Kúpete bábätká v detských bazénoch na kúpaliskách?

exupery
17. júl 2010

Ahojte,chcem sa vas spytat,ak chodite v tachto strasnych teplotach s krpcami na kupalisko-myslim-take detickyod 5 mesiacov...kupete ich klasika v detskom bazene,alebo nie?Myslite,ze tam moze nieco chytit?Alebo nosite nejaky maly bazenik?

moniqe3
17. júl 2010

skôr by som nosila nafukovací bazénik.. ešte by som také malé dieťa vo verejnom kúpalisku nekúpala..iné by bolo mať rodinný bazén..tam hej.. aby náhodou nechytilo nejakú infekciu..

cmulinko
17. júl 2010

urcite by som take male dieta nedavala do verejneho bazena...moje deti su uz dokonca starsie,ale ani jeden este nebol v takom bazene.Mame vlastny bazen pre nich doma.

sorciera24
17. júl 2010

a odkedy by ste vzali dieta na kupalisko?....rok,2,3?....podla coho, my sme boli s rocnym malym zatial len v aquaparku, ale v pohode, boli tam deticky od 3 mesiacov, kedze sa tam organizuje babatkovske plaavanie a voda je tak prisposobena...ale tiez by ma zaujimalo to letne kupko....?

len.petra
17. júl 2010

Ahoj, my v tomto teple kúpalisko navštevujeme pravidelne, krpatá sa kúpe v malom bazéniku pre detičky, ale sme už väčšie, tak malé bábätko by som do bazéna nedávala, ešte by som rok vydržala 😉

lucula73
17. júl 2010

moj názor - také maličké dieťa nepatrí do verejného bazena....tie bazeny majú v lete totálne premnožené bakterie,aj také ktoré možu byť prítomné,sú vačšinou v zvýšenom počte.....a malému babatenku úplne stačí na to,aby sa mu voda dostala do pusy alebo nošteka a chorobu máte na svete 😉

radšej si kúpte malý nafukovací bazeník a tam ho vykupkajte 🙂 ..

ale to je moj názor,presne viem,ako vyzerajú naše bazeny v lete,preto som to napísala 🙂

barbis
17. júl 2010

my sme boli prvý krát keď mal drobec 1,5 roka...šli sme až okolo 5tej aby tam nebol cez najväčšie horúčavy, chodili sme každý týždeň....tento rok sa kúpeme zatiaľ len na záhrade ale o týždeň sa chystáme aj na verejné kúpalisko a strááášne sa tešíme, len mamina ešte nemá plavky 😎

ani3012
17. júl 2010

S Nelkou by som ešte počkala,nej stačí malý nafukovací bazénik ako píšu dievčatá 😉
A v tomto teple ani na kupko vlastne nechodíme,ja tam chodím naproti chalanom a Evička sa medzi tým len troška ovlaží.
Voda je dosť studená a nej stačí max. 10 min.
A kedže sme bez problémov, tak sa kúpe normálne v bazénoch 🙂

skybaby
17. júl 2010

tak my tu budeme asi vynimka 😉 boli sme sa v piatok kupat na verejnom kupalisku v Hainburgu .... su tam nerezove bazeny, voda uplne cista a pravidelne menena, nebola prilis tepla, ale boli sme v nej tak 3x po 10 minut 😉
no a mala ma teraz 8 a pol mesiaca

olienka12
17. júl 2010

@exupery boli sme vo verejnych bazenoch maly ma 6mesiacov,ziaden problem nebol

matisekc
17. júl 2010

my sme boli s malym prvykrat na termalnom kupalisku ked mal 10 mesiacov, velmi sa mu pacilo a nemohli sme ho dostat z vody 🙂 a minulu nedelu sme boli aj s malou(zajtra ma 6 mesiacov) na chvilu som jej namocila nozicky a trochu sme ju ovlazili vodou a bola cela vysmiata, myslim ze na chvilu to nezaskodi ziadnemu babetku, doktori odporucaju plavacie plienky, koli infekcii

