Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

dzudka
23. aug 2012

@zeta123 som zvedava daj vediet potom .....
moj je teraz vazne chory ma tazky zapal pluc tri dni mi skoro nic nejedol....tak asi moc terz nepriberie....
my mame poradnu 4.9. tak som tiez zvedava...

zeta123
23. aug 2012

@dzudka joj...chudácik...nech ste zdravucký skoro a radsej nech priberá

dzudka
23. aug 2012

@zeta123 no ale je inak riadne velky chlap z neho 😅

dzudka
23. aug 2012

@zeta123 za cvhilku predbehne svojho braceka co je od neho o 17mes starsi ten ma teraz nejakych 11.5kg 😉

zeta123
23. aug 2012

@dzudka mozno ani nie..zacne behat a bude tenucky 🙂

dzudka
23. aug 2012

@zeta123 no uvidime ale aj tak nechapem z coho je tak velky ( teda asi z kojenia tak rastie snad neni nejak chory ....)
inak je zlaty ale je fakt obrovsky 😅

zeta123
23. aug 2012

@dzudka aj ostatné deti si mala také velké?

dzudka
23. aug 2012

@zeta123 dcera mala pri narodeni 3250gr a 49cm bola narodena o tyzden skor ako termin ona mala ako rocna 9kg
syn bol narodeny o 15dni skor a mal dost velku vahu ze 3840gr a 51cm syn mal necelych 10kg v roku

a tento krpcek sa narodil o 4dni skor ako termin a mal 4360g a 52cm

manzel ked sa narodil mal 4500g ale potom malo priberal bo svokra nekojila potom uz a zevral malo jedol....
ja len kojim zatial

zeta123
23. aug 2012

@dzudka uvdís ako bude pri stvrtom 🙂

dzudka
23. aug 2012

@zeta123 och to uz by som asi nevytlacila a ani neprezila teraz urcite nemozem mat 4dieta to uz by bola na mna obrovska zataz ☹ psychicka aj fyzicka...ved idem z kojenia do kojenie z tehu do tehu...to nie....
tohoto krpceka si chcem uzit co najdlhsie dufam 😉

evita_ij
25. aug 2012

Ahoj holky, naše 5měsíční měření vážení: 70cm a 10kg 😵 taky pořádny chlapík 🙂
Sportak jsem už dala před měsícem nebo tak, do vaničky se už nevešel pohodlně.

dzudka
26. aug 2012

@evita_ij jej tak to skoro ako my len moj ma len 9800gr a asi pred mesiacom mal 75cm 😅

zeta123
28. aug 2012

@evita_ij
@dzudka ja som zvedava, ako sme na tom my..3.9. bude mat 5 mesiacov a 5.-či 6.ho ideme do poradne 🙂

dzudka
1. sep 2012

@evita_ij ahoj a pretaca sa ti maly z chrbta na brusko.....? mne zatial nie ked bol mensi sa par krat pretocil vtedy mal len okolo 7kg a teraz ho to ani nenapadne zeby sa mal pretocit.... 😒

evita_ij
2. sep 2012

@dzudka ahojky, jojo, on se už dlouho přetáčí ze zad na bříško a poslední dny občas i zpět na zádíčka, ale spíš se mu hodně líbí na bříšku. Na zemi pak couvá dozadu, péruje na kolínkách a odsouvá se ručkama, couvá i několik metrů, dokud se "nezasekne" o nějaký nábytek 😀
Neboj, Filipko je asi pohodář 🙂 zase se začne točit. Zkoušíš ho motivovat? hračkou a tak?

