Mám 3 mesačnej dcérke vnucovať cumeľ?

karap
24. feb 2012

Dcerka ma 3 mesiace a ukludnuje sa cuckanim palceka.Cumel nechce ani za svet.Napina ju na vracanie,ked jej ho chcem dat do pusy.Mam sa snazit ,,naucit ju,, na cumel?Svokra mi pili usi,ze palec je fuj,ze jej ho mam vytahovat a naucit ju na cumel.No ona ho nechce!

cora73
24. feb 2012

nechce,tak nechce 😀 ..ja som nechcela,moj brat nechcel,ani moje deti nechceli..Vypluvali sme ich kraaasnymi oblucikmi.. 🙂 aspon nemame predkusy a ine veci..Nie je krajsi pohlad,ako na 4-5 rocne dieta,ako beha s cumlom... 😕 A svokra nie je trocha mimo????? Nechce naucit tvoju malu v 3 mesiacoch aj na nocnik nahodou??? 😀 😀 😀

traktor
24. feb 2012

ja by som to neriesila, ..pokial je tvoje dietatko spokojne s palcekom a vie sa nim ukludnit, nech ho ma, ..nas Paťko mal tiez palcek, s cumlika ho napinalo, ..a dost skoro si ho aj prestal cumlikat...ono sa hovori, ze budu krive zubky a tak..ale ja tomu neverim..kedze mam 4 deti..prva cumlala cumel, druha necumlala nic , Paťko cumlal palec a Maťko cumlal cumlik ..a prave Miška, ktora nemala nic, bude potrebovat strojcek..takze..neriesila by som, nech si dudka kolko sa jej ziada 😉..hlavne, ze je spokojna

aknaj
24. feb 2012

keď nechce, asi by som ho nevnucovala,
ale keďže si cmúľa palec, pravdepodobne potrebuje niečo do úst na ukľudnenie,
moje deti napínalo z cumľa vždy vtedy, keď bol nový, prevarený, vysterilizovaný ... keď ho mali používaný, všetko bolo v pohode, možno aj u vás je ten problém
ale určite by som sa s tým palčekom neuspokojila, ak si na neho zvykne, horšie sa od neho odúča ako od cumľa, lebo ho bude mať vždy pri sebe, cumeľ zoberieš a hotovo 😉 , ale palec ... 😲

soldi
24. feb 2012

cumlik je silikonovy plastovy hnus, na ktorom sa drzia bakterie. a dcerka je rozumna, ze ho nechce. co je na tom, ze si cmula palcek? nechapem, preco sa to tak strasne riesi. vsak hadam si ho nebude cmulat do 18tich 🙂
pamatam si, ze som si cmulala palec este niekedy ako 5 rocna, napr. ked som si moc ublizila, tak som sa tym ukludnila. a nemam ani krive zuby, ani ziadne ine nasledky to na mne nezanechalo 🙂

stanislavao
24. feb 2012

ved ked ho nechce, tak jej ho nedavajte. ani moj syn v zivote nemal cumlik, lebo ho nechcel.

ava11
24. feb 2012

@soldi rieši sa to asi preto, že je to fakt blbý zlozvyk. U malého miminka to ešte môže byť ospravedlniteľné a celkom milé, ale faktom je, že sa od toho veľmi zle odúča. Sesternica si cmúľala palec ešte keď išla do školy, bol to denno-denný boj jej rodičov s ňou, a teda predovšetkým preto, že ten palec po 6 rokoch cmúľania vyzeral katastrofálne. Tučný, opuchnutý, koža na ňom zhrubnutá a vráskavá, necht zničený. Nakoniec s tým teda prestala, ale doteraz má ten palec škaredý. A bude ho mať navždy taký. A teda ten argument, že na cumli sa drža baktérie, ver mi, že na palci ich má také malé dieťa, čo lezie po zemi tiež habadej.

salma22
24. feb 2012

nie nenut jej ho .... aj od palceka si odvykne neboj nic .....

skeblicka77
24. feb 2012

jednoznacne nie, moji obaja synovia cumel odmietali a ani som im ho nenutila... 🙂 🙂 o jeden zlozvyk dietata menej... 😉 😉

bambola
24. feb 2012

ani moja cumel nemala a nechyba jej 😉
palcek sice tiez nie je ziadna vyhra ale nevidim zmysel v nahradzani jedneho zlozvyku druhym 😕

lucka127
24. feb 2012

ale prd svokra si vychovala svoje deti nepocuvaj ju..blbost nasa nemala cumel a Benjaminko teraqz len pri anrodeni a tiez cmula palceky a to nie je zlozvyk pre babatko je to prirodzene robili to aj v brusku, dcerka ktora ma 4 nema ziadny defekt cmulania.. 😀
Ben ma 3,5 mesiaca a nemame cumlik je to lepsie v noci sa nebudi ze nema co v ustach🙂)

