Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
30. okt 2011

@michelleuk nie nebyvalo mi zle.ale tak pi len nie na litre 😀

katkatt
30. okt 2011

@soldi ahoj, dakujem za konkretne rady, ta concord sedacka vyzera fajn, ja som mala v plane strasiemu kupit za chvilu 15-36 kg (teraz ma 14 kg) a mladsieho presunut do maxi-cosi tobi (9-18), ale vyzera to, ze asi budeme musit kupit tu 0-18, zatial si studujem veci, zacala som hladat velke priestranne vajicko z druhej ruky, to by nam na chvilu (mozno aj 3 mes.) pomohlo
teraz v zime je sice dobre nababusit take male babo doma do vajicka, odviezt ho na podvozku a nakliknut do auta (hlavne ked idem sama s obidvomi), ale asi vyhra jeho pohodlie a bezpecnost, lebo fakt zachvilu ma hlavu vonku...

michelleuk
30. okt 2011

@basa23 no tak si idem dat 😎

soldi
30. okt 2011

@katkatt neviem ake ma miery Tvoj maly, moj ma momentalne pol roka, 9 kil a 74 cm a vajko mu bolo male od piateho mesiaca. okolo toho siesteho dost narastu tie deti a aj tak by si pravdepodobne musela kupovat 0-18.
kamoska dava pol rocneho do 9-18 a podla mna chuda dieta, lebo on este nevie sediet a tam je v polohe ako keby vedel 😒
a dalsia vec, ked ides kupit 15-36, aj tak by si musela kupovat 9-18, alebo 9-36. a mas skutocne lepsie kupit 0-18 a potom ho supnut do tej, co teraz kupujes starsiemu, ak mu bude vtedy uz mala.

keby si chcela ten concord tak v predeti ho maju za 220 ak si uplatnis kupon z dmky 🙂

katkatt
30. okt 2011

@soldi starsi mal 9 mes. - 9kg - 9 zubov 😀 ale tento maly valibuk ma 8 kg v 3 mes. (cm neviem, zajtra pomeriam) a ako pises, do tej 9-18 sme ho (starsieho) dali az ked vedel samostatne sediet a takmer uz si aj sam vedel sadnut z lozenia
asi mas pravdu, ze prudko sa mu rast nezastavi, take obrovske vajicko nenajdem a budem na vyber iba medzi 9-18 (co mam) a 0-18 (co mozno kupime)

pipa23
30. okt 2011

ano tie,alebo klasicky gris....vacsinou ich davame vecer pred spanim...haha...ze lepsie budu spat.....

pipa23
30. okt 2011

@michelleuk tak na to je vyborne listy z orecha stromu myslm...ale musie byt zelene...ja som stratila mieko do 3 dni.....a u malej soms viazala elastickym obvazom napevno...zo zaciatku som musela aj odsavat ale po par dnoch nie....

michelleuk
30. okt 2011

@pipa23 no aj ja sa viazem na pevno a hlavne studene obklady mi pomahaju uvidime ako zajtra.

basa23
31. okt 2011

@michelleuk aku ste mali noc.mi ok ale jak sa zmenil cas vstava o pol 7 😠

michelleuk
31. okt 2011

@basa23 he no mi sme tiez tak vstavali a mala k tom zase u nas spala.dnes som rano vstala tak mi riadne cez noc tie hrce odisli ani ma uz nebolia hadam som v noci v spanku malu nekojila 😕

basa23
31. okt 2011

@michelleuk a tak to by si snad pamätala keby si kojila nie ? 😀

michelleuk
31. okt 2011

@basa23 noo basa ani nie ja z namesacnosti si vela nepametam,ozaj tie hovienka tvrde to mava aj mala davaj jej viac pit to je s dehidratacie

basa23
31. okt 2011

@michelleuk ja jej davam pit stale ma flasku pri sebe.ona len cuca.ako kedy niekedy vypije aj 2 flasky za den ako je smädna.ale pred chvilou sa vykakala uz pomerne dost mala este aj par bobiek ale aj take normalne pul na pul 😀

michelleuk
31. okt 2011

@basa23 no to aj moja ma tak obcas pije vela obcas malo dnes rano jej marek daval mlieko tak vypila dve flase 2 dc 😕

basa23
31. okt 2011

@michelleuk ved to neni tak vela bud rada ze ti chce vobec mlieko.

