Koľko spia vaše bábätká vkuse?

mywiel
23. sep 2008

Chcela by som vediet kolko hodin spavaju vase babatka cez den prip. cez noc vkuse bez zobudenia?Ak sa to da nazvat hodin, lebo moja mala ma niekedy len 5-15 min. siesty cez den a inokedy prespi 5 hodin vkuse bez papania... 😕 😅

beruska1979
24. sep 2008

Ahoj mamky,

Nase Letynka si hodi sloficka dopoledne od 11 tak do 12,30, pak odpoledne kolem 15hod do 16h a pak chodi spinkat kolem 20,30 hod. V noci se budi jak kdy, nekdy 2krat, nekdy kazdou hodinu, jeste jsem neprisla na to, cim to je. Nekdy ma vetsi zizen, vychlemta cajik, dam ji dudlicka a znovu zabere, ale nekdy se to opakuje kazdou hodinu. Premyslela jsem, ze to muze byt tim, ze ji obcas dam na noc kasi a do ni zamicham presnidavku, tak ji to mozna trochu nadyma, nevim....Rano se probouzi kolem 6 rano, dam ji mlicko a usne jeste tak do 8.

luciaakubko
24. sep 2008

my spinkame pocas dna malo, dokopy tak 2-3 hodinky, vecer zaspava od osmej do deviatej, prespi tak do pol siestej. uz par krat vstala aj o hodinu neskor 🙂 su vsak aj noci, ked sa zobudi okolo stvrtej-vraj deticky horsie spavaju ked je spln

ivulinda
24. sep 2008

Naše malá spí celou noc 21-7rána a přes den tzn.na oběd od 12-14někdy do 15hod.takže 2-3hodky na oběd a pak už nespinká 😉

zelva
24. sep 2008

Tak náš Matyášek se budí přes den i v noci tak ve 2-3 hodinových intervalech. Kojení a chování než usne trvá vždy tak 1 - 2 hoďky. Nevadí mu žádný hluk, klidně by se u něj mohlo střílet z děla 😀

cerstvamama
24. sep 2008

zelva
To ho přejde, moje mimi taky spalo jako dudek a teď jí je něco přes 3 měsíce a už jí všechno vzbudí. Je hrozně zvědavá, nechce přes den spát, musí pořád všechno monitorovat. Dřív se kolem ní dalo i luxovat, teď abych chodila po špičkách.

Jinak Adélka spává od 19 hod. do 6, stalo se, že i do 7 hodin ráno (jí Nutrilon + kojení). Poslední asi 3 dny se budí ve 2 ráno a chce porci navíc 🙂

nikuska123
24. sep 2008

ahojky, nasamal spinkala asi do 5 a pol mesiaca nadherne, lepsie dietatko sme si nemohli ani priat, doobedu hodinku, naobed 2 hodinky, poobede hodinku a vecer od 19.30 alebo 20.30 do rana 7.00- 7.30 a po pol roku sa vsetko zmenilo, akoby mala vo vrecku baterky. rano vstava o 6.30, potom zaspi oklo 11.00 na 15 minut, a poobede o 16.00na hodinku a potom je do druhej rana hore a rano vstava zas o siedmej a takto je to dookola. 🙂

k284
24. sep 2008

dcerka spí od 21,15 do cca 9 hod. s jedním kojením, občas to zvládne i bez něj, přes den má dva spánky- jednou 1-3 hodiny a jednou tak 20 minut, je to s tím spaním různé, nechápu, když jednou spí o 2 hodiny méně, že jí ten spánek prostě nechybí