dzudka
2. sep 2012

@evita_ij ano skusam na boku hrkam hrkalkou alebo dakou hrackou on chvilku sa otoci do strany ale potom nezajujem...
on velmi dlho vydrzi hrat sa s rukami obzera ich akoby tam nieco mal 😅 tak sustredene ze mi je to az divne dakedy...a z nohami sa hra dava do ust.... ale pretocit to nie skor zacne revat ked mu je dlho a musim ho brat alebo mu pomoct na brucho ja inak je velmi rad na brusku posuva sa do stran a kustik dopredu ale to pretacanie mu nejde... 😖

zeta123
4. sep 2012

@dzudka takze dnesná poradna..."drobec" mal vcera 5 mesiacov a dnesná váha 9200g 🙂

dzudka
4. sep 2012

@zeta123 tak my mame dnes 5mes a 3t a mali sme v sobotu 10kg presne 🙂 a hlavicku 45cm obvod 😀 a dalsie rozmery nepamatam lebo ze mame vsetko na hornej hranici pripustnej k jeho veku 😉 vse okey
preockovanie hexou mame posunute o tyzden lebo dobral teraz atb

zeta123
4. sep 2012

@dzudka o tri týzdne určite budeme mat aj my 10 kg 🙂...sestrička bola sokovaná...obvod hlavy uz ani nemerala 🙂 ale ockovali nás...zatial horučky ziadne... iba trosku je ospalý a menej papal...co ani nevadí 😉

miskaska
4. sep 2012

Jeej, aka zaujimava tema. Edko, ked mal 7 tyzdnov tak vazil 6000 g 🙂 . Plne kojeny. Narodil sa s vahou 3970 g, z porodnice sme isli 3700 g 🙂

evita_ij
4. sep 2012

@dzudka super míry!!! podobná našim 😀
na co bral bobek ATB? my už máme za sebou dvoje, zánět moč.cest ☹

@zeta123 taky super míry! 😀 😵
@miskaska ahoj, další cvalíček 🙂 gratulujem!!!!

dzudka
7. sep 2012

@evita_ij mal zapal pluc dostal od starsich surodencov nejakeho skaredeho bacila...aj dcera mala priedusky vsetci traja mali atb ☹

evita_ij
7. sep 2012

@dzudka tak to je mi líto,chudačci malí... se dívám,že máš chlapečky brzy po sobě 🙂 jak to zvládáš?? 3 děti, to je asi mazec, ne? 🙂 mi stačí ty dvě a celý den se nezastavím! 😵

evita_ij
7. sep 2012

@dzudka a kdy se přesně narodil Filípek? Náš Vládík je 11.3.2012 - nejste stejně? 🙂

dzudka
7. sep 2012

@evita_ij nas je 12.3. 😎

dzudka
7. sep 2012

@evita_ij poviem pravdu uz nevladzem prvy pol rok sa dal ale teraz nevladzem som dost vynervacena lebo som sama na nich uz druhy mesiac zacinam treti .....uz aby bol oktober a manzel viac mi bude pomahat bude doma....

svetlusska
7. sep 2012

ahoj..som nevedela ze je tu takato diskusia...sa k vam pridam ak mozem? moj maly ma 3mesiace a 2 tyzdne a ma 8170g a 65cm..ale tak jeho porodna vaha bola 4000g a 51cm...a teraz ked nas vidi niekto znami tak sa pyta ze kolko to uz ma mesiacov ze je taky velky :D

evita_ij
7. sep 2012

@dzudka kdepak máš muže? my jsme taky většinu času bez táty, pracuje v čechách a ja jsem s detma na moravě, tak za nami dojíždí 1x za 14dní, nebo i časteji,ale ted tu např. nebyl 10dni a dojede az nekdy pristi tyden......
je to na houby, když nemáš pomoc - máš aspon rodinu, co pomůže? mi hodně pomáhají naši, i tchýně.

@svetlusska ahoooj, no jasně, veliká miminka sem! 🙂 krásné míry!!! 😵 Jak se jmenuje prcek? a máš první dítko?

svetlusska
7. sep 2012

@evita_ij vola sa branko,jjja prve..a riadny valibuk 🙂 ale robi len radost 🙂

meg_junova
11. sep 2012

Ahojte, ma tu niekto dvojmesacne babatko s vahou 5,6kg? Chcem len vediet, ci to nie je nahodou privela 😀 Meriame 59cm