bejkka
17. júl 2010

my taktiež, keďže máme staršieho syna, boli sme na termálnom a malý sa kúpal s ním - max vytešení a žiaden problém
nebol, predsa také dieťa sa dá ustrážiť, aby sa nenapilo vodičky a koža je odolná. 😉

lenka1smejka
17. júl 2010

a preco nie?Nechyti tam nic.Kludne do normalneho detskeho bazena este som nevidela aby si nosili maly bazenik asapon u nas nie aj mensich drobcov tam kupsaju

nikush
17. júl 2010

no, robila som na termalnom kupalisku v Rakusku. ale nikdy by som dieta tak male do tej vody nedala...ani plienky to nezachrania. voda sa cisti 1x rocne, komplet sa vypusti a napusti nova...bol tam aj bazen s vodou po clenky a nie kazdy rodic je zodpovedny a nie raz sme bazen museli komplet vypustit, lebo tam plavalo hoveno. a este k tomu to dusno. mne dospelej sa tam dychalo katastrofalne.
osobne si vystacim aj bazenikom pre maleho na dvore alebo na balkone.

brisilda
17. júl 2010

@exupery no ja chodim so starsim synom bezne na kupaliska zatial sme nic nechytili takze ja som za moj mladsi syn ma estelen 2 mesiace jeho by som na verejne kupko nedala no kebyze ma uz 5 m tak nozicky namacat v pohode ved oni to maju dezinfekcne nakolko im tam chodia kontroly to skor doma vo velkom bazene hlavne tie co su bez filtracie /mate viac bakterii ako na verejnom 😉

maggie2
17. júl 2010

môj názor: NIKDY by som nedala moje dieťa do verejného bazéna ani do verejného detského bazénika. NIKDY!!!! A môže si hovoriť kto chce čo chce.

luciferova
17. júl 2010

a teraz mi povedzte, mile mamicky (aj do IP, lebo sem sa da prispiet len raz), co si napustim do toho maleho bazenika, ktory si donesiem na kupko? studenu vodu z hadice? a mam cakat tyzden, kym sa zohreje? neviem si to dost dobre predstavit... alebo aj rychlovarnu konvicu do rupsaku a tam hladat elektriku a zohrievat vodu alebo ako?

imarikai
17. júl 2010

@luciferova žeby tam boli sprchy

danielaviki
17. júl 2010

Mna to tiez velmi laka na kupko alebo niekde k jazeru, ale este s malym nejdem. Tieto horucavy su priserne, mam s nimi problem sama nie to este 5 mesacne babo. A tiez by som ho nedala do verejneho bazena, ale do svojho maleho bazenika. Podla mojich skusenosti, co si pamatam, tak na kupkach v sprchach tecie ladova voda.

krpcek
17. júl 2010

no neviem preco by si nemohla? my sme s malou boli ked mala 5 mesiacov a aquaparku a nemali sme ziaden problem. teraz sme boli aj na kupalisku, vodu tam v detskom bazene menia kazdy den, aj doma sa kupeme - je to pohodlnejsie.
moj nazor je takyto - aj moc prehnana starostivost skodi. 😉

zuza.m
17. júl 2010

no aj si velmi neviem predstavit čo by osm tam robila s takym 5m drobcom...prvy krat sme boli ked mal asi 10mes to už štvornoškoval a chodil za ručičku tak že niečo z tej vodičky aj mal a potom sme boli ked už mal okolo roka a bolo dobre .aj ked bol v normalnom bazene ked že v detskom bola strašne horuca voda .chory nebol ale očkam to dalo zabrat.a to sa ani neponaral len čo mu tam našpliechalo z vln.ale som si nevšimla že by tam niekto s miminom mal aj svoj bazenik.... 😉

zajo79
17. júl 2010

kto chce nech ide...ale pokial nieje ina moznost, tak nehrozi, a to ma syn rok a pol. Hnacky, upal...dakujem neprosim.