romy31
24. feb 2012

určite ju nenúť...môj malý tiež vôbec nechcel dudlík a som rada 🙂 istý čas (pár mesiacov) si cmúľal palček, keĎ si ho objavil a zaujímalo ho to...no neskôr zas objavil ďalšie veci a prestal s tým...myslím, že je to úplne normálne 😉

abika26
24. feb 2012

nasa tiez spociatku nechcela cumlik ale veeelmi si cmulala palcek tak som jej ho obcas skusala dat a nakoniec si zvykla.ale davame skoseny,ortodonicky.palcek aj cumlik su zlozvyk no jeden aj druhy casom prejde.ale myslim ze od cumlika sa da odnaucit skor.a su pripady ked si dieta prilisnym cmulanim poskodi palec.nehovorim ze kazde ale....

alex31
24. feb 2012

nerozumiem naco cumel .... moj maly cumel nechcel a ani som ho nedavala ... ja osobne som bola aj dost rada kedze ja som dost proti cumlom a hlavne ked ich vidim v ustach deti starsich ako 3 roky ... tomu fakt nechapem naco tieto deti potrebuju cumel?????? A ked chuti na teraz prstek to vobec nevadi .. ono to prejde 😀

katka121
24. feb 2012

radšej to skúšajte s cumlíkom - ale keď to nepojde ... tak čo už. Moj maly tiež palčekoval a mali sme čo robiť aby si odvykol - cumel neskor zobere havinko alebo ho odniesie včelička 😀 😀 ale čo s palčekom ? Malý má aj trocha deformované predné zúbky, pretože poalček časom zhrubol a vytláčal zúbky smerom nahor.... ach jaj, no čo už.....

kbeata
24. feb 2012

mozno ma velky cumel 😉 ,a palcek jej vyhovuje viac,moj maly jeden cas cmulal prsty

lenka311
24. feb 2012

neuč ju... nemá to zmysel, tak v pol roku si prestane cmúľať aj ten palec... a bude po probléme... mne malá nechcela cumeľ ani za svet, tiež jej ho babka dávala na silu, tiež ju napínalo.... rôzne druhy, rôzne tvary, mala som ich asi 15.... nechcela... teraz som rada, že ju od cumľa nemusíme odnaúčať....

ejuska79
24. feb 2012

ja som nakupila asi 10 druhov cumlikov-rozne tvary-nechcela ani jeden...dnes som stastna, ze ho nikdy namala, aspon ju nemusim oducat a nepaci sa mi ked take velke deti ako moja (1,5r) chodia po ulici s cumlikom.... ja som jej ho tiez chcela najskor nanutit, lebo zle spavala, vela plakavala (koliky)a vsetci vraveli, ze cumlik by ju ukludnil.. a tiez si cmulala prstek, ale fakt len chvilu (asi 2 mesiace) potom prestala...

adulikka
24. feb 2012

ani jedno moje dieťa nemalo cumel.a ani nechceli ani som ich nan neučila.tak netreba vnucovaf,raz som dala dcére,tak ten cumel,tak super vyplula,že preletel daleko

luba142
24. feb 2012

ja by som tiez nenutila nasilu. Starsia dcera po navrate z porodnice sumel vyplula vystrelon na druhy koniec izby a odvtedy ho nemala, mladsia ma doteraz cumel a bude problem oducit 🙂

terina25
24. feb 2012

ja by som ju nasilu nenútila.ale tiež nie je dobré ,keď si cumle palec.ako to už niekto spomenul,palček sa jej potom može zdeformovať.to je potom fakt lepší ten cumlík ako palec.skús namiesto toho,aby si jej nanútila cumel odnaučiť ju od cmúľania palca nejako ináč.neskúšala si napr.potrieť jej niečím palec,čo by jej nechutilo?aby si ho prestala dávať do úst.

lauricka
24. feb 2012

daj tomu cas a uvidis, este je malinka. Tazko Ti niekto poradi, lebo Tvoje dieta je jedinecne, kazde je ine...sama musis odhadnut situaciu a vycitit, co je dobre.
Mozes skusit rozne druhy cumlov, ak sa budes chciet vyhnut tomu palcu, vraj niektore deti prijmu len ten uplne najobycajnejsi cumel s klasickym tvarom...Mojich napina tiez, ale viem im ho dat aj tak do ust, len na to treba techniku 😉, niekedy im ho musim pridrzat v ustach chvilu, niekedy sa potom chytia a chvilu cumlaju, ale skor ci neskor vypluju. Ale pre krizove pripady, ked potrebujem utisit a skludnit sa to niekedy oplati pouzit, niekedy to zaberie (inokedy zasa nie) preto cumle nosim so sebou, ked niekam ideme. Ale zvyknut si na ne urcite nezvyknu, pochybujem. 🙂
S tymi vplyvmi a nevplyvmi na zuby a pod. by som sa netrapila, myslim, ze aj bezcumlikatych s problemom so zubami a so strojcekmi je dost, tazko povedat, ako velmi to skodi a neskodi.

