Mali ste veľké bábätko po vitamínových doplnkoch?

jezibab
1. dec 2010

Ahojte všetci, robím si taký malý prieskum, lebo som počula od kvalifikovaných odborníkov viackrát názor, že užívanie vitamínových doplnkov pre tehotné spôsobuje, že sa rodia väčšie a ťažšie deti ako v minulosti (t.j. asi nad 4 kg). Ja som ich preto neužívala a porodila som donosené dieťatko 3450 g, čo je pre mňa tak akurát🙂
Zaujíma ma, či ste užívali vitamínky, ako dlho a aké veľké dieťatko sa vám narodilo. Tiež ma zaujíma, či ste ich neužívali a tiež ste mali ťažké dieťatko. Ak ste mali väčšie deti, mali ste tehotenskú cukrovku?
Ďakujem za odpovede!
Katka

danabel
1. dec 2010

Ahoj, ja som užívala Jamieson Prenatal, ale asi tak každý druhý deň a malá sa narodila v 39.tt s váhou 3330g.

masinka
1. dec 2010

ahoj
takychto ankiet tu uz zopar bolo 😉
ja som brala na zaciatku tehu vitaminy Calibrum babyplan a mami a kyselinu listovu, potom Centrum Materna. Brala som ich vzdy ked som si pri mojej tehu-skleroze spomenula - co nebolo prilis casto. Prva dcera mala 3460 g a druha 2800g. Moja mama a babka ziadne vitaminy nebrali a bracho aj moj otec mali 5 kg.

nice202
1. dec 2010

Ano, mne sa narodila dcera 4800 g a 54 cm. Neviem ci to bolo tabletkami, neodvazujem sa to povedat, pretoze len raz som bola tehotna a tie vitaminy som brala. Uzivala som ich od zaciatku

katusradus
1. dec 2010

ahoj,ja som pri pri dcére užívala baby vit,váha bola 3750g a pri synovi calibrum a váha 4300,užívala som ich od druhého trimestra

bona
1. dec 2010

Hned po vysadeni antikoncepcie som zacala uzivat Centrum Maternu, brala som ju viac menej pocas celeho tehotenstva a Terezka mala 3550g a 52 cm..cize ziaden extrem..🙂

evickapooh
1. dec 2010

s noemkou som brala femibion [kazdy 2 den]vazila 3600 gr ,s leuskou som brala elevit len 2 balenia a vazila 4100 gr

alexandrah
1. dec 2010

ahoj, ja som nic nebrala, ani som nechcela, stravujem sa zdravo, a som prcek, moj syn mal 3040 g, a 51 cm, co bolo tak akurat, inak by som musela cisarskym ...narodil sa presne v den terminu ... 🙂 ani cukrovku som nemala,.

myzma
1. dec 2010

ahoj, brala som pri prvom tehu calibrum babyplan a potom som presedlala na calibrum mami a ten uzivam dodnes (kojim a som opät tehu)... ale nedodrzujem davkovanie, obcas vynecham (zabudnem a pod...) plus kyselinu listovu... maly sa narodil s vahou 3290g v "podstate v termine" (5 dni pred terminom od dr. a 1 den po mojom termine).. ja i brat sme mali cez 3,5 kg, mama vtedy ziadne vitaminy nebrala...

podla tych odpovedi vidno, ze sa to neda pausalizovat, aj mna jedna znama "strasila", ze po vitaminoch budem mat velke babo, a nic 😀 casto je to podmienene geneticky, svokra mala 4 deti vsetky pod 3 kg...

veronika81
1. dec 2010

ja som brala od Jamiesonu Prenatal (už aj 3 mesiace pred otehotnením), malý sa narodil pár dní pred termínom s váhou 3270g a 50cm. Takže akurát 🙂

natashkaa
1. dec 2010

nie ja som mala mini babo

murinka
1. dec 2010

ja som uzivala calibrum baby a mami cele tehotenstvo a mala sa mi narodila s vahou 3250g a 49cm tyzden po termine😉

desmodka
1. dec 2010

ja som brala femibion cele tehu, maleho som tyzden prenasala mal 50 cm a 3850 g.. ale nemyslim ze velkost babatka zavisi od vitaminov... skor tam hra rolu genetika

margarita
1. dec 2010

ja som neuzivala nic okrem kyseliny listovej a zeleza v tehotenstve, porodna vaha bola 4130g, tehu cukrovku som nemala. dcerka mala este vyssiu vahu pri porode nez jej otec pred 30timi rokmi bez vitaminov 😀

aj podla mna je to viac o genetickych predispoziciach nez o tabletkach, akychkolvek.

