Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Má 2 mesačné mimi už pekne dvíhať hlavinku?

cyklamenka
17. sep 2012

Kedy Vám miminko začalo dvíhať hlávku? Nie len náznaky, ale riadne.. snažíme sa dávať na bruško, ale veľmi sa nám nepáči a málokedy sa dá.. buď je nanapaný, grcká alebo zaspí..

cucuc
17. sep 2012

Ešte má Dávidko času dosť 🙂 Náš začal keď mal 2 mesiace aj skoro 3 týždne. Ráno som dala zrolovaný uterák na postel a naň som položila malého tak, aby mu uterák podopieral hrudníček a vtedy prvýkrát vysoko zdvihol hlavičku. Myslím, že až vtedy pochopil, čo od neho vlastne chcem 😀 A večer to už vedel aj bez uteráka 😉 Skúste po troškách cvičiť.

lejlla
17. sep 2012

najhorsie je ze budes porovnavat tvoje mimi s dalsimi...kazde babatko je ine a kazdemu pride na vsetko svoj cas.urcite nerob s nim nic nasilu a nestresuj sa zbytocne.moj maly zacal dvihat ked mal cca 3mesiacky...a este som chcela napisat ze super je ked ho das na brusko a mas vankus na kojenie,tak sa pekne on oprie ked je unaveny...

jajatko
17. sep 2012

Ahoj, tak mi sme to mali o to jednoduhšie, že moja maličká sa dožadovala spánku na brušku už od narodenia, teda cez deň spávala na brušku stále a v noci na boku, teraz spinká aj v noci na brušku. je jej tak dobre 🙂 a čo sa týka toho dvíhania hlavičky tak hneď si sama pretáčala hlavičku zo strany na stranu, nemusela som jej ju ja a zdíhať ju už v 6-tom týždni. v ôsmom ju už riadne držala a aj udržala. je to ale individuálne. veľa detičiek polohu na brušku nemá rado a tam sa osvedčila aj hracia deka alebo mu skús nastavať tak hračky aby sa na ne pozeral. ľahni si k nemu a rozprávaj tak aby sa na teba chcel pozrieť a tú hlavinku si zdvihnúť. skús ho obrátiť na bruško keď ho prebaľuješ aj keď bude rozbalený len na podložke. viac ma nenapadá. drržím pršteky a nie je to veda keď hlavinku ešte nedvíha. ono to na neho príde keď bude jeho čas 😉

1982zuzka
17. sep 2012

Netreba sa báť, nám to tiež trošku dlhšie trvalo, vôbec nechcel byť na brušku a zrazu z jedného dna na druhý to prišlo 🙂 každé babatko je iné, kašli na to čo píšu knižky - neboj príde to - ja som dala každý den na bruško aj ked len na pár sekund, snažila som sa zaujať a nič - a zrazu bum - pretočil sa sám a hlavičku krásne dvihol - teraz sa nechce inak hrať iba na brušku a aj ked spinka tak sa vždy pretočí na bruško 🙂
u nás to trvalo dosť dlho - až niekedy po 2,5 mesiaci - ale ak si si neni istá tak to rieš v rámci poradne s lekárom. na to tie poradne sú 🙂 ale fakt sa neboj a hlavne sa neporovnávajte s inými detmi - každé je individuálne, niečo vie skôr iné zas neskôr

raona
17. sep 2012

hmm, každé dieťa je iné, niektoré to robí skôr, iné neskôr, ak sa Ti nezdá upovedom na poradni detskú lekárku, aby si ho lepšie prehliadla....

ladyka8
17. sep 2012

Všetko má svoj čas! Ako @lejlla hovorí, neporovnávaj svoje bábo s inými bábätkami. všetko má svoj čas, drobec začne dvíhať hlávku sám keď to bude on chcieť 🙂 nedá sa presne určiť kedy je správny a nesprávny čas pretože každé dieťa je iné, JEDINEČNÉ 🙂 držím palce

saska.t
17. sep 2012

kazde dieta ma svoje tempo aj rytmus a tomu sa treba prisposobit, inak sa budes len trapit a porovnavat, takze sa tes z tvojho pokladiku a cakaj na jeho pokroky, rozhodne nemusi pekne drzat hlavicku, na to ma este casu dost, hlavne je ak sa o to pokusa 😉

merylivi
17. sep 2012

ahoj aj my momentálne riešime túto vec. Až nato, že naša malá 3mesiace a týždeň. Ani za svet nechcela byť na brušku stále za zlostila 😠 a plakala. A nechcela dvíhať hlávku. Ale skúšali sme a skúšali a teraz asi 2 dni je už v pohode. Pekne ju už dvíha. Takže nič sa neboj, jednak, že má ešte čas a keď príde ten správny čas, tak ju začne dvíhať. Ale vždy keď sa dá tak ho dávajte na bruško 😉 Veľa zdaru 😀

