Koľko vážia a aké vysoké sú vaše ročné deti?

atevi
15. máj 2007

Mam rocneho syna a zda sa mi dost maly - 76 cm a 8500g. Jeho porodna hmotnost bola tiez nizka 2400g a 47cm, ale na predcasny porod po 34tt to bolo dobre. Ja som nizka-152cm, manzel v norme-176cm.
Zaujimalo by ma ake "velke" su alebo boli vase rocne deti.

gabka24
27. jan 2011

náš malý má okolo 13kg a 83cm ale bol veľký keď sa narodil (4650g58cm) a mm je veľký chlapisko

ivanka85
9. jún 2011

my sme boli na rocnej prehliadke dnes, rocik mame v stredu, vazime 10 360g a meriame 79cm

anitka123
9. jún 2011

Moje dievčatká majú 6500 g a 7000 g, a to sú dvojičky a majú iba tri mesiace 🙂

burka8
16. jún 2011

Moja dcérka ako ročná vážila 9 kg, a bola 73cm vysoká. Teraz má 22 mesiacov 16,5kg a 94cm.

majmachci
18. jún 2011

nasa malicka mala tiez v roku okolo 12kg, ale ked sa narodila mala skoro 4 a pol kg a aj my s manzelom niesme ziadni trpaslici. Urcite je tvoje dietatko uplne v poriadku, je to isto vec genetiky🙂

damiankad
18. jún 2011

Moj Damyan má rok 30.6. a má 80 cm a 8010 kg..narodil sa 2850 a 47cm....

bubinko83
18. jún 2011

my sme mali v roku cca 80cm a 9 kg a teraz budeme mat 3 roky a synček ma 12kg a 93 cm. Takže to netreba nejak riešit.My sme s mužom nizky a synček je zdravy nič mu nechyba,akurat že všetko vybeha,lebo je neposedny.
😉

emka1
18. jún 2011

nasa mala mala v 12.mesiacov 10,5 kg a 82 cm, teraz v 15.mesiacoch ma cca 12,5 kg a 86 cm - papat jej naramne chuti 🙂

littledevil
18. jún 2011

Dominik v 12 mesiacoch mal 10 kg a 79 cm. 🙂

mamartina24
22. jún 2011

Náš Martinko má 9 a pol mes. a má 79cm a váži 10,5kg.Často počúvame otázky "A už chodí?" Ha,že chodí,veď má len 9 mes 🙂.Tí hneď oči vygúlia:"že aký je veľký".No ale to má po tatkovi-ten má 195cm a ja tiež nie som prcek-170cm.A dievčatá sú tiež na horných výškových aj váhových hraniciach.

monci78
27. jún 2011

Roland má 11 mesiacov, 81cm a 13kg, a lozí ako čert, na nohy sa začal až teraz dvíhať, som už myslela, že nikdy nevstane... 😉

sweetsuzi
29. jún 2011

Maxik mal v roku 83cm a 10110g, obaja s manzelom sme vysoki ja 178cm a manzel 185cm 😉 Vyskou stale kopiruje hornu hranicu, vahovo je priemer.

nibiru
12. júl 2011

tak nam sa Lara narodila v 36tt s vahou 3480g a dlzkou 49cm 26.7 bude mat presne rok a minuli tyzden na poradni merala 77cm a vazila 12,22kg.kazdy komentuje aka je baculata no stale ju dojcím tak pani doktorka povedala ze je to ok ja som bola v jej veku presne ako ona 😀

k_a_j_k_a
13. júl 2011

Ja mam obe dievcata nejake malicke 🙂 Starsia mala pri porode 3250g a 51cm. V roku 9kg a 77cm. Cize to este bolo v pohode. No mladsia mala teraz rok a v poradni jej namerali 71cm a 7220g a to bola ako novorodenec oproti ostatnym velka (3500g a 50cm). Problem je v tom, ze mi nechce poriadne jedavat a len sa trapime 😖

ivanka85
14. júl 2011

nas maly v roku 10,5kg a 79cm, pri narodeni v 35.tt 2700g a 48cm

hoogy
20. júl 2011

nas maly mal ako rocny 79 cm a 11 kil. teraz ma dva roky a ma 88cm a 12,5 kila. ja mam tiez pocit ze maly je drobny,ale vsetky deti v nasej rodine su drobne,muzov brat mal tiez take drobne deti a prisli chlapci do skoly a zrazu im nestacili oblecenie kupovat co tak rychlo rastli. ak sa bojis porad sa s doktorkou,ale podla mna to je v pohode

chulia311
26. júl 2011

ahojte babenky citala som wase prispevky a wahe wasich deti aj ja mam ten problem moja dserka ma wazi len 9,50 kil a ma rok je to malo.ale mam aj iny problem ona mi stale zwracia uz od 5 mesiacoch dam jej jest a zacne mi zwraciat po paru lizyckach ju nadwihuje niekedi nezwracia aj tri dni ale uz na stwrty ano a preto nic nepribera welmi sa onu bojim ze dostane buliniu nedaj boh som stoho hotowa prosim was ak ma niektora z was ten isty problem dajte mi wediet.ja som momentalne v zahranici bola som snou aj u doktora ale tu su doktori natom tak ze asi aj oni potrebuju sa dat liecit nic newedia wsetko je pre nich ok a domou sa nemam ako dostawit .dakujem .