gaby21
18. júl 2010

Ahoj, my mame iba dva mesiace a sa chystame na termalny kryty bazen, kupili sme mu take specialne koleso kde ho posadime, je tam dokonca aj opierka na hlavicku, takze vdychnutie vody nehrozi. Na tento bazen som chodila aj ako tehotna a nic sa nestalo, bolo tam kopec stastnych malinkych babetiek, ktore ma inspirovali, aby som zacala s malym tak skoro. No a by ste sa divili ako sa dokazu aj take malinke babatka v bazene zabavit, smeju sa a vyskaju, maju rozziarene tvaricky 😵

andika10
18. júl 2010

my sme boli prvý krát, ke´D MALI 6m, a odvtedy chodíme pravidelne, a zatial sme nemali žiadny problém, dobre som ich potom okúpala a natrela krémom, ale netreba to preháňať, par hodín babetku nezaškodí

11dara
18. júl 2010

ahoj ja som so synom chodila na kúpalisko,od 9mes. a žiadny problém sme nemal.Mali sme plávacie plienky a špeciálne koleso kde sedel aj a opierkou na hlávku.Samozrejme že sme neboli dlho ani vo vode ani na slniečku.Taktiež som u nás na kúpalisku nikoho z malým bazénikom nevidela.Ochorieť môže aj keď ho strážiš ako oko v hlave a nikam nechodíš.A ešte nie každý má možnosť mať svoj bazén na záhradke alebo na dvore.

utaninka
18. júl 2010

Pri starsej som bola neuveitelne uzkostliva a vo verejnom bazene sa kupala az ako trojrocna. Je v kuse chorlava, presne od nastupu do skolky a to ma za sebou uz prvy rocnik v skole. Pri mladsej som si povedala, ze uz nebudeme taki uzkostlivi, nech sa dieta trochu imunizuje, lebo ju potom polozi prvy vanok.
Kedze je teraz starsia cez prazdniny doma, nestaci jej velkej uz nafukovaci bazenik, potrebuje nejaky program. Tak sme boli pred dvomi tyzdnami vo verejnom bazene, samozrejme, na par minut vo vode, prisli sme ihned po otvoreni a domov okolo obeda, starostlivo v tieni cely cas. Zopakli sme si to trikrat. Posledny tyzden nie, bala som sa obrovskeho mnozstva ludi na kope.
P.S. Plavacie plienky absolutne nicomu nezabrania, naopak, drzia tu istu vodu priamo pri genitaliach.... a studia. Tot moj nazor.

samasa
18. júl 2010

ja som maleho kupala na kupalisku v Rajci ked mal asi 7 mesiacov a nič sa mu nestalo, ale je pravda že voda tam pre neho bola dost studená..... no a asi od roka a pol navštevujeme krytý bazen a tiež mu nič nieje....

jankaxxx
18. júl 2010

my mame 11 mesiacov a ja chodim s malym plavat od 3 mesiacov a ma kratasi a plavacie plienky ....je uplne zdravy nema ziadny kozny problem a podobne....

snehovavlocka
18. júl 2010

moj dvojrocny syn sa teraz kupal prvykrat v termalnom kupalisku (uz je bez plienok) a bol stastny jak blcha.polrocna dcerka sedela striedavo pri mne a muzovi na brehu,lebo s plienkami som ju do vody nechcela brat.ale v bazene bol aj asi rocny chlapcek s plavacimi plienkami.najprv mi bolo luto,ze take nemame aj my,ale potom som o nich zapochybovala.ved ked sa babo precika alebo prekaka bokom plienok aj na suchu,ako tomu zabranit vo vode?ale nevhodnost bazena pre miminko mi ani nenapadla, mne skor islo o toleranciu voci ostatnym (asi by som nechcela plavat medzi hovienkami) 🙂

miska333
18. júl 2010

mi sa kupeme doma vo velkom bazene

2930
18. júl 2010

ahojte ja som z malou začala chodit od 1roka a je to super