Máme 10 mesiacov a nestavia sa na nožičky. Máte skúsenosť?

veselica
16. sep 2009

Dobry den, dnes sme boli v poradni na 10 mesacnej prehliadke, a nas Samko sa nestavia na nozicky. doktorke sa to nepozdavalo a tak nas poslala na neurologiu. Ked sa snazila dr.postavit samka, mal skrcene nohy vôbec si ich nevystre, hned ide do sedu. Je tu nejaka mamicka, ktora ma s tymto skusenost? Mam strach, ci to nie je daco vazne, takze ideme sa teraz objednat na tu neurologiu. Dakujem za odpovede

dai
16. sep 2009

hm,
mne sa zda ze nasa mala sa zacala stavat az v 11-tom mesiaci - zacala hned aj chodit... nemala take to obdobie ze sa postavila a stala - viem ze niektore deti to robia uz od 6-teho mesiaca... nasa dlho lozila - ako strela 🙂 ako pisem, potom sa postavila a zacala sa hned aj pustat... dovtedy nic... od 12-tich mesiacov chodila sama, ked mala 12 mesiacov a 2 tyzdne tak uz vedela aj utekat...

ja by som to asi tak tragicky nevidela ( moja kamoska tak chodila k neurologicke s malickou lebo sa jej pretacala len na jednu stranu, tak ju tam pediatricka poslala, moja robila to iste ale moja pediatricka mi odporucila nejake cviky a do mesiaca sa mala pretacala aj na druhu stranu... 😅 kamoska potom rok nadavala ze tam stale musi este chodit na pozorovania a pritom je jej mala uplne v poriadku )

rimmel
16. sep 2009

ja osobne by som sa nestrachovala..kazde babatko je predsa ine...stresovala by som az fakt ze neskor..

veselica
autor
16. sep 2009

dai, no snad bude vsetko v poriadku, trosku si ma ukludnila, tak uvidim co povie neurolog

nikollette
16. sep 2009

Veselica, podľa mna sa nerozčuluj.. je pravda že každé dieťatko je iné, a každé začína predsa inokedy.. jedno skôr, iné neskôr... náš sa začal stavať pred 7mim mesiacom... a teraz to trénuje neustále 😅

arieska
16. sep 2009

veselica, vôbec sa netráp. náš sa prvá krát na nôžky postavil keď mal 10,5 mesiaca. každý hovoril, že hneď začne behať...kdeže...začal keď mal 15 mesiacov. kamoške sa dcérka prvý krát postavila keď mala 13 mesiacov!!! do mesiaca chodila.

zuzu333
16. sep 2009

my budeme mat onedlho rok a to este sama mala nechodi. sediet zacala az ked mala 8 mesiacov a stavat na nozicky ked mala 10 a pol mesiaca.. kazde dieta je ine.. a kamaratkina mala az ked mala 14 mesiacov.. nemusis sa bat, zatial je to v norme..

mima22
16. sep 2009

kedy sa vam zacali babatka plazit a stvornoskovat.
nasa natalka ma 8mesiacov a a este to nevie
akurat sama sedi ale to ked ju ja posadim,pretacat sa pretaca uz d styroch mesiacov.
napiste mi

drobec86
16. sep 2009

mima ani nas Martinko sa naplazi iba cuva dozadu,hodinuje, ale uz sa zacina stavat na styri, a tiez sedi iba ked ho posadim, no sice je ho problem dat sediet, chce stat, zaprie sa mi a nehnem s nim

mima22
16. sep 2009

a aj ja ked chcem malu posadit tak ju chytim za ruky a nech sa posadi ale ona chce hned tiez stat.
ked s nou skusam ci sparvi uz nejaky krok ked ju drzim za ruky tak nespravi a ked spravi tak to iba jeden
vase su ako na tom?

drobec86
16. sep 2009

no ja ho ani nechcem davat na nohy kracat najskor chcem aby aspon stvrnozkoval, ked uz z plazenia nic nebude 😒 , pretoze pre spravny vyvoj chrbtice je dobre aby najskor sa dieta plazilo, potom lozilo a az tak chodilo 😉

mima22
16. sep 2009

ja som ju len dva krat tak skusala ani ja moc nechcem.
myslis ze uz sa nebudu plazit ked sa este nezacali?

drobec86
16. sep 2009

myslim ze ten moj uz urcite nie, vraj aj moj brat a sestra najskor cuvali na brusku a potom okolo 8-9 mes. zacali stvornozkovat, a inac tebe sa uz tiez dava na styri?

sonik28
16. sep 2009

V pohode, mamičky, my máme 10 mesiacov a par dni a neplazíme ani nelozime ani si sama nevie sadnúť, ale keď ju posadím, pekne sedí...ale vraj sa to nemá robiť, tak to radšej nerobím...vraj sa posadí sama, tak čakáme...🙂

Pekne sa treba hrať na brušku a keď bude sa chcieť babätko premiestniť, nejaký spôsob si nájde...
A s tým stavaním, tak to máme časuuu....veď to je individuálne pri každom bábätku...moja mamina, keď bola mala, sa postavila až po jednom roku (nepamäta si presne), no chodiť začala až tesne pred druhymi narodeninami...akože sama chodit...

