Mám iba gestačný vačok a plod nie. Prečo?

modraell
4. mar 2010

Ahojte, vie mi niekto vysvetliť prečo plod sa nevytvorí, iba sa vytvorí gestačný vačok? Mal niekto takýto problém? Ani doktor mi to nevedel vysvetliť, že to sa stáva, ale prečo? Sama sa trápim, čoho mohlo byť príčinou, že sa mi to stalo?....prosím, kto vie mi odpovedať? Ďakujem...

lenka20
4. mar 2010

modraell na toto ti asi nik neodpovie, skratka sa to stava, urcite si to nijak nemohla ovplyvnit, zrejme nejake embrijko bolo a prestalo sa vo velmi skorom stadiu vyvijat... tak snad nabuduce to dopadne lepsie..drzim palce...

modraell
autor
4. mar 2010

ahoj lenka...díky moc....ja som zabudla napísať, že v období, kedy som asi pravdepodobne otehotnela, tak som mala herpes, niekde som čítala, že by aj to mohlo byť príčinou, že sa plod nevyvíjal....mohlo by to byť fakt tým....

maryah
4. mar 2010

ak si ten herpes dostala vtedy po prvy krat tak vtedy zevraj vznikne nejaky ten problem, ale ked sa ti herpes vytvara bezne tak to by problem nemal byt... ja mavam herpesy od dectva...

lenka20
4. mar 2010

modraell no skratka nieco nebolo v poriadku a tak je lepsie ze si to priroda poriesila sama, este budes urcite tehulka a bude vsetko v poriadku... herpes byva v tehu velmi casty, telo je oslabene tak je nachylne na kadeco, ale nemyslim si, ze by to s tym malo nieco spolocne..

cukor
4. mar 2010

....hlavne sa uz netráp a nechaj to tak.....to sa stáva....len sa zbytočne budeš nervovat....ver mi....mam za sebou dva potraty.....jasne,ze clovek chce vediet preco ale pozeraj dopredu a ver,ze sa ti to podarí........držím palce

modraell
autor
4. mar 2010

.....mozno je lepšie neriešiť prečo, len ma to zaujímalo, že kvoli čomu sa to stalo, aby som sa mohla tomu vyvarovať v budúcnosti....ďakujem za podporu...ahojte...

lenkaerika
28. okt 2012

ahojte, môj príbeh skončil našťastie dobre, ale tiež si to lekár nevedel vysvetliť: keď som pred 3,5 rokmi čakala moju dcérku, hneď po potvrdení, že som tehu, som začala špiniť. lekárka ma poslala na sono, kde mi lekár povedal, že tam "nič nie je, iba gestačný vačok" a z toho prázdneho vnútra, kde by mal byť plod, sa to odlučuje von a spôsobuje krvácanie. bolo to v piatok, kázal mi prísť v pondelok s tým, že ak sa to nezmení, ostanem hneď v nemocnici a keby som začala krvácať viac, mám ihneď prísť na hospitalizáciu. celý víkend som preplakala a v pondelok mi tento renomovaný piešťanský gynekológ povedal "ale nám za víkend to bábo narástlo". za dva dni bola vo vačku malá fazuľka, ktorá má dnes už vyše metra 🙂 pri nasledovných sono kontrolách tento lekár vždy frflal, že čo to mám za brucho, keď skoro nič nevidí, že moje telo zle prepúšťa uzv-vlny....

ivancek123
20. nov 2013

@lenkaerika ahoj,presne toto sa stalo mne dvakrát,prvýkrát lekári,nečakali a urobili mi kyret,ked som otehotnela druhýkrát,tiež mi v piatok povedali,že mám v pondelok prísť na kyret,tiež som preplakala celý víkend,ale v pondelok sa tam moja Viktorka ukázala a dnes má 8 rokov a teraz mám aj 9 mesačnú Kristínku,dve krásne dcérky.

kukinka231
20. nov 2013

mne doktor v pondelok povedal presne to iste .... cely den som prerevala v utorok sa so mnou v praci nedalo bavit ... ale povedala som si ze nemozem mat takuto informaciu len od jedneho lekara objednala som sa na dalsie sono inde hned na stredu a uz tam bol aj plod tak som plakala dalsi den ale to uz bol iny plac ...