sisa88
24. sep 2008

beruska 1979 - tak ja to mam podobne..moja mala nie je spac a cez den spi vacsinou len 2 max 3 x po 30minut a vecer zaspi tak do 9, ale do rana 6 hod je hore aj 4-5x, takze celkom huste intervaly a to je od narodenia..takze celkom by som uz prijala nejaku zmenu🙂 mozno je to v jedle, ked zacne vecerat ( myslim aj kasu , zatial je len dojcena a posledne 3 tyzdne aj dokrmovana), tak snad konecne prespi celu noc...okolo seba mam len deti, krore spia cele noci takmer od narodenia, tak uz teda fakt neviem... a ked sa jej prerezavali dasna na prve zubky, tak 4 tyzdne vobec nespala, kazdu hodinu bola hore den a noc, lebo ju to svrbelo...takze to bol celkom des...nezmenilo sa to u vas ani po jedle? ja to doposial pripisujem, ze jej MM nestacilo ( aj ked teda na 6m ma skoro 9,5kg)

janette4
24. sep 2008

ahojte.
Tak náš malý spí ako kedy.Cez deň toho moc nenaspí, väčšinou len vonku na prechádzke, alebo keď aj zaspí, je to skôr len také driemkanie, keď sa stále budí.Večer ho okolo18.30-19.00okúpeme a do tej 20.h.snažíme dať spať, ale niekedy o 22.ešte nespí.Keď sa o tej 20.napapá,zobudí sa okolo 24.h. a potom presne každé tri hodiny. a o 6.30 má budíček.to si ho zoberiem k sebe do postele a snažím sa ešte chvíľu o spánok.Niekedy sa napapá večer okolo pol šiestej a spí až do pol dvanástej.Ešte nemá pravidelný režim.

miriamka
24. sep 2008

Ahoj,
tak nas maly ma teraz 4 mesiace a spinka...doobeda tak 10-20 minut po papani zdriemne...potom na obed zaspi na tie 3 hodinky...a podvecer opat uz len 10-20 minut po papani.Zaspava vecer okolo 19.30 (v noci sa na kojenie budi ako kedy,ale priblizne kazde 2 hodiny),a uplne otvara oci ze je zobudeni okolo 8mej rano 😅

petramelka
24. sep 2008

ahojte, nas krpec (5 mesiacov) spava od osmej - to zaspi sam v postielke do rana cca 7 hod. budi sa asi 3 krat na kojenie. potom zaspinka este o deviatej na 45 min. o 10:30ideme na prechadzku, na ktorej zaspinka. nechavam ho tak hodinku, prip. 1,5 hod. poobede spi od cca 14.00 do 15.00 a este ho davame spat o 17:00 hod (vonku v kociku) tak na pol hodku. samozrejme ma vytvorene vsetky podmienky ku spanku. ked spinka, je u nas klud, prip. bezi telka tlmene, a kocikujeme tiez v kludnom prostredi. 🙂

stvura
24. sep 2008

Neboj cartmanko, na nespanie drobca sa stazujem i ja. Dnes este od 10-tej nezazmuril oka ☹

zuzka1.
25. sep 2008

Ahojte,
maly spi ncez den cca 3hod a v noci od 21:00-5:00. nestazujeme sa.
Spinka tak od 1,5 mesiaca, takze neprespane noci zatial nepozname!

meriva
25. sep 2008

ahoj holky, ja resim opacny problem. Moje dvoumesicni mlade zacalo najednou porad spat....nevim zda je to tim pocasim, nebo ho prestaly trapit prdiky, porad jen spi a ja nevim, jestli to mam resit. Jinak papa s chuti, budi se po trech hodinach, v noci i po dvou, ale hned vytuhne, a to jsme predtim museli dlouho uspavat...Nechci stresovat, ale ani nic podcenit. Mate nektera takovou zkusenost? Muze to souviset nejak s dozravanim traviciho ustroji? Kubik nam totiz zacal kakat jednou za dva-tri dny a taky zacinam citit jeho prdiky...Nebo je to tim pocasim....?

