Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
28. jan 2012

krasne miery maju deticky hlavne ze su zdrave 😉
@maca_p
@tanija133
@darfar

erzulik
29. feb 2012

Ahojte aj ja sa pridavam moja petulka 5 mesacna vazi 8650 a meria 70 cm nosi velkost 74 hlavne ze je zdravucka, spapka mi 160 ml jablcka, obed 300 ml masovo zeleninovy prikrm

lucuska22
26. mar 2012

Ahojte aj ja sa pridam moja Nelinka sa narodila 37tt mala 3000g ale vzhladom na to ze mala problemy domov sme isli s vahou 2600 g,teraz ma 8 mesiacov a 10,000 g,a 74 cm takze v pohode to dobehla aj navyse. Strasia dcerka Nikolka sa narosila po termine mala 3200 g ako rocná mala 9 kil a 74 cm... 😀

yashmin
29. mar 2012

minule mi jedna sprosta zhikla ze aky je tucny Bohdanko mal 6mesiacov 75 cm a 1060g tak som jej povedala moje decko NIE JE TUCNE IBA VELKE ALE TVOJE JE PODVYZIVENE sklopila usi a sa urazila 😀 😀 😀

adeladl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strociatka
30. mar 2012

ahoj babenky, neviem ci nahodou k vam nebudeme patrit, moja mala ma 4 mesiace a 8 kil. Oproti mojej starsej dcerke je vacsia a podstatne tlstejsia, nijak by som sa tym specialne nezaoberala, ale je asi "leniva" vobec nema snahu sa pretocit. Starsia dcera v tomto veku to uz davno robila a pretacla sa na obe strany a aj spat. Tak rozmyslam, ci mam panikarit, ci nie?

yashmin
30. mar 2012

@strociatka ziadnu paniku ked pride cas bude sa aj pretacat kazde dieta je individualne 😀 ja som mala zas opacny problem on bol od narodenia nejaky moc aktivny 😎 tvoja mala je krasna sama krv a mlieko a ze ma viac kg nevadi ale tlsta nie je 😎

adriana84
30. mar 2012

@strociatka moj maly ma 6,5 mesiaca a 11,3 kg...tiez sa nepretaca a zatial to ani neriesime...on sa podla mna nepretaca z lenivosti,lebo ked ho uz veeelmi namotivujem,tak sa mu to aj podari 😅 ,ale inac robi krasne lietadielka,posedi sam a nepride mi nevyhnutne to zatial nejako riesit 🙂 dcerka bola tiez ovela akcnejsia v jeho veku..ale on ju dozenie 🙂

yashmin
30. mar 2012

@darfar nemozem odolat tvoj komentar je milion bodovej uplne si to vystizne napisala ...plati to aj na mna som jak rambo :D

eja28
20. apr 2012

ahojet, no som rada ze je vela takych mamiciek co maju take velke-tazke deti. Moj syn narodeny tyzden skor sekciou bol 4100/52, teraz ako 4,5 mesacny ma 9,5 kg...a je stale kojeny...v noci sa velmi casto budi...cumel nema, nechce, lebo ved ma moju cicunu....na kolko mesiacov sa vam taketo velke deti zacali pretacat? moj sa este nie. Dceru som mala pri narodeni 4650 v riadnom termine, ale ona az takto nepriberela ako syn, ona priberala len tie prve mesiace a ked sme zacali jest, co jej velmi neslo, tak sa to ustalilo. Ako rocna mala 9300g..a pretacat sa zacala na 4,5 mes.