Tak nerobme si stresy v hlave...🙂

Niekde som citala, ze cim neskor, tym lepsie...je mensie riziko, ze bude ma clovek zle drzanie tela...

veselica
autor
17. sep 2009

Dakujem Vam mamicky, hned mi je lepsie, ja som si tiez myslela, ze ma este cas, ale dr. hned ze musime ist k neurologovi.

dai
17. sep 2009

veselica,
je to presne ako dievcata pisu - niektore deti vobec nelozia a hned zacnu chodit, ine dlho lozia a chodia neskoro, niektore vsetko rychlo a zase neskor rozpravaju...
nasa som ti uz pisala ze dlho lozila - ona zas uz od nejakeho 6-teho mesiaca , ale posadila sa az v 8-mom, ked mala perfektne zvladnute lezenie - vlastne sa posadila tak z toho lezenia, ze bola na styroch, podsadila si nozicku a posadila sa - nikdy som ju sama nedavala sediet a podobne... vsade sa pise ze sa to robit nema . Presne tak aj s chodenim, ze je lepsie ked deticky chodia neskor, az ked maju dostatocne silny chrbatik ... takze ja som bola v poctate rada ze mala sa zacala stavat tak neskoro, teraz ma krasne drzanie tela - keby som ja take mala 🙂 dufam ze sa jej to nepokazi...

neboj, ani nebudes vediet a maly ti bude pobehovat po celom byte 🙂 budes spominat na casy ked len tak lezkal a dal pokoj 😀

adunka73
17. sep 2009

Ahoj holky,moje druha dcerka taky vubec nelozila po ctyrech,ale v sede se na zemi prisunovala dopredu pomoci jedne nozicky,druhou mela pod sebou,no tezko se to vysvetluje,ale bylo to velmi legracni.Zacala chodit az v 15.mesicich,je to uplne normalni,vubec jsme to neresili,jenomze to neni "tabulkovy" vyvoj.

saska.t
17. sep 2009

tak nasa mala zacala robit vsetko az ked dovrsila 10 mes. behom tyzdna sedela, stvornozkovala, aj sa postavila na nozky, teraz ma 14 mes. a uz tyzden chodi, takze by som v tom vobec problem nevidela, vela deti vsetko urobi az okolo roka takze ziadny stres 😉

mamutka
17. sep 2009

ja sa tym doktorkam cudujem ze takto strasia mamicky. to si nemozu kupit aspon obcas casopis o detoch a precitat si, ze deti nie su tabulkove a ze maju na vsetko cas? ze uz to nie je ako volakedy, v polroku deti sedeli a hotovo, o chvilu sli do pavuka a hotovo, potom hned za rucucky vodene, ved ich treba naucit chodit a hotovo............teraz uz sa vie ze dietatko sa same rozhodne kedy je dost silne a citi sa na sedenie, lozenie, statie.......len keby si niektore dr.daco o tom aspon precitali v casaku, ked uz celozivotne vzdelavanie u vacsiny neplati.........

rimmel
17. sep 2009

mamutka mas uplnu pravdu, nastastie tu v UK tak neprizvukuju na nic, nechavaju veciam volnejsi pristup

a co sa mi ajpacilo ze tu pocas tehotenstva ODMIETAJU zenu vazit..lebo sa zistilo ze vaha matky nema ziadny vplyv na zdrave tehotnesvto ci babatko ci jeho vahu takze aby sa mamicky zbytocne neporovnavali a netabulkovali, nerobia to tu 🙂

mamutka
17. sep 2009

no ja neviem preco mna vazili, pribrala som v tehu 20 kg a brucho zjavne nebolo moc velke, vsetko to slo asi do mojich opuchnutych noh. ked som sa na ne stazovala, ze uz ledva chodim a puchnu extremne, tak povedali ze to je normalne. ze nemam chodit po schodoch ked nevladzem....vravim, nemame vytah........odpoved, tak nechodte po tych schodoh...........ved musim na poradnu kazdy tyzden a pod.........ticho....................no proste pointa toho celeho nikde......

trogir
17. sep 2009

Myslim, ze je lepsie, ked je doktorka pedantna a radsej da preventivne dietatko vysetrit skor, akoby mala nieco zanedbat.

