Kričíte na svoje deti?

davidko7
25. sep 2008

Ahojte,chcem sa spytať či niekedy kričite na svojich drobcov,vedia vas poriadne vytočiť?No moj maly/9 mes./,je neuveriteľne živy...,nevie chvilu sedieť a hrať sa...Stale blaboce a driape sa tam,kde nema a kde mu zakažem-a vtedy nastane hyst.plač.V inej teme som pisala,že mame problem so spanim,vždy spusti strašny,ale naozaj príšerny plač.A vobec ho nenechavam sameho-chcem ho uspať na rukach,hladkam ho,ležkam pri ňom.napr.dnes-zival,stale si šuchal oči.Robila som všeko preto,aby zaspal-kludne.Ale on ma začal kopať,normalne sme zapasili.Tak ma vytočil,začala som kričať-teraz mi je to ľuto...Ale asi to bolo v afekte ☹

momin
18. nov 2009

Diky... 😉

eliotka
18. nov 2009

Já myslím, že jde. Pomaličku už jo. V 8. měs. jsem naučila malého, že nesmí na chalupě ke kamnům. Naučil se. Nenen, tam s nesmí, tam to pálí. A zvýšeným hlasem a taky zdvyženým prstem. A pořád opakovat dokola. 😉

ygreen
18. nov 2009

jasně že jo, zařvu když hrozí že si ublíží ale jinak raději dám na prdel. Malej je ale docela hodnej a teď už stačí se jen "výhrůžně" podívat a je klid 🙂

lienka43
18. nov 2009

My sa snazime nekricat ale niekedy to nejde bohuzial...

monika77
18. nov 2009

náš dávidko je tiež veľmi veľmi živý ... jasné že sem tam kričím, to sa nedá ... bude zrejme moc tvrdohlavý, bo ja mu milion krát poviem nono, nie, nesmie pozrie na mňa a robí to dalej

bejbypd
18. nov 2009

no co by som si nezakricala 😀 ..ale nie dlho som kludna a trpezliva ale ked nieco co nema robi vylozene naschval a smeje sa mi do oci a na piate az desiate upozornenie neposluchne tak viem nakricat.jasne ze mi je to potom luto,ale niekedy to inak neviem...

monika77
18. nov 2009

vaši drobci sú aký pri papaní? davidko sa neskutočne mrví, pokúša sa vstať zo sedačky, otáča sa ... no neskutočné, niekedy ho naháňam s tou lyžičkou 😀

sisi.v
18. nov 2009

zakřičím v ohrožení života/zdraví a při hrozící velké škodě na cizím majetku 😉, jinak ne. zaprvné nesnáším vysoké tóny, za druhé se mi to příčí, sama nenávidím, když na mě někdo ječí. a malá je hrozně zvědavá, stačí vysvětlovat příčinu a následek a většinou si dá říct. a když nedá, tak by nepomohl ani křik, tak se snažím odvézt pozornost jinam.
momin - u nás nikdy samotné NE nestačí, musím vysvětlovat sáhodlouze proč a nač a jak...ale 8 měsíců je dost málo, ne?

nikollette
19. nov 2009

Zatial tiež nekričím. Nemám moc dôvod. Malý je dobrý, kludné bábo. Ale ešte má len 9m, uvidíme čo bude nekôr 😅 možno bude potrebný aj zvýšený tón hlasu...

macka01
19. nov 2009

každe dieťa je iné,na každe niečo iné platí.Obča si zakričím,ale len veľmi málo,snažím sa im v kľude vysvetliť čo a ako,ale mojí chlapci sú už dosť veľkí.Keď boli malí,tak som si aj zakričal,len sa mi zdalo,že čímviac kriku,tým horšia odozva.Osvedčilo sa mi,kľudne jednanie,opakovanie dookola,až kým nepochopili.Takže to chce len a len veeeeľaaa trpezlivosti 😀 😀

erikasadek
19. nov 2009

no na baba urcite nebudeme kricat ze?? ani bit.; ale pride prva puberta .. 18 mesiacov az 2 roky a vtedy si , uz setrite hlasivky. 😀

proste su momenty, ze aj pri najlepsej voli , proste vybuchnete a pojde to samo... 😉

macka01
19. nov 2009

tak občas sa tomu asi neda vyhnúť,ked sa toho nakopí moc,aj žena je len človek,že? 😀 😀 ak to nie je každy deň a pre každú hluposť,tak sa to dá pochopiť

lalupa
19. nov 2009

no jasne, ja ano a dost casto, no len poslednu dobu,lebo decka skusaju,kde az mozu zajst...a myslim si,ze je to na mieste, pretoze take dieta uz chape a musi registrovat aj iny ton hlasu, lebo to bude mat neskor na haku...
ide hlavne o prevenciu nestastia a nebezpecenstva
na miminko okolo 7m,ako tu casto uvadzate, som nekricala ani ja, v tom zase vyznam nevidim,len by sa ma zlaklo alebo balo, no a urcite by nechapalo, preco niekto na neho hulaka
😅
a hlasim sa do klubu hladacov trpezlivosti 😀

diana221
19. nov 2009

no občas zakričim hoci si myslim ze mi velmi nerozumie, ale ked nesmie urobit nejaku vec tak ked poviem ze nie tak az vtedy sa mu zaziaria ocka a aj tak to urobi

dharma148
20. nov 2009

ahojte vidim ze mame vsetci rovnaky problem...deti milujeme najviac na svete ale vedia nas aj najviac rozculit....Samozrejme ze niekedy zakricim,ale od malicka sme ho ucili zdvihnut ukazovak a povedat nono tak pochopi ze nieco nesmie,samozrejme druha vec je zvysit hlas.Niekedy to neplati no co uz,ved aj my sme taky boli.So spankom to uz ani nevravim,krik na to netreba ,my sme maleho uspavali skoro do roka v kociku,museli sme ho jednoducho drglovat snazila som sa ho uspat par krat v postielke ale este bol maly a nechape to ze tam ma spinkat sam aj ked ma svoju oblubenu hracku stale pri sebe.Nastastie sa po roku upravil jeho spaci rezim.Niekedy zaspi so mnou na gauci ale na zem mu dam deku na ktoru si lahne,niekedy sa pyta do hojdacky ktoru mame zavesenu v obyvacke a tam zaspinka behom 5 minut.Vecer musime ist s nim spinkat a uspavame ho v posteli,inak zaspii starsne neskoro ak ma zaspat sam....aj to s nami ked pozerame tv. 😨