Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koľko štvornožkovali vaše detičky, kým začali chodiť?

saska2208
10. sep 2013

Mame 13mesacnu dcerku ktora sa uz od konca juna stavia a chodi po 4 ale akosi sa boji pustit. Za ruky chodi krasne ale uz ju nevodime a nechavame ze ked chce nieco lepsie vidiet tak sa sama musi postavit a aj ti spravi. Zo stoja si velmi opatrne sada 🙂 vzdy sa na nej smejeme ze si dava pozor na zadocek. Je to individualne ale po kolkych mesiacov chodenia po 4 saodhodlali vase deticky uz ku samotnym krockom? Dakujem

cherry1981
10. sep 2013

Nasa 5 mesiacov. Zacala stvornozkovat ako 10 mesacna a sama zacala chodit ako 15 mesacna. Za jednu ruku chodila tiez asi od 13 mesiacov, ale sama sa bala ,pustila sa ako pisem 15 mesacna.🙂

bianca
10. sep 2013

fuuuu nasa 4 nozkovala len chvilocku.Najprv sa skoro mesiac plazila ako partizan,potom par tyzdnov po 4 ako vietor a behat zacal presne ked mala rok a 3 tyzdne na moje narodky

elise
10. sep 2013

@saska2208 syn nštvornožkoval iba sa plazil a od mesaica sa staval a chodil za ruky pustil sa prvý krát až ked mal 13,5 mesiaca. všetko chce svoj čas deti maju svoj tempo. dcerka sa plazi a prekotulava

aadulik2110
10. sep 2013

@saska2208 Malý začal štvornožkovať v 10 mesiacoch a sám začal chodiť, keď mal 13 mesiacov a 3 týždne 🙂

hamca
10. sep 2013

@saska2208 mala zacala stvornozkovat ako 10mesacna, o dva mesiace urobila prve samostane krocky, ale stale preferovala stvornozenie, bola prilis opatrna v chodeni. A mesiac po prvych samostatnych krockoch zacala preferovat chodenie, teda ked spadla, nesla uz dalej po styroch, ale vstala a kracala dalej.

miku1
10. sep 2013

@saska2208 Moja neštvornožkovala 🙂 Plazila sa a potom začala chodiť za ruky. Pustiť sa odhodlala až po asi 4 mesiacoch na to. Samostatne chodiť začala až ako skoro 15 mesačná.

januliku
10. sep 2013

Nasa zacala stvornozkovat v 8m, okolo nabytku chodit v 10m a prvykrat sa sama pustila a presla cca 5m presne 12m a 1t. Tiez bola strachoprd a stale natrcala rucicky, aby ju niekto chytil, ale nakoniec ju zvedavost premohla 🙂

tatko_bebe
10. sep 2013

nas Petko nestvornozkoval vobec hned sa postavil a zacal behat. On len sedel a potom uz behal. A zacal cca od roka behat a za ruky som ho nemohol drzat, lebo krici aj teraz este nee nee a dava ruky prec 🙂

m.i.r.i
10. sep 2013

nas vobec nestvornozkoval, ani sa neplazil..skor sa posuval na zadocku..zacal sa posuvat asi v 14m a chodit zacal v 16 mesiacoch...

simca06022011
10. sep 2013

vobec

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1marianna21
10. sep 2013

malý v 6 mesiaci sa plazil chvíľku, možno 2 týždne, potom do 10 mesiace štvornožkoval a od 10+2tyždne chodí sam ale keď ide cez prah, alebo niečo náročenjšie, alebo je v neznámom prostredí ide aj štvornožky...občas, ale predsa je ešte maličký

hoogy
10. sep 2013

syn lozil ked mal 5m a 8m chodil 9m presiel celu miestnost. dcerka ako 8m zacala lozit a este sama nechodi. prejde par krokov,ale viac nie. skusa pusta sa ono to raz pride 😉

canama
10. sep 2013

@saska2208 u nas to boli asi 3 mesiace, ale odbornici radia ze deti by mali 4 az 5 mesiacov stvornozkovat a rodicia by sa nemali snazit dobu stvornozkovania skracovat. uz v tomto obdobi je krasne vidiet povahu dietata. jedno sa pusta do chodze aj ked este na to nema a stale pada ako taky opilcek, ine je opatrnejsie ako tvoja dcerka a pusti sa az ked je jeho chodza ista a stabilna.

ikandy
10. sep 2013

Moj asi 5 mesiacov lozil. A dva mesiace mu asi trvalo, kym zacal uprednostnovat viac chodenie ako lozenie. 🙂

elise
10. sep 2013

nezobralo mi čislicu malý od 9 mesiaca sa držal za ruky

andrea561
10. sep 2013

nasa sa plazila od 5 m, stvornozkuje od 8 m, chodieme krasne za ruky od 10 m, a uz mame rok a stale nie a nie sa pustit, cakame kedy to pride 🙂 este ale nema taku stabilitu.

sheilla331
11. sep 2013

mi sme stvornozkovali do 16.5 mesiaca ale chodil tiez len za ruku . Neboj to pride samo .Treba povzbudzovat a davat najavo tesenie ked chodi alebo prejde sama.

k_a_j_k_a
11. sep 2013

@saska2208 nasu mladsiu som videla prvykrat stvornozkovat po 3/4roku, co zacala chodit 😀

anexis
11. sep 2013

moj plazenie a stvornozkovanie uplne preskocil.. v 7 mesiaci este sediet nevedel a uz sa snazil postavit na nohy...v 9 mes. uz chodil sam...velmi individualne

masinka
11. sep 2013

obe moje starsie zacali stvornozkovat presne v den, ked mali 7 mesiacov... popri nabytku behali od cca 9 mesiacov .....najstarsia bola ale opatrna, ta aj na tie dva kroky od gauca ku stoliku isla na kolienka, az potom na Vianoce - v roku a 3 tyzdnoch - sa zrazu postavila uprostred miestnosti, zobrala tasku s darcekom a odpochodovala prec, odvtedy chodila. prostredna sa nebala, ta odkedy sa postavila, tak trenovala - najprv dva kroky od gauca ku stoliku, potom 4 od stolika ku kreslu a potom sa rozbehla do priestoru a po par krokoch spadla.... ale bez problemov behala sama uz ako 11 mesacna 😀 najmladsia zacala stvronozkovat az ako 8 mesacna, ta sa predtym dlho plazila, chodit sama zacala v 13 mesiacoch. Ani jedno dieta mi nechodilo tak, ze by sme ho drzali za ruky.

eveenka
11. sep 2013

@saska2208 7,5 mesacna zacala 4-nozkovat a 11,5 mes uz sama bez pomoci chodila, takze jej to trvalo 4 mesiace 🙂 a zacinali sme klasika postupne najskor to 4-nozkovanie, od 8 mes chodenie za 2 ruky a od cca 10 mes uz jej stacila len jedna ruka 🙂 nebojte niekedy staci spravna motivacia a dieta sa z nicoho nic samo pusti 🙂

slaavka
13. sep 2013

moja zacala stvornozkovat v 11tom mesiaci a chodit az v roku a pol..ale vsetko je v poriadku 😉

euka210
24. sep 2013

nas zacal lozit v 9m a chodit okolo roka

Tu začni písať odpoveď...

Odošli