trosku morbidna poznamka, ale kolegynka ma v tehu utesovala, ked mi Dr hrozil, ze asi malo priberam, a ze dieta bude podvyzivene 🙂 ze v koncentraku zeny tiez rodili a moc toho nepojedli a o zdravej strave ani slychu, takze asi si to priroda zariadi z matkinho tela tak ci tak 😵

mija777
1. dec 2010

Tiež sa pripájam,užívala som kys.listovú pred otehotnením,potom calibrum babyplan a neskôr calibrum mami a malá sa mi narodila 4dni pred termínom s váhou 3300g a mala 48cm. 🙂

ivett1
1. dec 2010

ahoj, ja som užívala pri oboch Femibion a obidve moje ratolesti mali niečo nad 3kg, výška okolo 51 cm a obe deťúrence sa narodili cca dva týždne pred termínom...(pravdaže v inom roku 😀 )...takže boli tak akurát🙂...a čo sa týka tehot. cukrovky, tak tú som mala pri synčekovi, ale bola dôsledkom iných zdravotných komplikácií...

stacinka
1. dec 2010

Ja som uzivala a nemala som velke babo- 3340g a 50cm.

janka2732
2. dec 2010

ja som nič nebrala dcerka mala 5330 a 53 cm, a syn 5310 a 53 cm 🙂

natalia777
2. dec 2010

ahoj ja som brala vitaminy pregnacare cele tehotenstvo a mala sa narodila s vahou 3470 g a 52 cm 🙂 🙂 🙂

22mamina
2. dec 2010

pri prvom som nic neuzivala, maly sa narodil s vahou 3080 g, 53 cm, pri druhom som uz este pred tehu uzivala calibrum babyplan, potom maternu a maly mal 3600g, 53 cm 🙂

kaktusik007
2. dec 2010

rovnako som brala jamieson prenatal, maly sa narodil s takou istou vahou ako @danabel dievcatko, akurat ze az v 41tt 😀

akdarka
2. dec 2010

ja som nic neuzivala,maly mal 4245g a 52cm.ziaden diabetes ani velke deti v rodine;)iba toto nase "slonica"

eli2
2. dec 2010

Ja som uzivala Calibrum cele tehotenstvo, dcerka sa mi narodila den pred terminom s mierami 3050 g a 49 cm. Presne tolko som mala ja, ked som sa narodila mojej mame :o). Tehotensku cukrovku som nemala.
Teraz planujem dalsie tehotenstvo a premyslam nad Multi Tabs Perinatal, ktore okrem kyseliny listovej, vitaminov a mineralov obsahuju aj probiotika. Pocas prveho tehotenstva som mala strasne problemy so zapchou a probiotika na to pomahaju.

barchee
2. dec 2010

ahoj, ja som do cca 31 tt papala femibion a teraz papám calibrum mama - ale len 1 tabletku denne a probiotiká, ale mám tehotenskú cukrovku, takže som sama zvedavá, aký veľký bude štuplík 🙂 zatiaľ bol nakaždom utz váhou v norme, tak uvidím 😉

matula1981
2. dec 2010

Ja som uzivala femibion pocas celeho tehotenstva a mala sa narodila v 40tt s mierami 3280g a 50 cm. Tehotensku cukrovku som nemala.

mamkaivka
2. dec 2010

malý vážil 4550g 54 cm narodený po termíne,nebrala som žiadne vitamínové preparáty, tehotensku cukrovku som nemala

seagull2404
2. dec 2010

ja som brala vitaminy aj pred otehotnenim (Calibrum baby plan), aj pocas tehotenstva som brala vitaminy urcene pre tehotne anasa mala sa narodila v termine s mierami 51cm a 2800 g 😉

jk77
2. dec 2010

ahoj. ja som brala pred otehotnenim kys.listovu a calibrum baby plan.Pocas tehotenstva Calibrum, aj pocas dojcenia prve dva mesiace.Maly mal 3440g a 51cm. 🙂

aninana
6. dec 2010

Ahoj Eli2,ja som ti uz kdesi myslim odpovedala na tvoj prispevok.....ja osobne tieto vitaminy uzivam od zaciatku tehotenstva( Multi Tabs Perinatal) a mozem iba potvrdit referencie ktore som sa na ne dopocula....hlavne tie probiotika maju cosi do seba, a najlepsie na nich je aj to ze ich mozes uzivat v podstate nepretrzite do porodu a aj po porode, lebo su vhodne aj pre kojace mamicky. Skusila som teda viacere ale tieto ma dostali....som zvedava ci budu fungovat aj po porode 🙂

auroruska
6. dec 2010

Ahoj ja som bola v 14 tt, hospitalizovana, ked som sa opytala lekarky ci mam uzivat prenatalne vitaminy. Tak ma lekarka sprdla, ze sa zbytocne napchavat liekmi a zatazovat pecen nie je tiez nic moc dobre ani pre mna a hlavne nie pre babatko. A ze sa potom na sale cudujeme vsetky, ze sa nam narodia 5 kilove deti. Vysvetlila mi, ze babetko si cez moje telo vypyta vsetko co potrebuje, ci je to zelezo alebo kyselinu listovu. Ved na to sa robia krvne testy aby sa vedelo co babatko potrebuje. Vsetky vitaminy su robene len na to aby deti neumerne priberali. Pokial mas bezproblemove tehotnstvo nemas dovod nic brat.