Kopanie nožičkami. Kedy to deti prešlo?

lucec
12. aug 2009

Milé maminky
potrebujem poradiť už som zufala mám takmer 7 mesačného synčeka Jakubka ktorý dosť často kope nožičkami vyzerá to akoby už chcel behať robí to hlavne ked je na rukách, ked sa mu niečo nepáči alebo naopak ked sa veľmi teší. Každý si to všimne, rodina sa z toho smeje že chce už behať ale mna to dosť trápi. Od 3.mesiaca sme sledovaný na neurológii pre torticollis a ľahký axiálny hypotonus ale zatiaľ doktorka povedala že je v poriadku vývojovo nezaostáva, cvičit nás zatiaľ neposlala, už aj posedí pár minut keď ho dám sedieť no este sa zvalí. Na kontrolu ideme až v septembri ale už teraz mám strach či to nebude neskoro či by sme nemali začať cvičit alebo niečo iné. Kopali vaše detičky nožičkami kedy to asi prešlo, poradte prosím. Dakujem Lucia s Jakubkom

bibione
3. aug 2010

@sisiska nemyslim,ze by ta to muselo trapit 😉 niektore mamicky su az privelmi vsimave

adkakk
12. júl 2013

@sisiska ahoj, viem, že sú to už tri roky, no aspon mi budeš vedieť ako si dopadla a či to pokopkávanie ľavou nožičkou bolo v poriadku. Moja malá má 6 mesiacov a už pár dní si všímam, že intenzívnejšie kope pravou nožičkou.. keď sa kojíme, hrá sa, dokonca aj ked leží na brušku..ako viem, že ked kope oboma je to ok.. aj tou jednou ked pokopkáva tak to vyzerá milo, no neindikuje to niečo? inak je zlatá, už pekne chodí po štyroch zatiaľ sa sama neposadí, no krásne sa dvíha, ked ju chytím za rúčky a v kočiari tiež sedí pekne,, spapá všetko čo jej dám..doteraz nebola ani len nachladená..

inull5
12. júl 2013

@lucec moja dcéra kopala tiež, vykopala sa z perinky do ktorej sa ledva zmestila a zo zavinovačky vždy...tiež sme si z toho robili srandu, bola strašne živá, manžel s ňou preto aj veľa cvičil, nie že by musel, ale jej sa to náramne páčilo keď jej dvíhal nožičky, zadoček, cvičil rúčkami, ona potom pekne prdkala..k neurológovi sme nechodili, dodnes sa vykope z paplónika, a to má skoro 2,5 roka..chodiť začala veľmi skoro, s dvoma rukami ani nechodila, iba zo štvornožkovania, ktoré trvalo tuším od začiatku 7 mesiaca sa sama postavila a za prst ma držala týždeň, pustila sa keď mala 10,5 mesiaca a odvtedy len behá. podľa mňa si nerob starosti, potrebuje iba pohyb a vybitie energie

inull5
12. júl 2013

fúha ja som asi slepá...som nevidela že je to taký starý príspevok...sorry

adkakk
19. júl 2013

@inull5 nevadí..ja som si to všimla, no táto téma je práve aktuálna pre mňa, takže ďakujem za reakciu..🙂

denise01
19. júl 2013

@adkakk ja som mala to iste pri syncekovi, tak ta chcem ukludnit. Tiez pokopkaval jednou nozkou, akoby si to ani neuvedomoval, kedykolvek pocas dna pri lubovolnej cinnosti. Ked to pretrvavalo, sla som na neurologiu, dr. mu spravila EEG a vsetko bolo v poriadku. Postupne to prestavalo a ani neviem kedy, uplne to prestal robit. Teraz ma rocik, dnes 🙂, a ani si na to nespomenie...urcite to prejde, ale ak budes mat velke pochybnosti, tak zajdi za dr., oni maju skusenosti, no osobne si myslim, ze to nic nie je 🙂

adkakk
20. júl 2013

@denise01 ďakujem krásne🙂 ono možno by som tomu neprikladala až takú váhu, ale stáva sa, že takto pokopkáva ked ju ukladám do postielky a už driemka..tak mi to príde ako nejaký tik..k dr. ideme až 12.8., určite jej to spomeniem. aa blahoželám, nech Vám drobček robí radosť i naďalej..hlavne prajem veeľa zdravia..

sisiska
22. júl 2013

@adkakk u nas to postupne preslo, takze mozes byt kludna...