michelleuk
31. okt 2011

@basa23 no ved aj som aj teraz nasava 😉 inac vcera ju sople chytil ale uz jej aj presli nastasnie.bola som dnes u dr objednal ma na stredu inac uz mi mlieko odchadza uz nemam prsia tak tvrde 😉 a vy ako uz malej vysli tie zuby?

basa23
1. nov 2011

@michelleuk hej vysli.uz len cakame na 4 zuby ale tie idu okolo 2 roka zevraj.ako ste spali?mi ok vstavala 6 45

michelleuk
1. nov 2011

@basa23 joj to mas uz super mas cas do 2 rokov,mi sme spali v pohode o 6 uz vstavala,v noci zase s nami ja uz sa zdavam bude do puberty s nami spat 😅

basa23
1. nov 2011

@michelleuk ste ju tak naucili u seba spat.tomu som sa chvalabohu vyhla 😀

michelleuk
1. nov 2011

@basa23 no ved ja viem dufam ze ked sa prestahujeme ju to prejde...ozaj dnes je na slovensku sviatok?snazim sa dovolat na slovensku ambasadu ale ze maju po pracovnej dobe 😅

basa23
1. nov 2011

@michelleuk dnes je na slovensku sviatok.a kde budete byvat tu an slovensku mate byt?

michelleuk
1. nov 2011

@basa23 ja nie ale mama a ona je v anglicku takze je volny 😅 sme kukali letenky na 17 januara tak pre nas 3 je cena 80 libier,dufam ze do zajtra nestuonu 😝 ozaj zajtra uz sviatok neni nie?

basa23
1. nov 2011

@michelleuk nie zajtra uz sviatok neni.to mate super cenu.a super aj s bytom ze mate volny 😀

michelleuk
1. nov 2011

@basa23 no ved to inak by sme si museli hladat podnajom alebo ist na lazy 😕 bola som dnas s mamou a malou von tak ona velmi nadsena neni s toho ze chcem ist na slovensko 😒 len co som migrenu dostala s tej prechadzky 🙄

basa23
2. nov 2011

@michelleuk preco nechce?ved nech ide aj ona 😉

michelleuk
2. nov 2011

@basa23 ale boji sa ze na slovensku nebudeme mat peniaze a istotu,ako ste spali?mala zase v noci vyvadzala v noci len k nam chcela ist 😠 vstavala o 6

ludmilka32
2. nov 2011

Ahojte,ja mám tiež doma staršieho valibuka má dva roky váži 20 kg a meria 102 cm 🙂 je ako 4-5 ročné dieťa mám doma aj staršieho ktorý je chrústik a má 5 rokov. ☹

basa23
2. nov 2011

@michelleuk mi sme vstavali 6 15 v noci ok len raz hore.ael ved si tam najdete pracu.ved priatel tam ma neaku nie si spominala alebo to bolo v nemecku?
@ludmilka32 ahoj.jeej pekny valibuk , ale podla mna to vybeha nerob si z toho hlavu.wau pozeram ze mas 6 deti klobuk dole 😀 vidim ze uz mas aj väcsie deticky ani jedno z nich nebolo take velke ako najmladsi?

michelleuk
2. nov 2011

@basa23 ano marek ma ist do nemecka mame ist 17jan a zaciatkom februara by uz isiel...tak vies mame nevysvetlis s marekom sa nemaju velmi radi raz sa tak pohadali ze koniec...ale uz to neriesim...marek ma velmi ostry jazyk a nenecha si po hlave skakat a ja som flegmoska...volala som na ambasadu tak tam mam prist 2tt pred odchodom takze zaciatkom jan...zdvihla mi taka starsia pani tak super lebo pred tym mi zdvihla taka mlada a povedala mi ze si mame ist na slovensko vybavovat pas 😀 no chapes to 😕

ludmilka32
2. nov 2011

@basa23 on sa narodil už veľký ostatný mali cez 3,600g