Koľko toho povie vaše ročné bábo?

dusandavid000
7. máj 2015

dobri den chcela bi som sa opytat mam 2 synov a ten starsi ma 3 a mladsi 1 rocik lenze starsim su problemi na to aky ma vek ktovie co toho nevie a ten mladsi je iny cize sa chcem poradit kto ma doma 1 rocne babo co uz vie kolko toho povie myslim slova nenarocne a ke ma spravanie ci reaguje viem ze sa nemaju deti porovnavat kazde je ine ale ja nemem rovesnika . budem vdacna dakujem 🙂

janickacrazy
7. máj 2015

@dusandavid000 Vačšina ročných detí len blaboce a sem tam povie mama, tata, baba a podobne. Ale rozdiely medzi deťmi sú veľké, moja sesternica má dcéru 2ročnú a tá začína rozprávať len teraz a tak šušle, že jej ani mama nerozumie. Moj mladší syn začal rozprávať už okolo roka, pekne, zrozumiteľne, starší až ako 1,5ročný začal. Moj mladší už reagoval na meno alebo ked som mu niečo ukazovala, tak sa snažil opakovať slová, už sme v roku začasli čítať také tie prvé jednoduché knižky s obrázkami. Ale niektoré deti to v roku ešte vobec nebaví, takže sa nemusíš báť. Neviem ako si to myslela s tým reagovaním, tvoj malý nereaguje na meno alebo ked mu dačo povieš, ukážeš či prečo sa pýtaš?

dusandavid000
autor
7. máj 2015

janickacrazy ano tak som to myslela lebo srarsi syn nereaguje do dnes a ten mladsi ano, len dakedy nie mozem volat na neho ukazovat prihovarat sa a ani nerobi co mu poviem ani papa nerobi neviem ci to nie je problem

janickacrazy
7. máj 2015

@dusandavid000 A čo vraví doktorka na poradni, nepýtala si sa jej? Starší syn má nejakú diagnozu? Ten by teda reagovať už mal určite. Mladší ked reaguje len niekedy, tak možno len vymýšľa, alebo ho nezaujíma práve v tej chvíli to, čo mu chceš ukázať. Skúšala si, či dobre počuje?

dusandavid000
autor
7. máj 2015

este nie ale ak bude treba tak ano pojdem aj na vysertenie a starsi je vraj pozadu chodime po psychosoch vraj mu nic nie je uvidime mem trocha strach
😝

volo_richard
7. máj 2015

@dusandavid000 Ja si myslím že netreba mať strach počul som aj o prípadoch kedy proste len z ničoho nič začalo dieťa rozprávať v 5rokoch... Je to možno len nejaký mentálny blok kedy nemá potrebu používať slová.

dusandavid000
autor
8. máj 2015

asi nieco take nam povedali ze taketo dedicky sa ruzhovoriia same no uvidime 🙂