Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
27. feb 2011

@basa23 mojej sa ckalo pred chvilou tak som jej dala vodu do flasi tak ju veslo zobrala ale ked zistila ze s tade nieco tesie tak sa zasklabila a uz nechcela🙂no mame to taske🙂to muss mat taske ked si tak odrezana od sveta 😒

estterka
27. feb 2011

@michelleuk no na osem mesiacov my len zacneme s prvym prkrmom 😀 kdeze 3krat denne a ranajky.. 😅

michelleuk
27. feb 2011

@lenocka84 no ma 6 a pol mesiaca a 9410g🙂ked sa narodila mala 4100g a 57cm 😉

michelleuk
27. feb 2011

@estterka no my sme zacali tak od 5 pytala si uz🙂

lenocka84
27. feb 2011

@michelleuk krasny kus baby, super. my sme mali 2200g a 44cm ked sa narodil, predcasne. a teraz ma 10m a 10kg
a 77cm

estterka
27. feb 2011

@michelleuk to sa poriadna narodila 😅 nasa mala 2910g a 47 cm,ale narodila sa o mesiac skor,takze asi by sme vazili podobne ako vy,keb pocka este v brusku 😵 nasa tiez pozera po jedle,ked jeme,ale rovnako pozera a ochutnava aj hracky a vsetko v jej okoli,skor si myslim,ze je to zvedavost ako hlad.

michelleuk
27. feb 2011

@lenocka84 ale tak to ste pekne dobehli zameskane🙂moja sa narodila 41+4 mala som hamiltona.este ze to prislo samo lebo na dalsi den mi to chceli vyvolat 😝

michelleuk
27. feb 2011

@estterka no a to si vezmi ze som rodia normalne bez epiduralu,len gas som si dala🙂a ani ma nesili vdaka bohu toho som sa bala 😎 no moja najnovsie ked mna vidi jest tak mrnci kope nohami a krici ma ma a ba ba nem🙂

lenocka84
27. feb 2011

@michelleuk no dobehol az predbehol
dolezite je aby boli zdrave tie nase deturence

michelleuk
27. feb 2011

@lenocka84 no ved to to je hlavne🙂

lenocka84
27. feb 2011

@michelleuk a vahu vybehajuuuu, j asom sa tiez tak bala, lebo na rizikovej poradni co mame s malym mi vynadala ze on ma ( vzdy ho beru o 6tt mladsieho) tazku nadvahu, ze v 6m by mal cca 9,6kg, ale fyzicky mal 8m

michelleuk
27. feb 2011

@lenocka84 vynadala??mala si jej povedat ze si rada ze dobre pribera horsie by bolo kebyze nepribera nie?no my sme na grafickej linii podla ktorej bude mat v roku 11 12 kg.tak som zvedava kolko bude mat v roku 😎

lenocka84
27. feb 2011

@michelleuk ved prave, som ostala v soku, ale to su tabulkovy lekari

basa23
27. feb 2011

@estterka a to je pravda keby som tam byvala tiez by ma to omrzelo, zo zaciatku by to bolo len take ze wau 😀 jeej jaka je zlatunka strasne.no moja space dni mala ked mala mozno do 2 mesiacov odvtedy koniec spi malo cez den a v noci aaaach nanic

basa23
27. feb 2011

@lenocka84 unaveno 😀 neviem mala je stale v noci casto hore 😒 dnes som si vsimla ze ma vedla horneho zubu take fialkave dasno co to moze byt ze jej ide zub?predtym to tak nemavala.a vy ako?patko poslucha? 😅

basa23
27. feb 2011

@michelleuk snad sa naucia do leta pit z flasky toho sa najviac bojim aby v lete cez tie tepla pila 😒

lenocka84
27. feb 2011

@basa23 no Patko mi teraz uz 2 noc strasne zle spal. rano vypil mlieko tak sa dovracal, ako este nikdy. potom neskor zase, teraz taha uz 5hod co nevracal. tak ma dietu. pil len cierny caj - slaby, ale uz papal aj kuraci vyvar, a zatial ok. tak dufam ze to uz preslo.
tak teraz neviem ci to zo zubov, alebo ide byt chory. inak sa rehoce akoby sa nic nedialo.
a to fialove, nemohla sa buchnut o nejaku hracku? lebo skor asi biele byva ked ide zubok, nie?
netusim, my zuby ete nemame