marfushenka
25. sep 2008

No my spíme tak od devíti zhruba do sedmi až osmi ráno, pak je hodinu až dvě vzhůru, usne a spí asi hodinku, pak spí chvíli po obědě a pak kolem páté. 🙂

blau
25. sep 2008

meriva je to podla mna uplne v pohode, neries to ak pekne papa tak je to vsetko ok. Aj moj kakaval skoro do kazdej plienky a potom sa to ustalilo.Raz nekakal aj 9dni ale doktor povedal, ze je to ok.Teraz kazdy druhy den. A to ze prdiky smrdi? No a ved aj tie nase 😉 A aspon si oddychnes ked pekne spinka. Ine by bolo keby spala nezvyklo dlho nemal chut papat atd. Vtedy by som si robila starosti, ale podla toho co pises mas spokojne babatko ktore si chce pospat 🙂

luciaakubko
25. sep 2008

tak dnes mame uplne naburany harmonogram-malaa spi a spi a spi 🙂

xyxy
26. sep 2008

Ahojte baby.Som tu 1x a chcem Vam aj ja napisat svoju skusenost s o spanim.?Mam maleho 3-tyzdnoveho chlapa a trapime sa so spankom(teda len ja 🙄)Maly vecer po kupani o pol 8 zaspi a spi max. do 23.00.potom jesa naje a je hore do 2.poto sa budi kazde 2 hod alebo kazdu hodinu.Rano sa budime s placom obaja.ja od vycerpania a on od hladu.Cez den spi cele doobedie a poobede ako sa mu zachce.Inak velmi neplacka,je zlaty.
Chcem sa opytat kedy si zacne budovat nejaky rezim spania?Az po tych 6tyzdnoch?
Este sa chcem opytat ci malo vase babo koliku?My sme ju este asi nemal, ale mam z toho hrozny strach.

stvura
26. sep 2008

Ahoj xyxy, tak nam "prisla" kolika v tom 3-4 tyzdni, teraz mame nasadene kvapky a je to v pohode. Maly mi spi este horsie ako tvoj a vecne chce byt so mnou. Ja som si kupila tu knizku co mi odporucili tu baby tak uvidime ci aj z naseho drobca bude "najstastnejsie mimco v okoli..."

meriva
30. sep 2008

stvuro, jakou knizku ti doporucily? Nechce se mi dohledavat....

Jinak xyxy, ja myslim ze mas normalni dite, moje se budi kazde tri hodiny, i v noci, a ted posledni tyden kazde dve...a to mame dva mesice. V noci se jen napapa a jde spat, kdyz nechce v postylce, tak ho vezmu k sobe a spi. Pres den jak kdy, od rana od sesti-sedmi je vzhuru (to ho hlida manzel a ja spim 😅 ), pak spinka doobeda a odpoledne si da taky slofika, nekdy prospi i cely den...

a nemej strach z koliky, az prijde, tak to budes resit. Nam pomohly kapicky babycalm.

zuzac
30. sep 2008

My sa kúpeme večer o siedmej,dáme papkat(len kojím) a okolo pol 8 chodí spinkat.budí sa obvykle 3.30 ale uz sa stalo aj o pol5. Nám tak spáva od narodenia.a cez den vydrží tak 2-2,5hod. a musí si zdriemnut a to aj na 2hod.
xyxy- koliku sme nemali vobec, nepoznáme bolenie bruška, aspon zatial. A k tomu režimu spania: ja ho teda cez den nechávam podla jeho potreby a večer sme si od príchodu z porodnice spravili režim ako som už písala. Je zbytočné čakat po 6nedelí, čím skor začneš, tým skor sa ti naučí.(ale, každé dieta iné).