kiki68
21. nov 2013

to,ze sa vytvori gestacny vacok,ale plod nie,tak to sa stava vraj tak,co mi moj gyndos hovoril,ze sa tam nieco zacne diat, teda oplodni sa to,ale ostane to len ako malinky zhluk buniek,co sa nevyvija dalej,aby z toho bolo babatko a teda ani to nei je vidiet na USG,len telo casto zblbne a pod vplyvom hormonov pracuje a teda dutinka sa zvacsuje,zena ma vsetky priznaky tehu,casto aj vysoke HCG,ale babo z toho nebude. Je to velmi nepekna hra prirody 😒 Lekar mi hovoril,ze nie vzdy by sa z toho mali hned robit nejake zavery,ze niekde je chyba,lebo casto ej to len taka jednorazova chyba v celom systeme a dalsie tehu uz je uplne v pohode. Len clovek sa uz po takom niecom boji, lebo si moc dobre pamata,co sa stalo.

peterek414
22. nov 2013

@modraell ahoj ja som bola tehotna a ked som isla doktorovy v 10 tyzdni tak mi povedal ze mam len gestacny vacok a plod nie a ked som sa ho opytala preco tak mi povedal ze to je geneticka vada ze som v 10 tyzdni ale vacok vizera na 7 tyzden tak ze tehotenstvo skoncilo skor ako poriadne zacalo....a od tedy sa mi nedari otehotniet....

cuciacik
28. nov 2013

aj ja som si tym presla...asi pred mesiacom som bola na cisteni...bola som vo 8 tyzdni ale podla velkosti to bol len 7...doktor mi povedal ze ani oni poriadne nevedia preco sa to stava ale ze v dnesnej dobe je to az 17% tehotenstiev,ktore tak koncia...v nemocnici mi povedali ze sa nemam coho bat ze to neznamena ze uz nebudem mat deti alebo ze budu nejake problemy...

zuzu1108
2. dec 2013

Ahojte. Ja som teraz v sobotu mala kyret ☹ . Diagnoza anembryomola. Bola som na ivf z toho sme mali dve embrya s , dva vklady obidva sa skončili kyretom s tou istou diagnózou ☹ . Myslite ze je možné aby este ďalšie tehotenstvo dopadlo dobre? Dr.povedal skúsiť este raz ivf a ked by to dopadlo este raz zle tak skúsiť darované vajíčka alebo spermie. Ale my mame spermiogram celkom ok a svoje vajíčka dokážem vyprodukovať. Mali ste niektorá opakovanú anembryomola a potom ste otehotneli?

lucinocka
2. dec 2013

@zuzu1108 ja som bola prvykrat na kyret v 12 tt, na poslednom sone bol len prazdny vak.. hematologicka mi nasadila do druheho tehu okamzite injekcie na riedenie krvi...vysvetlila mi, ze v maternici su male cievky a zilky cez ktore prichadzaju plodu ziviny, kym si nevytvori popucnik a placentu a tie sa upchali, plod sa vysusil a jednoducho sa vstrebal do tela...
Druhe tehu bolo bez problemu / boli ine problemy/ , brala som cele tehu injekcie aj 6 tyzdnov po porode a mala je uplne zdrava...mozno by som sa informovala na hematologii a dala si urobit geneticke vysetrenie na trombofiliu

zuzu1108
2. dec 2013

@lucinocka ahoj. Mam urobene aj hematolog.vysetrenie krvi. Nemám žiadnu mutáciu krvnú. Teraz som brala od 4tt fraxiparin 0.3 ale to dom začala az od toho 4tt ken pre istotu. Ale ako som bola v 5t na utz a opäť tam bol len gestacny vak bez zltkoveho vaku, som vedela ze je opäť zle. A my sme mali embrya aj geneticky vysetrene. Čiže nemali ani jednu z 20 chorôb ktorá sa dá geneticky vyšetriť.

lucinocka
2. dec 2013

@zuzu1108 juj tak to potom neviem :( mne sa zastavil asi v 7 tt vyvoj plodu, mal srdiecko vsetko, ale potom uz stale podla UTZ bol v zaostatku az nakoniec tam nebolo nic..injekcie som brala od 3+6 tt hned ako som videla naznak ciarky na teste...neviem ani na tvojom mieste kde by som este sla na testy, na klinike kde ti robili umele oplodnenie, ti nepovedali, kde by mohla byt chyba?

zuzu1108
2. dec 2013

@lucinocka no my sme ani pri prvom nemali embryo, nic len vak. Povedal dr.ze naše gény ked sa spoja tak niekde asi nastane chyba a ze by sme mali niečo buď spermie alebo vajíčka nahradiť cudzími. Ale to je momentálne neprípustné pre mna. Len sa bojim ak niekedy pôjdem na ďalšie ivf aby sa to nezopakovalo 😖 . Este pôjdem k jednému genetikovi som zvedava co mi povie. Ci bude robit nejake testy ďalšie.

