Má vaše dieťa dvojfarebné očká?

katyax
18. feb 2014

Má niektorá z Vás skúsenosť s rozdielnou farbou očiek u bábätka? Naša takmer 5 mesačná dcérka má jedno očko hnedé a druhé modré, pri narodení ich mala obe tmavomodré. Myslíte, že takéto dvojfarebné očká ostanú alebo jedno z nich zmení farbu? Zatiaľ je také nevšedné bábo, ale hlavné je, že na obe očká vidí 🙂))

andelok
18. feb 2014

Jedna moja kamaratka ma kazde oko inej farby...neviem, ci to ma od narodenia, ale je aj tu na Koniku, mozes sa jej spytat sama, ked chces, dam ti kontakt v sprave 🙂

titulienka
18. feb 2014

U nas na zs mal ucitel take ocka modre a hnede boli sme s toho ako deti v soku 🙂 dnes uci nase deti a ich reakcia je taka aka bola aj u nas 😀 takze ich ma stale modre a hnede 🙂

stanislavao
18. feb 2014

ocka novoredencov su cca vsetky rovnake a potom po case sa farba ukaze, ze aka je. to, ze je kazde ocko ine je velmi zriedkave, ale poznam takych 2 ludi, co maju jedno oko hnede a druhe modre. uz sa jej to asi nezmeni.

berus222
18. feb 2014

aj ja mam take. jedno hnede a druhe modro-zelene. len neviem ci od malinka som to tak mala (vtedy boli cierno-biele fotky).

yukki
18. feb 2014

Moja malá mala jedno očko do hneda, druhé modré...teraz v piatich rokoch sa tie farby už tak viac vyrovnávajú do modra, tú hnedú v tom jednom očku už až tak nevidno....husky, no.

adeala
18. feb 2014

hehe, to je sen môjho muža, mať dieťa s dvojfarebnými očami 😀 predpokladám, že tá modrá už tiež nie je rovnaká, ako pri narodení a takto jej to aj zostane.Mám kamarátku, ktorá má také oči a veľa chlapom sa to veeľmi páči 😀

dafy
18. feb 2014

moja splužiačka mala jedno oko zelené druhé modre 🙂 bolo to také čudné ked si sa jej pozrela do očí 😝

cmulinko
18. feb 2014

Moj prvy syn ma hnede oci,ale mame taky zaujimavy ukaz,ze v pravej hnedej duhovke ma cca 2 mm siroky a po celej dlzke duhovky jasno modry pasik a je to dost vidiet hned na prvy pohlad.Kazdy sa ho pyta ze co to ma tu modru ciaru v oku 😀 ci to je nejaka choroba a ci ho to neboli.Ja si robim z toho srandu pred kazdym,ze tym,ze sa on narodil na 36 tyzden,tak sa process sfarbenia oci nedokoncil uplne,preto je tam ta modra ciarka. 😀

ichbinich
18. feb 2014

Nase krstniatko ma rozdielne farby oci. Nie je to ale vyrazny rozdiel, podla toho, ake je svetlo, to vidno viac alebo skoro vobec. Jedno ma hnede a druhe zelene. Vsimla som si to, ked mal par mesiacov, teraz ma vyse dva roky a stale je to take. Pokial viem, tak to ostane a je to cisto opticke, s kvalitou zraku to nema nic spolocne.
Mas teda vynimocne babo, bud na nan hrda 😉

mimla
18. feb 2014

Stáva sa to nebolí to . Jeto prejav heterochrómie a je to dané geneticky, ako už z názvu vyplýva

michaela.g
18. feb 2014

@katyax ahooj mali sme jedno ocko modre druhe zeleno hnede 🙂, teraz ma kocicka skoro 3 rocky a uz rozdiel neni vidiet, menilo sa to pomaly ale uz su hnede 🙂

slava76
18. feb 2014

poznám dievča čo má jedno oko hnedé a druhé modré.. ma to od narodenia.. 🙂

fatima30
18. feb 2014

jamam svagra a aj v triede mam jedneho chlapceka

lucinkab
18. feb 2014

Kamoška čo mi robí nechty má jedno modré a jedno hnedé 🙂 vraj su to nadpriemerne inteligentný ľudia 🙂 a inak skoro každé dieťa keď sa narodí má modré očká a časom sa vykryštalizuje farba ktorá mu ostane 🙂 aspoň bude Výnimočná 🙂 😉

martinka05
18. feb 2014

dcéra môjho bratranca má jedo hnedé a druhé modré, už od narodenia 🙂

mira5
18. feb 2014