neurobíš, niektoré deti sú takí ranostaji. Maximálne skús jej dať ešte v postieľke mlieko ráno, ked sa zobudí, moj ešte vie niekedy tak zaspať, ale na niektoré deti to nefunguje.

ddvorska
13. feb 2018

My ideme mať rok A len teraz sa nám podarilo nabehnut na aký taký režim. Doteraz sme spali 2 krát za den aj to len po hodine A pred tým asi do 11teho mesiaca 3krat za den po hodine A budila sa ráno O pol siedmej A spať chodila večer O pol ôsmej. Teraz konečne spí už len cez obed síce iba dve hodky ale spí ráno vstáva O pol ôsmej A ide spať večer okolo pol ôsmej -osmej. Dúfam že to tak už ostane lebo zatiaľ to boli len 3 dni :D

dhlinkova
13. feb 2018

@matilda72 Ahoj, môj ročný syn spí doobeda od 10-tej do cca 12 hod., potom od 16.30 - 17.30 hod.. Večer ho ukladáme medzi 20.30 - 21.00 hod. a budí sa o 6.30 hod.
Zaspáva sám, vo svojej postieľke, tak cez deň ako aj v noci.

adulkas
13. feb 2018

Tak moja malá nikdy nespala cez deň ďalšie ako 20 min a to 6x denne doobednajsi a poobedňajší spánok sme nepoznali a v noci sa budíla aj každých 15 min nejaký režim u nás vôbec..... V 2,5 roka začala prespavat celú noc bez zobudeni a každý kto mal takéto dieťa si vie predstaviť tú úľavu

slavcciatkoo
13. feb 2018

@matilda72 moj syn 15 mes. spi 11-12 hodin v noci bez prebudenia a 3hodiny cez den, sam v postielke, vecer chodime vsetci spolu alebo on s muzom okolo 21 a spi do rana do 8.30, dnes do 9.30, poobede ho dam o pol1 do postielky a idem prec z izby a on spi do pol4-4

jantato
13. feb 2018

my to mame stale rovnako, ma 2 a pol roka ale spal tak aj ked mal okolo roka. Vecer spime od 18.30do 6.00 a cez den spi hodinku a pol ale zacal chodit na 4 hodiny do skolky a dost casto ked dojde a ideme si odychnut tak lezime rozpravame sa a nezaspi ale vtedy uz o 18.00 spi.

gabikacentrum
13. feb 2018

@matilda72 skus ju davat o hod neskvor spat a uvidis aleboj jej zapni hudbu nasej malej to pomaha zaspavat zapnem jej radio jemne melodie a zaspi u nas je problem v noci do pol noci spi pekne a potom sa zacne prehadzovat plakat hlada dudu proste uz je ten spanok nekludny

betina1984
13. feb 2018

Nasi od 14 mesiacov spavali len raz. Tiez su ranostaji. Davala som ich okolo 12:00-13:00. Skus jej natiahnut cas na spanie. Davaj neskor. A v kociku ti nepospi dlhsie? Nasi radi spali v kociku. Ked sa zacali mrvit, pohojdala som a spali dalej

gabikacentrum
13. feb 2018

inac ja by som jej nechala tie dva spanky cez den ked chce tak spinkat ale vecer by som ju davala spat neskor

aculy
13. feb 2018

my od roka (teraz ma malicka 15 mesiacov) spinkame cez den iba raz na obed cca dve hodinky a vecer ukladam o 20 a o 6:00 vstava. S tym, ze v noci sa 2x zobudi. este do 14mes sa budila v noci kazde dve hodiny

matilda72
autor
14. feb 2018

@betina1984 no dorka spávala v kočíku asi tak do 8 mesiacou ale to bolo tiež že spala max. hodinu a pol viac nedala a to robila od narodenie spala 30 min 10min plakala a potom zase zaspala a asi 4 krát sa talo že spala tri hodiny a to sme chodili kukať či žije 😀 no ked ju ukladám do postele tak jej púštam zvonkohru ten bieli šum a to má aj cez den a vie že sa ide spať, normálen večer čaká že vypnem svetlo a už kuká na stenu či sú tam hviezdičky 😀