bobocka
26. júl 2011

@chulia311 no so zvrcanim nemam skusenosti v takomto smere.treba sa o tom porozpravat s pediatrickou,mozmo ide o silnu formu refluxu. a 9 a pol kila je uplne ok.moj misko mal 9700g a je to krasny zdravy chlapcek,velmi sikovny 😉 vahu ma uplne v pohode a zvrackanie ries s doktorkou.treba ist na gastro a spravit sono bruska.

dudlo
1. aug 2011

@k_a_j_k_a moj maly je presne taky malinky, ma skoro rok, 71cm a 7435g, porodne miery take iste ako tvoja bambulka

k_a_j_k_a
2. aug 2011

@dudlo A ako Ti maly jedava? Co Ti na to povedala dr.? Lebo nasa dr. malej hned brala krv a robila vsetky mozne testy, no nastastie ma vsetko ok, teda az na to, ze ma trochu menej zeleza. A aj buduci tyzden ideme znova na krv 😖

dudlo
2. aug 2011

@k_a_j_k_a myslim, ze jedava celkom dobre, dr. nas pri prehliadke minuly tyzden poslala na neurologiu a rehabilitacie, lebo este sa sam nepostavi, takze som zvedava, co nam rehabilitacna povie zajtra.
krv nam berava pravidelne kazde dva mesiace, pretoze on od dvoch do osmich mesiacov uzival dost silne lieky proti tbc a na pecen, lebo sa mu zle hojila jazva z tbc ockovania, a tiez mu vzdy vychadza malo zeleza, takze berie maltofer
on my kazdy mesiac pribera, len je to ovela menej, ako ostatne deticky, a este ked mame okolo seba asi 5 dalsich v podobnom veku, ktori maju pomaly po 10kg, tak som celkom v strese
no mudrejsia hadam budem po kontrole na neurologii

k_a_j_k_a
2. aug 2011

@dudlo ahoj, neboj, on sa postavi. Mne sa mala zacala stavat len prednedavnom. Zatial sa boji pustit, no nevadi. Kazdy tyzden je to o nieco lepsie. Napr. posadila sa az ako 10. mesacna a pohybovat sa po sediacky zacala az na konci 11. mesiaca. Lozit ani nevie. Mne dr. tvrdila, ze staci, ak do roka prejavi aspon nejaky zaujem o pohyb. My sme sa zasekli v priberani okolo 6.mesiaca, lebo vtedy za dva mesiace pribrala 200g. Teraz pribera cca 250g mesacne, cize tiez nic moc. No nechce jest poriadne, je strasne vyberava a zo vsetkeho zje zopar lyziciek. Inak, vsetcia malej tipuju, ze ma min. o 2-3 mesiace menej. Ja uz to beriem s rezervou, zvykla som si a nakoniec nema byt po kom velka. Ja som pri nastupe do skolky mala 13 kg 🙂
Na to zelezo vyskusaj trstinovu melasu, vraj by to malo pomahat. Ja som zohnala v bio obchode cistu melasu, vyzera to ako med, len o cosi tmavsie. Davam detom kazdy den lyzicku do mlieka. Som zvedava, ci to pomoze, buduci tyzden ideme znova na krv.

zymga
3. aug 2011

Awojky nie nieje malicky.Je v norme nas maly marianko ked mal rok mal 9460g a 76.5 cm...”

zuuzii
3. aug 2011

Ahojte, chcem ukludnit maminky🙂 moja starsia dcerka porodna vaha 2610, rocna 7490 a 68cm🙂
a teraz ma tri a hmotnost 11,83 a vysku 90 cm a to uz bude skolkarka🙂)

dudlo
3. aug 2011

@k_a_j_k_a aj mne pribera tak 300 g za dva mesiace
dnesny vysledok u rehab. sestry - cvicenie vojtovou metodou, dufam, ze to pomoze
vdaka za typ na zvysenie zeleza, urcite vyskusam
drzim palce, aby krv bola ok, daj potom vediet, ci ta melasa pomohla

k_a_j_k_a
3. aug 2011

@dudlo fuha, to cvicenie Vam nezavidim :( ale tak snad Vam to pomoze a potom to bude oki 🙂

denisocka
6. aug 2011

je to dnes 🙂 z pôvodných 2970g / 50cm na dnešných 9350g a 74cm / hlavička 46,5cm 🙂

k_a_j_k_a
12. aug 2011

@dudlo ahoj, boli sme znova na tej krvi a vysledky su ok. Cize ta melasa asi pomohla. Ale zacala som davat detom min. raz tyzdenne hovadzie a aj cviklu. Takze aj to asi pomohlo. Na dalsiu kontrolu by sme vraj mali ist az o pol roka. Vam sa ako dari s cvicenim?

dudlo
16. aug 2011

@k_a_j_k_a tesim sa z vasich dobrych vysledkov, takze pojdem kupit melasu a o cvikle som tiez pocula
cvicenie nam ide celkom dobre, 3x klop, samko robi velke pokroky, po 4 dnoch cvicenia sa sam pustil po styroch a po tyzdni sa v postielke postavil, teraz ho uz nemozem udrzat v sede, ale ked sa za niecim velmi ponahla, tak skonci zase na brusku, ale dufam, ze to bude pokracovat minimalne tak, ako doteraz

rosienka
17. aug 2011

Moja mala 9 kg a 76cm