Malý má na krku pod kožou malú uzlinku. Čo to je?

pastarela1
8. aug 2008

ahojte.
maly ma na krku pod kozou malu uzlinku. neni to vidno iba ak je otoceny na stranu tak trosicku. objavila som ju ked som ho hladkala po krciku. stretli ste sa s tym niektora? inak ja mam taku podobnu uz roky tam kde je klb nohy a tela. neviem ako sa to vola ale tusim tam niekedy moze byt aj pruh..

sonoga
8. aug 2008

mala by si ist ku doktorke na odber krvi. inac, ta moja doktorka sa ma pytala, ci sa Zina nehrava niekde, kde sa chodia vencit psy alebo macky. ale ona mala akoby taky tukovy vankusik na brusku. a doktorka povedala, ze deti, ktore su v takom prostredi, tak maju uzlinky na krku.

junovka
8. aug 2008

pastarela, nieco podobne som teraz opisovala v teme na Babetkach od uzivatelky Ivky 4.. 😕 😉

evulik6
8. aug 2008

Ahoj pastarela1, nasmu malemu som zistila uzlinky ked mal asi 2 mesiace - na hlavicke dolu na oboch stranach. Ma aj na krku... Pani doktorka nam to do teraz sledovala, no pred mesiacom som mu nasla uzlinku za uskom (zistila som to asi tyzden po ockovani prevenarom II.). Citala som, ze taka reakcia po ockovani u deti byva, no pre istotu som o tom nasej doktorke vravela. Kazala mi to natierat fastumgelom, a ak sa s tym nebudu diat ziadne zmeny (zmensenie), tak mam prist s malym a vezme mu krv... to bolo pred dvoma tyzdnami. Dnes sme boli na odbere krvi - bolo to strasne, brali mu ju z hlavicky, nakolko neboli na rukach viditelne zilky... Poriadne sme sa vsetci potrapili - na prvykrat sa odobrat krv nepodarilo, tak ho napichli este raz. Vysledky budu v stredu - ale iba niektore... (brali mu aj vyter z hrdla), lebo z krvi urobia vsetky mozne testy na virusy, atd. Ostatne sa dozvieme neskor. Takze teraz nebudem kludna kym sa nedozvieme vsetko. Dufam, ze to budeme mat v poriadku... drz nam palce.
Inak doktorka povedala ze uzlinky su bezne pri detickach, vraj sa robia aj zo soplikov, z angin a podobne. No nas maly chory ani nebyva, tak preto ten odber krvi - no ale hlavne pre moj pokojny spanok, bo ma to stale strasiiii.
Najlepsie bude ak pojdes doktorka a prekonzultujes to s nou. 😉

junovka
8. aug 2008

.riesili, ci nema nahodou mononukleozu 😖 Nastastie nemala 😉

atevi
10. aug 2008

Ja som sa stym stretla asi pred dvomi mesiacmi, ked sa synovi zjavili uzlnky na krku na jednej strane a na trieslach tiez na jednej strane. Bol mu urobeny odber krvi. Vysledky sme dostali na dvakrat. Nastastie je zdravy. Vraj sa jeho organizmus stretol s nejakym virusom, ale zacal vytvarat protilatky, takze nedoslo k nakaze. Uzlinky by mali casom zmiznut, ale kedy, to neviem. Zatial ich stale ma.
Tiez nam dr. povedala, ze je to pravdepodobne od zvierat. Nase detske ihrisko je v strede travnika, kam sa chodia vencit psy, a je mozne, ze niektori majitelia ich pustia aj do piesku, kde sa hraju deti.

atevi
10. aug 2008

P.S. Nedostali sme ziadne lieky ani maste, bolo nam povedane, ze to zmizne same od seba.

pastarela1
autor
10. aug 2008

dakujem za vsetky odpovede. presnejsie popisem kde to ma tie male uzlinky. su pod usami na obidvoch stranach viac zo zadnej strany krku. nie su to tie co vacsinou byvaju zdurene pod celustou. jedna sa mi zda trosicku vacsia. bolo mi povedane, ze to moze byt aj z toho ked dieta rychlejsie vyrastie. no neviem, kazdopadne si zajtra zajdeme k lekarovi. inak uz som sa na to pytala doktora tu v uk a ten, ze to nic neni ale neviem ci si ich aj poriadne pozrel. potom som na to nejak zabudla nejakych par mesiacov a teraz som ich znovu nejak zbadala. mozno aj zmizli a znovu sa objavili.