matilda72
autor
14. feb 2018

@aculy no my sme dnes spali do siedmej ale o pred piatou hore a tak som ju prebalila a dala čaj, resp. dala som jej čaj a ona cuckala a ja som ju v polospánku prebalila a ešte sa mi podarilo jej obúchať hlavu o zvonkohru ako som ju brala s postele lebo mrnčala a prehadzovala sa a ona potom zaspala v našej posteli. akože my sme ju v noci vždy prebalovali, muž držal fľašku s mliekom a ja som prebalila a potom som prestala, lebo v noci nepila mlieko a asi to začnem zase praktizovať skúsim aj tieto noci a uvidíme asi jej vadí, že ja zacikaná...inak som čítala, že dieťatu treba od druhej na obed obmedzovať pitie aby v noci necikali lebo plný mechúr ich budí. ale to platí asi pre väčšie deti ale možno niečo na tom bude....lenže dorka pred spaním stiahne 240ml mlieka, ona sa síce navečerie ale mliečko pýta pije ho tak hodinu pred spaním

matilda72
autor
14. feb 2018

@gabikacentrum akože mne to vyhovuje že je o osmej pokoj doma...no neviem takto chodí spávať asi od troch mesiacoch ako začala mať režim, akože pred tým chodili spávať o siedmej a teraz chodí o tej pol osmej tak neviem či ju dávať tak o osmej do postele a nebude to neskoro??? čo ja viem ja som za to že deti majú chodiť spávať skôr, lebo do polnoci sa regeneruje mozog a do vtedy má aj dorka najlepší spánok od tej polnoci jednej je to občas hrôza

matilda72
autor
14. feb 2018

@jantato tak potom pekne ved to mne nevadí že spí len do šietej akože nič nepoviem ak je to dlhšie ale od piatej ale asi som na to dnes prišla vymenila som plienku a dala čaj a spala do teraz som dávala len čaj a potom sa mrvila a mrvila ale nezaspala asi jej tá plienka vadí

luciq13
14. feb 2018

@matilda72 moj 9 mesacny doobeda hodinka,poobede hodinka cca a vecer o tej siedmej priblizne a budi sa medzi siedmou a osmou ráno. V noci sme niekolkokrat hore, pravdepodobne zubky.

jantato
14. feb 2018

@matilda72 nosem tam tiez pospi do pol 7 max.do 7mej ale mne ta 6ta hodina vyhovuje, v klude nachystam starsieho do skoly , vypijem kavicku a vobec sa nenahanam a nemusim ich ani budit. A hlavne mam vecer klud, my kazdy vecer s manzelom telku pozerame sami, kecame a mame svoj klud a to sa mi paci.

ludkka0407
14. feb 2018

Ahoj,nasa Zuzi ma rok,spi cca polhodku doobedu okolo 3/4 na jedenast a poobede asi hodku aj trosku okolo 3/4 na tri,uz som sa s tym nejako zmierila😁zaspava cca o osmej vecer a spi max.do 1/4 na sedem.tiez som uvazovala uz iba o jednom spanku,ale zatial sledujem ju a rozhodujem operativne,aj ked za tu polhodku doobedu vela spravit nestihnem😁

kallanchoe
14. feb 2018

Do roka 2-3 krát po pol hodine. Po roku už len 1 krát asi tak hodinku dal viac nie. Teraz ma 21 mesiacov a spi niekedy aj hodinu a pol wauuu 🙂 Ináč vstáva okolo 7-8 ráno ale nezaspi skôr ako 21:30. Pritom je to aktívne dieťa celý deň behá kade tade, beha vonku bez kočíka už pár mesiacov (od kedy začal sam chodiť na 10 mesiacov, v kočíku neobsedi), ale aj tak nieje dostatočne unavený..... No co už zvykla som si nič iné mi neostávalo

gabikacentrum
14. feb 2018

@matilda72 ahoj áno je lepšie keď ide spať skôr mi sme chodili o ôsmej ale čím bola staršia tak to zaspávam ie bolo hrôza plač a vymislanie tak sme jej posunuli na deviatu a nestačilo Kim zaspala tak prešla hodka tak som povedala ze pôjde na desiatu a je dobre zaspi za pet min a mne to tak vyhovuje

marcelkaemmka
14. feb 2018

Moj syn ma 2,5 r od narodenia spi nonstop do teraz napriklad rabo vstane o 7 hod po obede je uz nervny a sam si vezme cumel jeho vankus a ide sam spat do postele od npr 13:00spi do 17:00 hod potom pride napapa sa a ideme spat okolo 20,21 hod a nema problem zasa spat celu noc. Obcas sa mi zda ze je to nenormalne ale prva dcera koli mne nespala od 1 roka na obed a to mi je luto lebo sme zacali stavat dom tak nam nevyhovovalo aby spala lebo som kazdy den o 12:00 sla s obedom do inej dediny a na stavbe som sa zdrzala aj niekolko hodin a ked sme sa vratili uz bol vecer a to mi je luto a preto si hovorim ze synovy to terz doprajem kolko chce