basa23
27. feb 2011

@lenocka84 aj moja mala take dni ze straaasne grcala nebola vobec chora nic.aj som sa nato pytala lekarky a povedala ze to niekedy sa stane ze mu nesadne mliecko.alebo ho vypil viac nez zaludok zvladol,alebo ze moc rychlo.nemusis sa bat nemusi to hned znamenat ze bude chory.ja som sa vtedy strasne zlakla mala vtedy vygrcala snad liter mlieka sme s muzom pozerali jak buci.
neviem bola som cez vikend u nasich ale nevsimla som si ci sa buchla.zajtra idem zubarke sa jej spytam.ked jej isli prve 4 zuby mala take biele preto sa divim.jaj muz isiel s malou von tak utekam rychlo si pospat dospat noc 😉
to co si tam pisala za Patkovu vahu.to ako doktorke sa zdalo ze ma nadvahu?co je na praskoch.podla mna je uplne ok jeho vaha

lenocka84
27. feb 2011

@basa23 no mliecko asi ano ale potom vyvracal to co mal vcera na obed
tak to mu asi nesadlo

estterka
27. feb 2011

@michelleuk no sikovna 🙂 tak to tas nasa nas len pozoruje,ked jeme,ziadne vazne sceny nerobi,ona je najstastnejsia na prsniku,nic viac k stastiu nepotrebuje 😀
@basa23 a mne vsetci hovoria,ze tak dobre spi,lebo je buclata,vzdy napapana,tak mozno to nie je tym..a ty este kojis? lebo nasa zatial ziadnu flasku nema a tu su tepla a netreba jej.len v lete uz asi budu potrebovat aj ine tekutiny,ked budu jest viac prikrmov,to mas pravdu. skus pockat a potom rovno ten hrncek na ucenie jej dat 😉
@lenocka84 aj nasa vcera grcala,ale ma sopliky,tak skor kvoly tomu,snad jej to rychlo prejde,lebo v piatok nas caka prvyy let domov,tak nech nie je utrapena.. a este nemate zubky? nam podla mna tiez enskor dojdu,naposledy sa smiala lekarka,ze jej dcera mala prvy ako 14 mesacna,ze bola strasne smiesna bezzuba 😀

ja mam teraz fajn lekarku,nadsena je z malej ako rastie,ale predtym sme chodili inemu pediatrovi a ten ked bola este mensia mi vravel,ze musi 3 hodiny vydrzat najmenej bez jedla a ked som sa ho opytala,ze co ked bude od hladu vrestat,tak na mna krical,ze ako si dovolujem mu protirecit..tak sme ho zmenili,lebo ja si dieta vyplakavat hladom nenecham 😠 😠

lenocka84
27. feb 2011

@estterka dr su divniiiii
mne teraz maly papa bananik 🙂

michelleuk
27. feb 2011

@basa23 no bude dufat ale nevidim to nadejne s mojou malou ta flasku ani vidiet nechce☹
@estterka tak to mas dobre aspon sa v klude najes🙂

basa23
27. feb 2011

@michelleuk ani ja ale davam si nadej ze ju raz osvieti a bude chcet flasku 😉

basa23
27. feb 2011

@lenocka84 no vidis obedik mu nesadol teda 😉

basa23
27. feb 2011

@estterka ano kojim a prikrmujem uz.ale ona ma najradsej mliecko a mliecko.ako casto ti papa mliecko?
no veru tym to nebude ze preto tak dobre spi lebo je buchticka lebo moja ani z daleka nespi dobre 😀

estterka
27. feb 2011

@basa23 vobec neviem,lebo to nesledujem,kedy chce vtedy papa,na poziadanie sa kojime 😅 ale co viem,tak prikrm je len doplnok dojcenia do roka,takze staci,ak zje trochu a hned moze papat mliecko.
@michelleuk no,zatial:D

lenocka84
27. feb 2011

@basa23 no ale teraz uz dosla aj hnacka 😠 ide ma uz rozhodit
teraz mi zase zaspal, bo sak malo spal cez den, v noci totalne
uz aby dosiel mm a nech sa trosku stara on, lebo ja uz nevladzem

basa23
27. feb 2011

@lenocka84 nemozu mu ist zubky lebo mam kamaratku a jej mala hnackovala pri zubkoch.mozno to nebude ziadna choroba ale zubky na ceste.tak to ti verim.moj muz ma taku pracu ze ho mam dost casto doma az moc 😀 takze mi fakt pomoze to.je to narocne niekedy.

lenocka84
27. feb 2011

@basa23 jj to poznaaam. dufam ze zubky a nie nejaka pliaga

michelleuk
27. feb 2011

@basa23 tak dufam ze aj moju raz osvieti🙂a ozaj do kedy by malo dieta byt kojene alebo pit niekolko krat denne mlieko?