Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

zazalienka
23. máj 2010

Ahojte, po poslednej poradi - 4 mesiace a 8200 g🙂

ellise
23. máj 2010

holky, čím krmíte? To máte doma otesánky, náš mladej měl při porodu 5,2 kg a v roce 10 kg.

@janka 79, jen tak ze zvědavosti, rodila si normálně?

zazalienka
23. máj 2010

mne sa kamoška smeje že mám miesto mlieka smotanu.. ja len kojím.. 😀 😀 😀

mibel
23. máj 2010

ahojte , skúsim aj ja sa k vám pridať , Matiáško sa narodil ako 4150g a meral 55 cm, na poslednej poradni vážil 8940 to bolo pred mesiacom tak som zvedavá aká bude ďalšia váha 🙂)) ale na detičky janka79 sa nechytáme 🙂 hlavne nech sú vsetky zdravé 🙂))

lizatko1009
23. máj 2010

mibel uufff fajnu vahu mate, moj ma 7800 😀 ALE NAM JE LEPSIE TAK, ALE ASPON SME SIKOVNY A NETAZI NAS TAZKY ZADOK, UZ SEDITE, LOZITE?

wild_child
24. máj 2010

ahojte, ja som uz trosku zufala z vahy mojho krpca , vzhladom k tomu, ze papa malo a pribera stale ... porodna vaha 3350 g a 50 cm ... teraz ma 4,5 mesiaca a 8 kil ... od mesiaca je na UM, ale davam mu za 24 hodin len 5 krat po 150 ml (co je predpisana davka pre 2 mesacne dojca).. davam mu BEBU (zatial neprikrmujem), tak neviem, ci ma toto umele mlieko tak vela tukov a cukrov, alebo ma mizernu latkovu vymenu ... mozno to zdedil po mne, som bola tucne babo, lenze tu tucnotu som nevybehala (nato aby som bola chuda, musim si sakra davat baba nato co zjem, proste minimum jedla za den, aby som mala vahu chudej baby) ... tak neviem, mam trochu strach, ze to nevybeha ... mate s niektora s tymto skusenost? ako sa vyvijalo po umelej vyzive pri takychto malych davkach mlieka? 😒

wild_child
24. máj 2010

a meria 65 cm ... takze ani vysoky prilis nieje ... zaujimave je, ze ani prilisne "miselinky" nema ...

mibel
24. máj 2010

lizatko 1009 , zatial estelen sedime ale posadit sa sam nevie skor ako tazky zadok je maly dlhy , tvoj maly je podareny pozrela som foto🙂))

lizatko1009
24. máj 2010

mibel dakujem, prave som pozerala na tvojho maleho a vobec nieje tlsty, kolko ma vysku? ale tiez je velmi zlatucky 😉

tatiana305
25. máj 2010

wild_child... my sme na vlas uplne ten isty pripad ako vy.. ja sa tiez bojim o malu.. ze papa tiez takto menej ako tvoj.. a stale len pribera a pribera a pritom stale priberie viac ako predchadzajuci mesiac.. tiez krmim bebou aj davky su rovnake ako u vas.. no a mala bola este mensia o 200 g a teraz ma 4,5 mesiaca a ma cez 8 kg. no ale "miselinky" ma statocne.. ona ma asi tisic zahybov.. tiez mam pocit ze je to asi dedicne..lebo ja som tiez bola taka..ked som bola mala.. a doteraz som sice chuda ale nie kost a koza a tiez si musim davat neustale pozor na stravu takze mam tendenciu priberat..a manzel ten dlhe roky bol obezny v detstve.. takze ja si myslim ze to bude skor dedicnou predispoziciou..

nice202
27. máj 2010

moja "mala" sa narodila sekciou miery 4800 g a 54 cm

datkova
31. máj 2010

gratulujem nice 😀 😀 😀 sekcia kvoli velkosti?

ada001
31. máj 2010

Gratulujem nice 🙂 Poznam jedno babo co malo podobne miery pri narodeni 4950 gramov a 54 cm,ale dnes ma uz 19 rokov 🙂 🙂 🙂 A tiez musel ist sekciou 😢

nice202
2. jún 2010

veru sekcia kvoli velkosti. bola som na izbe s jednou co mala babo 4100 g a chlapec skoncil so zlomenou klucnou kostou a syndromom modrej masky :(. ja som bola uz dost po termine, ziadne kontrakcie, tvrdnutie brucha som nepoznala. stale uzatvorena. mala by sa bola uz udusila

datkova
2. jún 2010

ja som tiež rodila sekciou, prave kvoli velkosti, ale žial, o 4 nadranom mi odtiekla plodová voda a kým prišiel moj doky do prace, už som mala aj celkom slušne kontrakcie, ale asi to nemohlo byt nič vážne, lebo si už vobec na tu ,,bolest neviem spomenut,,
inak podla mna sekcia...celkom slušný sposob ako priviest svoje dieta na svet... 😀 😀 😀 pre mna aspon určite lepšia alternativa ako normalny p.