sue1109
21. apr 2012

Ahojte,sice sa moj syn narodil v roku 2006,ale aj tak by som sa chcela podeliť (trosku 🙂 ) s jeho mierami.Narodil sa sekciou o 5 dni skor,ako bol urceny termin s vahou 4650g / 55cm. Ako rocny vazil 12kg takze si ako keby pockal na deticky narodene s mensou vahou.Teraz ako 5,5 rocny vazi 22kg.Neposedi,nepostoji, a je stale v pohybe. 😅

mafianka
22. apr 2012

Tady je článek proč se rodí cvalíci http://www.feedo.cz/poradna/aktualita-proc-se-r... Tak prý za to můžou i některé léky co prostě zvyšují chuť k jídlu. Ale já si teda myslím jestli za tím nestojí taky hormony z antikoncepce a z léčit, vždyť to dneska bere skoro 80% žen ☹ A čističky na hormony filtry nemají 😖

bohuli
4. máj 2012

Malá má 4 měsíce a 6,9 kg, jsme jen na umělém mlíku, doktorce se naše váha moc nelíbí. Tak jsem ji začla trochu švindlovat a občas dám o 1 odměrku méně. Kolik vážily ve 4 měsících vaše holčičky a kdy se začaly přetáčet? Nám se to zatím nějak nedaří. Říkám si, že až se začne víc pohybovat, tak se to snad zpomalí.

evka4
4. máj 2012

@bohuli ahoj, vahu svojej dcerky vobec neries, su ovela vacsie deticky. moja mala v 4,5 mesiaci 6.7kg a teraz ma 17mesiacov a 10.5kg...cize casom sa rast hmotnosti spomali, priam az zastavi 🙂

moni
5. máj 2012

@bohuli dcera mala v 4 mesiacoch 7.3kg a v tom case sa uz tusim pretacala. maly 2mesacny ma 6.2kg 😅

zuzanamv
15. máj 2012

Ahojte,
tiez mame velke babo. Syn ma v 5 mesiacoch 9 kil.
Chcem sa opytat, ako ste riesili autosedacku.
Moje prve dve deti boli v protismere vo vajicku vyse roka, potom sli do sedacky 9-36kg, ale tretie onedlho z vajicka vyrastie, do tej velkej od 9 kil by som ho este nerada davala. Co s tym?

adelkav
15. máj 2012

@zuzanamv ahoj, my máme taky obříka, v půl roce měl přes deset kilo. Koupili jsme autosedačku Romer First Class, která je v kategorii 0-18 kg, jde nastavit jak po tak proti smeru jízdy. Naštěstí už tolik neroste, ve 14 měsících má asi 13 kilo a sedačka je mu stále pohodlná. Jediná nevýhoda je, že je napevno přidělaná a když prcek usne, není možné jí nacvaknout jako vajíčko na kočárek. Ale jinak jí doporučuju.

zuzanamv
15. máj 2012

@adelkav
Vdaka, pozriem sa na nu!
My mame este situaciu skomplikovanu tym, ze mame deti 3 a teraz sa nam sedacky ledva pomestia. Dcera ma este stale 9-36 a je velmi siroka, zrejme budeme musiet vymenit aj tu.

dzudka
17. máj 2012

@michelleuk
@basa23
ahojte stalice, dievcata tak sa znova pridavam .... 🙂 s tretim dietatkom Filipko ma 2mes a ma 7kg 😀 a vyzera ako 6mesacny nosime veci ze body 6-9a to mu akurat zapnem medzi nozkami...
iba kojim ale narodil sa velky 4360gr a 51cm ...

@basa23 Inak Lukasko uz tolko vobec nepriberal uz ma len 11kg a 19mes 🙂 a je velky vysoky 😀

michelleuk
17. máj 2012

@dzudka jej moja gratulujem k malemu a dufam ze zvladas,bol to riadny macko teda 😉 ja uz som na slovensku od decembra mala rastie ako s voy ma uz 13 kg 😲

basa23
17. máj 2012

@dzudka ahoooj jeeeej malinky pekne raste, nevadi hlavne ze je zdravucky.moja ma 88cm a 13 kg.ted mala strasny rastovy spurt behom mesiaca a pol vyrastla 2,5 cm som kukala jak puk 😉 ale neni taka bacula jak bola ide do vysky 😉 no mi ked sme mali 19 m sme mali 12 kg 😉 to ted za posledne 4 mesiace mala taky rastovy spurt 😉