jitulkabj
30. sep 2008

My tiez kazdy vecer kupeme o 19:30 a o 20:00 uz vacsinou sladko spinkame. V noci sa budi asi 2x, so zavretymi ockami sa napapka a spinka dalej, do 6 - 7 rano. Teraz bola malinka tyzden chora, trapil ju kasel a upchaty nostek, takze sme museli vynechavat kupanie. Rezim sa len trosku narusil, ale uz sa to dava opat do poriadku. Ukladanie na spanok v rovnakom case sme zaviedli hned po prichode z nemocnice.
Cez den spinkame rozne. Doobedu asi hodinku, poobede asi 2-3 hoinky, a s tym vacsinou vydrzi az do vecerneho kupania. Nic moc na take male dieta, vsak? Co uz! Dava prednost hraniu s mamkou🙂

mikromacicka
30. sep 2008

Ahojte, moj drobcek chodi hajat uz od 2 mesiaca cca o 20:00-21:00 a spi celu noc az do 6:30.
Takze ziadne nocne vstavania uz nehrozia. Cez den spinka doobeda asi cca 1 hodinu a pobede asi 2 - 3 hodiny.

carisma25
30. sep 2008

ako tak citam, tak nie sme jedini v okoli kto povazuje spanok za strateny cas 😀
aj ked ja som uz zufala a myslim ze male babo by malo spat poriadne aj cez den...
moj malicky totiz takmer vobec nespi cez den. Ak zaspi, aj to po umornom placi, trva jeho spanie nanajvys max. hodinku, aj to je vtedy sviatok, ked tak "dlho" vydrzi. Takto sa nejak dopracujeme k veceru, okolo pol 8 ho nakojim a tam uz od vycerpania zaspava na prsniku 😒 najnovsie sa budi okolo 23.00 vysmiaty a to akoze ja si prave laham spat 🙂 no a potom sa mi budi kazdu hodku...summa summarum ak dokopy spi 10 hodin tak je to vela 😖

dankauk
30. sep 2008

ahojte, my mame 2mesacneho Jakubka a ako citam niektore prispevky, som rada, ze sme neni sami, kto si moc toho spanku neuzije. nieze by som to niekomu priala, ale je dobre vediet, ze niekto rozumie. Cez den maly spi tak max. po pol hodinke mimo krmenia tak asi 2 - 3x (to si akurat stihnem odstriekat mlieko), potom niekedy pri krmeni podriemkava( co mna zase ide porazit, lebo riadne necuca). V noci je to trochu lepsie, zaspi medzi 11 - 12 a vydrzi do 4 - 5 rano, asi podla toho ako sa napapka

chico
30. sep 2008

Ahojky my máme 7 měsícu a spáváme tak 3 denně. Některá mamče psali že v techto měsící jaim tak spává jan po objedě. My jsem asi nějak moc spavé. Renoušek mi vydrží být vzhuru něco málo kolem dvou hodin.

felixko
1. okt 2008

naša dvojtýždňová Ninka spáva v 3-hod. intervaloch, potom papáme a asi hodinku zaspávame, lebo už začíname trošku vnímať okolie. dnes v noci ma prekvapila keď spala od 21.30 do 03.00 hod. to bude asi tým počasím

boobinka
1. okt 2008

Tak to jsem rada, ze me muj dvoumesicni broucek necha vyspinkat... sice prez den spi tak 3-4 hodinky... ve 23h usiname a budime se kolem 8-9h rano... doufam, ze mu to tak vydrzi 😉