datkova
2. jún 2010

wild-child, tatiana, baba je najkalorickejšie mliečko na trhu... skuste radšej nutrilon...

datkova
2. jún 2010

😀 beba samozrejme 😀

nice202
2. jún 2010

presne tak, ja ani neviem, ze som rodila. trooosku ma brucho bolelo, ale uz vobec nic. :D 😎. akurat mi trosku brucho este ostalo. neviem ake to je rodit noramlne, ale pocula som tam par zien, ktore revali ako o zivot. fuu.

zazalienka
3. jún 2010

ahojte, za dva týždne prírastok 500 g, malý Miško má 4 a pol mesiaca a 8700 g 🙂

wild_child
7. jún 2010

Tatiana 305 a datkova - dakujem vam obom za reakciu, takze to bude asi tou dedicnou predispoziciou (co ma teda netesi), ale aj tym "tucnym" mlieckom :o))) lenze viacej babatiek papa bebu a su v poho, tak neviem .. . no, krpca zacnem zachvilu prikrmovat pevnou stravou, a pokracovacie mliecko uz bude ine ... budem hladat menej tukove 🙂
uz ma zacina srdce boliet z tych neustalych reakcii, aky je tucnucky, ako ho maminka prekrmuje ... 😖 musime vydrzat, snad to vybeha ...

iguska
9. jún 2010

pridam sa aj ja 🙂 moje deti boli vsetky vyse 4kilove; posledne dieta vazilo 4935g, 55cm a do vazenia sa aj vykakat stihlo, inac by malo este viac kg 😎
a ano, narodilo sa prirodzenou cestou 😕 teraz ma 10mes a vazi 10290g.
najstarsie dieta bolo pri narodeni najlahsie a v 10mes malo 11apol kg a v roku 13plus kg

adus22
9. jún 2010

my mame doma tiez velke "babätko", teda presnejsie dlhe - 15 mesiacov a asi 85 cm 😲 , ak to takto pojde dalej..... 🙂

anya01
10. jún 2010

neviem či sem patríme, ale každý nám vraví že sme velkí... pôrodná hmotnosť 3750/54 v 3.mesiaci 6100g 61cm.

anya01
10. jún 2010

ináč čiste dojčený neprikrmujem

iii
10. jún 2010

no, ja zacinam mat z mojho dietata strach - 5 mesiacov a nieco malo cez 11kg 😝 ma presne tolko, kolko jeho trojrocna sestra

rainee
10. jún 2010

dievcata ja vam tu sekciu normalne zavidim 😕 mala mala pri narodeni 4kg a 52 cm ale teda natrapila som sa jak hovado, rodila som 24 hodin som myslela ze to obe neprezijeme, uz nikdy viac druhe babo po tej skusenosti 😒
my mame v 7 mes. uz skoro 10 kg, no hruuza. pleny idem kupovat uz junorky c.5, do coho budem prebalovat rocnu netusim.

tinnka9
10. jún 2010

@rainee klud 😉 , po pol roku dietatko uz nerastie tak rychlo ako do pol roka, urcite ti budu tie 5-ky plienky stacit (poznam z vlastnej skusenosti 🙂 ). Nas najmensi mal pri poslednom vazeni v 7,5 mesiaci 11kg. Ale teraz, ako sa hybe (lozi a chodi popri nabytku) rastie skor do vysky, nie do sirky. A taky isty bol aj prvy syn, a teraz vyzera ako slizik 😉 , takze v pohode.

wild_child
13. jún 2010

tinnka9 - skusim Ti verit, lebo moj krpec 5 mesiacov a ma 8,5 kila a papa este menej ako predtym ... tak snad to vybeha 🙂 plienky zaciname stvorky, tak snad nejaky ten mesiac vydrzia :o))))

dadous
13. jún 2010

tak nam nejsou ještě ani tři měsíce a Nikča važí už 6 kilo, když se narodila tak měla 2900g a 47 cm, plně kojím a prdelka přibere co měsíc to kilo 😨 ja ted ujíždím na sladkym, tak nevím jestli to s tím souvisí 😀

cmulinko
13. jún 2010

moj mensi syn mal v 9 mesiacoch prehliadku a mal 12 kg a 80cm...teraz neviem kolko ma,ale na to obdobie sa mi to zdalo byt troska nad priemerom.