katka17044
12. dec 2013

Ahojte prosím nepočuli ste o tom, ked je plod v spodnej tretine dutiny maternice? Bola som prvy krat na ultrazvuku a bol vidiet aj gest. vacok aj zltok ale ze nevyzera to dobre lebo je uhniezdený nízko... tak mam teraz strach máte s tým skúsenosti... dakujem pekne. Som v 5tt

lennykai
12. aug 2014

ahoj dievačatá dokedy sa ma vytvoriť gestačný vačok, som 5tt 3 a lekár povedal že tam ešte nieje. som z toho na nervy. vdaka

zuzu1108
12. aug 2014

@lennykai Ak je hcg 1000 uz je vidiet gestacny vak.

balada6
12. aug 2014

@lennykai ja by nestresovala ,,,,my sme mali 1400hc.,a bolo vidiet len malu bodku ako mak,,,,, zalezi od ultrazvuku aky ma kvalitny,,,,ono sa to kazdy den vyvija velmi rychlo, bud kludna

ivec16
12. aug 2014

@lennykai noo v inych krajinach ti sono spravia najskor v 12 tyzdni a zeny tak na nervy potom nie su... proste musis chvilu pockat... ak nekrvacas, nemas bolesti, tak je vsetko v najlepsom poriadku... a treba len prist o trosku neskor...

balada6
12. aug 2014

@lennykai a po dalsie, to ze si v 5 tt a 3 dni ti povie podla menses,,,,a je to priblizne, mozes byt menej a preto nic nevidno,,,,, ako pisem nestresuj 🙂 bublinka sa ukaze

lennykai
12. aug 2014

vdaka dievatá, krv mi zatial nebral vraj ešte treba počkať, tak sa budem snažiť prečkať bez môjho stresovania. minulý rok som mala zamlčaný potrat pred dvoma rokmi spontány potrat tak som z toho na nervy. tak dúfam že to dobre dopadne. predpísal mi i dufaston snád pomôže. dakujem dievčatá

verka277
3. nov 2014

Babenky,potrebujem radu,som zufala :'( ... som v 6+1 cize zaciatok 7 tt podla ultraz
a dnes nebolo vidno plod.Iba prazdny gest.vacok.O tri dni mam ist na dalsi ultraz.Myslite,ze by sa tam mohlo nieco aspon 1mm nase vytuzene objavit?:(

aliqa
3. nov 2014

Tiež som pred vyše rokom zažívala to isté.. nakoľko mi umrela dcérka a po 6m sa mi podarilo otehotnieť, tak som bola neskutočne šťastná..no lekár mi vravel,že je tam len gest. vak a o týždeň kontrola.. tak strachu veľa..o slzách ani nevravím..a tá radosť, keď som uvidela na monitore uzv srdiečko sa nedá opísať.. Teraz spinká vedľa mňa..písať aby si sa nestresovala je zbytočné,lebo poznám ten pocit..že nemôžeš nič urobiť.. iba čakať.. a pevne verím, že to dopadne ok..drž sa

verka277
4. nov 2014

@aliqa a v ktorom tt od oplodnenia,alebo podla ultrazvuku si videla plodik?Ja pevne dufam,ze za tychto par dni sa tam nieco ukaze a ak nie :( , tak bojujem dalej aspon do konca 8 tt podla ultraz.Citim,ze tam niekde je a schovava sa nam.

aliqa
4. nov 2014

@verka277 keď som mala len vak,tak som bola skoro 7tt..a srdiečko bolo vidieť v 8tt..držím päste,aby si sa mohla tešiť..a nemusela byť smutná..nech sa to podarí..

zuzu1108
4. nov 2014

@verka277 Mohla si mat neskor ovulaciu a tym padom ste trosku neskot vyvojovo.
A vak bol uplne prazdny? nebolo tam ani zlte teliesko?

adela232
4. nov 2014

Aj mne sa to stalo. V 6 týždni vraj tam nič nie je, alebo len veľmi malé... poslali ma do nemocnice, potom že mam prísť o týžden a že nič nezaručuju. Išla som sa zbázniť od nervov. A po týždni už mala fazuľka 6,5mm. Podrástla a všetko bolo v poriadku. Džím palčeky aby to nabudúce vyšlo a nezažívala si znova tie stresy. Je to strašný pocit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre