Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
11. okt 2011

@basa23 ahoj tak vydim ze maa uspech🙂moja bola tiez stale hore som myslela ze ked ju dam do druhej izby tak bude klud a prdlajz zase je to v starych kolajach:(skus neodsavat a skus studene obklady a stiahni si prsia obvazom alebo mensou ppodprdou 😉

basa23
11. okt 2011

@michelleuk no musim skusit skusim aj ten salviovy caj ted som malu uspala och le to uspavanie musim vyriesit 😠

michelleuk
11. okt 2011

@basa23 a ozaj ako ju uspavas?na rukach alebo ako?

basa23
11. okt 2011

@michelleuk mam ju na rukach ale nie tak ze mi lezi a sa snou prechadzam.dnes mi tak zaspala za 2 minuty

michelleuk
11. okt 2011

@basa23 ale tak to rychlo teda moja uz ani pri kojeni nezaspi obcas ju davam culu do postielky onna sa len pretoci na bruch a kuka a zaspava.dnes si vobec nekojila?

basa23
12. okt 2011

@michelleuk nie nie nekojila uz sme 2 dni bez kojenie teraz zacina treti den,no dnesna noc docela ok bola hore 2 krat flasku s mliekom odmietla ale vstavala o 5 40 som u este dala do postielky a zaspala do 6 15 ochto vstavanie.a vy ste mali aku noc?

dzudka
12. okt 2011

@basa23 moja len si ju neuc na zaspavanie na rukach lebo to ju nebudes vediet odducit 😖

basa23
12. okt 2011

@dzudka ja viem ale ja neviem ako inak,ked ju dam do postielky treiska,plieska si hlavu,stoji mi tam.ja neviem ako ju naucit ona vydrzi plakat aj hodinu a potom sa zacne dusit 😒

basa23
12. okt 2011

@dzudka je to aj horsie v otm ze ona mi v noci nechce mlieko z flasky takze ako sa zobudi zaspava bez mlieka si neviem predstavit ze mi zaspi len tak sama v postielke.viem nemam ju nato ucit ale fakt si envie mdat rady s tym zaspaanim

dzudka
12. okt 2011

@basa23 mne maly tiez nepije v noci mlieko dnes napr sa zobudil len kus plakal o 4tej a zaspal je dobre dieta naucit zaspat same lebo ked sa v noci zobudi nebude potrebovat tvoju pomoc na uspavanie...to ju aj v noci uspavas?
On pije mlieko len rano okolo 6tej a vzdy pred spanim z flase vypije cize este dva krat za den a vecer mu uz nedavam
a zaspava sam

basa23
12. okt 2011

@dzudka mne ta opica ani cez den nechce mlieko vcera ako tak pekne pila mlieko ale dnes strajkuje a nechce.ani predspanim mi nepije mlieko.ked sa v noci zobudi si ju zoberem na ruky a len sa snou chvilu predchadzam kym sa ukludni a neplace.

dzudka
12. okt 2011

@basa23 no budes to mat tazke....
pocuj to nevadi ked nepije mlieko staci ak je jogurty syry a take mliecne vyrobky to je dakedy lepsie ako mlieko

michelleuk
12. okt 2011

@basa23 no basi mi hroznu mala bola asi 6 krat hore do 23.00 sa mi uz 2xzobudila uz ma normalne cic bolia od toho kojenia.a ako si ju uspala v noci na rukach?ozaj spali sme do pol8.

basa23
12. okt 2011

@dzudka no ved snazim sa jej davat aspon mliecne.mi zjedla dnes pol jogurtu tak zbytok jej dam na olovrant a vecer mava mliecnu kasu.no teraz poobede zaspala bez ruk lebo muzovi zaspala vonku v trojkolke 😀
@michelleuk och to ste mali teda hroznu noc.ale aspon rano potiahla dlhsie.hej tak ju uspavam ze sa s nou prechadzam inak to nejde uviidm skusim ju len tak dat do postielky vecer ale aj tak bude plakat dlhoooooo

michelleuk
12. okt 2011

@basa23 no ja musim tiez na tu noc nieco vymisliet ja nechapem co sa tak budi ☹ pocuj tu cely tyzden prsi s malou som ani von nebola styrasne leje vcera som vecer o 5 vysla na chvilu von ale aj tak sme zasli ledva 20 metrov od vchodu a lialo mozno aj preto je taka

dzudka
12. okt 2011

@michelleuk nejdu jej zuby ked sa budi v noci?tolko

michelleuk
12. okt 2011

@dzudka no neviem nechce si dat kuknut ale marek vravel ze jej idu asi dole tak neviem 😒