sklenicka24
17. máj 2012

Ahoj kočky, jestli můžu, tak bych se přidala do vaší skupiny. Mám doma dva kluky, oba měli při porodu přes 4 kg. Daniel ten starší měl 4.300 kg a 53 cm. Nyní, mu bude 7 let a vypadá na 10 🙂 Má 38 kg a 139 cm. Byli jsme na prohlídce a mudr nám říkala, že je v naprostém pořádku, prý pravý vesnický kluk 😀 . Vojta se narodil s váhou 4.130 kg a 52 cm, a jeho pravý opak. Má 17 kg a 106 cm ve třech letech.

dzudka
17. máj 2012

@michelleuk no vidim ze si na Slovensku a ako sa ti dari? a co mala paci sa jej tu ? a rodina ako? Aj s priatelom si na SK ?

@basa23 no Filip krpec pribera uz len ze 300gr za tyzden cize sa to znizilo na zaciatku mal za 2t 900gr a tak ....
som zvedava kde skoncime v polroku...to Lukasko mal v polroku tusim 7kg 🙂

michelleuk
17. máj 2012

@dzudka a dobre uz sme si zvykli byvame v dt u priatelovho otca v byte ale on roby v nemecku tak sme sami,,,a dobre zatial sa nesatzujema ty ako zvladas chalanov?
@basa23 ahoj basi aj ty si tu?mi mame tiez 13kg ale dakych 86cm sa mi zda ked som ju merala,mala mala uz aj 13,5 ale schudla a ma 13 😅

basa23
17. máj 2012

@sklenicka24 tak to mas velkeho chlapiska doma veru ale hlavne ze je zdravy 😉 Vojta ma uplne super vahu na chlapca 😉
@dzudka uvidis sa mu zo spomaly zachvilu mi sme mali v 3 m 7800 g 😉

basa23
17. máj 2012

@michelleuk hej hej som tu 😀 co si jej nedavala jest ked ti schudla pol kila??? 😀 😀 mala pribrala za posled 4 m kilo, ale strasne rychlo narastla pritom mame dietu kvoli kakaniu tak neje sladkosti nic tak neviem z coho 😒

michelleuk
17. máj 2012

@basa23 ale kde teraz ked bolo tak teplo tak ani jest nechcela len vecer nieco cez den vobec ale teraz ako sa schladilo tak dohaname 😀 inac dnes je taka zima ze som bola 15 min von a skoro som zamrzla mala tu beha a krici tatata no hroza

basa23
17. máj 2012

@michelleuk no ani nevrav mi sme dnes ani neboli vonku jak je zima.poobede ideme vybehnut do obchodu nech sa tam niekde zahra v centre 😉 nooo mi ten problem nemame nikdy ze nechce jest.to je jak kontajner keby som jju niekedy nebrzdila ma uz aj 20 kg 😉

dzudka
17. máj 2012

@basa23 no som zvedava kolko bude mat ako 3mes... 😎 ale uz je co nosit tazky je teda dost

@michelleuk chalanov no snazim sa prezit je to makacka s nimi ...a v noci poriadne nespim a cez den tiez nie lebo sa nepodari...

no je to dost ma tri deti a posledne dve s malym rozdielom ...sme v jednom kole....svihame a kmitame.....stale daco ....

michelleuk
17. máj 2012

@basa23 no to ani moja nemala s tym problemi ale ako zacali byt tie 30 tak je taka lenivsia len pije,,,my mame strasne problemi zo skrabanim ja neviem ako ju to mam oducit stale ma ruku v mojom vystrihu konkrtne v podprsenke 😒 uz je na to dost velka,,,nie?
@dzudka no to ti verim inac filipko ma len 2 mes takze este dost pospi,nie? a malu nemavas v skolke cez den?