Ja mam vybornu pediatricku...tiez niektore mamicky nadavaju, ze vidi aj co nema a najviac ich rozculuje, ked im vytkne, ze nieco pri dietatku zanedbali. Ale to je ich osobna jesitnost, v prvom rade mi zalezi na tom, aby bolo moje dieta pod dozorom odbornika a radsej podstupim aj zbytocne vysetrenie, ako by malo byt neskoro.

trogir
17. sep 2009

Veselica, syncek mojej kamaratky bol knedlik pomaly do dvoch rokov, ani chodit, ani rozpravat...tiez mala z toho hysterie, no a mala by si ho vidiet teraz, je to tornado, asi dohana zameskane mesiace, tak sa neboj.
Ale na Tvojom mieste by som obehla vsetky vysetrenia, pre pokoj v dusi. Drzim palce.

mamutka
17. sep 2009

trogir, to je jasne, aj ja idem radsej pre istotu vsade kam ma posle, ked sa jej daco nezda...ocka, srdiecko....radsej kopa vysetreni akoze zbytocne ako daco zanedbat. ale tieto veci su asi trosku ine, deticky maju na ne cas, nemusia sa ponahlat so sedenim a chodenim, pokial je inak vsetko ok

trogir
17. sep 2009

mamutka, samozrejme, potom zbytocne nespime a hladame na internete informacie a vzdy najdem tie najhorsie katastroficke scenare a pozorujem malu, ci to nema. To je naš udel...teda tych normalnych mamiciek, co sa boja o deti a miluju ich. V jednej teme pisala mamicka, ze je nervozna, ked jej baby place, ze ho obcas "mrskne", teda udrie a dokonca ho hodila na postielku...no mala som šok, ked som to citala, este jej niektore mamicky davali za pravdu, ze su to nervy. Tak podla mna je to STRASNE a neospravedlnitelne, co to chuda malicke, odkazane na mamu, ved deti placu ked ich nieco trapi. To je zrele na socialku, vies si predstavit, ake musi byt to dieta vysokovane? Moze mu nenapravitelne ublizit takym pohadzovanim na postel. Normalne ma hlava vtedy rozbolela. Moja malicka mala koliky dva mesiace...dost silne, tak som jej pomahala ako sa dalo, hladkala, nosila na rukach a prihovarala sa...ani ma nenapadlo sa hnevat a nervacit.

mamutka
17. sep 2009

to je strasne, co budu robit, ked im tie deti podrastu, dojde prve obdobie vzdovu, budu protestovat proti vsetkemu, utekat pri prebalovani a v noci plakat koli zubom? aj na mna je toho dost, ale radsej si sprosto zahresim, co som nikdy nerobila, akoby som maleho mala zatriast alebo tak....
drzim palce s kolikami, my sme si s malym poplakali, ked uz nic nezaberalo a hodiny sme ho nosili po byte, ako plakal od bolesti. bolo to nastastie len par krat, inak nema dovod stazovat si, mlady muz.

veronikakm
23. okt 2018

@veselica dobry den.tiez ries pdobny problem.nas Miško ma 11.5mes.iba sa pazi hodinkuje zacina sem tam sa mu podari na 4 dat a hupe sa.lekarka na poradni povela ze je v poriadku.nemam.ho potovnavat s inymi detmi.kazde je ine.ale tiez mam s toho stres😁neurolog povedal tiez je je v poriadku.ked ho chytim.za rucky hned ss pekne postavi.ale sam si nesadka iba ked ho ja posadim.moc to ale nerobim.väcsinou je na brusku a tak sa hra a dostane sa kde on chce.ale tiez mam obavi.dr.povedala ze musi na to prist sam.tak cakam co bude dalej.chodime plavat a cvicime

katren
23. okt 2018

@veronikakm diskusia z roku 2009 😉 ale snad ti autorka odpise ako dopadli 🙂

veronikakm
5. nov 2018

@mima22 nas Miško bude mat za 2 tyzdne rok.a iba sa plazi.vsade sa dostane a tiez sa nestava na nohy a nestvorkuje.pediatricka povedala na poradni ze sa nemam vobec stresovat a porovnavat s inymi detmi.kazde je ine.sama som zvedava kedy to pride.povedala ze uvidim sama ako sa to po 12.mes.zmeni.

mima22
5. nov 2018

@veronikakm moja dcéra už bude mať desať rokov