Kúpiť pre ročné dieťa psíka alebo mačku?

kralicica
22. mar 2011

Ahojte maminy, možno ma niektoré z vás odsúdia, pretože zvieratká pri malých deťoch nie všetci akceptujú. No my premýšľame, že kúpime malému mačku alebo psa. Aj starí rodičia majú psa v dome vo vnútri a má ho veľmi rád, hrajú sa spolu. Čo je lepšie, čo poradíte? Mačky vraj nosia choroby, zvyšujú alergie. Psa sa trochu bojím, lebo vyžaduje viac starostlivosti... Máme dom, v ktorom však bývame na poschodí (nad svokrovcami), takže aj zvieratko bude musieť byť dnu a von len venčiť... Ak psa tak určite malého. Máte nejakú skúsenosť? Má niekto z vás psíka alebo mačičku? Vďaka 🙂

lydus
6. apr 2011

ahoj..ak mozem pridat moju skusenost..tak nekupovat urcite..pre dieta teda..mame doma 8 rocneho yorksira..a poviem vam je o neho vacsia starostlivost niekedy ako o dieta..vyhodou tohto plemena je ta ze neplzne..ja som si ho pekne rozmaznala a je to teraz tazke s nim,mala bude mat 9 mesiacov a este stale velmi ziarli..a treba ratat aj stym,ze psicek moze kedykolvek ochoriet a to su behacky po doktoroch co sa vacsinou neda,ked je mm v praci a vy ste sama na vsetko..ja psiikov mam velmi rada, ked som bola sama tak mi velmi moj hafan pomohol.. a aj napriek tomu ze mi robii fakt niekedy nervy..tak z vlastnej skusenostii uz dalsieho nechcem..az ked bude mala velka a bude sa vediet postarat ako tak o seba,tak potom mozno .. 🙂 😉

m.i.r.i
6. apr 2011

ahoj..my riesime viacmenej to iste, ale sme rozhodnuti, ze kupime psika ked bude mat maly 2-3 rocky...ale musi ti byt jasne, ze to nie je psik pre dietatko, ale pre vas rodicov, tak ako druhe dieta by bolo sice surodenec na hranie neskor pre dietatko, ale v prvom rade starostlivost pre rodicov..my to tak berieme.. nevedeli sme ci chceme najprv psika, ci babo, ale jednoznacne sme vedeli ze nie oboch naraz...lebo chceme k tomu psikovi pristupovat tiez so zodpovednostou ako k dietatku..nas maly ma teraz 14 mesiacov a este je okolo neho vela roboty, este nechodi, plazi sa vsade po byte..nebeha po zahrade, nosi plienky..ked toto bude vyriesene, ze dietatko bude ako-tak samostatny tvor a my sa budeme citit, ze sme schopni si vycvicit psika na slusnu hygienu a dat mu vsetku starostlivost aj popri dietatku, tak ho kupime..lebo si tiez myslim, ze pre dietatko je to uzasne vyrastat so zvieratkami, beru ich ako kamaratov, hracky, casto mozno tie zvieratka aj motivuju deti k vyvoju motoriky, neskor k starostlivosti...my chceme druhe dietatko az tak o 4-5 rokov, takze tak o rok-dva si zadovazime steniatko, tiez nejaku malu rasu do domu dnu..tiez byvame na vidieku v jednom dome, kde svokor byva dole a my hore..a chceme jednoznacne psika dnu..male nieco..macicku sme riesili tiez, ale to suhlasim tu s nazormi, ze radsej neskor, macicky nosia viac chorob a treba ich viac strazit a sa starat...ja som za psika 🙂 tak moj nazor je, ze ak ste vy rodicia s tym uzrozumeni, ze vam pride teraz akoby "druhe dietatko" do rodiny, ktore si bude vyzadovat vela starostlivosti a vas drobec nebude ukrateny, tak si ho kupte..inak by som este hadam trosku pockala..vela stastia 🙂

mechurik
14. máj 2019

Nic.dietatu sa treba venovat.