ssussie
17. sep 2012

No my sme od narodenia pretacali hlavku zo strany na stranu a potom sme sa za dva mesiace vyhupli o desat centi a odvtedy mame stuhnute svalstvo okolo sije a aj ta hlavka nam prirodzene otazela. Cvicime, rehabilitujeme a mne je dolezite ze vidim pokroky, neriesim to, ze ma 11 tyzdnov a este ju ledva na par sekund udrzi nad podlozkou - aj to len ked sa mu chce. Takze neries, ked vidis ze sa to pomalicky zlepsuje - to je hlavne 🙂 a btw. nebrala si pocas tehotenstva magnezium?lebo vtedy maju deticky trosku ochabnutejsie svalstvo a neskor dvihaju hlavku ;) ja som brala od 20 tt :/

m.i.r.i
18. sep 2012

Neboj..nas zacal naozaj past baranky az ked mal 4 mesiace..tiez nic nepomahalo,davali sme ho na brusko, stale velmi plakal, bolo to trapenie..a jedneho dna ked mal 4 mesiace sme dali pred neho knizocku a on tak zacal cumakovat ze aj hlavku drzal ostosest a potom to uz slo🙂 este mate urcite cas...nas vsetko robil neskor..stimulovala som ho kadejako, rozne vankuse, na lozenie tie nafukovacie rolky s obrazkami, pred nim som tahala hracky, nech lozi, nech sa plazi..mal ma uplne na haku a siel si vlastnym tempom..teraz ma 2.5 roka a je neuveritelne pohyblivy, nachodi sa strasne vela, ziadne nosenie, robi kotrmelce, lozi po lanach..a to do 16 mesiacov len sedel a lenivo natahoval ruky...zacalo to prave takymto "nedvihanim " hlavicky podla tabulky 🙂 takze klud..cas leti a maly na vsetko pride sam

aurelkan
18. sep 2012

Ahoj, nas syn zacal trosku dvihat hlavicku okolo 2. mesiaca, asi na 2 tyzdne, ale v tom case zacal viac priberat z materskeho mlieka a jak buclatel tak uz sa mu nechcelo. Na prehliadkach u doktorky sme to samozrejme riesili, ale doktorka sa pytala aj na jeho povahu, a je pravda ze syn bol a aj je veeelky pohodak. Proste sa mu neziadalo prekonavat zataz, spokojne sa ulozil a bolo. Hlavicku sam zacal drzat az okolo 5 mesiaca! Tymto sme sa asi najviac vzdialili od vsetkych moznych priemerov ktore deti maju zvladat a pod, ved vies. Chces ci nechces, doba a kopec clankov ktore ta obklopuju ta nutia mysliet aj na to ze To a ONo by uz mal vediet... Syn ma 17 mesiacov a vobec nic nezmeskal, velmi pekne uz rozprava, v tomto predbehol rovesnikov, je velmi zivy a aj zrucny. Az sa nam nechce verit ze prvy polrok bol taky neskutocne lenivy :D

nejra
18. sep 2012

zavisi od kazdeho dietatka,nasa bola dost sikovna a ku koncu druheho sa uz prevracala sama na brusko...takze skoro drzala🙂 skus satku,ta posilnuje svalstvoňmy sme drzali neskor zle hlavicku trosku na jednu stranu a satkou sme to vyriesili

sendy182
18. sep 2012

skús ho dať na bruško nahého napr. na veľkú posteľ /aby nespadol/.....a ty si čupkaj pri jeho hlavičke a prihováraj sa mu.....neaká hrkálka, mobil no proste aby si ho upútala.......a pozrel sa na teba

anjelicek26
18. sep 2012

Nas maly zacal past v 4 mesiacoch a aj to veeeelmo nesmelo 😀 😀 😀 Je tu, zivy, zdravy a sikovny 😀

bambibam
18. sep 2012

veronika .1 týždeň ,stella 1,5mesiac , miško v 3 mesiacoch ale určite ked pôjdeš na poradňu doktorka ti povie čo a ako. Nášmu pomohla hra na lietadielko a vojtovka

rebroza
18. sep 2012

ako baby pisu vyssie, je to individualne.
len ta chcem upozornit na nasu skusenost. nasa dcerka neznasala polohu na bruchu, hned spustila strasny rev, tak som neriesila a na brusko nedavala. a potom zacala neskoro stvorkovat (zacala sa pohybovat po ritke), ma 14 mesiacov prec a zacala sa este len stavat. okrem ineho nam odbornici povedali, ze problem mohol vzniknut aj z toho, ze tym lezanim na brusku, snazenim dvihat hlavicku, neskor hrudnik, babo trenuje a posilnuje urcite svalstvo a bez toho je potom problem.
takze spatne, aj ked sa babo rozculovala, davala by som ho cez den na nejaky cas na brusko, snazit sa ho zabavit, aby posilnovalo.

misha123
18. sep 2012

Moja mala uz v 2tyzdni hlavicku zdvihala a aj s nozickami sa vedela pekne zapret..teraz ma vyse mesiaca a cakam kedy sa mi sama pretoci..velmi je sikovna

Tu začni písať odpoveď...

Odošli