mircalla
24. feb 2012

My sme cumeli nikdy nemali, maly to tiez vypluval a nikdy o cumel nemal zaujem. Podla mna nenutit, mozes zacas obcas vyskusat, ale nenutit.

ivetkab.
24. feb 2012

@karap starší syn chcel cumeľ bez vacsich problemov. dcérka už mala pol roka a nechce cumel za nič na svete. ja som chcela naučiť na cemul len preto, aby som mala utíšovadlo. Ak by sme boli niekde, kde proste musime byt a malej by sa to nepáčilo. Každý sa k tomu vyjadruje inak, pretože každá máme iné deti. Synček sa od cumlika odnaučil sam.Nejako ho už nechcel na spanie. vonku sme ho nenosili nikdy. dcérka ma radšej palcek. Hnevá ma to, pretože som mala jednu spolužiačku na základnej, ktorá si stále cmuľala palec. tak mám pred tým taký rešpekt aby to aj mojej paulinke neostalo... 😀

mayik
24. feb 2012

V dnesnej dobe je fakt obrovsky vyber cumlikov a aj to moze byt problem. My sme malinkej cumlik zo zaciatu nenutili, kedze ho nechcela, lenze co cert nechcel, trojmesacna zacala s prstom do ust, niekedy az tak ze sa povracala, co pri refluxe ziadna vyhra. Tak som kupila cumlik riadne z lekarne znacka MAM a ten sa ujal 🙂 dokonca tak, ze teraz s nim aj zaspava. Stale si myslim ze od cumlika odnaucim skor ako od prsteka, nakolko ten ma stale pri sebe 🙂

moniciak
24. feb 2012

Naša je cumlíkový typ 🙂 a uznávam je to veľkou pomocou pri zaspávaní po očkovaní pri prerezávaní zúbkov aj nedávno mala asi 3 dni virózu a pomohol aj tam... Ale nenútila by som veď je ešte drobček 🙂

steggy
24. feb 2012

Moja takmer 3 ročná používa ešte stále palček pri zaspávaní, cumeľ odmietala. Žiaľ aj cumeľ aj prštek krivia horné rezáky. 😒

4ocka
24. feb 2012

Ahoj mamina,urcite nie na silu. Moj syn v porodnici dudakoval o sto sest,ako sme prisli domov,napinanie,vypluvanie,grcka...sem tam.som.mu ho ponikla,nechcel,tak smola. Ale ocakavaj,ze nemusi chciet ani flasku pokial.kojis. Moj maly zacal flasku prijimaf az okolo 9-10 mesiaca,inac fuj fuj... Palcek vytahuj,no cumel schovaj do stolika,uvidis,ze ten cas rychlo prejde,ved ja ani neviem ako to ubehlo a moj ma uz rocik prec..

tiffanka
24. feb 2012

Nútiť by som ani ja nenútila. Ja som sa tiež pokúšala pri drobcovi, ale márne...má rok a pol a vôbec nechce cumeľ od malinka ani fľašu..ešte sa kojíme. Ale fakt boli chvíle, keby som brala všetkými desiatimi, aby sa na tieto dve vymoženosti naučil, ale teraz je to už ok...O jednu starosť menej...nebudeme sa musieť odúčať 😀 ...A som zvedavá, staršie obidve baby boli cumlíkové,ale tak v norme..obidve frčali /mladšia ešte aj frčí/ 😀 na fixných strojčekoch, Že vraj cumeľ je pôvodcom všetkého. Tak o pár rokov sa tu vyjadrím, či sa tradícia nebude opakovať 😉 Držkajte sa . A ešte ma napadla kombinácia med+cumeľ . Mamičky , prosím, nerobte tooo! Živý dôkaz tu v blízkom okolí: jednému chlapčekovi vo veku dvoch rokoch bolo nutné vytrhať všetky zúbky 😢 ...to len okrajovo...

alexis617
24. feb 2012

ahoj mne by cumel tiež nechutil ,nenúť ju ani môj drobec ho nemal 😉

pe
27. feb 2012

urcite nie, cumel je strasne navykovy, potom je problem sa ho zbavit, ale zas ani palec nie je vyhra, co tak skusit nejake hryzatko, zrejme si ten palcek cucka preto, ze ju v tej puse nieco hneva, mozno svrbi, mojej dcerke sli zoby od troch mesiacov, v 4. mesiacoch uz mala oba dolne rezaky von, takze sme museli tiez zaviest hryzatko, aby to zvladla