dzudka
12. okt 2011

@michelleuk lebo Lukas tiez ked mu sli tak v noci furt hore a vyrevuval tak v tedy jedine sme mu mlieko v noci dali inak spi celu noc viac menej ....
A sa tesim lebo asi setri rast zubov ked az bude dalsie babo na svete aby sme sa nevyspali vobec lebo ma len 7zubov 😠

michelleuk
12. okt 2011

@dzudka a ved moja ma len 6 a to tvoj je este mladsi ako moja ja neviem tiez do ked jej budu rast,no ja sa tiez utesujem ze su to mozno zuby lebo dnes je tak zla len reve ani na rukach nechce byt jkedlo mi trieska o zem no hroza ☹

basa23
12. okt 2011

@michelleuk aj u nas dnes prso a je hnusne skaredo tak tiez sme len doma.len muz ju nachvilku zobral von a dosiel domou a slecna mu zaspala v trojkolke jak ozran vyzerala 😀

michelleuk
12. okt 2011

@basa23 😅 ale tak jej nerobi zaspat kdekolvek 😎 ozaj a ako este sa ti stale nalievaju prsia ci uz mlieko ustupuje?aby som vedela co mam cakat,raz aj ja

basa23
12. okt 2011

@michelleuk vies co este sa mi plni ale myslim ze uz menej snazim sa co najmenej odsavat apijem ten salviovy caj

michelleuk
12. okt 2011

@basa23 no tak to ti pomali odode a co davas malej na veceru?uz si jej robila gris?ak vies co mislim krupicova kasa sa to tusim vola 😅 ja to robym obcas ale vzdy je s toho cement 😲 😀

zuzula1989
12. okt 2011

ahoj..takže nestihla som si precitat vsetko, mozno neskor ... dnes sme boli na poradni ..dcerka ma 3 mesiace a 4 dni a meria 66 cm a vazi 7200g...papa UM 4-5x denne...ked porovnam ine babatka tak moja vyzera ako 5 mesacna....bojim sa aby nebola obezna..a uz ma nebavi pocuvat blbe poznamky...

basa23
12. okt 2011

@michelleuk som jej ted kupiila kasu na dobru noc bananovu tak to papa na veceru ale moc nezje.dnes som kupila musli tak to jej dam rano aj s mliekom snad zje.
@zuzula1989 moja mala ked mala 3 mes 7800 g ale akonahle zacala hybat sa uz priberala menej.a to som ju kojila len pred 3 dnami som ju odstavila 😉 uvidis ako sa zacne hybat uz nebude tak priberat.z poznamok si nic nerob aj ja som ich pocuvala ale nic s tym neurobis bud rada ze ti papa.mi sme boli nedavno chory tazky zapal pluc a bola som rada ze mala z coho chudnut lebo ak by bola tintitko tak neviem.bud rada ze je zdrava a poznamky si nevsimaj

michelleuk
12. okt 2011

@zuzula1989 ahoj tak ani nepocuvaj blbe poznamky 🙄 to neznamena ked ma mala teraz viac kg ze bude obezna moja mala ako 3 mecacna taku istu vahu ako tvoja a v roku ma ledva 10kg ,neboj ako sa zacne hybat to vybeha mne sa teraz uz zda ze mala skor chudne ako pribera 😅
@basa23 no tie musli som aj ja davala ja som to dala na 15 sek do mikrovlnky abu to zhustlo a bolo trochu teple,na ranajky tiez davam take ako kofleksy witabix neviem ci je to na slovensku tiez z mliekom,a ozaj taku tu kasu mliecnu co sa pije s flase robys?ja som to uz chcela malej dat len neviem aky hustotu mam spravit aby to mohla pit s flase

basa23
13. okt 2011

@michelleuk nie do flasky jej to nedavam kde ta mi nevypije z flasky moc a detto nie kasu.ale dnes v noci supe rbola hore prvykrat o 3 na podiv vypila z false aas 60 ml mlieka,potom vstavala o 5, a o 6 to uz boli take pokusy o budenie ale hned som ju utisila a a vstavala o 7 15 vy ste mali aku noc?

michelleuk
13. okt 2011

@basa23 no mi sme boli asi 2x hore o tej 2 neviem presne,ale spali sme do pol 8 to by mohlo pokracovat 😉 ozaj jedla ti na ranajky cerealie ci nie?

basa23
13. okt 2011

@michelleuk tak to ste dobre pospali.hej jedla chutili jej tie musli som jej kupila orieskove tak papala aspon enake mlieko

michelleuk
13. okt 2011

@basa23 no tak dobre ja som tiez male davala vlock na ranajky,na oded mala mlete meso s kasou strasne jej to chuti