sanny21
1. okt 2008

ahojte...ja mam 8.tyzdnoveho sebastianka....on spinkava celkom dobre...zatial kym je takyto malicky ho kupem neskor, zacinam o takej 21.00, kym ho okupem a vymasirujem to je tak 30 min. potom mu dam papat a ide spinkat o 22.00...zasadne ho davam iba do jeho postielky, nechcem si ho naucit do postele, lebo potom by sme sa uz vobec nevyspali...i ked moj priatel mi stale vravi daj ho kunam, ale ja si stojim za svojim a on uz je aj tak zvyknuty...zobudi sa mi az okolo 3 alebo 4 rano, dam mu papat a zase hned spinka do takej 7 alebo 8.a ked sa mi chce tak to si vieme este spolu pospat do tej 10, 11.niekedy uz vstanem skor aby som stihla navarit a upratat.doobeda spinka, niekedy zacne mrncat pri uspavani, ale ja si ho nevsimnem a on zaspi sam, keby som hned k nemu pribehla tak by si na to zvykol a by som nemala cas vobec nanic...ked dietatko place pri uspavani a pokial je napapane a prebalene, preto je lepsie si ho nevsimat a ono zaspi samo...
no a poobede mi spnika asi 3 krat po hodinke a pol a este okolo tej 19.30 -20.00 si musi pospinkat tak len 30 min. a ked sa zobudi je vysmiaty a pripraveny na kupel....
ked sme vonku tak prespi aj 5, 6 hodin v kuse, musim ho budit na krmenie...

emjee
22. okt 2008

jaja64 • Dnes o 11:16
Moj malý má tri mesaice, a chcela by som vediet ako často spávajú tie vase detičky cez den a v noci, napr. cez den, po akom case znova zaspí, ako často mu dávate papat, ked je hore ? A kolko potom asi spinká ?

pjosa • Dnes o 12:24
no ja nemam babo, ale krsnatko,ktore bude mat teraz 3 mesiace. Ako spava. Zo zaciatku to bola katastrofa, kazdu chvilku hore, na prsniku a po kojeni zaspala na 20 minut a potom znova. Casom sa to zlepsilo. Teraz spinkava doobeda skoro 3 hodiny a to len v kociku vie spinkat, doma v postielke vydrzi 30 minut. Poobede je hore, a vecer o 20 hod zaspava, zobudi sa o 2 rano na papanie, potom o 5 hod. rano a spi do pol 8 rana. Doobeda si 3x pospinka a cele poobedie vie by niekedy hore... No a to sa uz lepsi. Sestra nepozna co je to vyspat sa a to ona lubila dlho predlho spavat

bubatenko1 • 1d • Dnes o 12:27
nasa mala ma 7 mesiacov spava ako kedy v noci, ale prevazne prespi celu noc az do rana vstava o pol deviatej napapa sa potom ideme von,potom ju ulozim o tej 12 a spi niekedy 1,5-2,5 a potom ide spinkat az okolo 17.00 vtedy spi len nejaku pol hodinu.A vecer ju ukladam okolo 9 ale prevazne zaspime az okolo 10.

fifinna • 1d • Dnes o 12:28
Môj maly , ked mal 3 mesiace tak spal 3 krat. Rano som ho dala spat 1,5 az 2 hod po zobudeni a spal tak asi 1 hod az 1,5 hod. Druhy krat som ho dala spat po 2 hod. od zobudenia a spal okolo 2 hodin. Treti krat mi zaspal vonku okolo piatej vecer a spal hodinu. Kojila som kazdu hodinu a pol.

denduska • 1d • Dnes o 12:34
cha dobra otazka....ako kedy..napriklad vcera sa rano zobudila o 8. a ledva som ju nejak uhovorila na spanok o pol tretej...a to len preto ze ja som uz nevladala ju v kuse zabavat. dnes vyspava od rana...vonku je zle pocasie, strasna tma, tak to asi bude tym. vecer bude urcite zas ciperna

jaja64 • Dnes o 13:22
No moj maly spinká doobedu asi tak 1,5 až 2,5 hodinky a poobede si pospi niekedy hodinu až dve. Ale všetko záleží na tom ako je napapaný. V noci sme dvakrát hore, napapá sa, chvíľu sa skrúca a po nejakej chvíli zaspáva. A ked ideme von, aj to len tuto v blízkosti domu, pretože ked sa zobudí je nevyspytateľný, hned začne strašne plakat a potom letím domov, tak to sú také prechádzky o ničom. Keby mi chcel aspon trošku čajíku z fľašky, ale to vôbec nehrozí a nijako ho nemôžem utíšiť, ani na ruky niekedy nestačí.